PDA

Zobacz pełną wersję : nowa elewacja na starym styropianie



nihiru
19-05-2011, 12:34
Kupiliśmy dom, ocieplony 5-centymetrową warstwą styropianu. na styropianie częściowo jest tylko farba, a częściowo jakiś tynk. Chcemy dołożyć jeszcze z 5 cm styropianiu i ładnie to wszystko wykończyć.
Pytanie pierwsze i podstawowe - mam nadzieję że możemy położyć kolejne warstwy na tym co jest, bez usuwania obecnego ocieplenia (na nasze niefachowe oko jest w dobrym stanie)?
Następnie: część elewacji będzie zwyczajnie tynkowana i ew. malowana. Po krótkim rozpoznaniu tematu skłaniałabym się ku tynkowi akrylowemu (ma niską paroprzepuszczalność, ale i tak nie wiem co tam w tych ścianach siedzi, więc szkoda mi kasy na silikony) barwionemu w masie.
Dodatkowo, na tarasach chcemy położyć drewno - świerk syberyjski. I teraz kolejne pytania: zamierzamy przymocować łaty do obecnego styropianu - czy powinniśmy dać łaty gęściej niż standardowe 60 cm, żeby zapewnić stabilość? I czy powinniśmy dodać kontrłaty? Czy powinniśmy dać folię wiatroizolacyjną?

Za wszelką pomoc będe zobowiązana.

Balto
03-07-2011, 21:25
Witaj;
kilka spraw:
1. Jeżeli już masz tynk malowany - i są z tym problemy - to kolejnego tynku nie maluj, będziesz miał te same schody co obecnie.
2. Jeżeli już masz dom na superszczelno - nie uszczelniaj go jeszcze bardziej
3. Jeżeli zależy Ci na kosztach - uderz w mineralne, do malowania, lub barwione w masie. Zwykle są najtańsze na rynku.
pozdr