PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KORNELIA pracownia ARCHIPELAG



macdac
28-07-2003, 17:13
Witam

Przymierzam sie do tego projektu od dluzszego czasu. Chce wprowadzic jednak kilka zmian (chyba dosc istotnych). Czy moze ktos juz ma ten projekt chetnie nawiaze kontakt.

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=326&form=advanced&seek=kornelia;0;0;;;0;0;0;;;;;;;0;0;1&ExtraNavText=Kornelia

ronin
08-09-2003, 23:28
Ja obecnie realizuje ten projekt, również z drobnymi zmianami. Obecnie jestem na etapie budowy ścian (jednowarstwowe z Porothermu 44 P+W), do końca listopada mam zamiar zakończyć budowę domu w stanie surowym otwartym (tak mam poumawiane ekipy).

Georgen
09-03-2004, 17:44
Gratuluje wyboru, to naprawdę rewelacja. My zamierzamy dopiero kupić projekt. Jak wam idzie z realizacją? Co zmienialiście? Może macie jakies fotki a może zaszyci na budowie upaprani w zaprawie od miesięcy nie podchodzicie do kompów?
Jerzy Bydgoszcz

ronin
09-03-2004, 18:41
hehe na razie odpoczywam. Kornelia coś ostatnio robi sie "modnym" projektem, w ciągu ostatnich dwóch miesiecy jesteś czwartą osobą którą o nią mnie pyta. Niestety jest to dość drogi domek do wybudowania. Co zmieniłem ... mało i dużo. Jak każdy projekt z archipelagu Kornelia ma skopsana wentylację i niedoprojektowane c-o. Ponadto zlikwidowałem skos w salonie, robiąc go bardziej przestronnym i przestrzennym. Niestety musialem równiez z kilku powodów zrezygnować z wolego oczka od strony salonu, m.in.z uwagi na koszty zrezygnowałem z półokraglego okna w salonie. Okno okragle i wole oczko od frontu pozostaly. Tyle w skrocie. Aha, abys sie nie zdziwil, Kornelia na pietrze (bez zmian), ma powierzchnie podlogi, miedzy sciankami stolcowymi (czyli tak jak bede/bedziesz je zabudowywal, ponad 80m2. Jak chcesz zdjecia wyslij mi PM z podanym adresem maila. Pozdrawiam.

Georgen
10-03-2004, 19:01
Nic dziwnego, że Kornelia robi furorę. Na pierwszy rzut oka skromna ma wiele uroku. Na głownej stronie archipelagu jest projektem dnia. (być moze dlatego, że dzwoniłem tam pare razy :D ). Co do niedociagnięć projektowych bardzo mnie zasmuciłeś. Rozwiń trochę temat tego c-o i wentylacji jak bedziesz miał trochę czasu. To przeciez jedne z ważniejszych spraw w użytkowaniu, a może sie myle?? Myslę, że nie wprowadzę zmian o których pisałeś dotyczących zaokragleń poniewaz to jedne z najlepszych bajerów w tym projekcie zwłaszcza, że w moim układzie będę je podziwiał siedzac w ogrodzie przy browarku :lol: Co do likwidacji ukosu w salonie - bardzo jestem ciekaw jak to wypadnie i jak rozwiązałeś narożnik. Aha jeszcze jedno myśle, że niezłym pomysłem bedzie zastosowanie łańcuchów zamiast spustów rynnowych, których zamocowanie ze względu na "stopy" w narożnikach może być utrudnione a poza tym nasza Kornelia straci na estetyce. Co o tym sadzisz?

Georgen
10-03-2004, 19:06
Jeszcze jedno. Uwazam, że całe pięterko będzie idealnie wyglądało w lekkim półmroku dookoła stoliczki na browarek a na środku w smudze światła ...... stół do bilarda. Niech ktoś zaprzeczy ........ Nie słyszę. Amen

