PDA

Zobacz pełną wersję : Domek zone i kangoo



zone
26-03-2004, 14:30
Projekt Studio Atrium. Powierzchnia uzytkowa 160 m2. Dom podpiwniczony, z użytkowym poddaszem, garaż dwustanowiskowy.
Mamy brązowy dach (dachówka Brass), elewacja będzie w kolorze waniliowym.


http://host1.studio-atrium.com.pl/res/041/duz_0.jpg

http://host1.studio-atrium.com.pl/res/041/duz_1.jpg


jeszcze sporo brakuje... aktualnie będziemy tynkować wewnątrz i w środku.


link do domku w naszym wykonaniu

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=25045&q=kangoo&k=2

zone
26-03-2004, 14:47
rzut parteru
łazienka "powędrowała" tam gdzie zaprojektowano pokój (7), a w dawnej łazience będzie szafa wnękowa

http://host1.studio-atrium.com.pl/res/041/par.gif

rzut poddasza
http://host1.studio-atrium.com.pl/res/041/pod.gif

dom wybudowany w odbiciu lustrzanym

Tommco
28-03-2004, 18:13
Robi potężne wrażenie...więc nie wiem czy to już nie dom, a nie tylko domek :)

Gratuluję i życzę wytrwałeości.....tak potrzebnej przy wykańczaniu...znam to z doświadczenia :)

Pozdrawiam

zone
29-03-2004, 08:38
dzięki, mam nadzeje, że jej wystarczy :)

Lesek
29-03-2004, 09:35
Nie żebym się czepiał, ale parter i poddasze wyglądają dla mnie tak samo - ale domek OK


Lesek

dana15
29-03-2004, 10:02
Piękny domek, bardzo ładnie się prezentuje. Wygląda na duży. Życzę wytrwałości w wykańczaniu (ale nie siebie :) ) Co planujesz na ten sezon, do zimy? Przeprowadzka w tym roku?

PS. Rzeczywiście rzuty chyba są powtórzone.

Pozdrawiam.

zone
29-03-2004, 10:48
rzeczywiście, pomyliły mi sie rzuty :-? juz powinno być O.K.
Mamy już wstawione okna, prawie gotowa instalację wod-kan. Niedługo przychodzą tynkarze (na zewnątrz i do środka), potem wykończeniówka, parkiet, łazienka, kuchnia...
Mam nadzieję, że na zimę będziemy już u siebie :wink:

Kangoo
29-03-2004, 11:19
Taaaa, domek ładny :D , przedwczoraj wsawiając okna wyłamałem sobie palec, wcześniej wylądowałem na ostrym dyżurze okulistycznym z jakimś odłamkiem w oku (po wierceniu w ścianach). Ciekawe ile jeszcze "krwi popłynie" zanim wykończymy chałupę :D

zone
29-03-2004, 11:20
dasz radę Kangoo, wierzę w Ciebie :D

JoShi
29-03-2004, 11:26
Ladna chalupka... Atrium robi naprawde fajne projekty...

zone
09-04-2004, 12:20
niedługo kolejne zdjęcia

kol
13-04-2004, 11:38
jak się cieszę, że jest osoba, krtóra ma taki sam projekt. my też troszeczkę go zmieniliśmy. a mianowicie zrezygnowaliśmy z tarasu, zejście na taras jest w miejscu okien pod balkonem, są tam wstawione 3 okna aż do ziemi. pokój nad garażem też jest powiększony, gdyż nie zgodzili się nam na dach 3-spadowy i musieliśmy go wyprostować. proszę napisz jak on wygląd w środku.czy jest funkcjonalny, na ile osób go budujecie, i ogólnie jak wam sie podoba jak już stoi. my dopiero robimy piwnice, le na zimę też chcemy już mieszkać. acha jak drzwi wejściowe. dopiero teraz zauważyłam, że są one nie na środku tylko trochę z boku. jak to wygląda od wewnątrz. :P :P :P :P :P

zone
13-04-2004, 12:32
naprawdę masz taki sam projekt??? :D ja również bardzo się cieszę, gdzie budujesz? Trójmiasto?

zone
13-04-2004, 12:48
a mianowicie zrezygnowaliśmy z tarasu, zejście na taras jest w miejscu okien pod balkonem, są tam wstawione 3 okna aż do ziemi.
nie bardzo rozumiem, czy na pewno chodziło o taras, czy o wykusz?

