PDA

Zobacz pełną wersję : BUMA FREE -DOM (keramzyty)Czy ktoś budował w tej technologii



Faraon1
25-03-2004, 20:31
Przeczytałem w ostatnim Muratorze o tej technologi zastanawiam się czy nie zmienić projektu i wybudować dom jak tam podają z keramzytowych modułow przestrzennych "Buma Free Dom" firmy BUMA SYSTEM
www.buma.com.pl Po przejrzeniu tej strony mam mam coraz większą ochotę spróbować proszę forumowiczów o swoje opinie.

Pozdrawiam

P.S. Nadmieniam , że mieszkam na teranach górniczych.

Faraon1
26-03-2004, 20:13
Szkoda że ten wątek przeszedł bez echa. Chciałem się coś dowiedziać nic pozostanie mi tylko czekać

Faraon1
26-03-2004, 20:26
Szkoda że ten wątek przeszedł bez echa. Chciałem się coś dowiedziać nic pozostanie mi tylko czekać


Proszę podzielcie się swoimi uwagami


Pozdro

aishan
26-03-2004, 22:30
Nawet się nie zastanawiaj. Poprzednio firmowali budynki ze stalowym szkieletem - całkowita klapa. Obecnie też jakoś nie słychać o ich inwestycjach za dużo [może się mylę]. To taki domek z klocków.
Lepiej buduj, wyjdzie niewiele drożej.

Faraon1
27-03-2004, 20:34
Nawet się nie zastanawiaj. Poprzednio firmowali budynki ze stalowym szkieletem - całkowita klapa. Obecnie też jakoś nie słychać o ich inwestycjach za dużo [może się mylę]. To taki domek z klocków.
Lepiej buduj, wyjdzie niewiele drożej.


Dzięki aishan za twoją opinie .W głębi serca tak właśnie myślę i chyba mnie przekonałeś do tradycji.

Pozdro

BK
27-03-2004, 21:22
Tradycja.
Ładne imię dla dziewczynki ... :)

JacekS
27-03-2004, 21:25
Forum jest jednak wyrocznią jak widzę
nie jest wniosek po tej akurat wypowiedzi
cienkie zdanie bo cienki ze mnie forumowicz,ale coś wtym jest

Faraon1
28-03-2004, 21:51
Tradycja.
Ładne imię dla dziewczynki ... :)


Widzę że kolega lub koleżanka uwielbia polskie seriale hiiiiiiiiii :P
Ja też to może pooglądamy kiedyś razem

Faraon1
28-03-2004, 22:01
Forum jest jednak wyrocznią jak widzę
nie jest wniosek po tej akurat wypowiedzi
cienkie zdanie bo cienki ze mnie forumowicz,ale coś wtym jest


Czy mógłbyś to sprecyzować nie bardzo kumam o co chodzi
Pozdro

KrzysiekMarusza
29-03-2004, 07:27
A moze nikt nie chce sie w takie domy "bawic", choc wstepna oferta
wyglada atrakcyjnie ? Moze tez jest tak ze wstepna oferta (typu
dom pod klucz za cos kolo 150 kzl) jest b. atrakcyjna (wg mnie - jest !)
a potem sie okazuje ze: bez dzialki, bez przylaczy, bez instalacji, bez VATu, bez ..... ?

Byc moze wielu forumowiczów czytalo poprzednie watki poswiecone
domom prefabrykowanym i uznalo rzecz za niepewna.
Ja kiedys tez chcialem ale zrezygnowalem (u innej firmy)
Poszukaj w wyszukiwarce : Praefa, Legalett, keramzyt ...

powodzenia - Krzysiek

Faraon1
30-03-2004, 11:07
Dzięki Krzysiu .Może ktoś jeszcze coś podpowie?
pozdro

GrzegorzS
30-03-2004, 11:15
Praefa to jednak inna bajka - to wyłącznie mury, Legalett - wyłącznie fundamenty. Domy prefabrykowane w całości obejmują wszystkie dziedziny, a nigdy nie wiadomo, czy firma znająca się na ścianach lub dachu dobrze zrobi np. instalację ogrzewania. Niepewność znacznie większa.

