PDA

Zobacz pełną wersję : trawa raz jeszcze



ewa
29-03-2004, 08:37
Posiałam w zeszłym roku mnóstwo trawy. Wyrosło toto w miarę. Mogłaby być trochę bardziej gęsta ale nie wymagam zbyt wiele. Martwi mnie tylko koniczyna. Żadne mniszki nie pomagają. Tak sobie myślę, czy może się nie poddać? Po koszeniu nie rośnie duża. Tylko czy przypadkiem z czasem koniczyna nie zastąpi mi trawy?
I jeszcze jedno - u znajomego widziałam trawę która przypominała trawę "leśną". Wygląda super, mięciutko się chodzi no i nie trzeba kosić. Gdzie można zdobyć takie cudo? :D

ewa
20-04-2004, 07:16
I jeszcze raz wracam z trawą.
Kiedy można zacząc ją kosić? Po ostatnich deszczach sporo ruszyła. No i jak wysoko kosić ten pierwszy, wiosenny raz?

andreyko
23-04-2004, 19:21
Nie jestem fachowcem w tej branży, ale co nie co wiem. Trawy dobrze zasiane ( czytaj : odpowiednio przygotowane podłoże , zasiane odpowiednim gatunkiem trawy i wałowane) nie wymagają szczególnej opieki za wyjątkiem podlewania i w odpowiednim czasie koszenia. Trawy muszą mieć czas na przekwitnięcie aby ich system korzeniowy był właściwy, szczególnie jeśli masz takie problemy jak opisałeś. Następne koszenia powinny być w miarę częste by wszelkie inne, niepotrzebne rośłinki ( w trawie ponoć jest tego dość dużo ) nie miały szans wegetacji

Na pytanie: jak uzyskać piękny trawnik ? odpowiedź jest prosta , postępować jak wyżej a później przez 100 lat kosić. Nic prostszego.
pozdrawiam :)

ewa
26-04-2004, 07:42
Co znaczy czas na przekwitnięcie? Czyli nie powinnam teraz kosić?
Jeśli tak to wczoraj niestety skosiłam - trawa już tak wyrosła że przerosła mojego rododendrona ;) No i musiałam skosić trochę chwastów na "najmłodszej", jesiennej trawce.

Benicio
27-04-2004, 08:30
Witam

Ostatnio zakupiłem Wydanie Specjalne "Mój Piękny Ogród" poświęcone trawie i trawnikom ("Trawnik - zielone serce ogrodu"). Dużo pożytecznych uwag, wskazówek etc. Cena 5,50 zł.

Polecam, zwłaszcza początkującym (jak ja :P ).

Pozdrowienia B.

Kiebo
02-05-2004, 21:39
A jakie są orientacyjne koszty związane z posianiem trawy? Mam ziemię nie zbyt dobrą, chyba kupię nawóz. Ile tego potrzebuję na 1000 m2 działki?

magi
03-05-2004, 21:10
ja mam pytanie jak wyżej ja mam glinę. Teraz jest taka twarda, że łopaty nie wbijesz. Muszę nawieźć ziemi to fakt - tylko ile żebym miała piękny trawniczek :D [/b]