PDA

Zobacz pełną wersję : Woda wokól zasobnika



The_Pooh
17-05-2011, 14:53
Witam,

Mmam zasobnik 300 litrów (kilkuletni) i 2 kolektory zakupione miesiąc temu. Ostatnio w słoneczne dni zaobserwowalem że woda w zasobniku jest podgrzana do 60 - 70 stopni, ale wokoló zasobnika jest troche wody. Zdiagnozowałem, ze woda pochodzi z zaworu pod zasobnikiem. Jest jej ok. 2 - 3 litrow. Ilosc zależy od roznicy temperat zasobnika przed podgrzewem i po podgrzeaniu porzez solary (zwiekszajaca sie objetośc wody). "Zamontowalem" sobie jakis pojemnyi i go oprożnia, ale dojrzałe do unowoczesnienia systemu ;-) tj. pozbycia sie wiaderka. Czy problem lezy w naczyniu wzbiorczym i jego objetości? Co mozna zrobic, aby woda sie nie "przelewala"?
Zaznaczam, ze zasobnik i piec juz funkcjonowały, a kolektory dokupilem ostatnio - zasobnik byl przygotowany pod ewetualne kolektory. Instaltor solarow mowi, ze wg niego wszystko jest OK, a instalator zasobnika jesy nieosiagalny - i tak jest juz po gwarancji więc naprawa/konsultacja płatna.
Acha nie bedzie mnie na komp do pn, wiec braku odpoiwedzi z mojej strony prosze nie traktowac jako nietaktu ;-)