ronin
10-03-2004, 19:59
Co do łancuchów miałem podobny pomysł, który bardzo spodobał się dekarzowi, ale jeszcze do końca nie jestem przekonany o jego realizacji. W kazdym bądź razie dekarz mnie na jego realizacje namawia. Na razie mam założone całe orynnowanie (bez spustów) - marley w kolorze miedzi.
Co do półokragłego okna to było tak (i mam dla Ciebie rozwiązanie). To półokragłe okno ma 210 cm szerokości i łuk o promieniu 20 cm. Zapomnij, że murarze zrobia Ci tak wielki promien dokładnie. Nawet o tym nie marz, chyba, że bedziesz miał naprawde świetna ekipe. Moje (przecietna, bardzo przecietna), od razu stwierdziła, ze się tego nie podejmuje - przynajmniej szczerze. Rozwiązanie jest proste, ale musisz miec na nie czas (a chyba masz,a ja nie miałem). Zdecyduj sie mniej wiecej na producenta okna i poproś go o przesłąnie Tobie szablonu góry takiego okna, na dekturze lub nawet wykonanego w inny sposób do odbioru osobiście. Mi kazali czekac 5 tygodni, a tyle nie miałem. Swoją drogą zdecydowałem sie na okna zupełnie z innej bajki (i firmy). Jesli sknocisz ten otwór, to:
1. bedzie baaaardzo źle wyglądało (tak ma mój sąsiad)
2. zapłacisz majątek za okno. Mi np. wyceniono to okno na bagatela 5400 zł wzwyż. Takie samo tylko prostokątne (210/180), drewno, full wypas, FERNO, kosztowało mnie 1780 zł. Sam zdecyduj.
Co do wentylacji to temat bajka, tradycyjnie jak to w Archipelagu, w łazience, kuchni i paru jeszcze innych pomieszczeniach nie ma normalnej wentylacji, tzn. komina wentylacyjnego. Rozwiazali to wentylacja typu SPIRO, ktora ma swoje plusy i niestety rownie istotne minusy oraz nawiewnikami w oknach (bagatela 196 zl sztuka). Trzy kominy na dachu to i tak duzo, takze nie ma co wiecej stawiać. To w skrocie, bo to temat rzeka. Zadna z sypialni tez nie posiada wentylacji.
Naroznik jest na 100% do likwidacji. Przyjedz zobaczysz. Problemu konstrukcyjnego nie ma najmniejszego (i tak jest słup a ktorym trzyma sie strop), estetycznego tez. Co do kominka zewnętrznego .. znow tmat rzeka. moim zdaniem to zbedny, horendalnie drogi i niepotrzebny bajer. Ale, jest taka moda i szanuje innych zdanie. Jesli jednak planowalbys wybudowac go z klinkieru, juz zbieraj kase :D :D :D. Ponizej 5-7 tys za niego sie nie zmiescisz.
Na razie na tyle, na priva podam Ci tel. jak kazdy inwestor nie mam duzo czasu na pisanie ;-). Trzeba zarabiac kase ;-). Pozdrawiam.

marcenka
24-05-2004, 18:50
KORNELIA-ARCHIPELAG!!!-ZACZYNAM BUDOWE, MOZE KTOS Z WAS WIE, GDZIE ON MOZE STAC. KTO COS WIE O NIM?

tola
27-05-2004, 23:18
.....ja wiem tylko tyle, że Kornelia to imię mojej córki!!! - piękne, prawda?!!

marcenka
28-05-2004, 04:40
Oczywiście że Kornelia to piękne imię , ja będę pracowała trochę nad tym "IMIENIEM", Ty pewnie zrobiłeas (łeś) to w niedługim czasie (a napewno nie dłuższym niż jeden dzień lub noc ......... :D

peri
28-05-2004, 11:48
cześć, ja też interesuję się tym projektem. informacje o nim znalazłam jedynie na str.8 forum.

marcenka
28-05-2004, 23:25
Cześć Peri,
Uważam ten projekt za najbardziej optymalny dla 3 osobowej rodziny + pokoik do pracy.Zadałam sobie już trochę trudu i wiem że będzie mnie interesowało odbicie lustrzane (wiem że jest możliwe).Chciałabym bardzo zobaczyć ten dom gotowy może wiesz gdzie można go ujrzeć?Wiem że po wykonaniu takiego budynku możmna dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy które ułatwiają życie (nie wierzę żę ten projekt nie ma żadnych wad).

Pozdrawiam

BK
31-05-2004, 11:50
Ja w domu ma jakieś zdjęcia i trochę informacji -bo się interesowałam swego czasu.
Mogę przysłać jak podacie adresy mailowe.
Osoba od której otrzymałam napisała że dom piękny, ale ogromny, duzo większy niż piszą w projekcie. W projekcie np piszą ze na górze jest niewielka powierzchnia do adaptacji a "w praniu" wyszły spore pokoiki.
Dach może sprawiać problem - "bawole oko".
Domek bardzo ładny -

peri
31-05-2004, 14:58
Cześć!
z tego co wiem Kornelia była budowana w Żychlinie, Bydgoszczy, Rzeszowie.Nam bardzo podoba się możliwość adaptacji poddasza, ponieważ docelowo będą tam mieszkały 4 osoby,więc chcemy wykorzystać poddasze na gabinet i inne pomieszczenia, których nam brak w naszym M-3. Nas też interesuje lustrzane odbicie tego projektu.
Chętnie skorzystam z informacji BK dotyczących Korneli.

marcenka
01-07-2004, 01:04
KORNELIA ARCHIPELAG- KTO BUDOWAŁ, BUDUJE LUB GDZIE STOI. BARDZO ZALEZY MI NA JAKIEJS INFORMACJI. 8)
:roll:

ronin
01-07-2004, 17:51
Odpowiedziałem mailem. W pierwszej chwili skojarzyłem Ciebie z jedną z kilku osób którym juz odpowiadałem. W wolnej chwili podeslę Ci "gotowca" odnośnie Kornelii. A najlepiej zapraszam "live" do obejrzenia domu. Żychlina szukaj koło Kutna. Pozdrawiam.

geronimo007
26-07-2004, 15:11
Witam


Tez sie interesuje KOrnelia ? MOzge prosić o jakies inof uwagi foty COKOLWIEK !!

Dzieki ! Pozdr ! wojtek

Georgen
28-07-2004, 21:24
Czołem fanom Korneli.
My również rozpoczęliśmy budowę wg tego projektu. Dokonaliśmy paru zmian i jesteśmy przekonani że efekt bedzie odjazdowy.
Pozdro Danusia i Jerzy Bydgoszcz

geronimo007
29-07-2004, 15:19
A co zmieniales ?

Betka
29-07-2004, 15:26
Oto link:http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=326

Georgen
29-07-2004, 21:25
Myslę, że podstawowa zmiana jaką należy wprowadzic do projektu jest wydłużenie garażu (u mnie o 1,5 m) Poza tym zgadzam się z roninem, że zewnętrzna funkcja kominka to trochę bajer ale bardziej upirdliwość wykonawcza a poza tym kominek w narożniku pokoju przy zewnętrznej ścianie to schiza nie mówiąc juz o tym że komin ma obtóbke w koszu ( nie tak jak na wizualizacji) a takie rozwiązanie to zagadka wykonawcza. Pracuję również nad przesunięciem schodów (szczegóły po dokładnym opracowaniu)
Pozdrawiam wszystkich Korneliowiczów.

DorotaC
24-08-2004, 08:55
Witam wszystkich,
Napiszcie, co sądzicie o schodach w Kornelii, czy je w jakiś sposób zmieniliście, czy przyjęliście to co jest w projekcie wyjściowym?
A jeśli pozostaliście przy wersji pierwotnej - czy są wygodne?
Jakoś nie mogę przekonać się schodów zabiegowych, stosunkowo wąskich i schowanych głęboko w szafie...

Skot
14-12-2004, 13:50
Hi,
jestem na etapie decyzji wyboru projektu. Kornelia jest w ścisłej czołówce. Czy posiada ktoś może zdjęcia z realizacji i mogłby sie nimi podzielic?

Ciao,
Stan

waldi04
27-12-2004, 12:39
Prosze o informacje dotyczące realizacji budowy Kornelii z Archipelagu. Proszę o zdjęcia z budowy, ewentualnie wskazówki dotyczące zmian w projekcie.Będę wdzięczny za wszelkie informacje jak również możliwość jego obejrzenia.

mank
27-12-2004, 14:09
U góry forum jest opcja - szukaj - wpisz tam słowo kornelia - jest kilka wątków na temat projektu. Chyba jakiś stoi w Żychlinie, koło Kutna.