Faraon1
30-03-2004, 15:00
To wkońcu co mam budawać ?
Dom z elementow czy jak pisałem wcześniej dom tradycyjny , z tych postow nic nie wynika.
Pozdro

KrzysiekMarusza
30-03-2004, 15:07
Zbuduj z BK - elementy duze, szybko sie buduje, latwo przycina na
wymiar, latwo potem "wyrzezbic" bruzdy na instalacje itp.
pozdr - Krzysiek

Faraon1
30-03-2004, 15:31
Zbuduj z BK - elementy duze, szybko sie buduje, latwo przycina na
wymiar, latwo potem "wyrzezbic" bruzdy na instalacje itp.
pozdr - Krzysiek


B K to siporeks ?
Chyba Cię posłucham Dzięki
Pozdro :P

vardo
30-03-2004, 16:23

Faraon1
31-03-2004, 02:08
Dlugo zastanawialem sie nad wyborem materialu.Wybralem system z keramzytu(www.termat.pl).Jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru.


Napisz cos więcej o tym materiale i dlaczego go wybrałeś? :o

KrzysiekMarusza
31-03-2004, 07:07
Tak siporeks (suporeks, itp.....) to BK
Sa typy z ktorych mozna budowac na zaprawe klejową (cienkie spoiny) -
ale musza byc dokladne bloczki, ew. te mniej dokladne - na ciepla
zaprawe. W przypadku sciany warstwowej - najlepiej kupic jakis tani
BK 600, gruposc 24 cm i murowac na zwykla zaprawe.

hej - Krzysiek

vardo
31-03-2004, 08:15
..

Faraon1
31-03-2004, 09:28
Dzięki za podpowiedzi

Pozdro

Honorata
31-03-2004, 14:54
Przed tygodniem odwiedzilam znajomych w Berlinie, ktorzy 3 lata temu budowali z takich gotowych elementow (docieplony keramzyt) tylko chyba z innej firmy, przede wszystkim zalezalo im na szybkosci budowania (wprowadzili sie po pół roku) oraz ciepłochronności (w całym domu mają podłogowe wodne). Bardzo sobie ten materiał chwalą!
Dodam, ze materiał musi też być wytrzymały, ich dom ma:
-pełnowymiarową piwnice (2,75)
-wlasciwe pietro
-poddasze użytkowe
-uzytkowy strych
Razem ok. 350 metrow podłóg. Wprawnym okiem inwestora nie dojżałam żadnym rys czy pęknięć, więc chyba material jest ok!

Sama zaczęłam już wczesniej budowę z BK 24 (600) + wełna lub styropian.

Faraon1
31-03-2004, 15:07
Widzę że dyskusja się rozkręca.Dzieki za wpisy i proszę o więcej
Pozdro

BK
31-03-2004, 15:13
Zerkni na strone producenta wszystko tam podaja.Ja stawialem z calego systemu od pustakow szalukowych poprzez wszystkie elementy systemu.Szybko,latwo,bezproblemowo i czysto.
Ja też o tym myślę - nawet dostałam wycenę.
Napisz czy docieplałeś - wprawdzie ściana jednowarstwowa, ale ja chciałabym docieplić. I czy ekipę miałeś poleconą przez firmę, czy sam szukałeś - ponoć technologia wymaga wprawy i umiejętności, żeby zachować ciepłe własności ściany.
Bardzo jestem ciekawa cen, też mam ofertę z tej samej firmy. Oni jeszcze sprzedają okna i parę innych rzeczy.

vardo
31-03-2004, 19:56
..

Faraon1
02-04-2004, 01:29
Ja docieple warstwa 12 cm.Zwiazane jest z dolnym zrodlem ciepla firmy"Ekontech".


