PDA

Zobacz pełną wersję : odległość od drogi



loofik
27-03-2004, 09:09
Pomóżcie, bo zupełnie się pogubiłem w rozmyślaniach.

Działka ma 33,3 głębokości, i 26,7 szerokości, projektowany dom ma obrys 13,5 x 11,3. Chciałbym odsunąć go od drogi na 7 metrów (droga 6 metrowa nieruchliwa). No i nie wiem czy to nie za mało. Dodatkowo obawiam się, że jak kiedyś gmina zechce poszerzyć drogę do 8 metrów (podobno może mi to zrobić) i wtedy wyląduję na 5 metrach - to przecież porażka. A dylemta wiąże się z chęcia jak największej przestrzeni z tyłu. Przy 7 metrach z przodu, z tyłu będzie - 15. A MOŻE MNIEJ BY WYSTARCZYŁO??? Jakie macie doświadczenia???

pozdrawiam

Wieczór
27-03-2004, 11:57
ja tam sie na tym nie znam, ale moge powiedzieć, że od drogi szybkiego ruchu, ba, nawet miedzynarosowej to lepeij mieszkać optimum 150m. Moim zdaniem powienienieś sie odsunąć troche odo drogi, bo potem dylemat bedzie, gdy poł metra za twoim domem bedą samochody jeździły. Także lepiej przemyśl to. Pozdro dla ciebie

Żaba
27-03-2004, 14:50
Pomóżcie, bo zupełnie się pogubiłem w rozmyślaniach.

Działka ma 33,3 głębokości, i 26,7 szerokości, projektowany dom ma obrys 13,5 x 11,3. Chciałbym odsunąć go od drogi na 7 metrów (droga 6 metrowa nieruchliwa). No i nie wiem czy to nie za mało. Dodatkowo obawiam się, że jak kiedyś gmina zechce poszerzyć drogę do 8 metrów (podobno może mi to zrobić) i wtedy wyląduję na 5 metrach - to przecież porażka. A dylemta wiąże się z chęcia jak największej przestrzeni z tyłu. Przy 7 metrach z przodu, z tyłu będzie - 15. A MOŻE MNIEJ BY WYSTARCZYŁO??? Jakie macie doświadczenia???

pozdrawiam

My również mieszkamy obecnie w domu który jest odsuniety o 7m od drogi. Działka ma podobne wymiary jak twoja, jedynie dom trochę mniejszy 11x11m. Droga jest wprawdzie weższa i jednokierunkowa ale ostatnio bardzo ruchliwa. Za domem pozostaje pół działki na ogród i przyznam że w zupelności wystarczy. To tam latem toczy się całe życie towarzyskie. Wprawdzie łączy się z drugą działką którą wykorzystujemy jako łąkę (głównie do koszenia :wink: ) i jako boisko dla dzieci. Przyznam iż koszenie drugiej działki (dodatkowe 1000m)jest wykańczające. Jest to minimum cały dzień. Dlatego jeśli nie masz zbyt dużo czasu to w zupełności wystarczy te 15x26,7m. Co do poszerzenia drogi to sprawdź u siebie w gminie, może jednak nie jest to przesądzone

Wieczór
27-03-2004, 20:18
chybaże kosiarka samobieżna na energie słoneczną :wink:

shadow
27-03-2004, 21:46
Informacje na jaka odległość musi być odsunięty dom od drogi zawiera Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania. Różne gminy dają różne odległości. U mnie jest to 6m, musisz się dowiedzieć w swojej gminie jaki jest plan zagospodarowania i jaka jest NLZ (nieprzekraczalna linia zabudowy).