PDA

Zobacz pełną wersję : ma kto? schody Stadler?



mieczotronix
25-03-2004, 15:24
interesują mnie wszelkie opinie

Aleksandryta
26-03-2004, 07:52
Ja mam. dokladnie takie, jakie sa na zdjeciu - pierwsze od prawej http://www.stadler.de/seiten/wohnhaus.html[/quote][/url]

Aleksandryta
26-03-2004, 08:07
Sorry :oops: http://www.stadler.de/bilder/wohnhaus/wohn_002.JPG

wg
26-03-2004, 08:35
Ile takie cóś kosztuje?

Aleksandryta
26-03-2004, 08:39
:) Nawet nie wiedzialam, ze firma juz ma od 1997 r. przedstawicielstwo w Polsce. W stadler. pl, moje schody to te HARFOWE. Nie jestem z nich zadowolona. Nie maja spocznikow. Przy schodzeniu ze schodow. "idzie" niesmowity poglos gdyz konstrukcja stalowa wpada w drgania (rezonans). Pies zlecial mi do piwnicy przez te schody 8). W ogole uwazam ze zakladanie schodow otwartych w domach jednorodzinnych powoduje niesamowita nosnosc dzwieku na gore. U mnie na pietrze lepiej slychac telewizor niz w salonie, gdzie postawiony. Wykonanie schodow jest ok. Ale po 8 latach juz trzeba wymieniac niektore stopnie, bo popekaly lub niesamowicie skrzypia. Najgorsze - to jest to dudnienie przy wchodzeniu i schodzeniu :evil: Poniewaz kupilam dom z tymi schodami nic na to nie poradze, w projekcie byly betonowe wylewane i tak powinno byc, ale ze wzgledow oszczednosciowych inwestorzy wymienili na te lzejsze, chociaz naprawde nie pasuja do wnetrz mojego domu :cry: . W swoim domu na pewno nie zaloze schodow ze stalowymi elementami. W ogole te schody nie sa w moim guscie :D Wole cale drewniane jak musza byc takie otwarte. Dla wyjasnienia: osiedle segmentow w ktorym mieszkam budowal w latach 93.96 dewlomper niemiecki. Tak ze wszystkie urzadzenia lacznie z piecem i drzwiami (zewn sa super) wlasnie schodami i wyposazeniem lazienek to bezposredni import z Niemiec.

mieczotronix
26-03-2004, 11:23
mi wycenili na osiem tysięcy z hakiem, podczas gdy rintal (http://www.rintal.com.pl) chciał 15kPLN, a firma GROT (http://www.grot.pl) 16-18kPLN za podobne schody.

Ja mam mieć przeszkloną klatkę schodową, więc dlatego chcę schody ażurowe. Zastawnawiam się jak jest z tym dudnieniem, o którym pisze Aleksandryta, bo z tego co kojarzę schody drewniane całkiem ciche nie są.
Ciche są tylko betonowe, ale ja nie zabetonuję sobie połowy klatki

Aleksandryta
26-03-2004, 13:07
Wiesz, moje schody maja juz 8) 8 lat. Z tego co czytalam na polskiej stronie firma zabezpiecza je wlasnie przed tym rezonansem. Moze teraz tak nie dudnia? Pogadaj z nimi i zaatakuj od tej strony dudniacej :)
A tak na marginesie jeszcze 8 lat temu moj dom mial super nowoczesne urzadzenia super piec importowany Junkers dwufunkcyjny. a juz dzisiaj ten piec jest nieekonomiczny :cry: . A do kibla nawet spluczki w Polsce nie moge kupic.

mieczotronix
26-03-2004, 13:45
ok. dzięki, tak z nimi będę gadał

pyzia
26-03-2004, 14:02
Witam! Rok temu zadałam to pytanie we wnętrzach i nikt mi nie odpowiedział. Jestem w kontakcie z tą firmą i na razie jestem na etapie projektu. Przedstawiciel z Poznania zrobił na mnie wrażenie kompetentnego i szczerego (np. uczciwie powiedział, że nie gwarantuje mi idealnego wykonania jednego z superodjechanego projektu). Firma jest elastyczna - ma pewne materiały do wyboru, ale jak najbardziej akceptuje opcję wykonania stopnic lub balustardy poza nią.
I tak będzie najprawdopodobniej w moim przypadku - stopnice z egzotyku u stolarza.
Generalnie jak dotąd pozytywna ocena (w tym rozsądna cena przy oferowanej jakości). Również wizualna, ale gust jest sprawą indywidualną.

