PDA

Zobacz pełną wersję : Hide a hose



surgi22
15-05-2011, 17:01
Użytkownicy systemu hide a hose proszeni o opinie :)

jewrioszka
17-05-2011, 19:05
Będzie problem :), system Hide-a-Hose (http://www.bezkurzu.pl/hide-a-hose.html) jest u nas dostępny od ok 8 m-cy.

Okiren
18-05-2011, 13:38
ejjj :) fajna taka "chowaczka" do węża

surgi22
23-07-2011, 23:34
Będzie problem :), system Hide-a-Hose (http://www.bezkurzu.pl/hide-a-hose.html) jest u nas dostępny od ok 8 m-cy.

Nie będzie problemu już zamówiłem sam opisze za jakiś czas jak działa :P:bye:

jewrioszka
24-07-2011, 08:52
Jak działa Hide-a-Hose (http://bezkurzu.pl/hide-a-hose.html) będzie można zobaczyć na moim stoisku podczas Targów Budowlanych na Warszawski Torwarze. Targi odbędą się w dniach 15-16 października 2011.

surgi22
24-07-2011, 16:04
Dziękuję widziałem jak działa ( pobawiłem się nim trochę na targach w Łodzi ), chodziło mi o opinie osób dłużej uzywających systemu ( ale tak czy siak już go zamówiłem ).

damian2510
04-08-2011, 15:19
o ile jest wieksza srednia rury montazowej systemu Hide-a-Hose od normalnego systemu odkurzacza centaralnego??

jewrioszka
04-08-2011, 16:46
Średnica jest taka sama, pod warunkiem że są to rurki białe.

photos
05-08-2011, 10:41
no to wąż musi być chyba mniejszej średnicy??

jewrioszka
05-08-2011, 11:05
Tak, ale dzięki temu prędkość powietrza jest znacznie wyższa.

damian2510
25-09-2011, 20:20
moze sie wypowiedziec ktos kto ma ten system co najmniej 1 rok . chodzi o to czy po rocznym dzialaniu takiego weza nie przeciera sie rurka od tego systemu centralnego odkurzacza ??

photos
26-09-2011, 18:23
co najmniej rok?? Raczej nikt tego nie ma co najmniej rok. Bo pewnie od takiego czasu to jest u nas dostepne.

surgi22
09-04-2012, 12:29
moze sie wypowiedziec ktos kto ma ten system co najmniej 1 rok . chodzi o to czy po rocznym dzialaniu takiego weza nie przeciera sie rurka od tego systemu centralnego odkurzacza ??


Bez przesady ile razy w ciągu roku wkładsz różne rurki i nic się nie przeciera :p

jewrioszka
09-04-2012, 18:20
Mała szansa na to żeby któryś z forumowiczów posiadał Hide-a-Hose.. System jest u mnie w ofercie od stycznia 2011r. U mnie na ekspozycji jest od grudnia 2011 i używany jest 3-5 razy dziennie, przez 4 miesiące. Żadnych przetarć nie zauważyłem. Dodatkowo wąż jest zabezpieczony pokrowcem, a wszystko zależy od staranności wykonawcy. (jak dokładnie ogradował wewnętrzne połączenia.)

wingerman
12-04-2012, 18:08
Czy już ktoś coś więcej może napisać czy Hide a Hose jest warte świeczki?
Słyszałem, że poza samym sytemem HaH potrzebna jest zupełnie inna jednostka centralna jeśli tak, to jakie ceny są takich jednostek do HaH?

jewrioszka
13-04-2012, 09:11
TC588Q dla 1 węża 9mb do 3 łuków 90 stopni w instalacji,
TC780 dla 2 do 3 węży 9m do 4 łuków 90 stopni i 2 węży 12m do 3 łuków 90 stopni,
TC980/FC1550 dla 3-4 węży 9m,12m do 4 łuków 90 stopni i 3-4 węży 15m do 3 łuków 90 stopni,
MaxAir dla wszystkich węży do 4 łuków.

Ceny od 3 do 5 tys. netto za same jednostki.

