PDA

Zobacz pełną wersję : Archon - szacowany kosztorys



arrton
27-03-2004, 21:54
Witam,
Czy ktoś z Was ma dośw. z projektami firmy archon ? http://www.projektydomow.pl
Wybrałem sobie u nich taki domek "MINIATUKA2" i przeraża mnie szacowany koszt - 227tys. Domek jest 100metrowy z użytkowym poddaszem i bez piwnicy.
Ja wiem, że nigdy niewiadomo ile kosztować będzie budowa, ale może ktoś ma pojęcie czy ich kosztorys jest bliski prawdy czy niekoniecznie.

Będe wdzięczny,

tOMEK

thalex
27-03-2004, 22:04
Też mam z Archonu.
Co do projektu; mojego to jest O.K. natomiast budowanie właśnie na tym polega, że kogo stać to kosztorys wychodzi większy a komu się chce robić, to mniejszy.
Jednak na Twoje pytanie musisz sam odpowiedzieć, dużo zależy od materiałów np. dach można przykryć dachówką ceramiczną i można tez onduliną a to jest różnica w cenie.

(Zmieniam post.)

Przejrzałem trochę Twój projekt na stronie i myślę, że nazwa jest myląca bo jak ma się ona do np. ilości okien naliczyłem tam chyba 18szt.

anna99
28-03-2004, 09:34
arrton

No, tych okien to masz jak do rezydencji - da ci to po kieszeni. A poza tym kosztorys firmowy polega na liczeniu kosztów tylko i wyłącznie przy zatrudnianiu firm, a w rzevxywistości na budowie można dużo utargować. Nie musisz mieć dachówki ceramicznej, może być tańsze pokrycie. Na pewno jest wiele możliwości "uszczknięcia" kosztów. ale na oknach nie zaoszczędzisz, niestety. W porównaniu z moim domkiem (zobacz w podpisie) kubaturę mam o 100 m3 mniejszą przy dachu 45 st. i pow. 109 uż. W stosunku do projektu dodałam 2 okna połaciowe (bo taras mam od zachodu więc ściana szczytowa wychodzi od północy) i dobudowałam garaż z dwoma oknami.

Jacekde
28-03-2004, 10:10
Wszystko zależy od tego gdzie budujesz. Ceny posczególnych ekip sa tak różne zę czasem się zastanawiam od czego to zależy. Oprócz tego materiały i jakosć wykończenia, też robią swoje. A tak swoja drogą to zobacz ile kosztuje mieszkanie w nowym bloku. Jest niewiele tańsze, a ile mniejsze.

rafałek
28-03-2004, 13:44
KOszty zależą od ekipu, wyboru materiałów, umiejętności negocjacji, a to wszystko wypływa z uwarunkowań regionalnych. ten sam dom w różnych rejonach polski będzie kosztował różnorodnie... i nie liczę tu różnic w standardzie wykończenia bo to osobna działka dla różnic cenowych.

Iras
28-03-2004, 14:46
Kosztorys mojego domu z Archona oszacowano na prawie 190tyś zł (stan surowy), ja natomast wybudowałem za 120tyś i wcale nie gorszymi materiałami i technologiami (mam dach ceramiczny, ściany z ciepłego pustaka ceramicznego, oraz małą piwnicę - co niebyło branę w planie.
Kosztorys kosztorysem, Ty natomiast dokładnie przeczytaj na początku w projekcie jest napisane w jaki sposób liczyli tę inwestycję. Ja budowałem systemem gosp, bez rachunków, negocjowałem ceny i przebierałem w wykonawcach.

rafałek
28-03-2004, 19:15
Negocjacje cen to podstawa. I do tego nie zadowalać się rabatem rzyconym od niewiadomo czego. Najlepszym punktem odniesienia są ceny katalogowe i od nich dopiero ustalać rabat, bo co Ci da rabat 50% jeśli jest on liczony od zawyżonej ceny w hurtowni?