Co do wyciszania stopnic to na pewno biorą takie zagadnienie pod uwagę - już przy omawianiu konceptu schodów przedstawiciel opowiadał jak rozwiązany jest ten temat.
Realizację planuję na okres letni - wtedy wypowiem się co do wykonania.

tom soyer
29-03-2004, 11:46
pyzia
a jak w kontekscie twoich poszukiwan wygladaja pomysly i ceny z Centrum Schodow?

ja mam od nich wycene (jeszcze z ubieglego roku) za 8kPLN na 17 stopni schodow zabiegowych.

pyzia
29-03-2004, 15:13
Rozumiem, że mówisz o Rintalu? Ich wzory mi się nie podobają więc w ogóle nie prosiłam o wycenę chociaż mieszkam na Plewiskach czyli rzut beretem od ich siedziby. Brałam jeszcze pod uwagę firmę Grot, ale to około 50% więcej niż Stadler.
Moje schody przeszły już kilka przeprojektowań na papierze - zaczęło się od odjechanego projektu a teraz pracujemy nad wariantem ostatecznym bardziej standardowym. Zakładam, że całość ze stopnicami i podstopnicami z egzotyku (robionymi raczej nie przez nich) musi się zmieścić w 10k.
Tak zakładam :wink: - nie mam jeszcze zaktualizowanej wyceny.

tom soyer
29-03-2004, 15:54
Rozumiem, że mówisz o Rintalu? Ich wzory mi się nie podobają więc w ogóle nie prosiłam o wycenę chociaż mieszkam na Plewiskach czyli rzut beretem od ich siedziby. Brałam jeszcze pod uwagę firmę Grot, ale to około 50% więcej niż Stadler.
Moje schody przeszły już kilka przeprojektowań na papierze - zaczęło się od odjechanego projektu a teraz pracujemy nad wariantem ostatecznym bardziej standardowym. Zakładam, że całość ze stopnicami i podstopnicami z egzotyku (robionymi raczej nie przez nich) musi się zmieścić w 10k.
Tak zakładam :wink: - nie mam jeszcze zaktualizowanej wyceny.

pytam o Centrum Schodow (Plewiska/Kolejowa). Rintal jest na Naramowickiej.
co do wzornictwa to w CS wysmycza niemal wszystko, Rintal ma tylko okreslone wzory. Poza tym z Rintala mam wycene okolo 20% drozsza. Co do ceny to najlepiej podzielic ja przez ilosc stopni :) Czy ktos zajmuje sie schodami Grota w Wlkp?
Ja stopnie chcialbym zrobic jesionowe (tak jak dechy na podlodze). Moze mozesz polecic ew jakiegos stolara w okolicy?

Maniek35
30-03-2004, 11:51
Grot nie ma człowieka w Wielkopolsce. Ja kontaktowałem się e-mailem. Raczej lakoniczne odpowiedzi.

pyzia
30-03-2004, 13:19
Z Grotem e-mailowałam. Co do CS to zdaje się, że mówisz o firmie przy bocznej drodze z Plewisk do Auchan? Byłam tam w zeszłym roku i nic nie wybrałam. Choć mam wrażenie, że wtedy to był Rintal? :-?
Dzisiaj Rintal ma przedstawicielstwo na Grunwaldzkiej, blisko Chaty Polskiej i mojego osiedla.
Co też nie zmienia faktu, że ich nie wezmę :wink: .

mieczotronix
30-03-2004, 16:38
rozmawiałem dziś z facetem od Stadlera, i tak:

- odnośnie akustyczności schodów, to dają różne gumowe podkładki, żeby nie bębniło: między ramę, a beton i pod stopnie (chyba też)

- nie wiem czy cena, którą zaproponowali jest konkurencyjna, bo się okazało że w tych 8 tys. to nic nie jest ze stali nierdz. a Rintal i Grot dawali mi wycenę właśnie na stal nierdzewną. Mają mi napisać ile mam dopłacić do barierek ze stali nierdzewnej, ale dopłata do samego pochwytu ze st. nierdz. dopłata wynosiła 800 zeta

- Stadler robi konstrukcję nośną schodów ze zwykłej stali i spawa ją na miejscu - potem inwestor sam sobie ją maluje na jaki kolor chce.
No i coś co mnie najbardziej zastanawia, to to że:

- Zalecają montaż schodów przed wylaniem podłóg - w sumie to bezpieczniej dla mnie (a pewnie mniej wygodnie dla nich) byłoby zamontować te schody po wylewkach, jak już będę wiedział ile cm ma być podłogi - W sumie wylewkarze mogą się rypnąć o +/-2 cm max więc chyba nie będzie dramatu - ale jestem zaskoczony, że schody trzeba by już tuż tuż zamawiać.

