PDA

Zobacz pełną wersję : KRYCIE WSTEPNE - jaka pape zastosowac na deskowanie ?



michalz2x
04-06-2011, 06:25
Witam. Bardzo prosze o porade jaka pape zastosowac na krycie wstepne (odeskowany dach) pod dachowke? Z gory dziekuje. Pozdr. Michal

bodeek
05-06-2011, 08:58
Z reguły 85 % stosują na tekturze podkładową, jednak jak ma być coś tańszego to radziłbym przynajmniej na welonie szklanym, jak płasko grzana na łączeniach to będzie już bardzo dobrze. wiele ma się od umiejętności kładzenia aby nie na robić przecieków przy elementach przecinający połać. Ja zamiast papiaków stosuję specjalne wkręty ocynkowane z szerokim łebkiem, kręcone na łączeniach, ewentualnie na środku jak ma trochę postać pod papą. Wkręty są szczelniejsze, regulujesz siłę docisku, nie przecinasz papy, a co najważniejsze nie wychodzą z deski.
Pozdrawiam.

passat33
05-06-2011, 21:04
A czy mozna dac na deski pod dachowke pape termozgrzewalna s24? Troche wydaje mi sie cienka ale moze bedzie dobra.

Tysonq
05-06-2011, 21:45
ja mam papę (nie wiem jaką) od zeszłego roku i pojawiają się przecieki podczas zacinającego deszczu. Z tego co się dowiedziałem, to nie należy chodzić po papie, a moi majstrzy po niej chodzili - z czasem powstają peknięcia na prostym odcinku. Zatem, żeby nie było niespodzianek należy papę układać od góry dachu - oczywiście z zakładami pod górną warstwę) Tak twierdzi mój znajomy dekarz, który 4 lata mieszka pod papą i zero przecieków. Czy to prawda to nie wiem i zapewne już tego nie sprawdzę, bo w przyszłym roku dach będzie docelowo przykryty.

Andrzej Wilhelmi
06-06-2011, 00:39
Dobra papa na krycie wstępne to Lembit 0 Plus Membrana. Polecam. Pozdrawiam.