Nie zaleca się "amatorskiego" wykonywania instalacji HaH.

wingerman
13-04-2012, 20:56
Trochę odstraszają ceny jednostki centralnej :/
A jaka jednostka do HaH 12mb z jednym łukiem 90stopni (nie licząc łuku ze ściany do podłogi)?

jewrioszka
14-04-2012, 07:54
Z mojego doświadczenia wynika że powinien wystarczyć TC588Q, jest to jednak niezgodne z zaleceniami producenta. Zapraszam do mojego sklepu na obejrzenie działającej instalacji HaH i spokojna rozmowę.

autorus
11-06-2012, 21:02
i jak ktoś ma ten system mi może opowiedzieć jak mu to działa? Ale wolałbym komentarz użytkownika.

wingerman
12-06-2012, 11:18
Ja na razie mam zrobioną instalację HaH.
Jakby nie było to przeraża mnie ciągniecie kilkunastometrowego węża z szafy by odkurzyć dom.
Ważne jest dla mnie to, że węża w razie jego uszkodzenia można wymienić i to mnie ostatecznie przekonało.
U mnie będzie 1xHaH, 1xVroom i 1x prawdopodobnie Split (jeśli dobrze zapamiętałem nazwę) lub WallyFlex lecz skłaniam się bardziej w strone Split'a.

autorus
12-06-2012, 11:25
A na poziomie samej instalacji, konkretnie samych rurek w podłodze czy to się różni od zwykłego centralnego? Myślę aby docelową decyzje podjąć przy końcu budowy ale rurki muszę założyć niedługo .

wingerman
13-06-2012, 00:15
Na pewno są inne kolana i zupełnie inne gniazdo. Fachowiec, który mi zakładał instalację mówił, że musi być zachowany luz kolana schodzącego w ścianie więc otwór z kolanem wykładany jest np. wełną mineralną. Im mniej załamań tym lepiej bo można kupić słabszą jednostkę centralną im więcej załamań/łuków tym mocniejsza jednostka a co za tym idzie i droższa.

robert&ania
23-06-2012, 08:35
Na pewno są inne kolana i zupełnie inne gniazdo. Fachowiec, który mi zakładał instalację mówił, że musi być zachowany luz kolana schodzącego w ścianie więc otwór z kolanem wykładany jest np. wełną mineralną. Im mniej załamań tym lepiej bo można kupić słabszą jednostkę centralną im więcej załamań/łuków tym mocniejsza jednostka a co za tym idzie i droższa.
Witam,czy mogła bym prosić o namiary na sprzedawcę (jeśli to Wawa lub okolice) systemu HaH-rozumiem ze od razu zakładali u was w domu? Jaki był koszt tak w przybliżeniu instalacji i jednostki centralnej ?Pozdrawiam

wingerman
23-06-2012, 11:19
Na razie mamy samą instalację, dom jeszcze nie wykończony.
Kontakt wysłałem na PW.

maggieQ
09-09-2012, 08:09
Witam,
Prosze o informację czy w hide-a-hose trzeba wyciagnac cały wąż, żeby rozpocząć odkurzanie czy jesli mam np. potrzebę wyciągnąć tylko powiedzmy 2- 3m. to mogę przy tej 1/3 wyciagniętego węża rozpocząć odkurzanie?? z góry dzięki za odpowiedź

jewrioszka
09-09-2012, 13:51
Niema potrzeby wyciągania całego węża. Wąz wyciągamy na potrzebna długość i blokujemy specjalnym mechanizmem przed zassysaniem go przez odkurzacz.

semiramida
17-10-2012, 09:54
Czy w Szczecinie da sie wypróbować ten system?

jewrioszka
19-12-2012, 13:30
Chyba nie

Whoever
06-02-2013, 17:40
dziala w moim domu od ponad roku - bardzo wygodny wynalazek.
Nie trzeba sie ciagac z rura po pietrach. Mamy spory dom, w ktorym zalozylismy 6 gniazdek/wezy.
Koszt jest wiekszy niz normalnego systemu przedewszytkim dlatego ze gniazdka sa bardzie skaplikowane no i trzeba kupic waz do kazdego gniazda.
System zalozylem sam - przy pomocy znajomego hydraulika co mi rurki kleil.
Jedynym problemem jaki do tej pory zauwazylem jest to ze oslona wezy jest czesto za dluga i marszczy sie przy wciaganiu weza. z 15 metrowego weza trzeba bylo odciac ok 30-40 cm ponczochy/oslony. Po tym zabiegu waz wchodzi w sciane sam.
Z perspectywy czasu umiescilbym niektore gniada wyzej - mamy gniazdo w spizarni i to gniazdo moglo by byc na wysokosci pasa. Idealnie by bylo gdyby drzwiczki otwieraly sie w prawo lub lewo (tak jak drzwi) a nie w gore lub dol (w gore jak w jakims samochodzie sportowym)
to tyle
pozdrowienia.

