PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o YTONGU?



Hype
27-03-2004, 05:15
Czy budować dom z YTONGA?

JacekS
27-03-2004, 05:22
W mojej opinie jestem za a nawet i wiecej wpisz słowo Ytong w szukaj było już wiele wątków są zwolennicy i przeciwnicy poczytaj miłej lektury życzę

AldonkaS
27-03-2004, 09:27
Ja tam wolę tradycyjna ceramikę - przynajmniej sprawdzone od kilku tysięcy lat :lol:

Jasiu
27-03-2004, 12:12
Ja tam wolę tradycyjna ceramikę - przynajmniej sprawdzone od kilku tysięcy lat :lol:

Wcześniej przez kilkaset tysięcy lat ludzie mieszkali w jaskiniach i szałasach - więc pewno jeszcze lepsze od ceramiki :)

PS. Ja nie mam nic przeciwko ceramice - ot tak bezsensowny komentarz do bezsensownej uwagi :P

georg
27-03-2004, 12:33

AldonkaS
27-03-2004, 16:24
Jasiu, na tak sformułowaną przez Ciebie nie mam już nic do powiedzenia. Byłam kilka razy w domkach zbudowanych z YTONGa i jest OK. Jedyne na zwróciłam uwagę, to na to, że ściany nie tłumią hałasu w takim stopniu jak ceramika. Znajoma ma szeregowca przy dość ruchliwej ulicy, dom wybudowany z YTONGa i ...... słychać drgę w domu (mam nadzeiję, że wiesz co mam na myśli).

KrzysiekMarusza
27-03-2004, 16:57
Aldonko zgoda, BK gorzej tlumi dzwiek niz ceramika takiej samej grubosci.
Sciana z BK400 ma z reguly 36.5 cm, co daje lepsze od normy tlumienie akustyczne.
Natomiast z reguly jeszcze slabiej tlumia okna - wiec jesli Twoja znajoma ma okna od
strony ruchliwej ulicy to albo musi miec bardzo specjalne okna albo prawie zawsze bedzie
lomot, niezaleznie z czego dom wybudowany ....

pozdr - Krzysiek

Jasiu
29-03-2004, 08:15
Jasiu, na tak sformułowaną przez Ciebie nie mam już nic do powiedzenia. Byłam kilka razy w domkach zbudowanych z YTONGa i jest OK. Jedyne na zwróciłam uwagę, to na to, że ściany nie tłumią hałasu w takim stopniu jak ceramika. Znajoma ma szeregowca przy dość ruchliwej ulicy, dom wybudowany z YTONGa i ...... słychać drgę w domu (mam nadzeiję, że wiesz co mam na myśli).

Witamy na Forum :)
Tym razem posłużyłaś się argumentem :)

PS. Mój dom nie jest ani z Ytonga, ani z ceramiki. IMHO Ytong jest bardzo dobrym materiałem, ale ten sam efekt można osiągnąć tańszym kosztem - vide polskie bloczki BK.

mik99
29-03-2004, 13:46
Ja tam wolę tradycyjna ceramikę - przynajmniej sprawdzone od kilku tysięcy lat :lol:

Wcześniej przez kilkaset tysięcy lat ludzie mieszkali w jaskiniach i szałasach - więc pewno jeszcze lepsze od ceramiki :)

PS. Ja nie mam nic przeciwko ceramice - ot tak bezsensowny komentarz do bezsensownej uwagi :P
Dobre! :lol: :P :lol: