PDA

Zobacz pełną wersję : Dom do wynajęcia - czy warto ?



kamatsu
13-06-2011, 13:21
Witam
Chcę wynająć dom, czy to dobre czasy dla wynajmującego, kto ma większe prawa ja czy lokator ? Może ktoś z Was wynajmował dom ? Podpowiedzcie na co zwrócić uwagą, komu wynająć domek a kogo omijać szerokim łukiem/
Dom wybudowałem dla siebie, włożyłem w to wszystko trochę serca, no ale cóż życie :)

pozdrawiam

kubanski
25-06-2011, 00:52
Rozważ sprzedaż.
Wybudowałeś nowy ładny dom ale niestety dom się zużywa i niszczeje z upływem czasu zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą dzieci. Z lokatorami jak z ruletką i na prawdę nie wiadomo kogo możesz trafić. Nowe wnętrze może szybko ulec degradacji... Przykro mi to stwierdzić ale jak ogień unikaj samotnych matek, kobiet w ciąży itp. Będziesz miał na prawdę ciężki orzech do zgryzienia jak się dowiesz, że eksmisja może być nie możliwa.
Sprzedaj ten dom, pieniądze wrzuć na lokatę do banku a pozbędziesz się problemu. Może się okazać, że więcej straciłeś wynajmując ten dom, który z czasem straci wartość i trzeba będzie przeprowadzić remont a nie daj boże jak lokatorzy nie będą płacić czynszu albo wynajmu.
Weź kalkulator w rękę. Średnią cenę wynajmu w regionie, zapotrzebowanie na takie nieruchomości na lokalnym rynku. opłaty za dom, średnią utratę wartości i zastanów się czy gra jest warta świeczki.

artfilka
04-07-2011, 09:35
Witam
Dziewczyna chce wynająć dom za remont. Jest sama z tym problemem.
Jak coś wiecie to pomyślałam, że może stąd ktoś się odezwie do niej.
Prowadzi taką działalność sama.


http://mosaic.com.pl/mozaika-kontakt.htm