Łukasz_Walo
20-04-2013, 18:41
Zainstalowany system w domu od 2 lat działa bezproblemowo, wąż dalej w idealnym stanie ( instalacja u mojej mamy). Instalacja Pokazowa jak ktos chce ŁUKOW I OKOLICJE zapraszamy do wyprobowania. Instalację pokazowa w sklepie budowlanym lub u mamy w domu :) Pozdrawiam.

jewrioszka
20-04-2013, 22:34
Hmm...cóż tez zapraszam do siebie do sklepu w Grójcu do pobawienia się Hide-a-Hose oraz tradycyjna instalacją. Otwieramy także na życzenie klienta.

water-sprite
23-04-2013, 00:45
Odkąd zobaczyłam ten system nie mogę przestać o nim myśleć :lol2:
Tylko czy przy moim domku (ok. 65m2 na kondygnację) dwa gniazdka/węże wystarczą. Wydaje mi się, że wtedy nie ma potrzeby robienia szufelki w kuchni czy wiatrołapie. Czy się mylę?
Jeśli, ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej rozłożyć budowę takiej instalacji na etapy, żeby najmniej odczuć to finansowo?

Łukasz_Walo
24-04-2013, 21:34
Odkąd zobaczyłam ten system nie mogę przestać o nim myśleć :lol2:
Tylko czy przy moim domku (ok. 65m2 na kondygnację) dwa gniazdka/węże wystarczą. Wydaje mi się, że wtedy nie ma potrzeby robienia szufelki w kuchni czy wiatrołapie. Czy się mylę?
Jeśli, ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej rozłożyć budowę takiej instalacji na etapy, żeby najmniej odczuć to finansowo?

Wystarczy spokojnie, jedno gniazdo na kondygnacji, nawet gdy są duze domy to wykonuje sie weze na 12 i 15 m bo odpada nam chodzenie z wężem jest duzo wygodniej. Przy 65 m waż 9m ( najmniejszy ale w razie potrzeby mozna skrócić)

Rozłożenie na etapy:

1 etap instalacja do tynków. poprowadzenie rurociągu od jednostki do gniazda na gorze i na dole. Z tym ze jeżeli chcemy wykonać sami to musimy pamietać ze jest inne gniazdo montażowe i inne kolana instalacyjne. Max 3 kolana 90 i 1-2 45 stopni. mozna dać na 1 wąż

1 etap to koszt jakiś od 1000 do 1800 zł w zależności czy robimy samemu czy firma, regionu i miejsca zakupu systemu. Z tym ze musimy pamietać ze firma nie wspiera majsterkowiczów jeżeli poźniej są problemy zazwyczaj z winy instalacyjnej lub założonej jednostki ( Hide-hose-Vacuflo) masz wtedy pelen suport. Co do instalacji to ciężko jest cos zjeb... natomiast Polak Potrafi więc decydując się samemu trzeba przeczytać instrukcję i sie troche przyłożyć.

2 etap - kupmy sobie gniazda wykonczeniowe (biały, krem i chyba czarny dostępny)- najczęściej kupuj białe i można go farbą od ścian pomalować.
2 etap koszt 887 zł brutto cena katalogowa ( - rabat ktory jako dystrybutorzy dajemy klientom w zależności od regionu moze byc różnie)

3 etap jednostka centralna + węże ( tutaj ceny wychodzą identycznie jednostka + 2x zestaw sprzątajacy nie odbiega od tradycyjnego systemu)


Tak naprawdę na instalacji CO która mozna wykonać od 3 000 do 4000 zł z instalacja i jednostką juz dobrej klasy, na Hide a hosa wydamy jakies 1500 - 2000 zł więcej.


Z szufelek rezygnuj napewno przy takim systemie się ich nie uzywa. Ewentualnie jakies gniazdo przy jednostce do sprzatania samochodu.

water-sprite
26-04-2013, 01:16
OK, dzięki za odpowiedź.
Nie wiem czy będziemy próbować samodzielnie, czasu nam na wszystko brakuje. Czasem taniej wychodzi wziąć firmę niż brać urlop, plus cena biletu w moim przypadku. Takie są uroki budowania na odległość.
Myślałam o takim usytuowaniu gniazdek
http://images34.fotosik.pl/640/8dac5f7e84e845a1.jpg

http://images45.fotosik.pl/1801/f3433fd5699ec6c7.jpg

Rozumiem, że wąż chowa się w rurę, a u mnie na parterze gniazdko będzie oddalone od jednostki odkurzacza o około 4,8m. Czy to jest wystarczająco dla węża powiedzmy 9m? Jaką moc odkurzacza potrzebowałabym dla takiego układu?

jewrioszka
26-04-2013, 07:07
@Water- Sprite Nie będzie wystarczająco. W takim przypadku robisz pętle. Jak chcesz pogadać normalnie to zapraszam do siebie, mam punkt w Grójcu z działającym systemem. (masz ok 60km). Niestety nie zawsze jesteśmy więc lepiej wcześniej zadzwonić.

@Łukasz nie do końca się z Tobą zgodzę.
1. Może być do 4 łuków 90
2. Instalacja HaH jest z reguły kosztowniejsza od tradycyjnej ok. 80%
3. Używanie szufelki zależy tylko i wyłącznie od użytkownika. Wszystko zależy od preferencji. Na pewno jednak częściej rezygnuje się wtedy z WallyFlexa w wiatrołapie.
4. Przy HaH niema potrzeby posiadania 2 zestawów sprzątających. Wystarczy jeden.

water-sprite
26-04-2013, 15:01
Widzę, że zdania są podzielone :confused:
Trochę słabo z tą rurą, muszę zrobić dwa razy dłuższą tylko po to, żeby wąż miał się gdzie schować :(

Ta różnica w cenie kompletnej instalacji tradycyjnej i HaH wynika z droższych gniazd i kolanek? Czy rurki też są inne?
Pomińmy fakt posiadania dwóch węży i dwóch zestawów do sprzątania. Myślę, że jeśli zdecyduję się na "tradycyjny" system wtedy też zakupię 2 węże żeby nie biegać z nim po schodach.

jewrioszka możesz wysłać mi jakieś namiary na priv?

jewrioszka
26-04-2013, 15:32
Rurki te same. Gniazda HaH i kolana inne i znacznie droższe. Większa i droższa jest tez jednostka. Im mniejszy dom tym różnica w kosztach całości większa. Można zminimalizować cene przez zastosowanie jak najmniejszej liczby kolan. Dzięki temu w niektórych przypadkach mozna zaoszczędzić na cenie jednostki. Można zaoszczędzić na kosztach ale to temat inna rozmowę :) (nie mam tu na myśli super rabatu)

Namiar wysłałem

cymesik
15-10-2013, 10:22
Polecam lekturę strony hide-a-hose.pl
Sporo wnosi do tematu, jest dział FAQ, objaśnienia, wycena instalacji

autorus
12-01-2014, 12:48
czy rurki od co można umieścić na rurkach ogrzewania podłogowego? Przyznam sie, ze gdyby miało być inaczej miałbym niezłą zagwozdkę :)

surgi22
20-01-2014, 18:19
A jak to sobie autorusie wyobrażasz ? Rurki od OC rozprowadza się w warstwie styropianu ( czyli pod wylewką z rurkami od podłogówki ).

jewrioszka
10-05-2014, 19:01
Nie rozprowadza sie ich nad ogrzewaniem podłogowym nie dlatego że "rozprowadza sie w warstwie styopianu" tylko dlatego że:
1. Mają średnicę ok 5 cm, czyli wylewki musiałoby byc 2 cm na rurki od ogrzewania + 5 cm na rurki od odkurzacza + 5 cm na warstwę nośną wylewki razem 12 cm.
2. Koszty ogrzania takiej płyty wzrosły by niepomiernie.
Dlatego lepiej żeby poszły w styropianie i ewentualnie stykały sie z rurkami od OP., ale pod nimi.

surgi22
08-06-2014, 16:38
Mało kto już daje tylko 5 cm styro pod podłogę, więc nie ma opcji stykania się rurek OC z rurkami OP.

jewrioszka
09-06-2014, 12:08
Mało kto już daje tylko 5 cm styro pod podłogę, więc nie ma opcji stykania się rurek OC z rurkami OP.

NIe wiem skąd masz ta informację, ja swoja mam z terenu.