Z projektu w dalszym ciągu jestem z niego zadowolona. Dla mnie jest bardzo funkcjonalny.
Co do zmian, to jak pisałam: na dole zamaiast pokoju, zrobiliśmy łazienkę, w dawnej łazience będzie duża zabudowana szafa, wejście do piwnicy - nie tylko z garazu, ale i z mieszkania,
zrezygnowałam z drzwi do kuchni, a takze zabudowaliśmy ścianką otwór przy salonie między filarem a ścianką (widok na schody) zostawiając tylko trzy kwadratowe otwory z halogenami (mieliśmy dylemat, gdzie postawić telewizor :wink:

Co do drzwi wejściowych, to ich przesunięcie uważam za zaletę, gdyż w wiatrołapie jest miejsce na postawienie szafki, wieszaka, itp. Obok drzwi po prawej stronie będzie wisiał kinkiet i stało małe drzewko w doniczce - z rodziny iglastych, tak więc to przesunięcie nie będzie raziło.
Co do ilości osób: na razie 3 (ja, mąż i 3-letnia Madzia, ale chcemy jeszcze jedno dziecko) a Wy?

Napisz jakie planujesz kolorki dachu i elewacji.

kol
13-04-2004, 20:48
:P my zamiszkamy w domku w 5 osób.także wszystkie pokoje są juz zajęte. nasz oczywiscie będzie nad garażem . jak już pisałam musieliśmy wysunąc dach i od strony ogrodu poprawiliśmy okno na takie w dachu. natomiast od frontu okno pozostaje takie jakie jest w planie. co do zmo\ian na poddaszu to balkon nad wykuszem będzie miał barierkę zwykłą, nie będzie zamurowany. na parterze powiększyliśmy salon. taras został zlikwidowany ( o ten sam metraż powiększyła się piwnica). natomiast zejście na taras będzie nie od strony wykuszu a od strony elewacji zachodniej. w miejsce tych dwóch okien daliśmy 3 sztuki drzwi oddzielnych murkiem. co do dachu to planujemy dać w kolorze brązowym dachówkę. jednak jeszcze nie jesteśmy zdecydowani jakiej firmy. czy jesteście zadowoleni z braasa. fachowcy proponują dać dachówkę ceramiczną. co do elewacji to ma być w kolorze bladej żółci, może wanilki.mam pytanie co do okien a konkretnie to te balkonowe nad wykuszem. czy daliscie wymiar taki jaki jest w projekcie. gdyż fachowcy od okien odradzają nam gdyż są one za krutki w prostokącie (140 cm) i zawiasy mają za duży ciężar do utrzymania. jedni proponują nam dać prostokąt min. 180 cm inni łuk wstawić na stałe. jak wy rozwiązaliście ten problem. jakie macie ogrzewanie i jakie kaloryfery ( podłoga czy zwykłe). my zdecydowaliśmy się na podłogowe. acha narazie mieszkamy w gdyni a budujemy się na jedenj z wiosek w okolicy pucka. :wink: :P :D pozdrawiam :wink: :wink: :wink: :P :D

zone
14-04-2004, 08:48
jak czytam to co opisujesz, to przypominają mi się kolejne zmiany jakich dokonaliśmy:
- zrezygnowaliśmy z balkonu z tyłu domu,
- powiększyliśmy okna 120x150
- powiekszyliśmy ilość luftów wentylacyjnych = powiększenie komina,
- zmniejszyliśmy ilość schodków do półpietra
- zrezygnowaliśmy z okien z łukami oraz drzwi z łukami w bramach garażowych i w oknach nad nimi
- równiez nie robimy balkonu murowanego, tylko z deseczkami

Ogrzewanie będziemy mieli tradycyjne (podłogowego nie) Kaloryfery firmy stelerad.
Z dachówki jestem bardzo zadowolona, pięknie wygląda w słońcu (ma lekki połysk).

Ciekawa jestem jak wygląda Wasz powiększony salon :P , może macie jakieś zdjęcia?

kol
14-04-2004, 09:42
też jestem ciekawa jak będzie wyglądać. dopiero zalaliśmy piwnice i od tego tygodnia murarze idą do góry. kiedy macie zamiar się wprowadzić, gdyż my chcemy na święta mieszkać . ciekawe czy nam się uda. narazie oglądam z zewnątrz podobny model domu w Redzie. zbieram się na odwagę żeby do ludzi zapukać i chociaż dół obejrzeć jak wygląda od środka. patrząc po stropie naszym, to wydaje mi się on taki mały. jednak wszyscy mówia zeby na to nie patrzeć bo jak staną mury to wszystko bedzie wyglądać inaczej. a piec wstawiacie na olej czy na jakiś inny opał.

