PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z wjazdem od północy - tak czy nie?



mabo
27-03-2004, 21:11
Witam wszystkich,
Właśnie bardzo poważnie zastanawiamy się z żoną nad kupnem działki. Znaleźliśmy powiedzmy to "cudo" lecz niestety wjazd jest od południa to niby nic (choć nieco komplikuje strawę przyszłego projektu) jednak po północnej stronie działki rosną piękne dęby nie do wycięcia... Czy ktoś z Was miał podobny problem....Gdzie najlepiej postawić dom?

BK
27-03-2004, 21:45
Są projekty z salonem i tarasem od południa, teraz nie pamiętam, ale poszukaj w projektach Horyzontu i Archipelagu.
Zresztą wszystkie biura mają takie projekty, zawsze zresztą możesz iść do architekta po projekt indywidualny.

Ale dęby to kleszcze - sprawdź czy tam też są. W lecie może się to stać zmorą - ja po każdym pobycie w lesie jestem mocno zestresowana - w dębowym lesie do którego uwielbiamy zresztą jeździć - kleszczami które wyciągam z ubranek dzieci - nieraz znajduję je dopiero po paru godzinach. Zapytajcie sąsiadów czy rzeczywiście to problem.
Bo takie dęby to z kolei dużo cienia i piękny widok ...

mik99
27-03-2004, 22:58
Zawsze myślałem, że w leszczynie siedzą te pajeczaki.
Sam na działce ma piękny okaz wolorosnącego dębu (widać w Nicku), ale nic przez kilka lat nie znalazłem. Może to sprawa regionu?

Jagna
28-03-2004, 10:28
Ogólnie wiadomo, że najlepsza jest opcja - wjazd od północy, salon i taras od południa. Wiele osób ma jednak działkę z wjazdem od południa i jakoś sobie radzą. Przecież nie jest to konieczność, żeby wejście do domu było od wjazdu. Jeżeli gabaryty działki na to pozwalają, to wejście można mieć z któregoś boku. Ale wtedy i tak strona z tarasem wypadnie przynajmniej częściowo na zachód albo wschód, bo jednak salon na wprost wjazdu to nie jest chyba najciekawsze rozwiązanie. Salon od północy to totalna porażka nie tylko ze względów estetycznych, ale też oświetleniowo - grzewczych. Nie wiem czy jednak zamiast szukać odpowiedniego projektu nie będzie łatwiej poszukać nowej działki ? :-?

anna99
28-03-2004, 15:26
Dużo zależy od wymiarów działki. Jeśli nie jest wąska, to smiało można zrobić wjazd od południa , okno od salonu od południa, a taras od zachodu - naprawdę tak jest swietnie. jest dużo projektów, które ma boczne usytuowanie tarasu. Kuchnię usytuować od wschodu lub ostatecznie od południa (duzo czasu spędza sie w kuchni po południu) a gabinet od północy. Jesli dom nie będzie bardzo wysoki, na dzialce mozna znaleźć dużo miejsca za równo w słońcu jak i w cieniu (a tego często brakuje).

krzyss
28-03-2004, 16:37
Zależy jak ruchliwa jest droga od wjazdu. Bo jeżeli to jest autostrada, to przykro siedzieć na tarasie, jak to dojazd do np. dwóch działek, to przecież tylko 2 do 4 wozów będą jeździły dziennie i nie widzę problemu. Bo przecież, jak Ty będziesz wjeżdżać do garażu, to możesz spokojnie przejechać koło własnego tarasu bez większej szkody. Wybrałbym ładną działkę z wjazdem od Pd w miejsce takiej sobie z wjazdem od Pn.

krzyss
28-03-2004, 16:39
A co do kleszczy, to nawet są takie co w trawie siedzą. Na mojej działce skaczą na mnie z olch :o Napisałem to poważnie !!!