PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłacze energetyczne co tańsze proszę o porady



Piotr Marmurowicz
28-03-2004, 21:03
Czy ktoś może mi doradzić co mam zrobić, planuje budowę wieloletnią, na działce mam juz przyłacze energetyczne, ale muszę zrobić teraz przyłacze na własna działkę. Nie wiem ile kosztuje ta imprezka, i jaki jest miesieczny koszt utrzymania juz samej skrzynki licznika, czy ktoś jest mi wstanie pomóc lub doradzić, co lepiej czy załatwiać i podłączyć sie do sasiadów czy wystapić do energetyki o umowę ( ale jakie ponoszę wówczas koszty ). Prosze o porady w tym zakresie. Zakręcony Piciu 8)

KrzysiekMarusza
29-03-2004, 07:34
Podlacz sie do sasiadów - nie bedziesz musial zalatwiac projektu przylacza, uzgadniac go, wielokrotnie odwiedzac Zakladu Energet.,
znajdywac strażaka, co sie podpisze, ze pod wzgledem p-poz wszystko
w projekcie jest OK, aha no i placic, placic, placic ....

pozdr - Krzysiek

MarzannaPG
29-03-2004, 17:38
Za przyłącze tzw. budowlane płacisz ok. 1100zł (w tym skrzynka 800, reszta to robocizna elektryka. Za prąd budowlany, za który uważa się twoje korzystanie do momentu odbioru domu, płacisz ok.35z raz na dwa miesiące o ile nie kożystasz z energii (np. zimą), w okresie budowlanym plus to co naciągniesz z licznika. Tak jest u mnie, okolice Wrocławia i chyba w całym kraju. Jednym słowem złodziejstwo w biały dzień. Do dziś podziwiam taki rachunek: 5 zł za wykorzstany prąd i 35zł za "przesyłowe".Pozdrawiam.

Didi
29-03-2004, 18:54
Marzanna czyżby u Ciebie było taniej?
Ja mam na fakturze opłatę stałą za 2 miesiące 60,489zł do tego opłata zmienna za przesył plus oczywiście wg wskazań licznikowych. w sumie za grudzień i styczeń 335,98!!!!!! :evil: :evil:
Jeśli mozesz to od sąsiadów.

jArti2
29-03-2004, 19:57
Dziwne,
ja wykonałem połączenie docelowe (mam stan zerowy).
Wykonanie linii do skrzynki ZK (998PLN) dla zakładu energetycznego. Elektryk (nawiasem mówiąc złodziej niestety) który wygrał przetarg proponował mi docelowe przyłącze od razu (czyli skrzynka licznikowa + tabliza ozdzielcza). Podziekowałem Znalazłem elektryka który zrobił mi skrzynke licznikową i końcowy odbiór za 200PLN. Koszt materiałów ok. 500PLN. Az wykonanie łącza wydałem 1700PLN.
Ale mam prąd po normalnej taryfie, nie budowlanej.

henzo
29-03-2004, 20:25
Ale prąd budowlany podlrga odliczeniom w ramach ulgi budowlanej.

Didi
30-03-2004, 07:49
Pierwsze słyszę, aby ten prąd móc odliczać w ramach ulgi budowlanej!!

jArti2 - u mnie aby otrzymać prąd mieszkaniowy musze miec zaświadczenie ze starostwa, że zgłosiłam zakończenie budowy!!!! :evil:

henzo
30-03-2004, 10:01
Jest to koszt poniesiony na budowę domu. Rozliczenie ulgi w oparciu o fakturę wystawioną przez zakład energetyczny /faktura VAT/.
Dotyczy prądu dostarczanego na budowę w oparciu o umowę na tzw prąd budowlany.

paweldkomornik
30-03-2004, 11:25
Mam pytanie zaczynam na wiosnę, energetyka postawiła mi w granicy ładniutką skrzyneczkę w której będzie zabezpieczenie główne i licznik. mam zamiar niedługo podpisać umowę na prąd i czy będę opłacał za budowlany?. Przecież do wykonania zostało tylko przyłącze między budynkiem a ową skrzynką. Kiedy jest przyłącze budowlane a kiedy docelowe.

rafałek
30-03-2004, 11:48
Z tego co wiem to taryfa budowlana jest zmieniona na normalną dopiero po przynajmniej częściowym odbiorze budynku. Tak twierdzi mój ZE

henzo
30-03-2004, 18:14
Dokładnie tak. Minimum puszki itp osprzęt elektryczy,