PDA

Zobacz pełną wersję : Czy bramy Normstahl to towar ekskluzywny?



Doki
26-03-2004, 18:16
W miejscowej gazetce polonijnej znalazlem ogloszenie tej tresci:

"Wykonujemy okna i drzwi z PCV, drewna i aluminium (...) co 10 dni dowozimy okna do Belgii" i tak dalej, o tysiacach realizacji, doswiadczeniu, dobrych cenach i zadowolonych klientach.
Zapytalem firme za ile zrobia mi brame garazowa.

Za stalowa Normstahl: € 1846 z transportem, ale bez montazu.

Za aluminiowa: w ogole nie dostalem dobrej oferty, bo w ofercie jest mowa o "aluminiowej konstrukci ramowej", a mi chodzilo o panele z blachy aluminiowej z 40 mm pianki w srodku. Za te konstrukcje ramowa: € 2678!!! takoz bez montazu...

Mam w domu 4 oferty roznych firm za brame aluminiowa, z montazem zwykle od € 1400 do 1800 (+21% VAT). Przyznam, liczylem, ze znajde cos taniej w Starym Kraju, jak juz pare rzeczy znalazlem. Czyzby ten Normstahl to byl taki exclusiv? No i po co mi stalowa brama? Przeciez zaden zlodziej nie bedzie jej forsowal, tylko jesli bedzie mi chcial ukrasc auto, to przystawi noz do szyi i poprosi o kluczyki.

Ale ta cena mnie zadziwila...

bobo30
27-03-2004, 11:48
Obawiam się, że nikt nie ma takich doświadczeń. Podobno Normstahl jest nieco droższy od innych, ale ja osobiście nie porównywałam.
Wybrałam ich bramę uchylna, stalową, ocieplaną , o stałym wymiarze 209cm na 239 lub 249 lub 259 cm, cena stała promocyjna od 1300 do 1400 zł + napęd 1200 zł. Zadecydowało to ,że użytkownicy tych bram są bardzo zadowoleni. O innych (Hormann, Wiśniowski) były opinie krytyczne. Niestety inne bramy Normstahl są dużo droższe.

Sonika
27-03-2004, 12:23
Ja mam brame Rundum Meir, przesuwna, ze swierku nordyckiego. Kosztowala ok 5 tys.

MEDYK
27-03-2004, 12:57
My właśnie kupiliśmy uchylną, spręrzynki pięknie osłonięte, brak jakichkolwiek szyn pod sufitem, otwiera się tak leciutko że nawet moja żona byla mile zaskoczona. Dzięki temu przez jakiś czas obędziemy się bez mechanizmu. Jeden mankament estetyczny to widoczne nity.
pzdr

Polly
27-03-2004, 14:19
Może i cenowo to towar ekskluzywny, bo estetycznie nie......... Tak jak pisał medyk na brązowej bramie są widoczne trzy rzędy srebrnych, błyszczących nitów. Wygląda jak samoróbka. Gdzie ja miałam oczy :o ????

Doki
27-03-2004, 14:22
No to pozostaje tylko takie wyjasnienie, ze chlopcy z tej firmy (moge podac namiary, ale po co) dali mi cene z sufitu, zebym sie odczepil.

Gwoli wyjasnienia: ja nie chce uchylnej, tylko sekcyjna.

bobo30
28-03-2004, 18:48
Te bramy podobno można malować. Może to pomoże na te nity?
Prawdę mówiąc oglądałam ich bramy i żadnych błyszczących nitów nie było :o

MEDYK
28-03-2004, 19:05
Te bramy podobno można malować. Może to pomoże na te nity?
Prawdę mówiąc oglądałam ich bramy i żadnych błyszczących nitów nie było :o

No widzisz to może oglądałeś tak jak my. Gdy zamawialiśmy to nie zwróciliśmy uwagi na te nity :oops: :evil: , a jak pokazali naszą bramę gdy przyjechała do magazynu (bo u sprzedawcy w magazynie czeka do wiosny 2005), to dopiero zwróciliśmy na nie uwagę :o . I faktycznie na wystawowej też są, ale trudno może spróbuję je zamalować taką farbą do samochodów jak lakier do paznokci, mam taką do uzupełniania ubytków w lakierze samochodu np po kamyczkach. Pocieszamy sie tym, że nie ma ona szyn i poza tym jest super.
pzdr

bobo30
28-03-2004, 19:13
Prawdę mówiąc, nie mam zbyt wysublimowanego zmysłu estetycznego i takie rzeczy zazwyczaj mi nie przeszkadzają. Zazwyczaj zauważam je, gdy ktoś mi pokaże. :) Ważniejsze, że brama lekko chodzi i nie hałasuje; mam nadzieję. Ja bym pomalowała, przecież to żaden problem.