zone
14-04-2004, 09:56
Mam nadzieję, że będziemy mieszkać już w tą zimę. Domek zdecydowanie nie jest mały, pierwsze wrażenie jakie robi to:" ale duży..." :wink: Poza tym jest bardzo przestronny i moim zdaniem przemyślany.
Ogrzewanie - olej opałowy, gazu niestety nie mamy w ulicy :cry: no i oczywiście kominek :wink:

kol
14-04-2004, 10:03
my też zdecydowaliśmy się na olej , kominek i do instalacji podłączamy drugi piec na wszystko. zastanawiam sie nad kuchnią . czy jest wystarczająco duża żeby sie 2 osoby nie ocierały o siebie?

zone
14-04-2004, 10:11
Prawdą jest, że kuchnia wielka nie jest... Dlatego tez zrezygnowaliśmy z murka dzielącego kuchnie z jadalnią. Dzięki temu jest więcej miejsca.
Generalnie myślę, że nie będzie źle, ale zobaczymy jak ustawimy meble. Chcę je ustawić na ścianie przy kominie i przy oknie od frontu (zlew narożny). Przy drugim oknie jedynie mały stolik na 1 nodze. Acha, jeszcze przesunęliśmy trochę okno, żeby zmieścić w kącie lodówkę 8)

Z czego robicie instalację wod-kan i co i jaki wybraliście piec na olej?

kol
14-04-2004, 10:18
PIEC BĘDZIE BUDERUSA A CO DO RESZTY TO MUSZĘ POPYTAĆ MĘŻA GDYŻ JA TO JESTEM ZIELONA W TEJ SPRAWIE. ODPISZĘ CI PÓŹNIEJ

Pagin
14-04-2004, 20:12
Witam,
Ja nie na temat. KOL - zapraszam do Klubu Budujacych "Trojmiasto i okolice"
Pozdrowienia

kol
26-04-2004, 13:17
niestety nie umiem wklejać zdięć na forum więc może podaj mi maila to wyślę ci zdięcia jak już będą scianki działowe. to zobaczysz jaka jest różnica z tarasem i bez

zone
26-04-2004, 13:20
podałam Ci na priv, dzieki :)

zone
28-04-2004, 14:48
Kol, niestety, nie mogę otworzyć pliku :(

kol
29-04-2004, 21:35
zone nastepnego dnia wysłałam ci inne zdięcia. czy te mozesz otworzyć.jak teraz stoi parter, to dopiero widać jaki to jest dom. boję się że kuchnia jest trochę mała. jednak z projektu wynika że powinna mieć 12 metrów, więc chyba powinna starczyć. jak ty ją widzisz gdy wszystko jest juz zabudowane. narazie zrezygnowaliśmy z drzwi między kuchnią a korytarzem oraz ze ścianki działowej miedzy kuchnią a jadalnią. mam pytanie co do pokoju nad garażem. czy jest on zamknięty czy ma pełnić funkcję antresory. u nas na prospektach jest on zamknięty, jednak kierownik budowy twierdzi, że z planu wynika iż jest on bez jednej ściany, czyli otwarty na hol. czyzby się pomylił albo zamotał się już w tych projektach? pozdr gosia

zone
01-05-2004, 21:17
cześć kol! dziękuję za zdjęcia, tym razem O.K. :wink:
Fajnie popatrzeć na taki sam dom, choć miałam trochę trudności z odszyfrowaniem, co jest co, bo my mamy odbicie lustrzane...
Tak jak pisałam my też zrezygnowaliśmy z drzwi między kuchnią a korytarzem oraz ze ścianki działowej między kuchnią i jadalnią, mamy jak widac podobne potrzeby :D . Mimo, że moja kuchnia nie jest jeszcze zabudowana, miałam juz robionych kilka projektów i wg mnie nie będzie za mała. Chcemy zabudować meblami dwie ścianki: tą przy kominie (tam będzie m.in. kuchenka elektryczne, wyciąg, szafki stojące i wiszące itd), zlew narożny i na drugiej ściance zmywarka, szafki lodówka w kącie - specjalnie przesunęliśmy trochę okno (tzn. okna) aby ją tam wstawić.
Przy oknie od ogrodu chcemy mieć mały stolik, a dalej, vis a vis wejścia do kuchni - szafkę przeszkolną wiszącą. Perzemyślałam już wszystkie warianty i to wydaje mi sie optymalnym rozwiązaniem.
Co do pomieszczenia nad garażem nie jest to broń Boże żadna antresola (chyba, że chcecie ją mieć) tylko normalny, zamykany pokój z małą garderobą. Będziemy mieć tam sypialnię bo pokój jest duży i fajny dzięki skosom.
A łazienkę na dole robicie zgodnie z projektem?

zone
01-07-2004, 14:44
:wink:

