PDA

Zobacz pełną wersję : kolejnosc rozbiorki - pytanie



peter4x5
30-05-2011, 12:40
mam stary dach prawie 300 lat beleczki ok 15 cm
jaka kolejnosc nalezy zachowac przy rozbiorce
dzwig nie wchodzi w gre - linie energetyczne plus drzewa

dolaczam rysunek
58620

zibik_eng
30-05-2011, 14:46
Otwórz projekt rozbiórki i przeczytaj w jakiej kolejności wykonywać prace rozbiórkowe. W ??? posiadanym ??? projekcie rozbiórki masz również opisane sposoby zabezpieczenia elementów konstrukcji dachu aby podczas prac nie wystąpiła katastrofa budowlana.

Nie ma projektu? Czyli pytasz się w jaki sposób dokonać samowoli budowlanej ??? Do tego 300 letniego dachu który na 99.9999% jest wpisany w rejerstr zabytków??? Takie zabawy są bardzo kosztowne...

peter4x5
30-05-2011, 15:40
Otwórz projekt rozbiórki i przeczytaj w jakiej kolejności wykonywać prace rozbiórkowe. W ??? posiadanym ??? projekcie rozbiórki masz również opisane sposoby zabezpieczenia elementów konstrukcji dachu aby podczas prac nie wystąpiła katastrofa budowlana.

Nie ma projektu? Czyli pytasz się w jaki sposób dokonać samowoli budowlanej ??? Do tego 300 letniego dachu który na 99.9999% jest wpisany w rejerstr zabytków??? Takie zabawy są bardzo kosztowne...

przeczytaj moj post
ja sie pytam kogos kto buduje w drzewie o rade
po co mi Twoje madre "rady".
po pierwsze faceci ktorzy moga co zaprojektowac sami poradzili mi zeby popytac bo nie bardzo moga to ugryzc ze wzgledu na wiek konstrukcji
po drugie masz pecha a ja szczescie bo ten budynek zalapuje sie w tych Twoich 0,0001% i nie jest w rejestrze
przerobilem to juz z konserwatorem i ludzmi od rekonstrukcji zabytkowych budowli
po trzecie mam na tyle kasy zeby sie w to bawic
wiec jak nie wiesz jak to zrobic to nie dawaj "fachowych rad".

zibik_eng
30-05-2011, 18:50
przeczytaj moj post
ja sie pytam kogos kto buduje w drzewie o rade
po co mi Twoje madre "rady".
Przeczytałem, nie znalazlem nic o "budowaniu w drzewie"...
Przepraszam bardzo że udzieliłem odpowiedzi na zadane pytanie - jak to zrobić legalnie zapomnialem ze to forum muratora...


po pierwsze faceci ktorzy moga co zaprojektowac sami poradzili mi zeby popytac bo nie bardzo moga to ugryzc ze wzgledu na wiek konstrukcji
po drugie masz pecha a ja szczescie bo ten budynek zalapuje sie w tych Twoich 0,0001% i nie jest w rejestrze
przerobilem to juz z konserwatorem i ludzmi od rekonstrukcji zabytkowych budowli
po trzecie mam na tyle kasy zeby sie w to bawic
wiec jak nie wiesz jak to zrobic to nie dawaj "fachowych rad".

Ad.1 Prawdziwi to "fachowcy" którzy brak wiedzy tłumaczą wiekiem prostej konstrukcji dachowej i odsyłaja do forów internetowych...
Ad.2 Ma Pan szczęście
Ad.3 Brak kasy czy nadmiar nie usprawiedliwia nielegalne działania - zwykła samowola budowlana

odnośnie mojego "braku wiedzy" co zrobić... już Panu piszę - pierdyknąć piłą spalinową wszystkie krokwie w kalenicy a potem wszystkie słupy u podstawy i po rozbiórce.
Druga metoda podlać benzyną i podpalić...

antech
31-05-2011, 17:50
peter..
zdejmujesz pokrycie.
demontujesz te skosne kratownice
demontujesz krokwie
demontujesz podciągi (te co narysowałeś słupki podpierające jak szubienice troche)

Projekltant zrobił cię w jajo jak niepowiedział jak rozebrac, weź normalnego cieslę i niech ci rozbierze, rozbieranie przebiega odwrotnie niż składanie

zibik_eng
01-06-2011, 08:36
A później tylko czekać na mandacik z Państwowego Nadzoru Budowlanego za samowolkę...