PDA

Zobacz pełną wersję : Junkers czy Vaillant?



echo
28-03-2004, 15:09
Budujemy domek 120m2 z użytkowym poddaszem. Planujemy kominek z rozprowadzeniem oraz gazowy kocioł c.o. jednofunkcyjny z zasobnikiem - kondensacyjny. Roważamy dwie podobne oferty: Junkers Cerasmart ZB/ZB 7-22 lub Vaillant ecoTEC VU196/2. Cenowo oferty wyglądają podobnie. Czy ktoś z was użytkuje powyższe kotły? Co sądzicie o tych firmach oraz o jakości ich serwisu i produktów? :roll:

nurni
28-03-2004, 15:57
Kieruj się:
- własnymi wymaganiami (subiektywne)
- danymi wyjściowymi (powierzchnia, paliwo, technika)
- dostępnością serwisu
- gwarancja
- ceną, ale całej kotłowni (czsami piec jest tańszy a cała kotłownia droższa :o )

A potem przelicz jeszcze sobie koszty całych kotłowni:
- ile kosztuje piec atmosferyczny?
- ile z zamkniętą komorą spalania?
- ile kondensat?
Porównaj spalanie i zobacz kiedy zwrócą Ci się koszty inwestycji w coraz lepszą technologię. Markę zostaw na końcu to jest nieistotne.
Za 10 lat będziesz chciał zmienić piec bo technika zasuwa jak głupia.
I jak myslisz, który piec/kocioł łatwiej Ci będzie wymienić.

Pozdrawiam

KrzysiekMarusza
28-03-2004, 20:41
Mam tego Vaillanta - na razie dziala :)
Natomiast porównujac oferty wez pod uwage NAPRAWDE kompletna kotlownie, lacznie
ze sterowaniem, pompami i podlaczeniem do komina (ten ostatni element u Vaillanta
dosc drogi) oraz z kosztem serwisanta do pierwszego uruchomienia

O tym Vaillancie dosc duzo bylo na forum, o Junkersie - nie pamietam
(uzyj wyszukiwarki :))

pozdr - Krzysiek

echo
29-03-2004, 07:03
dzięki...
tak właśnie liczyłem, tzn kompletnę kotłownię z regulatorem pogodowym - wyszło podobnie. Również serwis obydwu firm mam na miejscu (do 3 km od domu). Słyszałem, że Vaillant na trochę lepszy serwis :( nie wiem czy to prawda.
Piszcie drodzy forumowicze nt doświadczeń z tymi firmami.
Jak powyższe kotły sprawuja się w praktyce u Was.
I jeszcze jedno: kupujecie kotły przed 1 maja ze względu na VAT (czy tez "owczy pęd" Was nie obchodzi)

KrzysiekMarusza
29-03-2004, 07:19
No to sprawdz, ile rabatu wytargujesz - tu moze byc źródło zasadniczych
różnic :)

Krzysiek

echo
29-03-2004, 09:49
ludzie pomóżcie w wyborze - na pewno macie jakieś doświadczenia z Junkersem lub Vaillantem (jakość sprzętu i serwisu)
muszę coś kupić....

inwestor
29-03-2004, 10:17
Mam Vaillanta Ecoteca 196 + VRC410s od jesieni ubiegłego roku. Pracuje prawidłowo z serwisem nie kontaktowałem się nie było takiej potrzeby. Raczej odwrotnie serwisant po jakichś 2 tygodniach od zainsatlowania kotła zadzwonił do mnie i spytał czy wszystko jest OK. Opinia mojego instalatora który również montuje i serwisuje kotły Junkers stwierdził, że od kiedy duża część produkcji tych kotłów została przeniesiona do Portugalii to ich jakość znacznie się pogorszyła i często psuje się elektronika. Polecał mi zdecydowanie Vaillanta. Podam jeszcze że własnego wyboru nie dokonałem pod wpływem jego opinii. Gdybym obecnie miał wybierać to wybierałbym pomiędzy Termetem a Vaillantem.
Pozdrawiam

echo
29-03-2004, 14:05
inwestor - jaki masz zasobnik: Vaillanta czy polski (tańszy)? :roll:

inwestor
29-03-2004, 14:15
Polski Galmet 140 l, ok. 870zł brutto gwarancja 48 miesięcy
Pozdrawiam

echo
29-03-2004, 20:50
Właśnie otrzymaliśmy informacje od dystrybutora Vaillanta, że jutro jest ostatni dzień na składanie zamówień po starej cenie. Od 1 kwietnia podwyżka 10% :o
Śpieszcie się niezdecydowani forumowicze! :wink: My właśnie zdecydowaliśmy - jutro kupujemy Vaillant EcoTec 196/2 + zasobnik (Vaillanta lub Galment: zgodnie z waszymi radami) :lol:

VPS
30-03-2004, 05:50
echo

Podwyżka jest o ok 5% na niektóre urządzenia jeszcze mniej.
W twoim zestwie:
Kocioł 196 + zasobnik 120l pakiet obecna cena brutto to 9234,76 nowa cena brutto to 9373,20 więć w tym przypadku podwyżka o niecały 1%.
Natomiast sam kocioł 196 obecna cena brutto to 6865,97 nowa cena brytto to 6866,19

echo
30-03-2004, 06:13
no proszę...
a ja otrzymałem info, że cały asortyment o 10% - a to spora różnica
chyba i tak się zdecyduję

Barbasia
30-03-2004, 08:19
Czy kocioł to sprzęt AGD? Jeżeli tak to po 1.05. ceny powinny być mniejsze :o

echo
30-03-2004, 08:31
dlaczego mniejsze?
pytałem w wielu punktach o kotły gazowe c.o. i każdy twierdzi, że prawdopodobnie ceny będą wyższe, ale na pewno nie niższe

Barbasia
30-03-2004, 08:35
PO wejściu do Unii mają wzrosnąć ceny materiałów budowlanych a sprzętu AGD spaść.Szkopuł w tym czy kociołek to AGD czy :wink:nie? :roll: :wink:

echo
30-03-2004, 08:57
gdzie my żyjemy???
co za kraj!!! :evil:

Sylwester Grześkiewicz
01-04-2004, 12:12
Krzysiek napisalMam tego Vaillanta - na razie dziala
Natomiast porównujac oferty wez pod uwage NAPRAWDE kompletna kotlownie, lacznie
ze sterowaniem, pompami i podlaczeniem do komina (ten ostatni element u Vaillanta
dosc drogi) :o oraz z kosztem serwisanta do pierwszego uruchomienia przecież pierwsze uruchomienie jest na koszt Vaillanta, klient płaci IA lub SA za dojazd i ewentualne poprawki w/g ustaleń

echo
01-04-2004, 13:43
już wybrałem: Vaillant!!! :wink:

izz
28-01-2005, 20:27
no i jak sie sprawuje kupiony Vailant ?Czy może ktoś przekaże swoje doświadczenia z Junkersem Cerapur lub Suprastar ,Vailant atmoVit ?
Czy ktos miał może wykonaną porównawczą kalkulację dla tych kotłowni ?

izz
28-01-2005, 20:30
Czy moze , któryś z formowiczów pochwalić sie porównawczą kalulacją /wyceną kotłowni Junkersa Suprstar lub Cerapur a Vailant atmoVit???