Z dolnym źródłem ciepła to ogrzewanie podłogowe?. Gubie się w tym wszystkim .Czytam czytam i dalej niewiem o co chodzi
Pozdro

vardo
02-04-2004, 03:31
..

Faraon1
03-04-2004, 02:07
Ciekawe :roll: :wink: 8)

Faraon1
03-04-2004, 02:20
Chodzi o pozyskiwanie ciepla z gruntu za pomoca pompy cieplnej.Nie chce odczuwac naglej duzej zmiany temperatury zewnetrznej dlatego docieplam.Przy konwencjonalnym ogrzewaniu bym nie docieplal.


Powiem szczerze analizując wszystkie posty to zastanawiam się czy dać sobie z budową wymarzonego domku "na wstrzymanie" i daleeeeeeej mieszkać w bloku .Czy znając problemy z postawieniem domu i problemach inwestorów zaryzykować

zosiek
03-04-2004, 03:01
Chodzi o pozyskiwanie ciepla z gruntu za pomoca pompy cieplnej.Nie chce odczuwac naglej duzej zmiany temperatury zewnetrznej dlatego docieplam.Przy konwencjonalnym ogrzewaniu bym nie docieplal.


Powiem szczerze analizując wszystkie posty to zastanawiam się czy dać sobie z budową wymarzonego domku "na wstrzymanie" i daleeeeeeej mieszkać w bloku .Czy znając problemy z postawieniem domu i problemach inwestorów zaryzykować
Jak przejdziesz przez wszystkie problemy inwestorów, to będziesz miał satysfakcję, że mieszkasz w swoim własnym domku. A z czego będziesz miał ściany, to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najbardziej sprawdzony jest ten materiał, który jest powszechnie stosowany (co nie znaczy, że nowości są złe). My mamy tradycyjny pustak - supor. - i jest ok.

Faraon1
04-04-2004, 02:36
Chodzi o pozyskiwanie ciepla z gruntu za pomoca pompy cieplnej.Nie chce odczuwac naglej duzej zmiany temperatury zewnetrznej dlatego docieplam.Przy konwencjonalnym ogrzewaniu bym nie docieplal.


Powiem szczerze analizując wszystkie posty to zastanawiam się czy dać sobie z budową wymarzonego domku "na wstrzymanie" i daleeeeeeej mieszkać w bloku .Czy znając problemy z postawieniem domu i problemach inwestorów zaryzykować
Jak przejdziesz przez wszystkie problemy inwestorów, to będziesz miał satysfakcję, że mieszkasz w swoim własnym domku. A z czego będziesz miał ściany, to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najbardziej sprawdzony jest ten materiał, który jest powszechnie stosowany (co nie znaczy, że nowości są złe). My mamy tradycyjny pustak - supor. - i jest ok.


Zosiek dzięki za szczerą odpowiedź i powiem prawdę jestem wygodny i tak jak bym znalazł taką technologie , która kosztuję tyle samo co tradycyjny dom i ma te same parametre grzewcze i uniknąłbym tych wszystkim problemów inwestora wybrałbym projekt dziewiczy, ale zawsze zostaje pytanie czy to jest właśnie to ???????????????

