PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja termiczna podłogi na gruncie



majewski_m
02-06-2011, 08:30
Witam

Mam do was takie pytanie:
Dlaczego piasek nie może być traktowany jako izolacja podłogi na gruncie?

Specjalnie udaję głupiego w tym temacie, abym mógł wyczytac argumenty, które mógłbym przekazać dalej.
Wiadomo, że podłoga na gruncie musi mieć wymagany współczynnik U= 0,45. Wg. obliczeń w prostych kalkulatorach zamiast warstwy np. 8-10 cm styropianu mozna wstawić np. metr piasku. Współczynnik takie podłogi jest równy ok. 0,35.
Mostek termiczny w postaci przylegających ścian fundamentowych niweluje za pomocą ocieplenia ze styropianu o gr. ok. 10 cm (ok. metr wysokości).
Ja oczywiście zastosowałbym styropian zaraz pod wylewką, żeby niepotrzebnie nie grzac gruntu, ale wg inwestora, który chce budynek z taką podłoga sprzedać (czyli za ogrzewanie nie będzie płacić) takie rozwiązanie jest tożsame ze względu na izolacyjność. Wg. przepisów podłoga spełnia wymagania dla posiadanego U w związku z tym może taką wykonać zamiast wydawac kase na styropian :jawdrop:.

Szukam argumentów za podłogą ocieploną styropianem, lub jeśli moje podejście jest blędne, argumentów za "ociepleniem" za pomoca metra piasku.

Wiem, że temat jest delikatnei mówiąc kuriozalny, ale mam taką sytuację :bash:
Byłbym wdzięczny za pomoc