I co wy na to?

pyzia
30-03-2004, 16:43
Mnie też tak zalecili, ale moi architecki zalecili mi spokój i będzie jednak inaczej. Czyli po posadzce.

tom soyer
30-03-2004, 16:49
mieczu
dzis przychodzi do nas tez gosciu od Stadlera wiec bedziemy mogli pogadac jak dostane wycene. Ale dodam moje uwagi po wizycie w CS

rozmawiałem dziś z facetem od Stadlera, i tak:

- odnośnie akustyczności schodów, to dają różne gumowe podkładki, żeby nie bębniło: między ramę, a beton i pod stopnie (chyba też)

chodzilem po schodach na wystawce w CS. szczegolnie po takich ktore nam by odpowiadaly czyli zabiegowe montowane do sciany. nie odczulem aby schody te bebnily, dzwonily albo drgaly (konstrukcja nierdzewka, stopnice drewniane)


- nie wiem czy cena, którą zaproponowali jest konkurencyjna, bo się okazało że w tych 8 tys. to nic nie jest ze stali nierdz. a Rintal i Grot dawali mi wycenę właśnie na stal nierdzewną. Mają mi napisać ile mam dopłacić do barierek ze stali nierdzewnej, ale dopłata do samego pochwytu ze st. nierdz. dopłata wynosiła 800 zeta

moja wycena (17stopni) od CS to 8000 malowane proszkowo (takze na srebrny kolor, podobny do piaskowanej/niepolerowanej stali szlachetnej). doplata do nierdzewki (konstrukcja + barierki+ linki) 3000.


- Stadler robi konstrukcję nośną schodów ze zwykłej stali i spawa ją na miejscu - potem inwestor sam sobie ją maluje na jaki kolor chce.
No i coś co mnie najbardziej zastanawia, to to że:

- Zalecają montaż schodów przed wylaniem podłóg - w sumie to bezpieczniej dla mnie (a pewnie mniej wygodnie dla nich) byłoby zamontować te schody po wylewkach, jak już będę wiedział ile cm ma być podłogi - W sumie wylewkarze mogą się rypnąć o +/-2 cm max więc chyba nie będzie dramatu - ale jestem zaskoczony, że schody trzeba by już tuż tuż zamawiać.

I co wy na to?

co do samodzielnego malowania to nie widze w tym korzysci bo trudno schody zamonotwane odpowiednie oczyscic po spawaniu i przed malowaniem. no chyba ze zamowisz nierdzewke to problem z malowaniem masz z glowy.

to czy schody zamontujesz teraz czy po wylewkach nie ma roznicy jesli dobrze zgrasz wysokosci szczegolnie gornej czesci schodow gdzie najlepiej widac ew (niedociagniecia).

czy zamawiasz schody azurowe?

mieczotronix
30-03-2004, 16:56
a który model z CS oglądałeś? Jest u nich na zdjęciach na stronie?

chodzi o tą stronę i o to Centrum Schodów:
http://www.centrum-schodow.com.pl/index.phtml

bo ja u nich w ofercie nie widzę schodów podobnych do Stadlera
No może te "Rzymskie", ale coś mi się niezbyt podobają.

No i ci ze Stadlera proponują mi schody bez słupków - mocowane tylko do ściany

tom soyer
30-03-2004, 17:52
a który model z CS oglądałeś? Jest u nich na zdjęciach na stronie?

chodzi o tą stronę i o to Centrum Schodów:
http://www.centrum-schodow.com.pl/index.phtml

bo ja u nich w ofercie nie widzę schodów podobnych do Stadlera
No może te "Rzymskie", ale coś mi się niezbyt podobają.

No i ci ze Stadlera proponują mi schody bez słupków - mocowane tylko do ściany

chodzi o ta firme
wycene mam na schody rzymskie ale nazwa wiaze sie bardziej z ksztaltem a nie wykonczeniem. moje mialyby byc utrzymane w kolorach i materialach bardziej jak Lenia (z ich strony) i mocowane tez do sciany ale zabiegowe. W balustradach zamiast pretow w zalozeniach mam linki stalowe podobne do jachtowych relingow :) .