PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamontować okna żeby uniemożliwić ich kradzież ?



Krakowiak
28-03-2004, 22:33
Czy istnieje sposób takiego zamontowania okien aby uniemożliwić ich wymontowanie przy braku tynków ? Czy ktoś zna takie rozwiązanie ?

ArtMedia
29-03-2004, 08:11
Możesz rozwiercić łby wkrętów. Oczywiście najpierw zastosować odpowiednio duże wkręty i kotwy. Metoda nie jest 100% ale utrudnia. Trzeba wyrywac siłą, nic nie wykręcisz...

zephael
29-03-2004, 08:52
Montujesz kotwy do oken za pomocą stalowych dyblów z nakrętkami. Wiesz jak to wygląda? To takie solidne bardzo kołki. Następnie bierzesz spawarkę i zaspawujesz łby nakrętek razem ze śrubą. I to powinno wystarczyć. W razie czego na każdym rogu budynku umieść tabliczkę w stylu (Budynek ochrania firma XYZ) - efekt psychologiczny może zadziała...

McLim
29-03-2004, 13:47
Ja zamierzam tak zgrać swoich dostawców aby jednego dnia (góra w dwa dni - najwyżej spędzę jedną noc na budowie) zamontować wszystkie okna, drzwi wejściowe, bramy garażowe i urządzenia alarmowe. Na koniec podłączenie do monitoringu (też wcześniej ustalone i nagrane) i wywieszenie wspomnianych wyżej tabliczek że budynek ochrania firma XYZ.

Fugas
29-03-2004, 13:56
Ja też zgrałem termi :cry:

Okna sa od 3 tygodni a drzwi już trzeci raz odesłałem do poprawy.

Jak moge coś doradzić to zakupic drzwi i okna i nalepiej wiedziec że towar jest juz w magazynie w pobliżu (najlepiej obejrzany i zaakceptowany) dopiero ustalić termin montażu.


Fugas

czmirek
29-03-2004, 17:12
Możesz rozwiercić łby wkrętów. Oczywiście najpierw zastosować odpowiednio duże wkręty i kotwy. Metoda nie jest 100% ale utrudnia. Trzeba wyrywac siłą, nic nie wykręcisz...
przyjdzie gosc z breche i w sekunde wyrwie jak leci, jesli zamontujesz okna tylko "ciec" moze ci pomoc. w mojej okolicy srednio co m-ac robia wille w ktorej nie pilnuje nikt w nocy.

Krakowiak
29-03-2004, 18:48
Znajomy podpowiedział mi następujący sposób: trzeba wezwać ekipę tynkarzy po zamontowaniu okien żeby zrobili fragmenty tynków wewnętrznych dookoła okien. W takim stanie można wykonywać wszystkie instalacje a po ich wykonaniu dkokończyć tynkowanie.

Bodzio 2003
29-03-2004, 19:44
Przezorny zawsze ubezpieczony. Ja ubezpieczyłem budowę ok kradzieży w dniu zamontowania okien. Na pół roku ok. 300 zł. I śpię spokojnie, chociaż byłoby mi żal gdyby zniknęły.
Żadne zabezpieczenia mechaniczne nie uchronią od kradzieży. Na brutalną siłę nie ma zabezpieczenia.

Lesek
30-03-2004, 06:47
Zrobienie tynków nic nie daje, mam tynki wewnętrzne :D a okien już nie mam :evil: , jak pisze Bodzio 2003 na łomy i breszki nie ma mocnych. Przy demontarzu złodzieje uszkodzili jedno okno ale i tak zabrali ze sobą. Metoda Czmirka i Bodzia 2003 są chyba najlepsze - niestety

Lesek

Pooh
30-03-2004, 11:35
A ja głupi kombinowałem, że okna po solidnym zamontowaniu zabiję dechami od frontu, żeby ukryć przed 'potrzebującymi'. Chciałem też założyć mały alarm. Daliście mi do myślenia... Chyba wykupię ubezpieczenie (btw. program Buduj z PSB daje mi promocyjny kupon na ponoć bezpłatne ubezpieczenie budowy - skorzystam). Co do monitoringu to nie wiem czy można monitorować chałupę w budowie, bo co niby miałoby 'wezwać' ekipę. Nie mogę też narzekać na sąsiadów. Ostatnim razem już o 17 zadzwonili i grzecznie zameldowali, że u mnie brama otwarta od południa i rozpierniczona szafka z elektryką... :-?

Uller
30-03-2004, 11:47
Też mi się wydaję że na złodziei nie ma mocnych. Zauważyłem jednak że złodzieje u mnie w okolicy za bardzo nie lubią pracować, a przy noszeniu i demontażu okien trzeba się sporo nanosić. Oj, niektóre są bardzo ciężkie.
Poza tym na pewno nie warto montować klamek. To też trochę zawsze im utrudnia kradzież.