MARCIN FILIP
03-03-2005, 10:12
Hi. Zamierzamy rozpocząć budowę domu "Kornelia" z biura projektów Archipelag. Czy ktoś wybudował lub buduje ten dom? Czekamy na wszelkie dane na ten temat. dzięki :lol:

Ko***y
26-03-2005, 16:01
Za nami wszystkie formalności.Po Świętach około środy "lejemy" fundamenty! Właściwie to nie wiem czy jest to jeszcze KORNELIA? Zachowaliśmy to co nam się najbardziej podobalo,tj.funkcjonalność.Ten projekt ma wszystko czego oczekujemy od domu.To będzie drugi nasz dom i dlatego wiem co mówię.Komunikacja rozsądna(brak długich ciemnych i wąskich korytarzy),jest spiżarnia,odpowiednio duża kotłownia i kawałek zadaszonego tarasu.Jedyne zmiany to likwidacja drzwi do garażu(miałem-nie pachniało i nosił się brud do domu),wejście do kotłowni z wiatrołapu,oraz likwidacja drzwi między holem a wiatrołapem.Nie chcę wchodzić do domu przez śluzę.Wiatrołap wywołuje u mnie klaustrofobie. Z zewnatrz to:brak "wolich oczu",ni to wykuszu i podpór(tylko strata materiału).Jak wykusz to taki,zeby np.postawić tam stolik i krzesła.Brak też okrągłego okna i łuku okna w dziennym pokoju.No i salon będzie wyższy o 1 warstwę porothermu,co wiaże się z obnizaniem sufitu w pokojach.Kuchnia o wys.jak salon a w łazience będzie gdzie ukryc "bebechy"oświetlenia.Poddasze pozostawimy nieużytkowe,ale strop Teriva.Jakie Ty masz plany i pomysły co do KORNELII? Boguś. P.S.Ten dom ma "oddech.Nie sprawia wrażenia "chałupy z izbami".Takie jest NASZE ZDANIE !

mrfilip
26-03-2005, 16:33
My również planujemy zmiany: likwidujemy wole oczy i kominek na zewnątrz (brudzi ścianę a drogi do wykonania), chcemy zlikwidować skos w salonie i zrobić kąt prosty, a z łazienki zrobić dwie, jedną z prysznicem dla dużej sypialni. Na razie wzięliśmy się za adaptację projektu. Poddasze też na razie zostaje nieużytkowe, ale zastanawiamy się czy nie podnieść ścianki kolankowej o jakieś 20cm, co zwiększyłoby powierzchnię użytkową poddasza. Pozdrowienia Marcin

Ko***y
26-03-2005, 17:49
Oczywiście,zależnie od ilości osób(u nas 2) są inne oczekiwania od projektu.Podniesienie ścianek kolankowych świadczy o zapotrzebowaniu na powierzchnię.My rezygnujemy też z małego WC.W "starym" domu mieliśmy 3 łazienki i WC dla gości.Teraz to zbyteczne sprzątanie,jak goście już rzadko wpadają.Ale już 20 lat temu zrobiliśmy dużą,z dużym oknem łazienkę i TO JEST TO!!! Natomiast to mit,że kominek na tarasie brudzi.Nie musi być wyposażony w szyber,byleby miał odpowiedni przekrój komina.To mi zrobi murarz,a oblicówkę zrobię sobie sam,więc koszt nie będzie duży.A siedzieć sobie pod daszkiem w czasie deszczu i piec kiełbaskę do tego piwa co go spożywam ?? Gapić się w ogień i nic nie robić? Musi być!! Pozdrawiam Boguś

marcenka
29-03-2005, 02:05
Witam, my zaczelismy, mamy fundamenty zkanaliza i do konca roku mamy optymistyczne plany zamieszkania. Troszke poprzesuwałam scianki działowe i jest super. :)

Ko***y
31-03-2005, 19:48
Marcenko,my też mamy nadzieję jeszcze w tym roku się wprowadzić.Fundamenty dopiero robimy,może uda się przyspieszyć.Ciekaw jestem czy będziemy mieli porównywalny postęp prac,a raczej kto będzie miał mniej wpadek? Czego Ci nie życzę!!!! Boguś

Ko***y
08-04-2005, 11:44
Ronin.Pokaż jak KORNELIA prezentuje się w terenie.Myśle że wielu chciałoby to zobaczyć.Ile do tej pory kosztowało Cię wykonanie stanu surowego zamkniętego?

ronin
08-04-2005, 21:20
Już mieszkam. Jesli tylko uda mi się skombinowac cyfraka wrzucę zdjecia do netu. Na razie mam zdjęcia ale bardzo wysokiej rozdzielczosci, prawie po 1 MB i takimi zdjęciami nie ma co zaśmiecac forum. Z uwagi na obowiązki zawodowe niestety nie mam czasu Wam wszystkim odpisywac. Przez półtora roku odpisywałem i zapraszałem częśc forumowiczów do mnie do domu, teraz, ze tak się wyrażę kolokwialnie - czas na nich. Sądząc po wizytach u mnie, pare osób równiez juz jakiś czas temu zaczeło budowac Kornelię. Koszt stanu surowego wyniósł mnie około 110-120 tys PLN, ale jest on zależny od wielu czynników, bo równie dobrze moze on wynosić 160-180 tys. PLN. Aha i był to koszt przed 22% VAT. Na razie tyle, postaram się jeszcze coś napisac, ale to dopiero za jakiś czas. Wszystkich, którym w ostatnich tygodniach nie odpisałem - przepraszam, ale zrozumcie mnie odpisałem i tak kilkunastu osobom, teraz czas na nich.

_______________

Jan Paweł II - 1920 - 2005

Ko***y
08-04-2005, 22:20
OK.Czekam cierpliwie,choć z niecierpliwością.Trochę mnie tymi kosztami podbudowałeś! Oczywiście stan zamknięty?Może uda mi się przekroczyć tylko o ten VAT? Byłoby znośnie!

ronin
09-04-2005, 21:15
Niestety zmartwię Ciebie, pomyliłem się, podając stan surowy otwarty. SORRY :(. Do zamkniętego dolicz 14 500 okna drewniane red meranti FERNO + 3600 drzwi wejściowe również red meranti FERNO. 4 okna dachowe wliczyłem wcześniej. Ale okna i drzwi spokojnie wyrwiesz na 7% Vat.
[/img]

Ko***y
09-04-2005, 23:09
Okna i drzwi wejściowe obliczyłeś na 18100.Ja już kupiłem taki zestaw za 15100.Drzwi też meranti z naświetlem za 4900,ale okna Veka okleinowane w promocji zimowej za 10200.Nie będę robił poddasza użytkowego(tylko jako strych) więc odpadły mi okna dachowe.No może jedno jako świetlik,żeby się można było wybrać bez świeczki.To tak po obliczeniu wychodzi dycha więcej.Noo!Życzę Ci abyś przy najbliższej okazji dostał w prezencie"cyfraka"!!! Wiesz dlaczego?

Ko***y
09-04-2005, 23:12
Zapomniałem dodać, że kupiłem z montażem,czyli 7% VAT-u. Pozdrawiam!

stelmik
24-04-2005, 22:47
Prosze o informacje o projekcie kornelia z archipelagu. Najchetniej zobaczylbym gotowy dom z okolic Warszawy...

magda9976
18-05-2005, 12:43
Obserwuje sobie wasz wątek, bo Kornelia jest bardzo interesującym projektem. Czy od marca coś się u was na budowach ruszyło (strasznie tu cicho). Czy macie jesy jakieś nowe fotki. Przygladam sie prywatnej stronie Marcenki, a tam też cicho.
Pozdr
Magda

marcenka
18-05-2005, 13:02
Co do fotek to pierwsze zobaczycie na poczatku czerwca, /kredycik wstrzymuje nas/, a pózniej jak sadze bedzie ich duuuuuuuuuuuzo :wink:

Ko***y
18-05-2005, 20:10
Budujący Kornelię mają mało czasu na pisanie :lol: .Zaczynam robić więżbę,dom nabierze kształtów,to już będzie co pokazać.Zrobię foto. Jednak to prawda z tym kominem w koszu! Niestety kominek zewnętrzny trzeba było zresetować. Szkoda! Taki knot architektoniczny! Poza tym jak to na budowie,koszty są o wiele wyższe od założonych!Pozdrawiam.

marcenka
20-06-2005, 22:50
mamy takowy domek w budowie,właśnie zalali strop
pzdr

stelmik
21-06-2005, 16:38
mamy takowy domek w budowie,właśnie zalali strop
pzdr

A gdzie????

marcenka
21-06-2005, 17:11
wylot z W-wy na Krakow

szymoszkowa
16-08-2005, 09:19
Witam ,chcę budować Kornelię.Na razie wydaje mi się,że bez większych zmian-no,bez kominka zewnetrznego.Teraz mam dom 450 m2-bez sensu,dzieci dorosłe,zostaniemy we dwoje-tak jak u Bogusia.A,chcę zamiast okna w jadalni zrobić drzwi.Powiedzcie,dlaczego kominek w koszu to katastrofa?Czy wypalił pomysł "wyprostowania" salonu?Czy ktoś krył blachodachówką i zachował" bawole oczy "?Mam mnóstwo pytań technicznych ale na razie czekam na warunki zabudowy więc mam jeszcze trochę czasu. :P Małgosia

marcenka
16-08-2005, 11:46
my trochę pomieszzaliśmy w projekcie. Kto chce proszę o adres e-mail to wyślemy fotki

