PDA

Zobacz pełną wersję : Odleg?o?? od rury wodoci?gowej



stóweczka
25-03-2004, 10:21
Przez moją działke biegnie rura wodociągowa 5-6 m od granicy. Ile metrów od rury wodociągowej mogę budować?
A propos Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji " nie zna bliżej tej instalacji"

Pikuś
26-03-2004, 21:37
Jaka gruba jest ta rura i na jakiej leży głębokości?

izat
27-03-2004, 19:25
Z tego co sie orientuję, to przy warunkach zabudowy na mapie wyznaczą ci minimalną odległość od granicy działki.

mieczotronix
27-03-2004, 19:42
tak na logikę, to:
w takiej odległości się buduj, żeby jak kiedyś im się zachce przyjść i tą rurę odkopać, to żeby im się to w miarę udało bez podkopywania domu.

U mnie jeden róg domu jest 3 metry od granicy działki i gdzieś między tym rogiem a granicą działki biegnie wodociung. Na szczęście to jest tylko w jednym rogu, a potem się oddala

stóweczka
31-03-2004, 16:17
Właśnie sie dowiedziałam, że przekrój ma fi 110. A jak głęboko, nie wiem. Dom ma być bez podpiwniczenia.
Jeszcze jedno przy okazji- ile metrów od tej rury mogę zrobić szambo?

mieczotronix
31-03-2004, 16:24
żeby zrobić szambo, trzeba zrobić projekt i zanieść go do zatwierdzenia do urzędu gminy.
ktoś kto będzie ci ten projekt robił napewno będzie wiedział

Pikuś
31-03-2004, 20:41
Rury o tej średnicy są wykonane z PCV lub PE. Jeżeli jest to wodociąg, to bezpieczna odległość wynosi 2-3 m. Zastanawia mnie informacja, że wodociągi nie wiedzą o tej rurce, czyżby był to gaz lub inne medium? Wtedy sytuacja może wyglądać inaczej. Pozdrawiam Pikuś

stóweczka
31-03-2004, 21:41
Dzięki
Dowiedziałam się, że ten wodociąg nie należy do Krakowa, tylko do sąsiedniej gminy. A w wodociągach w Krakowie nie mają go wcale ujętego w planach. Po prostu wg nich nie ma go tam, mimo tego, że działka należy do Krakowa.
Będę więc wodę "załatwiać" w innej gminie. Może to i lepiej, bo będę krócej czekać.
Jeszcze raz dzięki za odzew.