PDA

Zobacz pełną wersję : Viking czy Husqvarna



garnek36
29-05-2011, 19:16
Witam wszystkich mam na działce trawnik mniej więcej 1200 m. kwadratowych.
Zastanawiałwm się nad wyborem nowej kosiarki, rozważałem wybór vikinga MB 545 V lub Husqvarny LC 48 V.
Proszę o radę którą kosiarkę wybrać lub propozycje innej kosiarki w cenie do 2200 zł.

wsms
29-05-2011, 20:49
Polecam AL-KO, produkują dobre kosiarki z silnikami B&S. Ja mam Br 5200 Premium, jak dla mnie rewelacja, zwłaszcza silnik DOV700. Cała reszta też niczego sobie, jest jeszcze model BR 520 Silver. Koszę nię działkę około 18 arów i jak do tej pory bezawaryjna. Kiedyś miałem też AL-KO tylko bez napędu i wytrzymała mi 10 sezonów. Rodzice mają Vikinga i go sobie chwalą, mi osobiście jakoś nie leżą plastikowe "kosiarki". Wydaje mi się że stihl\viking jak i husqa są znacznie droższe ze względu na markę. Pamiętaj też o dostępności do serwisu w razie awarii :)

rol1529
30-05-2011, 12:04
Witam,
Po dlugim studiowaniu forow i ogledzinach naocznych rowniez zdecydowalem sie na ALKO, 470 BR. Trawnik wielkosciowo podobny jak u Ciebie. Zastanawialem sie nad 520 BR, to chyba to samo, tylko mniejsza szerokosc koszenia. Viking zupelnie do mnie nie przemawial (cena i plastik), husqvarny mi sie bardzo podobaly, ale przy tych samych funkcjach sa duzo drozsze od ALKO (ktora i tak tania nie jest). Poza tym maja male kola z tylu (w porownaniu do ALKO). 5200 bedzie dla Ciebie zdecydowanie za duza/mocna. Mysle powoli o kosie spalinowaj i tu akurat napewno bedzie husqvarna.

garnek36
30-05-2011, 20:20
A może któryś z forumowiczów jest posiadaczem jednej z wymienionych kosiarek? Prosiłbym o jakieś opinie i spostrzeżenia dot. tych dwóch maszyn które wymienłem.