zosiek
04-04-2004, 03:21
Projekt dziewiczy? :-? Zanim otrzymaliśmy warunki zabudowy mieliśmy wybrany projekt z katalogu - ten i żaden inny. :D Po otrzymaniu warunków zabudowy "nasz" projekt legł w gruzach :( - nawet w jednym punkcie nie pasował do warunków zabudowy. Na szczęście posłuchałam się męża i nie kupiliśmy go wcześniej. Skończyło się na tym, że poprosiliśmy pewną Panią architekt aby nam ujęła w fachowej formie wygląd domku, jaki sama narysowałam na papierze - wszystkie ściany, metry i centymetry. Dzisiaj mamy postawione ściany parteru i wiem, że nasz domek to projekt dziewiczy, bo sami go narysowaliśmy, jest taki, jaki chcemy. Co prawda ma dużo okien ale usytuowanych głównie od południa oraz wschód i zachód. Północną stronę mamy osłoniętą dostawionym garażem. Mam ogromną nadzieję, że domek będzie słoneczny i ciepły. Przez otwory okienne wpada mnóstwo promieni słonecznych. :D :D :D
A co do kosztów, to możesz je ograniczyć, jeżeli cokolwiek umiesz zrobić sam. Jeżeli będziesz murował sam, to na ściany wybierz materiał, o którym wiesz najwięcej. Jeżeli będzie murować ekipa fachowców, to na ściany wybierz ten materiał, który będzie ekonomiczny w murowaniu i użytkowaniu. Jeśli dobrze się zarządzisz, to za cenę dosyć fajnego mieszkania wybudujesz stan surowy (nie licząc działki). A koszty utrzymania domu będą zależały od tego jak będzie pobudowany dom i jak Ty będziesz go eksploatował i czym opalał.
Ja jestem za! :D :D :D

Faraon1
05-04-2004, 20:44
Projekt dziewiczy? :-?
A co do kosztów, to możesz je ograniczyć, jeżeli cokolwiek umiesz zrobić sam. Jeżeli będziesz murował sam, to na ściany wybierz materiał, o którym wiesz najwięcej. Jeżeli będzie murować ekipa fachowców, to na ściany wybierz ten materiał, który będzie ekonomiczny w murowaniu i użytkowaniu. Jeśli dobrze się zarządzisz, to za cenę dosyć fajnego mieszkania wybudujesz stan surowy (nie licząc działki). A koszty utrzymania domu będą zależały od tego jak będzie pobudowany dom i jak Ty będziesz go eksploatował i czym opalał.
Ja jestem za! :D :D :D

I w tym jest problem jestem anty talentem w dziedzinie budowania i nie mam wyobrażni tak więc nie potrafia coś sam wymyśleć wiec kombinuję jak to zrobić aby w krótkim czasie mieszkac na swoim
Pa pozdro

KrzysiekMarusza
06-04-2004, 07:00
Faraon1 - ja też na początku chciałem zrobić tak: biorę firmę, która
szybko zbuduje od początku do końca, zgodnie z projektem, który
ta firma sama dostosuje lub wykona, i tylko niech mi na końcu klucze
przyniosą :) - stąd moje wczesniejsze opowieśc o technologii prefabrykowanej.
W praktyce (szukałem firmy 1.5 -2 lata temu) okazało się to zupełnie
niemożliwe ! I musiałem przeczytać roczniki Muratora od 1997 (!) którego
kupowała żona, budowała mi firma, jako głowny wykonawca, obecnie
trwają prace wykończeniowe i ciagle jest szansa że wprowadzimy się
w 1 rocznicę wbicia łopaty :)
Aha - poza kierownikiem budowy mam inspektora nadzoru inwestorskiego
- warto takiego gościa mieć, jak się nie ma czasu i talentu do tych spraw.
Ale im więcej się nauczysz wcześniej, tym większa szansa że zbudujesz
to co chcesz :)

powodzenia - Krzysiek

Ella
06-04-2004, 23:31
Faraon1, możesz sobie poczytać moje dywagacje na temat firmy Buma sprzed roku :
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8864&highlight=buma

Nie dopisałam w tamtym wątku zakończenia. A było ono takie, że przez obietnice bez pokrycia firmy Buma straciłam połowę sezonu budowlanego , nie mówiąc o nerwach traconych w konfrontacji z arogancją pracowników tej firmy.

