PDA

Zobacz pełną wersję : Oparcie stropu drewnianego na ?cianie z YTONGA lub podobnej



darekola
26-03-2004, 06:23
Hey !

Może ktoś wie gdzie znajdę info nt. takich szczegółów
konstrukcyjnych ?
Belki stropowe mają być z drewniane "dwuteowe".

D.

JacekS
26-03-2004, 06:31
Darek kiedyś na starej stronie Ytonga były rozwiazania dla konstruktorów odnośnie oparcia różnych rodzajów stropów zaglądałem po zmianie nazwy na stronę Xelli niestety zniknęło .W zeszytach technicznych wykonawczych wydanych przez Ytonga jest to wszystko fajnie rozrysowane niestety nie mam możliwości tego zeskanować zapytaj najbliższego przedstawiciela handlowego powinien to mieć

KrzysiekMarusza
26-03-2004, 12:54
A nie masz wienca nad scianą nośną ?
konstrukcja dachu powinna sie opierac albo na wiencu parteru albo na
wiencu scianki kolankowej, albo cos ....
Na BK bezposrednio, czy nawet z murłatą - nie polecam

Krzysiek

JacekS
26-03-2004, 15:16
Darek Oparcie belek stropowych na BK odm 400 pod wieńcem należy ulać w kształtakach "U" takich samych na jakich opiera się murłatę beton od strony zewnetrznej należy włożyc styropian lub wełne w celu zniwelowania mostka termicznego w miejscu gdzie będą kładzione belki należy wpypuścić kształtownik to którego przymocujesz belkę stropową ,belka musi być odizolowana od BKDalej postępujesz tak jakbyś zalewał strop tradycyjny czyli na zewnątrz element ocieplenia wieńca wieniec zbrojony z drutu i zalewasz to betonem od środka możesz wewnętrzną część ściany zewnętrznej zaślepić na płytką grubości 7,5 cm

darekola
26-03-2004, 17:27
JacekS

Dzięki - ale chciałbym zobaczyć jakiś rysunek.
Jestem wzrokowcem.
To co opisujesz trudno - mi sobie wyobrazić.

D.

JacekS
26-03-2004, 18:08
http://www.xella.pl/html/pol/pl/pb_5139.php?main=5195&subnavi_level=6&submenu=&submenulink=&area_code=2&language_id=10&countries_id=9