PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w urządzeniu korytarza, sypialni ...



habibiana
22-05-2011, 09:36
Witam
proszę Was o pomoc bo ja nie mam w ogóle pomysłu na ten korytarz. Jest taki bez wyrazu a to przecież wizytówka domu, każdy wchodzacy najpierw przechodzi przez korytarz i odrazu klapa ;(
Jakie zaproponowalibyście kolorki?
Co powiesci na ścianie? Myslałam moze o fotografiach rodzinnych Tylko jakie ramki?
Co w tym kącie na drugim zdjęciu?
co pod schodami?
Jeśli ktos bedzie miał pomysł proszę sie nim podzielić ;) Bedzie mi o wiele łatwiej.
Idąc na góre jest cała długa ściana i tez nie wiem co z nią zrobić czy powiesci cos czy jakąs tapete czy kolor?

duś
25-05-2011, 09:12
1. mogłabyś te zdjęcia poodwracane wrzucić? strasznie niewygodnie się to ogląda i przyznam szczerze, że niewiele widzę

2. osobie, która projektowała rozkład elektryki na tej ściance z 2 zdjęcia odebrałabym za to wynagrodzenie. jeśli się zdecydujecie na remont - uporządkujcie to. w tej chwili centralnym punktem jest pstryczek elektryczny (pomijam kwestę, że pewnie jak wchodzicie to musicie strasznie daleko sięgać, żeby go włączyć), z którym konkuruje alarm czy jakaś inna centralka. niezbyt ładne coś nad tym i kontakty znajdujące się w jeszcze kolejnym dziwnym miejscu. zdecydowanie przesunęłabym wszystko bliżej otworu drzwiowego i umieściła jedno pod drugim.
w chwili obecnej ściana "jest zepsuta". gorzej będzie tylko jeśli między pstryczkiem a alarmem umieścimy rodzinne fotografie ;/

3. co to jest ta dziwna wnęka wkoło drzwi wejściowych? to jakiś mikro-mini wiatrołap? czy to ma jakąś funkcję?

4. jaką funkcję ma pełnić przedpokój? to miejsce wyłącznie reprezentacyjne, czy tam planujecie przechowywać bieżące płaszcze, buty, a może w ogóle nocuje tam zwierze? potrzebujecie tam lustra, siedziska, szafy?

5. w jakim klimacie miałby być ten przedpokój? miałby nawiązywać do reszty domu? jeśli tak, to co to znaczy - klasycznie, nowocześnie, ascetycznie, bogato, kolorowo, szaro...?

habibiana
25-05-2011, 09:56
Tak wiem elektryk nie był najlepszy ;( Wiem ze ściana zepsuta bo nic nie moge tam powiesic. A na dole ejst jeszzce gniazdo na odkurzacz centralny. A na górze jest kinkiet? brzydki? ;) Mam ochote zmienić ;)
Na tej ścianie jest urządzenie do pieca gazowego (nie wiem jak to sie fachowow nazywa) i nastepne drzwi co widac w tej wnęce to sa drzwi do łazienki po bokach jest wejscie do garderoby i kotłowni.
Wejście do domu jest na pierwszym zdjęciu (nie widac go) na lewo naprzeciwko schodów.
W domu jest juz mały wiatrołap w którym mam szafe na buty i lustro. Ten korytarz służyłby jedynie reprezentacyjnie. Cały dom mam w stylu nowoczesnym wiec korytarz tez moze zostac w tym stylu.
To jest ten dom http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-67-Camelot,79.html

kornik 1
25-05-2011, 09:59
Styl nowoczesny to żaden styl. Przydałoby się dać tam belki na suficie, ładne kolory na ścianach i zabudować ten okropny grzejnik, który tam nie pasuje.

habibiana
25-05-2011, 10:19
Nie no belki odpadają bo to nie pasowałoby do reszty domu.

kornik 1
25-05-2011, 11:25
Najnowszy trend to mieszanie starego z nowym. Proszę uważnie spojrzeć na tę realizację (http://www.hannaklyk.pl/kuchnia_mistrzow.html).

duś
25-05-2011, 12:46
Nie podoba mi się, że kinkiet ma prześwitujące żarówki. Poza tym też dziwnie wisi – zupełny brak symetrii – do niczego nie nawiązuje. Jeśli się zdecydujecie na przemalowanie ścian, i tak bym się zdecydowała na zrobienie porządku z tymi gadżetami. Odkurzacza centralnego nie ruszusz, ale komputer do pieca i włącznik światła – bez problemu.

