PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie balkonu



Greku
25-03-2004, 20:59
Mam balkon oparty na wykuszu. Muszę go dobrze zaizolować i docieplić, nie jest duży 1m szeroki i 7 długi chcę to zrobić sam nie bardzo wiem jak. Jak to robiliście? poradźcie

Greku
26-03-2004, 19:44
czy nikt nie chce się wypowiedzieć na ten temat?

aru
26-03-2004, 19:54
generalnie - spadek na zewnątrz (co każdy chyba wie) izolacja (folia, papa) wywinięta na ścianę pod wyprawę elewacyjną (na ścianę konstrukcyjną ,nośną czy jak jej tam) dobrze wykonana obróbka blacharska na końcu, na którą zachodzi szczelnie izolacja, ocieplenie, ew. folia i wylewka - pytanie zbyt ogólne aby coś konkretnie odp. - jakiś konkretny problem?

thalex
26-03-2004, 20:13
Czym ocieplić płytę balkonu aby zminimalizować mostek termiczny - płyta stropu i płyta balkonu stanowi całość? Co zastosować od góry na balkon aby na tym póżniej ułożyć płytki ceramiczne (styropian jest trochę za gruby-psuje estetykę).

Przepraszam, że się wcinam ale o to chyba chodzi a ja mam właśnie też taki problem.

aru
27-03-2004, 09:32
Styropian za gruby? - to co dać?
Poziom płyty balkonu powinien być deko niższy od poziomu stropu w pomieszczeniu, wtedy można dać więcej izolacji (styropian, styrodur - wtedy mniejsza grubość szlichty)

Pagin
27-03-2004, 10:03
Witam,
W projekcie (i w stanie surowym) takze mam wykusz i balkon nad nim. Mam strop monolityczny. Plyta stropu nad wykuszem jest nizej (u mnie 12 cm) od plyty stropu nad reszta pomieszczenia, w ktorym znajduje sie wykusz. Obnizenie plyty stropu nad wykuszem policzylem przed rozpoczeciem szalowania stropu, tak by po uwzglednieniu grubosci tej plyty i wszystkich warstw na plycie balkonu (izolacji przeciwwilgociowej, stryropianu 10cm, warstwy poslizgowej, warstwy dociskowej 4cm i pokrycia docelowego - kafelek) powierzchnia wykonczonego balkonu znajdowala sie okolo 2cm ponizej wykonczonej podlogi w pomieszczeniu w ktorym znajduje sie balkon. Plus obrobki blacharskie, o ktorym wspomnial Aru. Ostatecznie zrezygnowalem z balkonu nad wykuszem i zrobie daszek :D
Pozdrowienia

wg
27-03-2004, 13:35
Można też dać specjalne zbrojenie
http://www.kratbet.pl/?T=listprod&kat=0023
Wtedy płyta balkonowa nie stanowi całości ze stropem tylko jest oddzielona ociepleniem.

Greku
27-03-2004, 17:38
u mnie płyta stropu i balkonu stanowi całość, a okna wstawiono mi tak, że od powierzchni stropu do okien tzn. otworów odprowadzających wodę mam 6,5 cm. W pomieszczeniu wewnątrz jakoś się wyrobię z dociepleniami ale jak mam to zrobić z balkonem? Balkon oparty jest na wykuszu, więc może te brakujące centymetry dam od spodu balkonu, w wykuszu?

thalex
27-03-2004, 20:21
Dzięki za odpowiedzi.
Wiesz co Greku ja będę robił tak, dam rurkę do ogrzewania podłogowego wzdłuż lini połączenia balkonu i stropu, żeby podgrzewać ewentualnie to miejsce. Rozpaczliwe to rozwiązanie ale chyba lepsze to niż plamy czy pleśnie na suficie. A u Ciebie czy nie byłoby możliwe zrobienie odprowadzenia wody? - coś w rodzaju wąskiego kanału wzdłuż balkonu a docieplenie zrobić od góry?

Chyba mieliśmy budowlańców po tej samej szkole :D

Greku
27-03-2004, 22:01
chyba tak/ ta sama szkoła :D