PDA

Zobacz pełną wersję : czym pomalowac dom drewniany



tasek
12-06-2011, 10:46
witam posiadam stary dom drewniany ma ok 115 lat. 3 lata temu wyskrobałem z zewnątrz wszystkie belki i pomalowałem drewnochronem z woskiem. problem w tym ze ten drewnochron po 3 latach cały sie łuszczy i juz widac niepomalowane drewno. nie wiadomo czym malowali przez te sto lat ten dom pewnie jakas ropą parafinową ale teraz impregnat nie chce wpijać i pewnie zasycha na powierzchni belki i sie potem łuszczy.
czym ten dom pomalować teraz?
w planach mam zamiar go oszalowac drewnwm (czym w takim przypadku go pomalowac?) drewnochron, olej do drewna?

zbyszek57
12-06-2011, 11:24
sprobuj potraktowac drewno w miejscu najmniej wodocznym jakims rozpuszczalnikiem.. ksylen albo benzyna lakowa.. jesli zadziala to pomaluj drewno takim rodzajem impregnatu..inaczej robota na nic. Sądzac po wieku domu moze to byc rownie dobrze cos na zywicy. W kazdym razie, probuj

peter4x5
13-06-2011, 16:11
moze drewno jest na tyle nasycone ze malowanie nie jest potrzebne
rada nasycenia go rozcieczalnikami przez przedmowce
jest dobrym wskaznikiem bazy powloki ochronnej

m4rsh4ll
26-06-2011, 14:12
Mam jedno pytanko do Ciebie pomalowałeś wcześniej drewno wymaganym gruntem pod ten drewnochron ?

Ostatnio byłem w sklepie zakupiłem orzech ciemny, czytam czytam i pisze że wymagany jest jakis grunt bezbarwny żeby drewnochron lepiej łapał, poszedłem więc do sklepu i pytam się gościa o ten grunt bezbarwny. On mówi, że się nie spotkał z czymś takim i że jestem pierwszą osobą, która o to pyta...

BTw na drewnochron gwarancja jest chyba na 5 lat.. wydaje mi się ze z podkładem, jeśli nie działa na niego jakieś wielkie zalewanie to może On przetrwać wiele lat, w sumie sam nie wiem, trzeba by się spytać osoby, która to właściwie stosowała..