Co do wnętrza - przysłoniłabym ten grzejnik, choć zamiast się silić na obudowy – pewnie postawiłabym tam jakąś stylową leżankę/szezlong. Jeśli miejsca nie ma aż tak dużo – większy fotel. Naprzeciwko – duże lustro, które spowoduje, że mebel spod schodów „wejdzie” do reszty pomieszczeń.
To pomieszczenie widziałabym w bieli lub złamanej bieli, ew. zimnej kawie z mlekiem. Jeśli ma być elegancko – dodatki w bieli i czerni, choć nie widzę przeszkód, by ten mebel był w jakimś odważnym chabrze czy fuksji. Wszystko tak naprawdę zależy od odwagi i fantazji właścicieli.

habibiana
25-05-2011, 18:42
duś a może wrzucisz jakies przykładowe fotki tej kanapy i dodatków.
A co myslisz o tej długiej ścianie na klatce schoodowej? co można z nią zrobić?
A patrzyłam na allegro na ceny tych szezlongów baardzo drogie :)

duś
25-05-2011, 22:04
widziałabym coś w takim kształcie
57976 lub 57977

wszystko zależy tak naprawdę od fantazji i odwagi włascicieli. jeśli tam nie ma aż tyle miejsca - może być np. fotel w stylu słynnej barcelony. a cena... no cóż... zdaję sobie sprawę, że designerskie meble kosztują sporo, ale przecież perełki można upolować taniej. natomiast jeśli ma być reprezentacyjnie, to moim zdaniem ikea się tu nie sprawdzi. trzeba postawić na jakość, bajer.

co do ścian - skoro góra jest tą prywatną częścią domu - na tej ścianie jak najbardziej mogą zagościć fotografie. ja lubię prostotę, ale przecież niekoniecznie ramki muszą być czarne czy srebrne a zdjęcia czarno-białe. fajnie żeby ten element łączył klimat góry i dołu waszego domu, ale to już wy najlepiej wiecie jak tam jest.

Elfir
26-05-2011, 23:27
szczerze mówiąc dla mnie nie widać tej "nowoczesności' w twoim domu. Jest bardzo tradycyjnie (widać to po drzwiach, ze szprosami).
kinkiet jest brzydki, wygląda jak jakieś urządzenie techniczne i nijak nie pasuje do tego co widac na zdjęciu.

Pod schodami proponuję zabudować wnękę konsolą, która osłoni nieco grzejnik. To może być po prostu blat na dwóch nóżkach. W przypadku tego wnętrza i skłonności do nowoczesności, użyłabym stylu fusion - czyli np. prosty drewniany blat na nóżkach z blachy wycinanej w niby barokowy wzór. Albo na toczonych tralkach pomalowanych w niebanalny kolor.
Nad konsolką lustro, które rozświetli wnękę. Obok lampa stojąca na ziemi.
Po przeciwnej stronie zamiast kinkietu zabudowa z płyty k-g do wysokości drzwi kryjąca świetlówkę lub taśmę LED, pod nią zestaw obrazków lub czarno-białych zdjęć.
Mam nadzieję, że widać zamysł, bo rysowalam w paincie :)
http://img221.imageshack.us/img221/2324/img2429x.jpg

habibiana
27-05-2011, 20:15
Elfir może w korytarzu tej nowoczesnosci nie widac bo tam nic nie ma :)
A drzwi dałam dlatego takie ze szprosami bo nie podobają mi sie te z poziomymi szybkami których jest pełno i są u każdego w domu. Myślę, ze te zawsze będą modne (to tylko moje zdanie :)

Myślę o tym lusterku pod schodami... Czy bedzie go tam widać? I czy nie bedzie to śmiesznie wygladało...
sama nie wiem co mam z tym zrobic ale cos muszę bo mnie denerwuje ten korytarz. Jest długi i wąski i ciezko w nim cokolwiek ustawić.

A jaki kinkiet pasowałby do tego wnetrza? jesli to nie problem to prosze o fotki :)

Elfir
28-05-2011, 12:34
tylko jak się robi nowoczesne wnętrze to dlaczego wstawia się klasyczne drzwi? One nigdy nie będą pasować. Chyba, że wnętrze urządzisz klasycznie.
Schody też nie wyglądają na nowoczesne, tylko proste i klasyczne.

Chyba, że mamy rożne wyobrażenia słowa nowoczesny?

yokasta
10-06-2011, 13:38
Lustro będzie dobrze wyglądało, jeśli je odpowiednio dobierzesz i nie powiesisz zbyt nisko - jeśli będzie spore, może być oparte na konsolce. Lampa da fajny kontrapunkt do całości, a w samym lustrze będą odbijały się zdjęcia ze ściany przeciwnej.

Na pewno zrezygnowałabym z ledów, a nowoczesnych kinkietów jest cała masa. Zastanawiam się tylko czemu macie drewniane schody (pewnie i poręcze, tralki), drzwi ze szprosami i typowo klasyczną kolorystykę ? Brak tu konsekwencji może?

Pokaż ewentualnie pozostałe wnętrza: jak są urządzone, wtedy łatwiej coś dobrać. W innym wypadku co byśmy nie zaproponowały może być od czapy i nie pasować do reszty. Trochę pogrzebałam i znalazłam kilka nowocześniejszych aranżacji, ale u Ciebie mi kompletnie z niczym nie grają. Tak czy siak wrzucam może do czegoś się przyda.

http://www.tak-mieszkam.pl/images/lustro-do-przedpokoju.jpg

Tu lustro i konsola:
http://www.tak-mieszkam.pl/images/modny-przedpokoj.jpg

http://www.bestinteriorhome.com/wp-content/uploads/2010/02/ergonomic-hall-furniture-Design.jpg
http://static2.domowladni.pl/uploads/filter/xxl/transfer/img/zdjecie3668-nowoczesny-przedpokoj-przedpokoj-styl-nowoczesny-wyposazenie-przedpokoj-wieszak-lawka.jpg

Ale żeby nie wiem co to do tego co pokazałaś najbardziej pasuje niestety:
http://www.comodo.pl/bibgraf/oferta/tap_holklas_000_selva.jpg

Najlepiej wklej salon i wiatrołap o którym pisałaś.

habibiana
07-08-2011, 09:28
yokasta nawet nie wiedziałam ze ktoś sie odezwał na moim wątku ;)) Dziękuję
Korytarz oczywiscie jeszzce nie ruszony bo nadal nie wiem co i jak.
Wkleiłam zdjecia mojego salonu.
Myslałam w korytarzy zmienic kinkiety na lampy sufitowe. Czy mogłoby być lepiej? Czy zostawic kinkiety.
nadal mysle nad kolorem (szary albo kawa z mlekiem taki mocniejszy) i dodatki białe. Jesli sie mylę to mnie poprawcie.
Juz myślałam, zeby wziaśc projektanta do tego ale mieszkam w malej miescinie i cieżko o kogos dobrego miałam projektanta do łazienki górnej a i tak samam musialam dobierac szafki itp i musze ja jzu pzremalowac bo mi sie nie widzi (takich mamy tu projektantów).
A jesli chodzi o salon myslałam cos owiescic nad naroznikiem tylko co? Jesli amcie jakies pomysły bede wdzieczna i czy na tej scianie co jest lampa obrazki tez będą fajnie wyglądac? czy tylko na tej jeden ścianie powiesic?
Dziekuje za wszelkie uwagi.

habibiana
07-08-2011, 09:38
Wklejam zdjecia korytarza jeszzce raz plus górny

habibiana
07-08-2011, 19:11
Wklejam jeszcze jednoz djecie z górnego korytarza widok jak sie wchodzi na góre
Nie mam pomysłu co tam powesić na tej ścianie.
A drugie zdjecie to wiatrołap a w nim szafki na które nie mogę patrzec (zaciemniają pomieszczenie) Juz mam koncepcje zeby to wyrzucić a zamiast tego powiesic jakąś fajna szafeczke na buty i lustro nad nim zeby powiekszyć pomieszczenie i jakis super żyrandol.
Jeśli macie jakieś propozycje chętnie zobaczę.

habibiana
17-08-2011, 20:07
Witam
Mam problem z sypialnią. Chcę wymalować sciany na szaro (bo ten kolorek ostatnio bardzo mi sie podoba). W związku z tym mam do Was pytanie - czy malować skosy czy zostawić na biało. Chcę taki zdecydowany szary ponieważ łóżko jest w kolorze kremowym, jasny parkiet. Meble tez chciałabym przelamować bo ten kolor mebli pewnie średnio bedzie wygladał. Malować czy zostawić ten kolor?Myślałam zeby pomalowac same fronty na kolor kremowy czy moze całe?
I chciałabym zmienic oswietlenie myślałam o czarnym kolorze? I zasłony w oknach tez chce zmienic. Co powiesic na scianie itp.?
Jesli macie jakies pomysły chętnie z nich skorzystam

joliska
17-08-2011, 20:21
Jeśli malować meble, to na kolor ścian, nie łóżka - wtedy ładna gładka płaszczyzna wyjdzie. Moim zdaniem meble w obecnym kolorze wyglądają ok. i do szarości będą też ładnie wyglądać. Mniej podoba mi się kolor łóżka ;) Skoro na ściany chcesz ciemną szarość, to skosy zostaw białe, bo będzie zbyt ciemno :yes:

habibiana
17-08-2011, 20:32
A moze na skosy dac jaśniejszy kolor szarości?

KashaG
18-08-2011, 22:43
Habibiana, sypialnia ma ogromny potencjał i naprawdę wystarczy parę dobrych decyzji, żeby stworzyć przytulną i relaksującą przestrzeń. Zacznijmy od tego co już jest. Tak jak Joliska uważam, że kolor mebli nie jest zły, ładnie wygląda z tą podłogą, pasuje do łóżka i "ociepla" pomieszczenie. Do łóżka nie pasuje szary + do pomieszczeń, które ma dużo skosów lepiej nie używać ciemnych kolorów, więc odradzam ciemny i odradzam czystą szarość. Czyli mamy tak: ładny kolor mebli do których pasuje obicie łóżka, a do tego będzie bardzo pasował "greige", czyli brudny beż na ścianach (ten kolor ma w sobie trochę szarości). Proponuję usunąć te chodniczki bo dziwnie wyglądają i zamiast dodać uroku to szpecą, na podłodze powinien być dywan najlepiej z dłuższego włosia i w kolorze beżowym (może być jasny lub ciemny beż). Na oba okna daj zasłony, najlepiej jasne kremowe i np. z "pluszowego" materiału. Te dekoracja, która teraz wisi nie pasuje. Na okno ze skosem wystarczy zastosować dwa karnisze jeden nad oknem drugi ok. 15 cm nad kaloryferem i wiszącą z góry zasłonę przełożyć za dolny karnisz, efekt bedzie bardzo ładny. Dodatkowo akcesoria: może jakieś rodzinne zdjęcia? Może półki na ścianie?

habibiana
20-08-2011, 08:01
Kashag dziękuje bardzo za odpowiedź myślałam, ze juz nikt nie pomoze
Przemyślałam to co napisałaś i chyba masz rację 100% szary tylko oziębiłby mi sypialnię.
A moze wrzucisz przykładowe zdjęcie koloru na ściany o którym pisałaś. To wtedy przy takim kolorze skosy bedzie można malować? Czy dobrze myślę?
A co z lampami bo chcę zmienić na jakieś inne fajne. Myślałam o jakimś z kryształkami z abazurem tylko w jakim kolorze?

habibiana
20-08-2011, 08:05
Nikt nie pomoże :( W przyszłym tygodniu chce sie zabrac za remont i jestemw kropce Nie wiem jak ruszyc ten nieszczęsny ciasny korytarz i klatkę schodową.....

habibiana
20-08-2011, 10:21
nie wiem dlaczego połączyło mi te 2 posty...

joliska
20-08-2011, 15:21
Ja połączyłam 2 Twoje wątki - tak jest czytelniej :)

KashaG
20-08-2011, 22:03
Kashag dziękuje bardzo za odpowiedź myślałam, ze juz nikt nie pomoze
Przemyślałam to co napisałaś i chyba masz rację 100% szary tylko oziębiłby mi sypialnię.
A moze wrzucisz przykładowe zdjęcie koloru na ściany o którym pisałaś. To wtedy przy takim kolorze skosy bedzie można malować? Czy dobrze myślę?
A co z lampami bo chcę zmienić na jakieś inne fajne. Myślałam o jakimś z kryształkami z abazurem tylko w jakim kolorze?

71031

To jest właśnie "greige", czyli połączenie szarego z beżem. Możesz pomalować skosy, ale pod warunkiem, że wybierzesz najjaśniejszy odcień. Co do lamp to proponuję zostawić podstawę i dokupić do tego abażury np. w kolorze kawy z mlekiem.

habibiana
21-08-2011, 08:55
71031

To jest właśnie "greige", czyli połączenie szarego z beżem. Możesz pomalować skosy, ale pod warunkiem, że wybierzesz najjaśniejszy odcień. Co do lamp to proponuję zostawić podstawę i dokupić do tego abażury np. w kolorze kawy z mlekiem.

dziekuje jak zrobię ten mały remoncik to wstawie fotki
KashaG a co powiesiłabyś na ścianach w moim salonie (zdjecia sa w tym poście)? Bo wydaje mi sie za pusto, a nie mam pomysłu co?
A jeszzce jedno pytanie co myślisz o tym kolorku greige do korytarza cy może tu dac szary?