Na parterze tak, ale na piętrzy czy poddaszu niema potrzeby dawania więcej niż 5 cm, nadal spotykam 3 cm, a i ostatnio spotkałem 0.

surgi22
09-06-2014, 18:40
W/g Ciebie nie ma potrzeby dawania więcej :cool:

autorus
09-06-2014, 18:59
ja daję 4-6cm na piętrze. Na parterze 0.

surgi22
09-06-2014, 19:31
A ile perlitu na parterze ?

autorus
09-06-2014, 19:57
No 55cm.

jewrioszka
06-04-2016, 18:58
Pojawił sie następca Hide a Hose, jest nim Retra Flex dedykowany do budownictwa tradycyjnego.

wingerman
06-04-2016, 19:08
Czym się różni Retra Flex od Hide a Hose?

jewrioszka
06-04-2016, 19:33
Witam klienta:)
Zasada działania jest ta sama.

Hide-a-Hose jest dedykowany do budownictwa szkieletowego, Retra Flex dla tradycyjnego. Zapewne pamięta Pan że rurę dochodząca do gniazda owijałem wełną lub umieściłem ja w drugiej rurze. Zrobiłem to aby była ona ruchoma, by można było w drugim etapie spasować gniazdo zależnie od grubości tynku.W przypadku Retra Flex od razu montujemy kompletne gniazdo,a klapka ma prawie 2,5 centymetrowa tolerancje na grubość tynku. Więcej tutaj.
http://www.bezkurzu.pl/p/blog-page_89.html - porównanie
http://www.bezkurzu.pl/p/retra-flex_18.html - opis.

Artekpyrlandia
15-01-2017, 00:02
Pojawił sie następca Hide a Hose, jest nim Retra Flex dedykowany do budownictwa tradycyjnego.

Nie następca tylko chyba jego kopia żeby nie powiedzieć inaczej, następcą jest system nowsza wersja systemu Hide a hose. Mniejsze gniazdo i wąż który wchodzi pod kątem 45 stopni znacznie ułatwi jego wciąganie a co za tym idzie skończy się potrzeba ogromnej siły ssania do poprzedników.

System Retraflex ma swoje plusy i minusy

378566

378567

oraz wersja Europejska tak zwany Eurobox ( możliwość regulacji do tynku )- wielu sprzedawców pytanych o Hide a hose podaje nową generację Retraflexa a jest to kompletną nie prawdą jest to inna wersja starego systemu innej firmy. Aktualnie HAH wypuścił druga generację zostawiając konkurencję w tyle. A sam fakt że wielu sprzedawców dalej bazuje na wężach amerykańskich tylko potwierdza ich jakość.

jewrioszka
15-01-2017, 11:48
Jeśli pierwsze zdjęcie to nowy HaH to:

Nadal z tego co widzę HaH jest dedykowany dla budownictwa szkieletowego, świadczy o tym ramka montażowa.
Czy to nowe rozwiązanie (wejście 45 stopni) umożliwia jego montaż w ścianie 120mm?
Trzeba wykonać więcej czynności w celu załączenia systemu.
Blokując wąż kobiety nadal będą łamać paznokcie, a osoby ze zwyrodnieniem stawów będą miały problem.

Nadal bazuje na wężach HaH, więc nie wiem skąd ta uwaga :).

Co do Eurobox, możesz mi jakiś link podesłać?

Lukasz_Walo
15-01-2017, 14:56
Jeśli pierwsze zdjęcie to nowy HaH to:

Nadal z tego co widzę HaH jest dedykowany dla budownictwa szkieletowego, świadczy o tym ramka montażowa.
Czy to nowe rozwiązanie (wejście 45 stopni) umożliwia jego montaż w ścianie 120mm?
Trzeba wykonać więcej czynności w celu załączenia systemu.
Blokując wąż kobiety nadal będą łamać paznokcie, a osoby ze zwyrodnieniem stawów będą miały problem.

Nadal bazuje na wężach HaH, więc nie wiem skąd ta uwaga :).

Co do Eurobox, możesz mi jakiś link podesłać?

Jeżeli szukacie więcej informacji o nowym systemu to znajdzie je Pan tutaj. http://vacuflo-polska.pl/hide-a-hose/

Ramka jest na rynek domów szkieletowych a Nowy system Hide a hose, niebieska puszka Eurobox jest przystosowana do budownictwa europejskiego - możliwość regulacji do tynku. Montaż jest dużo prostszy i dodatkowo uszczelnienie gniazda jest jak w tradycyjnym gniazdku - pełna uszczelka co powoduje lepsze uszczelnienie - standardowy włącznik oraz mniejsze gniazdo.

