PDA

Zobacz pełną wersję : Postawienie siatki przy żywopłocie



MAO
13-05-2011, 14:36
Witajcie! Jestem tu nowy, choć czytam od dawna, dzisiaj jednak mam problem, z którym nie umiem sobie sam dać rady. Otóż "z dobrodziejstwem inwentarza" otrzymałem działkę, która z 3 stron ma wysoki i gęsty żywopłot. Niestety są w nim miejsca, w których mój pies (owczarek) może przedostać się na zewnątrz. Zastanawiałem się nad jakąś siatką, ale żadne z rozwiązań nie pozwala zachować w miarę naturalnego wyglądu żywopłotu, przy zapewnieniu "pso-szczelności". Niestety siatkę mogę postawić tylko od strony wewnętrznej. Myślałem o postawieniu słupków bardzo blisko, wręcz "w żywopłocie", żeby siatka utopiła się w żywopłocie, ale późniejsza konserwacja takiego płotu jest niewykonalna... Myślałem o jakiejś niskiej siatce plastikowej, ale obawiam się, że pies ją mógłby przegryźć... Poradźcie proszę, jak to zrobić, żeby było naturalnie i bezpiecznie.

Z góry dziękuję, Maćko

Elfir
13-05-2011, 23:38
mozna zrobić siatke, a przed płotem podsadzić jeszcze jakieś rośliny, które ją zamaskują.
Innym rozwiązaniem to jest dosadzenie przed żywopłotem roślin ciernistych/kolczastych (róże, berberysy)