Gosia Łódź
01-07-2004, 20:14
Teraz tylko zdradź tajemnicę, kiedy przeprowadzka???

zone
02-07-2004, 09:19
mam nadzieję, że na jesieni :P

czupurek
02-07-2004, 11:04
super, a dom okazały.
pozdrawiam

yolka
05-07-2004, 13:05
Czytam już od jakiegoś czasu posty zamieszczane w tym temacie, a to z tego między innymi powodu, że my również rozpoczelismy budowę domku dokładnie takiego jak Twój. Dlatego też z wielką sympatią oglądamy zdjęcia zmieszczone przez Ciebie. Miło jest popatrzeć na wspaniały efekt Waszej pracy, ogromnej pracy :D Teraz będę z niecierpliwością czekać na zdjęcia wnętrz. Życzę powodzenia :)

zone
02-08-2004, 15:51
zapraszam do obejrzenia kolejnych zdjęć...

jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz, kominek, parkiety, malowanie ścian i można się wprowadzać.

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=25045&q=kangoo&k=2

ryby
02-08-2004, 15:56
zły skrót, otwiera się strona do logowania

zone
02-08-2004, 16:02
prawidłowy adres:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=25045&q=kangoo&k=2

Olasa
03-08-2004, 12:01
Domek naprawdę super, bardzo podoba mi się zewnętrzne wykończenie.

tola
03-08-2004, 17:10
Gratuluję! Piękny dom, zazdroszczę takiego otoczenia, brzozy wokół - cudnie! Gdybym miała na swojej działce choć jedną taką :cry:
Życzę szybkiej przeprowadzki i pozdrawiam.

zone
04-08-2004, 10:24
dzięki za miłe słowa :wink:

Marcel2000
05-08-2004, 09:29
Fajnie się ogląda takie urocze domki - super gratulacje

LOA
17-08-2004, 12:33
Ciekawy domek - mnie interesuje najbardziej oświetlenie tych schodów. Możesz po Krótce cos o tym powiedzieć. moj mejl [email protected]
Pozdraiwam i powodzneia w wykańczaniu.

Gregor 456
17-08-2004, 18:59
Piekny domek sobie wybudowaliscie, ile jeszcze sobie dajecie czasu na wykonczenie i jak wykonczycie kominek
pozdrowienia

kol
18-08-2004, 11:36
Zone ile centymertów nad drzwiami wejsciowymi macie daszek? U nas oczywiście z daszkiem wyszła kolejna sprzeczka. Miałam wrażenie że wykonawca chce mnie zabić głosem. Daszek był tak wysoko podniesiony że aż gąsiory wchodziły w okna. Dzisiaj go rozbierają i kładą od nowa o jakieś 20 cm niżej. Oczywiście dekarz zwalan winę na murarza a ten na dekarza. Także daszek nad drzwiami wejsciowymi będzie 40 cm. Ciekawa jestem jak jest u was. Drugie czy zmienialiście wymiart okien. Bo wymierzali nam na akie jakie są dziury. A dzisiaj murarz ( już po montarzu) mówi mi że on dziury zrobił większe i mieliśmy brać okna z projektu. Suma sumarum od podłogi po wykończeniu okna będą się nam zaczynać na wysokosci 79-80 cm. W związku z tym bedę miała problem z meblami w kuchni gdyż tam są dwa okna i znowu trzeba będzie kombinować. Normalnie załamać się można.

Kangoo
30-08-2004, 13:44
Ciekawy domek - mnie interesuje najbardziej oświetlenie tych schodów. Możesz po Krótce cos o tym powiedzieć. moj mejl [email protected]
Pozdraiwam i powodzneia w wykańczaniu.

Światełka robiłem sam (zresztą całą instalację też), są to halogeniki 20W każdy, razem jest ich około 12 szt. Wszystkie są właczone równolegle w obwód zasilany z transformatora (o odpowiedniej mocy 20W * 12 szt). Transformator ukryty pod schodami. Montaż - otwory w ścianie wykonane otwornicą o średnicy około 60 mm, puszki (zwykłe plastikowe 60 mm), obudowy - są to zwykłe obudowy halogenowe do montażu w meblach, które świetnie pasują do puszek 60 mm. Halogeniki włącza się dwoma wyłącznikami schodowymi (jeden na dole schodów), drugi na górze schodów. Jeżeli trzeba jeszcze jakichś informacji to służę.