Gniazdo zmieści się w ścianie 9cm ( 90 mm) min montażowe.

Argumenty z wykonaniem więcej czynności to trochę Pan przesadza a blokada węża jest bardzo dobrym rozwiązaniem, nigdy nie spotkałem osoby która miała by problem z blokadą węża - nawet moja chrześnica nigdy nie miała z tym problemu w wieku 3 lat - dodatkowo nowy system wprowadził dodatkowe rozwiązania Patentowe ponieważ poprzednie wygasły i większość firm zrobiła kopie oryginalnego systemu - a co najważniejsze zatynkowana w ścianie zostaje tylko puszka montażowa .

jewrioszka
15-01-2017, 15:29
Ja spotkałem, w przeciwieństwie do innych utrzymuje kontakt z użytkownikami.. Dlatego o tym Piszę. Załączenie to nie jest jeden ruch jak w RF. Łukasz przestań siać spamem piszesz wszędzie czy potrzeba czy nie potrzeba, gubisz sie w tym co piszesz, co niejednokrotnie Ci wykazano. Brak Ci konsekwencji. Nie będę z Toba prowadził żadnej polemiki.

Chcesz znowu namieszać?

Lukasz_Walo
16-01-2017, 11:09
Rozumiem że jest Pan jedynym instalatorem na tym forum który utrzymuje kontakt z klientami bardzo ciekawie Pan buduje swoje wiadomości ale nie dążę do sprzeczek z Panem. Jeżeli jesteśmy w temacie systemu Hide a hose, to nie rozumiem dlaczego pisze pan o Retraflex, to są dwa zupełnie inne systemy bazujące na chowaniu węża do rury instalacyjnej.

Podsyłam film dla zainteresowanych jakie to prosty SYSTEM HIDE A HOSE 1 genracja wg Pana Irka Bielenika na targach poznańskich, na stoisku firmy z która to Pan współpracuje - a nagle to Państwo zmieniliście zdanie a nie ja więc takie uwagi proszę zachować dla siebie :)

https://youtu.be/9U59xQe0Els?t=1m2s

System Hide a hose i Retraflex są identyczne i jedynym udogodnieniem wprowadzonym w Retraflexie jest regulacja do tynku - ale jest to uzyskane kosztem zamurowania w ścianie mechanizmu blokady ? Jest to system który stanąłby pomiędzy starszą wersją a nową wersją Hide a hose - zamontowałem kilka retraflexów, kilka Personal Hose i powiem Panu szczerze że różnicy nie widzę w porównaniu do oryginalnego hide a hose pierwszej generacji.


https://www.youtube.com/watch?v=dxfE3E9_YOk

Bardzo proszę aby przestał Pan odbierać moje posty jako atak personalny tylko zacząć solidnie i rzetelnie opisywać fakty - rozumiem że gdyby został Pan sam na tym forum było by najlepiej i tylko Państwa produkty byłyby wychwalane w niebiosy ale są również inne firmy i inne rozwiązania lepsze i gorsze. A gdyby chciałby mi Pan zarzucić marketing to aktualnie nie posiadamy w sprzedaży systemu chowanego w ścianę żadnej firmy.

PAG
16-01-2017, 14:05
System Hide a hose i Retraflex są identyczne i jedynym udogodnieniem wprowadzonym w Retraflexie jest regulacja do tynku - ale jest to uzyskane kosztem zamurowania w ścianie mechanizmu blokady ? . Bardzo dobrze Pan mówi o plusach ale przemilcza pan inne sprawy - czy nie prawdą jest że już się zdarzyły przypadki wykuwania puszek ze ściany z powodu uszkodzonego mechanizmu ? Jest to system który stanąłby pomiędzy starszą wersją a nową wersją Hide a hose - zamontowałem kilka retraflexów, kilka Personal Hose i powiem Panu szczerze że różnicy nie widzę w porównaniu do oryginalnego hide a hose pierwszej generacji.

Panie Łukaszu, znów zaczyna Pan swój marketingowy bełkot, który nie jest prawdą.