KashaG
24-08-2011, 22:09
dziekuje jak zrobię ten mały remoncik to wstawie fotki
KashaG a co powiesiłabyś na ścianach w moim salonie (zdjecia sa w tym poście)? Bo wydaje mi sie za pusto, a nie mam pomysłu co?
A jeszzce jedno pytanie co myślisz o tym kolorku greige do korytarza cy może tu dac szary?

Habibiana, do korytarza możesz użyć i greige i szarego, możesz też użyć koloru, który jest w salonie - też wygląda na delikatny szary. Jeśli chodzi o sam salon to mam dwie uwagi - pierwsza to stół - odsuń go od ściany , nawet jeśli będzie blisko narożnika to będzie wyglądać lepiej niż taki wciśnięty w kąt - niefajnie się siedzi przy tak ustawionym stole. Co do ścian to wykorzystaj to, że są kinkiety i daj pod nimi np. reprodukcje grafik Henrie'go Matisse lub Pabla Picasso - może nawet biało-czarne oprawione w ramy w kolorze podłogi, żeby dodać trochę ciepła :-).

habibiana
22-03-2012, 11:46
Witam znów
postanowiłam znów Was wykorzystać, jeśli oczywiście mogę ;))
Zaczęłam urządzać pokoik dla córeczki i dywan z salonu chcę przenieść do pokoju córki a do salonu kupić nowy.
Tylko pytanie: W jakim kolorze? zdjęcia salonu są wklejone wcześniej.
Ściany mam w kolorze greige bardzo jasny, tapeta w kolorze popielatym, narożnik brąz a meble w kolorze czekoladowego brązu (firmy Paged), zasłony bez z brązem.
No i nie kupiłam jeszcze obrazów bo dalej nie wiem jakie będą fajnie wyglądały.
Jeśli ktoś z was znajdzie chwilkę wolnego to proszę o pomoc ;)

habibiana
07-01-2013, 14:33
Co myślicie o tym gdybym taką konsolę wstawiła pod schody na korytarzu? (grzejnika już tam nie mam - odkręciłam go było wystarczająco ciepło) Czy moze raczej przy ścianie obok tych nieszczęsnych kontaktów i zawiesic nad nią jakieś lustro?
A wtedy pod schody jakaś ławeczke ?
I pytanie czy białą konsola z debowym blatem bedzie mi pasowała? mam dębowy parkiet
prosze o pomoc
http://www.sklep.meble.pl/p189752,konsola-stolik-do-salonu-biala-no-05-retro-scandinavia.html

Daro Meble
07-01-2013, 18:49
Witam ;)
myślę, że najlepiej byłoby konsolę białą z dębowym blatem ustawić na ścianie z kontaktami a pod schodami ławkę z poduchami.
Wysyłam w załączniku wzór ławki z naszej oferty. Mamy takie w kolorze białym i czarnym :)
Ławka jest bardzo funkcjonalna. Siedzisko jest podnoszone, dzięki czemu służy również jako schowek na koce,
poduszki szale itp :)
Myślę, że bardzo by się przydała. Lustro pasowałoby idealnie nad konsolę i może jakaś lampa na srebrnej nodze :)
[moderowano]
pozdrawiam :)

habibiana
23-01-2013, 14:29
Nie wiedziałam ze urządzanie wnętrz to aż taki duży problem dla osoby ktorej cieżko sie zdecydowac czyli mnie ;)
patrzę i patrzę na te konsole i nie wiem jaką wybrac
Proszę pomóżcie znalazłam na allegro fajne konsole http://allegro.pl/listing/user.php/run?change_view=1&order=bd&us_id=21775276 tylko nie wiem jaki kolor czy czarna (czy połysk bedzie ok czy moze mat?) bedzie pasowała na tą ściane pod kinkietem ?
Pomożecie?

habibiana
22-03-2013, 21:03
Plisss
czy te obrazy beda pasowały do mojego salonu
http://www.allposters.pl/FrameStudio/default.asp?CID=76DB7F2FF86A4E8A819A6C64D607528F&apnum=4844070&PODConfigID=0&FID=52824873&IID=B045E05B81E540A9B82E8D4D0C0A8D70
http://www.allposters.pl/FrameStudio/default.asp?CID=76DB7F2FF86A4E8A819A6C64D607528F&apnum=4844069&PODConfigID=0&FID=52824790&IID=0708426D36B94ADC9CE2F8B8819BE35D

Juz mam mętlik w głowie od tych obrazów nie wiem co wybrac...