Kangoo
30-08-2004, 14:12
Zone ile centymertów nad drzwiami wejsciowymi macie daszek? U nas oczywiście z daszkiem wyszła kolejna sprzeczka. Miałam wrażenie że wykonawca chce mnie zabić głosem. Daszek był tak wysoko podniesiony że aż gąsiory wchodziły w okna. Dzisiaj go rozbierają i kładą od nowa o jakieś 20 cm niżej. Oczywiście dekarz zwalan winę na murarza a ten na dekarza. Także daszek nad drzwiami wejsciowymi będzie 40 cm. Ciekawa jestem jak jest u was. Drugie czy zmienialiście wymiart okien. Bo wymierzali nam na akie jakie są dziury. A dzisiaj murarz ( już po montarzu) mówi mi że on dziury zrobił większe i mieliśmy brać okna z projektu. Suma sumarum od podłogi po wykończeniu okna będą się nam zaczynać na wysokosci 79-80 cm. W związku z tym bedę miała problem z meblami w kuchni gdyż tam są dwa okna i znowu trzeba będzie kombinować. Normalnie załamać się można.

Daszek zaczyna się na około 30 cm nad drzwiami, właściwie może inaczej - dolna krawędź daszku jest na wysokości góry otworu okiennego o wymiarach szer 120 cm i wys 150cm. My też mieliśmy mały problem z daszkiem przez to, że zmieniliśmy szerokość otworów okiennych ze 100 cm na 120 cm (po 10 cm na każdą stronę) i jednocześnie poszerzyliśmy słupy podtrzymujące daszek do 25 cm. Przez takie zabiegi poprawiające stronę wizualną, boczna krawędź daszku prawie weszła nam w okna na parterze. Na szczęście mieliśmy dekarza z głową na karku i jakoś z tego wybrnął (wizualnie poprawił to obróbkami blacharskimi a konstrukcyjnie spłaszczył nieco daszek). Podsufitka daszku powinna być szersza a wyszła praktycznie na styk, na styk udało się też zamontować rynnę. Jeżeli chodzi o górę daszku to też zmienił się kąt nachylenia daszku (został zmniejszony), żeby gąsiory nie wchodziły na okna na poddaszu oraz żeby daszek miał jakiś wygląd. U nas po wylewkach i parkietach okna wyjdą na wysokości około 87 cm. Jeżeli nie macie jeszcze wylewek to proponuję podregulować to grubością wylewki (np. trochę mniej styropianu, wylewka minimalna czyli okoo 4 cm. Poza tym w waszym przypadku można spróbować zrobić blat mebli kuchennych na równo z parapetem, czyli parapet byłby częścią blatu. Możeci też zrobić zupełnie inny poziom posadzki w kuchni w stosunku do reszty mieszkania (rozumiem że grubość wylewki wynika z wysokości schodów i otworów drzwiowych). My mamy tak zrobione w przedsionku (różnica pomiędzy przedsionkiem a resztą to 7cm. - wymuszone to zostało wysokością otworu drzwiowego drzwi wejściowych (murarz zrobił ten otwór trochę za niski a podkuć się nie dało z uwagi na zbrojony wieniec). Nie dało się też wytracić 7 cm na schodach (musiałbym skuwać siedem stopni schodów - niezbyt to było pocieszające). jeżeli potrzebujecie jeszce jakichś szczegółów to służe pomocą.

teresa16
17-03-2005, 11:58
Zone ja jeszcze wroce do schodow mowisz ze sa to halogenki meblowe ale one maja sprezyne wiec jak je zalozyc w puszke? jak wysoko sa montowane nad schodami?a moze masz zdjecia z wykonczonymi schodami?

Kangoo
17-03-2005, 20:13
Zone ja jeszcze wroce do schodow mowisz ze sa to halogenki meblowe ale one maja sprezyne wiec jak je zalozyc w puszke? jak wysoko sa montowane nad schodami?a moze masz zdjecia z wykonczonymi schodami?
Zdjęcia są, może niedługo je zamieszczę. Halogeniki są około 20 cm nad schodami (góra halogenika), dół zatem wychodzi około 13 cm nad schodami, ponieważ ścianę przy stopniach schodów mamy wykończoną listwami szerokości około 6 cm, więc właściwie wygląda to tak jakby były niżej. Oprawki faktycznie mają sprężynęi właśnie dzięki niej mozna je łatwo zamontować, po prostu wchodzą do puszki "na wcisk", łatwo jest też je wyjąć (zanim kupiłem oprawki to sobie na sucho w sklepie przymierzyłem oprawkę do puszki). Teraz jeszcze przy transformatorze muszę zamontować ściemniacz do tych halogeników, bo trochę jakby za jasno świecą - chyba zbyt dobrze dobrałem transformator :D

teresa16
18-03-2005, 15:59
bardzo dziekuje za szczegolowy opis oswietlen-czekam na zdjecia.pozdrawiam.