PDA

Zobacz pełną wersję : Kierownik budowy i zmiany w projekcie



Pawel P.
25-03-2004, 14:23
Witam!
Robię nadbudowę piętra na "garażem" (8,5m na 8,5m 4m h). W projekcie
konstruktor zdecydował się na wzmacnianie istniejącego stropu monolitycznego belkami stalowymi (dwuteownikami) IPN100 i HEB160 - razem około 100mb stalowych belek (sic!). Mam umowę z Wykonawcą na stan surowy zamknięty, kosztorys był robiony około 4 miesięcy temu. Teraz Wykonawca mi kręci, że stal poszła do góry, on tam czegoś nie zauważył, trzeba mu teraz dopłacać itd. Zaoponowałem, a on mi na to, że Kierownik budowy (jego znajomy), może mi przeprojektować to wzmocnienie stropu tak, aby zrezygnować ze znacznej części stali, a zmiany wpisze do Dziennika Budowy i będzie OK. Czy kierownik budowy ma takie uprawnienia? a jeśli tak to co ma mi okazać? a co z nadzorem autorskim pierwotnego projektanta? POMOCY!

piotr.nowy
25-03-2004, 14:29
Jeśli jest konstruktorem to pewnie może, chociaż nie wiem jakie powinien mieć papiery.Ale skoro oficjalnie ma to wpisać do dziennika budowy to chyba wszystko jest O.K..
Co do praw autorskich to w moim projekcie jest zapisek mówiący mniej więcej o tym , że tego typu zmiany nie wymagają zgody autora projektu pod warunkiem , ze są zgodne ze sztuką budowlaną (ogólnie mówiąc)

Pawel P.
25-03-2004, 14:37
Właśnie przewertowałem mój projekt - na temat ewentualnych zmian w projekcie, zapytań, zezwoleń - nie ma tam kompletnie NIC! Ciekawe czy po dokonaniu takich zmian (z tym "patronatem" Kierownika budowy) gminny wydział architektury nie będzie się "czepiał" przy odbiorze?