MEDYK
28-03-2004, 19:19
Prawdę mówiąc, nie mam zbyt wysublimowanego zmysłu estetycznego i takie rzeczy zazwyczaj mi nie przeszkadzają. Zazwyczaj zauważam je, gdy ktoś mi pokaże. :) Ważniejsze, że brama lekko chodzi i nie hałasuje; mam nadzieję. Ja bym pomalowała, przecież to żaden problem.

Ja też tak uważam, najważniejsze że moja żona będzie mogła ją otworzyć bez wysiłku (bo z mechanizmu z wiadomych powodów będziemy musieli narazie zrezygnować) :evil: , a dzieci nie włożą palców między sprężynki :lol: , a i jakość powłoki ponoć jest jedną z najlepszych.
pzdr

szczyglo
30-03-2004, 08:12
Cześć

Mam pytanie do posiadaczy bram uchylnych Normstahl. Czy te bramy są szczelne na obwodzie? W kilku firmach przekonywali mnie że brama uchylna nadaje się przede wszystkim do nieogrzewanych (wolnostojących) garaży. Może Normstahl robi bramy uchylne które pod względem uszczelnień nie ustępują (podobno) cieplejszym bramom segmentowym?

Z góry dzięki za wymianę doświadczeń.

Szczygło

Maluszek
30-03-2004, 09:07
Te bramy podobno można malować. Może to pomoże na te nity?
Prawdę mówiąc oglądałam ich bramy i żadnych błyszczących nitów nie było :o

No widzisz to może oglądałeś tak jak my. Gdy zamawialiśmy to nie zwróciliśmy uwagi na te nity :oops: :evil: , a jak pokazali naszą bramę gdy przyjechała do magazynu (bo u sprzedawcy w magazynie czeka do wiosny 2005), to dopiero zwróciliśmy na nie uwagę :o . I faktycznie na wystawowej też są, ale trudno może spróbuję je zamalować taką farbą do samochodów jak lakier do paznokci, mam taką do uzupełniania ubytków w lakierze samochodu np po kamyczkach. Pocieszamy sie tym, że nie ma ona szyn i poza tym jest super.
pzdr

Ja mam ich bramę (segmentową) i żadnych błyszczących nitów tam nie ma. Być może zostały one zakryte jak ją malowano na wybrany przez nasz kolor :D Mogę jeszcze sprawdzić i dam znać. A cenowo była troszkę droższa od Hormanna ale w promocji dostaliśmy górski rower :D :D :D i napęd za 1 zł :D :D :D

MEDYK
30-03-2004, 10:04
Cześć

Mam pytanie do posiadaczy bram uchylnych Normstahl. Czy te bramy są szczelne na obwodzie? W kilku firmach przekonywali mnie że brama uchylna nadaje się przede wszystkim do nieogrzewanych (wolnostojących) garaży. Może Normstahl robi bramy uchylne które pod względem uszczelnień nie ustępują (podobno) cieplejszym bramom segmentowym?

Z góry dzięki za wymianę doświadczeń.

Szczygło

E tam, jesli nawet to jakaś wentylacja w garażu musi być. Mi fachowcy radzili założyć jakieś kratki w bramie aby była dobra wymiana powietrza, a tak będę miał od razu, A jeśli nie to też się nie martwię. A sufit w garażu i ścianę od strony mieszkalnej i tak mam zamiar ocieplić styropianem bo garaż będzie nieogrzewany.
pzdr

bobo30
30-03-2004, 12:36
Będę miała dokładnie tak jak Medyk. Bramy uchylne są mniej szczelne od segmentowych. Nam to nie przeszkadza.

brzezik
07-12-2012, 11:11
Uwaga na bramy garażowe firmy NORMSTAHL !!!

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą NORMSTAHL. Mam bramę garażową, segmentową firmy NORMSTAHL oraz wjazdową z napędem Firmy Nice natomiast przy kupnie poprosiłem o zamianę radia na radio firmy NORMSTAHL. Posiadam do bramy 3 szt. pilotów. Problem mój związany jest właśnie z tymi nieszczęsnymi pilotami. BARDZO CZĘSTO (w ciągu 2 lat użytkowania 8 razy) piloty rozprogramowują się. Kilka razy już nie mogłem wjechać do domu, gdyż (co ciekawe) obydwie bramy (i ta garażowa i ta przesuwna) nie reagowały na pilota. Po 3 razie sam nauczyłem się już programować te piloty, jednak jest to dość uciążliwe. W ciągu ostatniego miesiąca tylko, miałem znowu dwa takie przypadki. Po zgłoszeniu sprawy do firmy montującej (Eko Okna z Poznania) oraz spotkaniu z przedstawicielem firmy NORMSTAHL te ostatni stwierdził tylko ze piloty są już po gwarancji i właściwie nic nie może mi pomóc. Dodam tylko że w samochodzie mam jeszcze 3 inne piloty innych firm do pracy i drugiego mieszkania i nigdy nie miałem jeszcze przypadku rozprogramowania się pilota. Tylko te firmy NORMSTAHL rozprogramowują się samoczynnie. W razie pytań lub pomysłów co do przyczyny proszę o kontakt [email protected]