Efekt - właśnie wyłania się z ziemi mój wymarzony domek, budowany technologią tradycyjną z maxa.

zosiek
07-04-2004, 16:56
I w tym jest problem jestem anty talentem w dziedzinie budowania i nie mam wyobrażni tak więc nie potrafia coś sam wymyśleć wiec kombinuję jak to zrobić aby w krótkim czasie mieszkac na swoim
Pa pozdro
To najmij firmę najlepiej taką, która już się u kogoś innego sprawdziła. Ale pamiętaj nigdy nie mów żadnej firmie, że nie masz pojęcia o budowaniu, bo Cię mogą wykiwać albo pobudować byle jak. Nie łaszcz się na firmę, która powie Ci, że pobuduje szybko, bo "szybko" dla jednych trwa 4 miesiące a dla innych 1 rok. Każdą firmę, nawet najlepszą należy pilnować.
Pozdrowienia

Faraon1
07-04-2004, 22:07
BYWALEC (min. 300)



Dołączył: 12 Lis 2002
Posty: 467

Wysłany : Wto Mar 25, 2003 11:50 am Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

W Muratorze 4/2003 pojawiło się ogłoszenie krakowskiej firmy BUMA (www.buma.com.pl) dotyczące nowej technologii - gotowe domy składane z modułów przestrzennych. Cena - zadziwiająco niska. Technologia - ściany odlewane z keramzytu w szkielecie stalowym.
Zgodnie z zasadą, że "jeśli coś wygląda zbyt pięknie, aby było prawdziwe, wówczas należy być ostrożnym i podejrzliwym", postanowiliśmy z małżonkiem wszystko dokładnie sprawdzić.
Będąc w ostatni weekend w Krakowie, odwiedziliśmy firmę BUMA, obejrzeliśmy dom modelowy i porozmawialiśmy z mieszkańcami osiedla zbudowanego przez tę firmę.
Oto nasze konkluzje:

Plusy :
1. Dom modelowy nam się podoba (to ważne, gdyż firma realizuje tylko swoje projekty)
2. Mieszkańcy osiedla są zadowoleni, uważają firmę za wiarygodną (firma od 10 lat na rynku).
3. Technologia wydaje się wiarygodna (dobre parametry cieplne, itd.)
4.Plus podstawowy: dom powstaje w ciągu miesiąca .
5.Firma szacuje trwałość domu jako analogiczną do technologii tradycyjnych (min.100 lat) - chociaż gwarancję daje na 3lata

Minusy :
1. Musimy zrezygnować z naszego projektu.
2. Firma w tej chwili zmienia ofertę projektową, która ma być gotowa dopiero za miesiąc. Konsekwencje: musimy się wstrzymać z decyzją (jeszcze nie złozyliśmy podania o pozwolenie na budowę na nasz dotychczasowy projekt, więc możemy na to sobie pozwolić).
3. Wszystkie projekty w tej technologii mają przymusową piwnicę (= opłata za dodatkowe metry).
4. W standardzie jest ogrzewanie elektryczne - żeby zmienić na gazowe, trzeba dopłacić 12tys.

I co o tym myślicie?
Pytanie zasadnicze w tej chwili to : czy warto czekać? Gdybyśmy się zdecydowali ostatecznie po miesiącu na tę technologię, to nie miałoby to znaczenia, ale jeśli nie - bylibyśmy o miesiąc opóźnieni z naszym sezonem budowlanym.

Prawdę mówiąc, ta oferta nas bardzo kusi - zamiast wyjętych z życiorysu dwóch sezonów -zaledwie miesiąc. Jak miło pomarzyć...

Jednak jest to pewna nowość na rynku, a bycie królikiem doświadczalnym nie zawsze się dobrze kończy...

Dlatego bardzo jestem ciekawa Waszych opinii!!!
Wspomóżcie nas radą i dobrym słowem !!!

Jeśli ktoś nie zasnął i dotrwał dzielnie do końca moich wywodów, to pozdrawiam serdecznie !!!

