PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kto? murowa? Solbet na klej?



Kingaa
29-03-2004, 09:50
Ale ten gładki, nie na pióro wpust? Najlepiej 24, odmiana 600... Czy faktycznie nadaje się do klejenia, nie ma z nim problemów? Muszę się dziś zdecydować i zadzwonić do hurtowni, żeby dostać jeszcze przed zmianą ceny, więc pliiiiz, poradźcie!

Karol N.
29-03-2004, 10:10
Ale ten gładki, nie na pióro wpust? Najlepiej 24, odmiana 600... Czy faktycznie nadaje się do klejenia, nie ma z nim problemów? Muszę się dziś zdecydować i zadzwonić do hurtowni, żeby dostać jeszcze przed zmianą ceny, więc pliiiiz, poradźcie!

U mnie byl klejony BK chyba z Powodowa. Roznie to bylo . Jak zaczeli murowac to bardzo dokladnie a im dalej to gorzej. Sprawdz dokladnosc wykonania bloczkow z 1mm dokladnoscia to mozna przyjac. Ze wzgledu na przyzwyczajenia murarzy bezpieczniej jest jednak uzywac zaprawy cieplochronnej.

Karol N

Kingaa
29-03-2004, 10:26
Dzięki, ale mi chodzi konkretnie o Solbet. Bo jak się zdecydujemy jednak na zaprawę to kupimy troszkę tańszy z Prefabetu z Osławy... A wolelibyśmy na klej, bo budujemy szybko i zawsze to trochę mniej wody w budynku, ale z drugiej strony nie chcemy kupować dużo droższych bloczków na pióro i wpust...

anekri
29-03-2004, 11:55
Dzięki, ale mi chodzi konkretnie o Solbet. Bo jak się zdecydujemy jednak na zaprawę to kupimy troszkę tańszy z Prefabetu z Osławy... A wolelibyśmy na klej, bo budujemy szybko i zawsze to trochę mniej wody w budynku, ale z drugiej strony nie chcemy kupować dużo droższych bloczków na pióro i wpust...

Rozmawiałam ze swoim kierownikiem budowy i mówił, że faktycznie można na klej. My budujemy na terenie gdzie był torf i musieliśmy całą ziemię wymienić więc będziemy i tak na zaprawę kłaść ponieważ jest faktycznie wtedy więcej wilgoci.
Kierownik mówił, że kładł na klej w budynku, gdzie teren też pracował i poprost fugi pękały bo były mało elastyczne. Jeżeli masz dobry, nośny grunt to myśle, że nie ma problemu.

Nie wiem czy rozwiałam twoje wątpliwości
Pozdrawiam :D [/b]

Kingaa
29-03-2004, 12:17
Dzięki, Anekri, nadal mam troszkę wątpliwości, ale do końca się pewnie nie rozwieją, dopóki nie zobaczę wymurowanej ściany :wink: Ale chyba jednak zdecydujemy się na Solbet.

anekri
29-03-2004, 12:25
Dzięki, Anekri, nadal mam troszkę wątpliwości, ale do końca się pewnie nie rozwieją, dopóki nie zobaczę wymurowanej ściany :wink: Ale chyba jednak zdecydujemy się na Solbet.

:D Nie ma sprawy
W końcu jesteśmy prawie sąsiadami. Musimy sobie pomagać :wink:

Karol N.
29-03-2004, 12:42
Dzięki, ale mi chodzi konkretnie o Solbet. Bo jak się zdecydujemy jednak na zaprawę to kupimy troszkę tańszy z Prefabetu z Osławy... A wolelibyśmy na klej, bo budujemy szybko i zawsze to trochę mniej wody w budynku, ale z drugiej strony nie chcemy kupować dużo droższych bloczków na pióro i wpust...

Juz troche czasu minelo i o ile pamietam ta firma w Powodowie tez chyba Prefabet czyli bloczki te same. Przy kupowaniu sprawdz dokladnosc wykonania bo to tylko o to chodzi i gon murarzy aby robili jak najmniejsze spoiny.
Chyba tez sa rozne klasy dokladnosci.

Ciekawostka: jak sie kuje albo rozrywa dwa bloczki ta nie peka na spoinie tylko na bloczku.
Karol N.

Fugas
29-03-2004, 12:57
Kingaa
Ja budowałem parter z Solbetu.
Kupowałem bezpośrednio w Solcu.

Bloczki były murowane na klej (ten który dostarczają do kazdej palety).
generalnie było OK.
Do momentu w którym sie nie okazało że chca mnie dodatkowo skasować za transport którego miało nie być.
Więc im podziękowałem i na pietro wziąłem Faelbet warszawski (tez robią na PW) i wtedy sie okazało że ten z Solca jest dużo bardziej popękany.

Ale dom stoi :))

Pzdr
Fugas

AdieuAnd
29-03-2004, 13:06
Osobiści przykleiłem każdy bloczek w moim domku. Extra zabawa. Jakość wystarczająca dla serii przeznaczonej do klejenia bez pióra i wpustu. Polecam. Tylko trzeba koniecznie każdą warstwę przeszlifować..Wersja o wiele mocniejsza od zaprawy cementowej....jakbumcykcyk... :lol:

Kingaa
29-03-2004, 15:44
Dzięki za opinie :) Decyzja została podjęta - kupujemy Solbet, zarezerwowałam, jutro rano wpłacam zaliczkę. Tak więc, jeśli ktoś jeszcze miałby napisać coś złego o Solbecie, to proszę, już nie piszcie... wolę już nie wiedzieć, bo tylko się będę denerwować :wink:

mik99
29-03-2004, 17:52
Ale ten gładki, nie na pióro wpust? Najlepiej 24, odmiana 600... Czy faktycznie nadaje się do klejenia, nie ma z nim problemów? Muszę się dziś zdecydować i zadzwonić do hurtowni, żeby dostać jeszcze przed zmianą ceny, więc pliiiiz, poradźcie!
Nie powodów do obaw, mają dotego całkiem przywoity klej do zapraw ciełochronnych.

polecam :wink: