PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Gazowa od Szafki



hubertk
13-05-2011, 07:37
Witam
Gazownia wybudowała sieć średniego ciśnienia oraz przyłącza do granicy posesji zakończone szafką gazową. Teraz moje pytanie brzmi : jakie formalne sprawy muszę załatwić żeby podłączyć się od szafki do budynku? I czy na to jest potrzebne pozwolenie na budowę?

Jacław
13-05-2011, 17:33
1. Szukasz projektanta, który zrobi Tobie projekt instalacji wewnętrznej. Mnie to kosztowało 400zł.
2. Sładasz wniosek o pozwolenie na budowę tej instalacji (dobrze, że nie trzeba składać wniosku o pozwolenie na budowę instalacji telewizyjnej...).
3. Otrzymujesz pozwolenie na budowę instlacji.
4. Zatrudniasz wykonawcę, który ją Tobie wykonuje.

hubertk
16-05-2011, 08:13
No dobrze ale najpierw trzeba by wystąpić o warunki przyłączenia i spisać umowę z gazownią?

Jacław
16-05-2011, 08:17
Myślałem, że skoro gazownia wybudowała Tobie przyłącze (do szafki) to już jakąś z nimi umowę podpisywałeś. A może gmina to załatwiała? Zapytaj się wtedy w lokalnym urzędzie.

wangosia
05-08-2011, 15:34
A czy nie trzeba mieć odrębnego projektu na "nitkę gazową" od przyłącza na granicy działki do skrzynki przy budynku?
Mam projekt przyłącza, narysowaną na mapce linię od przyłącza do skrzynki przy domu oraz rozrysowanie instalacji w domu. Wszystkie ( wydawałoby się) papiery w porządku, al;e okazało się że rozrysowana linia to za mało... Czy ktoś ma doświadczenie?

cyma2704
06-08-2011, 16:40
Składając pozwolenie na budowę, miałam już projekt przyłącza od skrzynki w ogrodzeniu do domu. Wykonał mi go poznany w gazowni projektant za 300 zł. W projekcie były dane techniczne, jakie otrzymałam w warunkach przyłączenia z gazowni.

wenus
26-08-2011, 14:55
Składając pozwolenie na budowę, miałam już projekt przyłącza od skrzynki w ogrodzeniu do domu. Wykonał mi go poznany w gazowni projektant za 300 zł. W projekcie były dane techniczne, jakie otrzymałam w warunkach przyłączenia z gazowni.

Pracownik z uprawnieniami z gazowi za projekt takiej instalacji chce 1tys. czy powinnam się zgodzić czy szukać nowego

cyma2704
26-08-2011, 19:17
Ja bym szukała. Ja za adaptację projektu i działki zapłaciłam 1300zł. Chyba, że to przyłącze jakoś mega skomplikowane, ale nie podejrzewam.

Jarek EM08
29-08-2011, 19:45
Pracownik z uprawnieniami z gazowi za projekt takiej instalacji chce 1tys. czy powinnam się zgodzić czy szukać nowego

Szukaj, szukaj... Ja w Poznaniu za projekt przyłącza dałem 350 PLNów.

:bye:

arsik
30-08-2011, 11:06
Jeszcze 3 m-ce możesz poczekać na decyzję o warunkach zabudowy. Swoją droga ciekawa sprawa jest taka, że jeśli szafkę (żółtą skrzynkę) masz na ścianie budynku, a nie na granicy działki to nie musisz mieć pozwolenia na budowę...

linciano
09-10-2011, 23:01
... Swoją droga ciekawa sprawa jest taka, że jeśli szafkę (żółtą skrzynkę) masz na ścianie budynku, a nie na granicy działki to nie musisz mieć pozwolenia na budowę...

To pewnie dlatego, że ciągnąc instalację (podziemną) od skrzynki do domu może dojść do kolizji z występującymi na działce innymi łączami. Stąd przebieg tej linii powinien zostać zaprojektowany przez osobę z uprawnieniami oraz (w konsekwencji) zgłoszony i naniesiony na stosowne mapy. Ponadto przydaje się to w przyszłości przy zakładaniu nowych instalacji ziemnych (uniknięcie kolizji) bądź w celu odnalezienia przebiegu obecnej linii (gazowej). Inna sprawa, że sporo podmiotów może znowu wydoić biednego inwestora.