Powrót do góry


tczarek
STAŁY BYWALEC (min. 300)



Dołączył: 02 Gru 2002
Posty: 413

Wysłany : Wto Mar 25, 2003 12:04 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Rozpoznając technologie budowlane około 1999 roku spotkałem wspominianą Firmę, która oferowała domy w systemie szkieletowym. Budownictwo kanadyjskie. Po dokładnym zweryfikowaniu systemu szkieletowego zrezygnowałem z tego. To takie moje kontaty z firmą. Być może zbieżność nazwy. Ja byłem w domku który budowała ta firma. Właściciele byli bardzo mili i chyba to był takimodelowy budynek, ale ja zauważyłem kilkanaście usterek.
Pozdrawiam,

Powrót do góry


jprzedworski
DOMOWNIK FORUM (min. 500)



Dołączył: 06 Gru 2002
Posty: 615
Skąd: Warszawa
Wysłany : Wto Mar 25, 2003 1:16 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Jeśli ich budowanie działa tak, jak ich strona w Internecie, to dziękuję! Wieki się czeka na cokolwiek!

Powrót do góry


Ella
STAŁY BYWALEC (min. 300)



Dołączył: 12 Lis 2002
Posty: 467

Wysłany : Wto Mar 25, 2003 1:42 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Niestety z tą stroną to prawda

Powrót do góry


Ella
STAŁY BYWALEC (min. 300)



Dołączył: 12 Lis 2002
Posty: 467

Wysłany : Wto Mar 25, 2003 1:47 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Tczarek, ciekawa jestem, jakie usterki zauważyłeś w tym modelowym domu. Bardzo prawdopodobne, że to ta sama firma - ich dotychczasowa działalność to domy szkieletowe. "Moja" karmazytowa technologia to ich nowy wynalazek.


Powrót do góry


IRENA
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi



Dołączył: 26 Mar 2003
Posty: 2

Wysłany : Sro Mar 26, 2003 4:38 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Do t czarka,
Nasza firma nie buduje w szkielecie kanadyjskim,to jest pomylka.Moze opisalby Pan dokladniej , gdzie widzial Pan nasz budynek i wstrzymal sie przed ogolnikowa krytyka.Jestesmy duza i powazna firma,ktora dziala na polskim rynku od 1991 roku;dotychczas wybudowalismy 228 domow jednorodzinnych oraz 11 osiedli mieszkaniowychb .Realizowalismy swoje inwestycje w systemie budowlanym MILOKUM opatentowanym w Stanach Zjednoczonych.Nasze domy nie maja zadnychy usterek,a pojedyncze wady wynikajace ze zlego wykonawstwa lub wad materialowych sa natychmiast usuwane.Prosimy o okreslenie co rozumie Pan przez stwierdzenie-kilkanascie usterek-oczekujemy na konkrety.
Irena Szokalska [email protected] lub tel.: 0 prefiks 12 269-07-55


Powrót do góry


IRENA
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi



Dołączył: 26 Mar 2003
Posty: 2

Wysłany : Sro Mar 26, 2003 4:49 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Do ELLA ,
Szanowni Panstwo,cieszymy sie z zainteresowania naszymi wyrobami.Faktycznie w chwili biezacej firma przygotowuje nowa oferte domow jednorodzinnych oraz jest na etapie wprowadzania scian keramzytowych zamiastkonstrukcji stalowych.Prosimy o sprecyzowanie swoich potrzeb i kontakt z firma ; mozemy zaprojektowac dom specjalnie dla Panstwa .Piwnica oczywiscie nie jest obligatoryjna , ale w domujednorodzinnym moze sie przydac.
Pozdrawiam ,Irena Szokalska, kontakt
e-mail:[email protected] lub tel.: 0 prefiks 12 269-07-55

Powrót do góry


Ella
STAŁY BYWALEC (min. 300)



Dołączył: 12 Lis 2002
Posty: 467

Wysłany : Wto Kwi 01, 2003 10:03 am Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:

On 2003-03-26 16:49, IRENA wrote:
Do ELLA ,
Szanowni Panstwo,cieszymy sie z zainteresowania naszymi wyrobami.Faktycznie w chwili biezacej firma przygotowuje nowa oferte domow jednorodzinnych oraz jest na etapie wprowadzania scian keramzytowych zamiastkonstrukcji stalowych.Prosimy o sprecyzowanie swoich potrzeb i kontakt z firma ; mozemy zaprojektowac dom specjalnie dla Panstwa .Piwnica oczywiscie nie jest obligatoryjna , ale w domujednorodzinnym moze sie przydac.
Pozdrawiam ,Irena Szokalska, kontakt
e-mail:[email protected] lub tel.: 0 prefiks 12 269-07-55



Szanowna Pani,
W związku z Pani zachętą wyrażoną na forum, napisałam do Pani list na adres [email protected] i od tygodnia czekam na odpowiedź.
Mam nadzieję, że Państwa zainteresowanie potencjalnymi klientami nie jest jedynie deklaracją bez pokrycia.
Pozdrawiam

Powrót do góry


Faraon1
SYMPATYK FORUM (min. 10)



Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 23

Wysłany : Sro Kwi 07, 2004 9:59 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Po przeczytaniu znowu mam galimatias w głowie i komu tu wierzyć ?.

Pani Ireno to poproszę więcej jakiś informacji i kiedy będą nowe projekty.Musi Pani i wasza firma mieć na uwadze , że jest to technologia mało znana i każdy inwestor zanim wyda pieniądze chce sprawdzić dokładnie w co inwestuje

P.S. A czy Pani mieszka w takim domu
P.S Czy Pani budując się teraz zaufałaby tej technologii?
proszę o szczerą odpowiedź
P.S Czy ktoś z właścicieli już tak mieszka( a może są jakiś domy waszej firmy na Dolnym Śląsku

Powrót do góry


Aby się nie mieszało to taki mały przegląd

KrzysiekMarusza
08-04-2004, 07:17
Faraon - musisz znalezc kogos (indywidualnych inwestorów), którym
ta firma domy wybudowala - inaczej nie bedziesz wiedziec nic.

smutne, ale tak jest - pozdr, Krzysiek
Aha - a jak bys sie zdecydowal na budowe, w której jest jeden główny,
wykonawca, odpowiedzialny za wszystko -> wtedy masz szanse miec
dom postawiony jeszcze w tym roku w technologii tradycyjnej, np.
z betonu komórkowego jednowarstwowo, a jak zdążysz zamontować
instalacje, łącznie z grzaniem, to w ciągu zimy możesz wykańczać i
na wiosnę nast. roku się wprowadzic !

Ella
08-04-2004, 11:38
Faraon 1, odpisałam Ci w wątku, który zacytowałeś.

Faraon1
08-04-2004, 22:21
Faraon 1, odpisałam Ci w wątku, który zacytowałeś.


Ella jak już pisałem w innym wątku masz u mnie DOBREGO KONIAKA albo DOBRĄ KAWĘ w DOBREJ RESTAURACJI> :D

Chyba się zdecydowałem będę budował tak jak każe "TRADYCJA"
Pozdro

P.S. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt dla wszystkich forumowiczów

Ella
09-04-2004, 10:04
Ella jak już pisałem w innym wątku masz u mnie DOBREGO KONIAKA albo DOBRĄ KAWĘ w DOBREJ RESTAURACJI> :D

Trzymam za słowo :D !

inwestor
09-04-2004, 10:27
Nie miałem co prawda styczności z takim domem ani z ta technologią budowania. Ale do tematu podchodziłbym z najwiekszą ostrożnością. To własnie przez USA jesteśmy zarzucani szmelcem tandetą i często szkodliwymi dla zdrowia technologiami. Oczywiście nie można tego przenosić na wszystkie technologie z tego kraju ale wskazana jest szczególna ostrożność.
Pozdrawim

Faraon1
11-04-2004, 01:03
Święta tylko Święta moż ktoś napiszze coś ciekawego?