PDA

Zobacz pełną wersję : JAKĄ WEŁNĄ NAJLEPIEJ OCIEPLIĆ BUDYNEK



Mario Bros
26-03-2004, 18:59
Witam wszystkich szanownych Forumowiczów ,kto może mi popdpowiedzieć jak dobrze ocieplić na zewnątrz budynek wełną,jaki zastosować system ,jaki tynk ,mineralny czy silikatowy,jaka jest cena za 1 m kwadratowy układania bez materiałów,jaką zastosować wełnę ,rozmiary,o czym muszę wiedzieć na temat wełny.Chcem dać 12cm szer.budynek mam prosty bez żadnych zaokągleń wysokośc to 4 m ,jest to dom parterowy z użytkowym poddaszem :dziękuję.

Marcin Czyczerski
26-03-2004, 19:41
Mi podoba się idea system Rockwool (chyba Ecorock L) 12 cm...

Cena, którą mi zaproponowano to 48 zł (brutto).

Pozdrawiam

Greku
26-03-2004, 19:49
z jakiej cegły masz budynek?

Marcin Czyczerski
26-03-2004, 19:51
Przepraszam, że ja? :D :D :D

Silka 18 albo 24 (ale raczej 24)...

Mario Bros
26-03-2004, 20:30
z jakiej cegły masz budynek?
cegła lewkowo kratówka 25*29 cm

mark0
26-03-2004, 21:51
Mi podoba się idea system Rockwool (chyba Ecorock L) 12 cm...

Cena, którą mi zaproponowano to 48 zł (brutto).

Sama płyta kosztuje 26 zł brutto (w rozmiarze XL), więc jeśli reszta gdzie indziej kosztowała by mniej niż 22 zł warto to rozdzielić. Trzeba tylko pamiętać, że przy wełnie zużywa się o wiele więcej kleju niz przy styropianie.

Marcin Czyczerski
27-03-2004, 07:34
Mi podoba się idea system Rockwool (chyba Ecorock L) 12 cm...

Cena, którą mi zaproponowano to 48 zł (brutto).

Sama płyta kosztuje 26 zł brutto (w rozmiarze XL), więc jeśli reszta gdzie indziej kosztowała by mniej niż 22 zł warto to rozdzielić. Trzeba tylko pamiętać, że przy wełnie zużywa się o wiele więcej kleju niz przy styropianie.

W sumie tak...

a kalkulowałeś , ile kosztowałaby Cię ta reszta w przeliczeniu na 1 m2?

Fakt, może warto się zastanowić...

pete
27-03-2004, 16:12
[quote=Marcin Czyczerski]Mi podoba się idea system Rockwool (chyba Ecorock L) 12 cm...

Cena, którą mi zaproponowano to 48 zł (brutto).

Sama płyta kosztuje 26 zł brutto (w rozmiarze XL), więc jeśli reszta gdzie indziej kosztowała by mniej niż 22 zł warto to rozdzielić. Trzeba tylko pamiętać, że przy wełnie zużywa się o wiele więcej kleju niz przy styropianie.

Dzisiaj zobaczyłem ulotkę reklamową hurtowni , w której oferują płyty Fasrock Rockwool po 23 pln/m2 przy grubości 10 cm. Cena niezła, resztę systemu można dokupić i może wyjść taniej niż w Ecorock-L. Ja ocieplałem Ecorock L 12 cm, ale udało mi się kupić go po 42 pln brutto.
pzdr

Mario Bros
27-03-2004, 16:13
z jakiej cegły masz budynek?
cegła ma wymiary 25*29 jest to kratówka

Marcin Czyczerski
27-03-2004, 20:56
[quote=Marcin Czyczerski]Mi podoba się idea system Rockwool (chyba Ecorock L) 12 cm...

Cena, którą mi zaproponowano to 48 zł (brutto).

Sama płyta kosztuje 26 zł brutto (w rozmiarze XL), więc jeśli reszta gdzie indziej kosztowała by mniej niż 22 zł warto to rozdzielić. Trzeba tylko pamiętać, że przy wełnie zużywa się o wiele więcej kleju niz przy styropianie.

Dzisiaj zobaczyłem ulotkę reklamową hurtowni , w której oferują płyty Fasrock Rockwool po 23 pln/m2 przy grubości 10 cm. Cena niezła, resztę systemu można dokupić i może wyjść taniej niż w Ecorock-L. Ja ocieplałem Ecorock L 12 cm, ale udało mi się kupić go po 42 pln brutto.
pzdr


Ja jestem laikiem, wieć może pomoże mi ktoś skalkulować, ile musiałbym zapłacić, żeby wyszło mi to samo, co w systemie...

pete
27-03-2004, 22:24
Ja jestem laikiem, wieć może pomoże mi ktoś skalkulować, ile musiałbym zapłacić, żeby wyszło mi to samo, co w systemie...[/quote]

No to weźmy:
1. wełna Fasrock L 10 cm 23 pln
2. klej do wełny ok. 3-3.5 kg/m2 tj 3,5 pln
3. siatka szklana 1.1 m2 2,2 pln
4. zaprawa zbrojąca ok. 2 pln
5. grunt do ściany ok. 3 pln
6. tynk mineralny 5-6 pln
7. płyn gruntujący przed tynkiem ok. 2 pln
Razem wychodzi ok. 40 pln/m2
Do tego oczywiście kołki, narożniki, listwy , ale w zestawie też ich nie ma. Tak więc można się zastanowić czy kupować w zestawie czy oddzielnie. Przy dobrej cenie zakupu zestawu jest łatwiej . Przy kupowaniu odzielnie można chyba zaoszczędzić kilka pln/ m2, a do ocieplania jest przeciętnie 150-200 m2 ścian. Tak więc parę zł w kieszeni.
Pzdr

Marcin Czyczerski
13-04-2004, 20:24
Dzięki Pete!

Bez sesnu z tym systemem ;-)

adru
14-04-2004, 06:32
Jeszcze taniej wyjdzie cena wełny URSA która jest produkowana przez Rockwoola ,a pakowana w folię z napisem Ursa.Dla Rockwoola kleje i tynki produkuje też jakaś firma nazwy nie pamiętam, a oni dają tylko swoje logo i nazywa się to system.

mark0
14-04-2004, 17:35
Jeszcze taniej wyjdzie cena wełny URSA która jest produkowana przez Rockwoola ,a pakowana w folię z napisem Ursa.Dla Rockwoola kleje i tynki produkuje też jakaś firma nazwy nie pamiętam, a oni dają tylko swoje logo i nazywa się to system.
Wg moich danych URSA wychodzi drożej, ale może nie wszystko wiem.

adru
15-04-2004, 06:18
Może hurtownia gdzie kupiłem więcej sprzedaje Ursy -większy upust ..itd.Rockwool z tego co się dowiadywałem nie sprzedaje oddzielnie wełny lamelowej tylko w systemie ociepleniowym, ale co hurtownia to inaczej szczególnie teraz przed 01.05. (dla nas chyba najgorsza data)

Wiech
15-04-2004, 08:10
Jeżeli oddzielnie kupisz wełnę i pozostałe detale dowiedz się jak będzię wyglądać gwarancja na całość.Żeby nie było tak że póżniej w razie reklamacji jeden będzie zwalał winę na drugiego.Ja kupiłem całość Ekorok L 14cm. cena około 50 zł za m/2.Nie zabrakło mi żadnych detali a wręcz przeciwnie miałem z niewielkim zapasem.Pozdrawiam Wiech.












l

adru
15-04-2004, 12:39
Najważniejsze jest wykonanie.To że wełna z innej firmy ,a klej z innej nie ma znaczenia.Wykonawca powinien być dobry i dać gwarancję.

Marcin Czyczerski
25-04-2004, 21:09
Czy płyty Fasrock występują też w sprzedaży w grubości 15 cm?

na stronach Rockwoola jest napisane, że nawet do 24 cm, tymczasem w cennikach okolicznych hurtowni grubość wełny w systemie i samych płyt kończy się na 12 cm...

jeżeli tak, jaka jest różnica w cenie? Proporcjonalnie /do grubości/ wyższa?

Kon111
22-05-2004, 14:52
A ile kosztuje robocizna za m2 (przy pow. 150m2) ocieplenia systemem FasRock?

Zbigniew Rudnicki
22-05-2004, 21:05
Na pytanie : Jaką wełną ocieplić budynek ?
Trzeba odpowiedzieć lamelową.
Jest to wełna której włoski biegną prostopadle do płaszczyzny wełny.
W związku z tym przyklejenie do ściany jest mocne (każdy włos jest końcem przyklejony do ściany). W zasadzie nie wymaga kołkowania.
Właściwości izolacyjne są minimalnie gorsze od wełny nie lamelowej.
Zwykle w typie wełny lamelowej wystepuje litera L.
Miejsca "obtłuczone" - miękkie w większym stopniu chłoną wilgoć - więc bezmyślnie nie obtłukiwać.

jasieks
16-06-2004, 10:33
Czasami podczas transportu zdarzają się uszkodzenia i wykonawca powinien takie ubytki uzupełniać. Ja wybrałem system Gullfiber/Terranowa- tynk silikatowy. Sądzę,że wilgoć z zewnątrz się do wełny nie przedostanie przez tynk.

izat
16-06-2004, 10:44
mam pytanie a propos wełny ale w ścianie 3 warstwowej
mianowicie jaką zastosować i jak powinna być prawidłowo zamocowana do ściany, w jaki sposób stworzyć pustkę wentylacyjną????
dodam, że ma jej być około 20 cm, tyle jest przewidziane razem z pustką
pozdrawiam wszystkich budujących i nie tylko :)

KrzysiekS
16-06-2004, 14:24
Ja mam w scianie 3 warstwowej 20 cm welny Polterm Max z Isover (welna poltwarda - dosyc twarda i sztywna)- dwie warstwy 10 plus 10 kotwione do sciany za pomocą kotew ze stali, pustke uzyskalem dzieki dystansom ze styropianu nabijanym na kotwy - prostopadlosciany 10 na 10 cm i 2 cm grubosci.

Wiecej zobacz w wątkach o 3W

Marcin Czyczerski
16-06-2004, 18:06
Czasami podczas transportu zdarzają się uszkodzenia i wykonawca powinien takie ubytki uzupełniać. Ja wybrałem system Gullfiber/Terranowa- tynk silikatowy. Sądzę,że wilgoć z zewnątrz się do wełny nie przedostanie przez tynk.

mógłbyś mi napisać, jaką cenę miałeś za tę wełnę /system/ i za jaką grubość?

jasieks
18-06-2004, 11:21
Mój system to wełna lamelowa 8cm, kleje, siatka, tynk. Cenę osiągnąłem lepszą niż w inych systemach. Nie wiem czy doszła prywatna wiadpomość, więc napiszę to tutaj. Jężeli na takim systemie zaproponują Ci około 55 zł to będzie dobra cena.