PDA

Zobacz pełną wersję : Szczelina izolacyjana w izolacji dachowej



marius
25-03-2004, 11:27
będę kład matę z wełny min, dach dwupołaciowy, blachodachówka, łaty, folia niskoparoprzepuszczalna, krokwie
Czy ktoś szczelineę wentylacyjną robił posiłkując się sznurkiem nylonowym i zszywkami?
czy lepiej nabić listwy dystansowe i zastosować wełnę w płytach?
z góry dzięki

ElaB
25-03-2004, 17:29
Bede robila wentylacje dachu. Napewno nie uzyje sznurka. Te deseczki sa znacznie lepszym rozwiazanie. Az dziw bierze, ze firmy sprzedajace dachowki nie pomyslaly o tym by sprowadzic wlasciwy material do wentylacji.

Tommco
25-03-2004, 18:58
Ja mam membranę o średnio/wysokiej paroprzepuszczalności (1300 g/m - tak to się podaje?) I poprostu między krokwie 18cm wsunąłem wełnę 15cm tak, żeby szła po krokwiach. Ani sznurka, ani listewek nie dawałem....

Umnie już tak jest i tego nie zmienię.

Pozdrawiam

ElaB
25-03-2004, 19:20
[quote="Tommco"]Ja mam membranę o średnio/wysokiej paroprzepuszczalności (1300 g/m - tak to się podaje?) I poprostu między krokwie 18cm wsunąłem wełnę 15cm tak, żeby szła po krokwiach. Ani sznurka, ani listewek nie dawałem....




No dobrze, a gdzie masz szczeline wentylacyjna ? Czy membrana jest szczelina wentylacyjna (wybacz, mam troche problemow z terminologia)?

Tommco
25-03-2004, 19:28
Szczelina jest między membraną (to ta pseudo folia, która jest tuż pod dachówką) a wełną. Jeśli sprzedają wełne grubości 15cm, to ma najwyżej 15, bo 18tu nie ma przecież. Więc jak ułożyli wełnę równo z dolnymi krawędziami krokwii, to szczelina ma mniej wiecej jakieś 3cm.

Pozdrawiam