PDA

Zobacz pełną wersję : odpowietzrenie kanalizacji



mamut 74
15-05-2011, 13:28
witam,

mam w planach POŚ , czy odpowietrzenie całego układu wystarczy przy oczyszczalni czy trzeba jeszcze robić wyprowadzenie nad dach?

Jarek.P
15-05-2011, 14:26
ZAWSZE trzeba robić odpowietrzenie nad dach.
I nieważne nawet, że tak stanowią przepisy ("warunki techniczne"), na podstawie których jest potem m.in. dom odbierany, brak odpowietrzenia kanalizacji na końcu jej ciągu oznacza smród w łazienkach.

J.

kajmanxxl
15-05-2011, 17:48
Jarek Ci wszystko wyjaśnił ja tylko dodam że brak odpowietrzenia na końcu instalacji może prowadzić w długim okresie czasu do jej zapchania

Beja
15-05-2011, 21:07
witam,

mam w planach POŚ , czy odpowietrzenie całego układu wystarczy przy oczyszczalni czy trzeba jeszcze robić wyprowadzenie nad dach?

Wyprowadzenie nad dach jest konieczne, żeby wytworzyć naturalny ciąg powietrza - od kominka na końcu drenażu do wylotu na dachu. W przeciwnym wypadku mikroorganizmy w złożu pod drenażem miałyby za mało tlenu i w tych warunkach nie zachodziłaby naturalna redukcja biomasy w okresach "głodu" (noc itp.). Z tego powodu dość szybko mogłoby dojść do zatkania drenażu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?113269-Preparat-do-czyszczenia-drena%C5%BCu-rozs%C4%85czaj%C4%85cego
Co do zatkania samej instalacji, to bzdura. Chyba że robił ją "fachowiec".