System Retraflex posiada wymienny mechanizm blokady węża mocowany na czterech śrubach. Łatwy w montażu i demontażu.
Wklejam zdjęcie, które można znaleźć na oficjalnej stronie:
{moderowano}

Zwracam się z pytaniem gdyż zastanawia mnie pewna kwestia dotycząca promocji Hide-A-Hose 2.
Czy produkt jest dostępny w Polsce? Czy mieli Panowie okazję go montować i uzyskać feedback ze strony swoich klientów?

Edit:
378754

Lukasz_Walo
16-01-2017, 16:11
Panie Łukaszu, znów zaczyna Pan swój marketingowy bełkot, który nie jest prawdą.

Zwracam się z pytaniem gdyż zastanawia mnie pewna kwestia dotycząca promocji Hide-A-Hose 2.
Czy produkt jest dostępny w Polsce? Czy mieli Panowie okazję go montować i uzyskać feedback ze strony swoich klientów?

Patrząc na Państwa stronę "wielki slogan Jedyny system przygotowany do Europejskiej technologi domów też chyba jest marketingowym bełkotem"


System oczywiście jest dostępny i zamontowałem już kilkanaście instalacji na tej puszcze i z powodzeniem się to sprawdza - aktualnie czekamy bo system jest faktycznie trudno dostępny w Polsce ze względu na swoją dość wygórowana cenę musimy ściągać go z Niemiec. Ściągamy go tylko dla swoich klientów. Ale razem z Pana firmą tworzyliśmy grunt dla tego systemu, marketing, montowaliśmy pierwsze instalacje około 3 lat temu a tu nagle kosztem oryginalnego systemu próbujecie wypromować swój autorski tak samo jak z jednostkami ciągle miga się Vacuflo=Cyclovac - Tak to jest marketing! To są dwa różne systemy, doszedł jeszcze 3 typ - LEO TWIST i każdy powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Nikt nie twierdzi że któryś z systemów się nie sprawdza ale cały czas zamiast rozkrecić marketing swoich produktów widzę i słyszę od swoich klientów to "To jest to samo i lepsze , to jest lepsza generacja, ten produkt zastąpiliśmy tym " tak naprawdę pierwszym systemem tego typu był system Hide a hose.

PAG
17-01-2017, 09:21
Kosztem oryginalnego produktu przeznaczonego dla domów w technologii szkieletowej [Hide-A-Hose] klienci otrzymali oryginalny produkt dla domów w technologi tradycyjnej (murowanych) [Retraflex]. Lepiej wykonany, bardziej niezawodny. A Pan się dalej będzie upierał, że nie bo to nie Vacuflo.

Może i Hide-A-Hose był pierwszy ale jest przestarzały i nie przystosowany na rynek europejski co go skreśla.
Z drugą wersją systemu się jeszcze nie widziałem. Ocenie jak zobaczę.

Lukasz_Walo
17-01-2017, 09:56
Kosztem oryginalnego produktu przeznaczonego dla domów w technologii szkieletowej [Hide-A-Hose] klienci otrzymali oryginalny produkt dla domów w technologi tradycyjnej (murowanych) [Retraflex]. Lepiej wykonany, bardziej niezawodny. A Pan się dalej będzie upierał, że nie bo to nie Vacuflo.

Może i Hide-A-Hose był pierwszy ale jest przestarzały i nie przystosowany na rynek europejski co go skreśla.
Z drugą wersją systemu się jeszcze nie widziałem. Ocenie jak zobaczę.

System hide a hose ma swojego właściciela i producenta i nie jest nią firma Vacuflo, a to że Pan nie widział to już Pana sprawa bo system był juz na targach Poznańskich w tamtym raku razem z waszym systemem na stoisku innej firmy :) działał bardzo dobrze co docenili klienci jak również system Leo Twist.

Lepiej wykonany i niezawodny to tylko Pana zdanie :)

System HaH wprowadził nowszą wersję systemu dostosowując się do doświadczeń instalatorów - dlatego chociażby wycofano się z dużej uszczelki dookoła ramki a zastosowano jednolitą uszczelkę znaną z tradycyjnych gniazd.

A kąt wciągania węza z 90 zmniejszono do 45 stopni co w tym przypadku przy zastosowaniu nawet najmniejszych jednostek pozwala na chowanie węza. Ja akurat przetestowałem 2x 9 m węza na jednostce najmniejszej by-pass z firmy Optimus a 2 x 12 metrowe węze w pokrowcach ( chowane do góry ) spokojnie obsługuje Fc670 - i to jest plus tego systemu - droższy bo wszystko jest z oryginalnego sytemu HAH ale poźniej na jednostce można zaoszczędzić a nie walić największe lub dwusilnikowe bez potrzeby. To są oszczędności rzędu 2000-3000 tysiecy zł

Dodatkowo regulacja jest zrobiona na uszczelce gniazda ssącego, dlatego zamontowana puszka na krzywej ścianie nie stanowi problemu, gniazdo dopasowuje się później do tynku.

PAG
17-01-2017, 10:52
A Pan się dalej będzie upierał, że nie bo to nie Vacuflo.
To była ironia..

Z tego co Pan napisał wynika, że żadnych nowości HAH2 nie wprowadza na rynek a jedynie próbuje dorównać Retraflexowi, który pierwszą generację HAH zostawił daleko w tyle.
Jeżeli chodzi o stosowanie najmniejszych jednostek w systemach chowanego węża to wystarczy ograniczyć liczbę łuków w instalacji i efekt mamy ten sam. Koszt samej instalacji również nam wtedy spada.

marcin_5
11-02-2017, 17:56
Jestem na etapie rozprowadzania instalacji OC. Chciałbym mieć możliwość zastosowania w przyszłości systemu HaH, Retraflex lub podobnego.
Czy jak teraz ułożę instalację zgodnie z wytycznymi HaH (łagodne kolanka itp.) i założę normalne gniazdka OC, to w przyszłości nie będzie problemu z założeniem kasety typu HaH ?

Artekpyrlandia
12-02-2017, 22:22
Jestem na etapie rozprowadzania instalacji OC. Chciałbym mieć możliwość zastosowania w przyszłości systemu HaH, Retraflex lub podobnego.
Czy jak teraz ułożę instalację zgodnie z wytycznymi HaH (łagodne kolanka itp.) i założę normalne gniazdka OC, to w przyszłości nie będzie problemu z założeniem kasety typu HaH ?

Tak, poźniej tylko wykujesz gniazdo i wkujesz kasetę do chowania węża - jest to jeden ze sposobów na odłożenie w czasie inwestycji. Ale powiem ci szczerze że lepiej zainwestować w Vroom w kuchni i używasz go codziennie.

Tomaszs131
13-02-2017, 07:56
Zgadzam się z przedmówcą. Mam w kuchni i wistrołapie Vrooma- sprawdza się znqkomicie.
Przy HaH najlepiej sprawdzają się węże nie dłuższe niż 5 m.

marcin_5
13-02-2017, 18:25
Tak, poźniej tylko wykujesz gniazdo i wkujesz kasetę do chowania węża - jest to jeden ze sposobów na odłożenie w czasie inwestycji. Ale powiem ci szczerze że lepiej zainwestować w Vroom w kuchni i używasz go codziennie.

Ok. A co z kolanami bezpieczeństwa? Przy normalnych gniazdach zaleca się ich stosowanie. Rozumiem, że jak chciałbym zamontować HaH to rozkuwam ścianę, wyrzucam kolano bezpieczeństwa i montuję kasetę. Jak w takim razie zabezpieczona jest kaseta typu HaH przed przypadkowym dostaniem się większych przedmiotów typu cytowany często długopis.

A co do vrooma, to zdecydowanie zamontuję w kuchni. Faktycznie w wiatrołapie też może się przydać.

Lukasz_Walo
13-02-2017, 19:17
Ok. A co z kolanami bezpieczeństwa? Przy normalnych gniazdach zaleca się ich stosowanie. Rozumiem, że jak chciałbym zamontować HaH to rozkuwam ścianę, wyrzucam kolano bezpieczeństwa i montuję kasetę. Jak w takim razie zabezpieczona jest kaseta typu HaH przed przypadkowym dostaniem się większych przedmiotów typu cytowany często długopis.

A co do vrooma, to zdecydowanie zamontuję w kuchni. Faktycznie w wiatrołapie też może się przydać.

Witam, zabezpieczeniem jest wąskie gardło w gnieździe i załamanie węża w zalezności od systemu 80-90 stopni lub 45. wtedy w węzy staje długi przedmiot, wyciągasz całkowicie wąż i wyjmujesz ale nie jest to tak 100% jak kolanko bezpieczeństwa.