PDA

Zobacz pełną wersję : kamienie w ogrodzie...



tosia125
10-05-2011, 13:35
nie znalazłam takiego wątku, dlatego się pokusiałam....

kocham naturalne kompozycje w ogrodach.. mam już robocze skalniaki z kamieni i roślin.. odłożyłam też kilka dużych kamieni... początkowo chciałam wykorzystać największy z nich i wykorzystać do wody (fontanna, czy coś w tym stylu) ale już sama nie wiem...
może coś dradzicie? powklejacie zdjęcia, bo szukam inspiracji...

magnolia
12-05-2011, 08:05
bardzo trudno jest zrobić skalniak który będzie ozdoba ogrodu. Zwykle wychodzi on dość sztucznie i jakby z innej bajki.
A co do wykorzystania kamieni w ogrodzie- dużo zależy jakie masz kamienie- otoczaki, czy łupki, duże, małe?
Można dodawać kamienie w kompozycje z roslin, 'sadzać ' je na brzegach ścieżek, albo na trawniku czy w jednorodnych nasadzeniach jako punkty ogniskowe, rodzaj rzeźby. Dobrze wygladają obrośnięte częściowo roślinami płożącymi, albo kiedy trawy ozdobne zwieszają się na nie.

tosia125
12-05-2011, 12:11
dzięki Magnolio
ja mam sporo dużych, polnych otoczaków, mają po kilkanaście centymetrów i do tego jeszcze kilka takich, co mają z metr lub więcej...
właśnie chciałam je wykorzystać jako ozdobę..
mam kilka pomysłów, ale dalej czekam na propozycje...

mam już dwa skalniaki, jeden z roślinami różnymi, drugi "leśny" z borówkami i mchem... obkładam też krzaczki i drzewka właśnie kamieniami dookoła, ale na razie tylko na moim "ogródku roboczym", bo resztę terenu będę dopiero teraz zagospodarowywać, albo i nawet w przyszłym sezonie... dlatego potrzebuję inspiracji...

słyszałam o fonntanach z dużych kamieni... chciałabym wyłożyć nimi jakoś miejsce na ogrodzie, gdzie będzie kran na wodę... dostałam pomysł z przymocowaniem mosiężnego numerku domu na moim gigantycznym kamieniu... a na "babcinym ogródku" jest miejsce na stół i przesiadywanie i po jedej stronie jest domek i ławka drewniana, a po drugiej ziemia jest przytrzymywana dużymi kaminiami ok. 70-100 cm wysokości i traktujemy jako siedzisko... latem wykładamy tam tylko długą gąbkę- poduszkę i jest idealnie...

czekam na inne pomysły... może zdjęcia...