(Właśnie nam kończą dach)

pzdr

szymoszkowa
16-08-2005, 22:09
bardzo,bardzo proszę o fotki,strasznie jestem ciekawa jak dom wygląda w naturze bo w katalogu jest OK.Jeśli masz chwilkę,napisz co zmieniłaś w projekcie. :P Małgosia

Fin
26-08-2005, 11:21
Witam,

chciałbym Was zapytać o opinię projektu Kornelia (http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=326) z biura Archipelag. Mam wątpliwość co do konstrukcji dachu w sensie tych fikuśnych wygięć nad oknami i wejściem. Czy taka fanaberia podroży znacznie inwestycje ? Czy jest trudna do wykonania ? Właściwie to ona nadaje charakter temu projektowi i szkoda byłoby z niej rezygnować.


Konkurencyjne projekty to:

- Idalia (http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=40) - ładny domek, jest na drugiej pozycji,
- Wierzba (http://domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=40&id_autora=3&spacer=2&proj=WIERZBA) - też całkiem zgrabny, ale nie ma spiżarni koło kuchni (można wydzielić z p.g.)
- Plejada2G (http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=19) - niestety bez wejścia do domu z garażu, ale za to całkiem spore pomieszczenia ..

Gdybyście byli uprzejmi przechylić szalę na stronę któregoś z nich ...

Kryteria, które decydują w moim wypadku o wyborze:
oczywiście nie wszystkie da się spełnić i biorę to pod uwagę.

- ok. 110 do 130 m2 + ewentualne poddasze do późniejszego wykończenia,
- 3 sypialnie,
- 1/2 łazienki + wc,
- garaż na dwa auta (adaptacja projektu),
- pomieszczenie gospodarcze,
- spiżarnia w pobliżu kuchni (mała),
- wejście z garażu do domu,
- brak schodów w salonie,
- koszt (chyba powinien być na pierwszym miejscu ;) )

bardzo dziękuję i pozdrawiam !


Fin

marcenka
28-08-2005, 23:59
Witam,
My budujemy KORNELIE.
Bardzo nam się ten projekt podoba , spełnia wszystkie nasze oczekiwania.Naszym założeniem było 3-4 osobowa rodzina.Fikuśne falki (wole oczka) naszym zdaniem nadają uroku temu projektowi.Nie podnoszą one kosztu (mam na myśli dach ale zwróć uwagę że co za tym idzie nalezało by zrobić okno z łukiem od jadalni oraz dokonać ciekawego wyboru jeśli chodzi o drzwi wejściowe.
Zaadoptowaliśmy poddasze (jest tam teraz ok. 75 m 2 ale do wysokości 1,2m), będzie tam malutki 1 pokoik, większy (patrząc z rzutu od góry w kształcie litery "C" oklający klatkę schodową oraz mała łazienka.
My troszkę "namieszaliśmy" w projekcie jeżeli chodzi o ścianki działowe.
To czego brakuje w KORNELII to chyba małej piwnicu na kosirkę, meble ogrodowe itp. ale możeśz wykorzystać powierzchnię nad garażem tworząc sobie strych (my tak zrobiliśmy).Wprawdzie nie jest tam zbyt wysoko ale na pewno sporo miejsca do wykorzystania.

Wg.Twojego wyboru Plejada naszym zdaniem prezentuje się też bardzo ładnie

Jeżeli chciałbys jakieś foki to podaj nam adres e-mail a pprześlemy Ci zdjęcia z naszej budowy.
pzdr

marcenka
05-09-2005, 23:44
Podaje adres na nowe fotki z KORNELII . Może nie są jeszcze poukładane ale nie miałam czasu się tym zająć.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=36688&q=marcenka%20domek&k=2

pzdr

szymoszkowa
14-09-2005, 19:29
Składam publiczne podziękowania Marcence i Grzegorzowi-za życzliwość i szczerość.Małgosia

szymoszkowa
14-09-2005, 19:31
Składam publiczne podziękowania Marcence i Grzegorzowi-za życzliwość i szczerość.Małgosia

marcenka
14-09-2005, 20:09
Dziękujemy bardzo :lol: :lol: :lol: , miło nam było pokazać swoje koncepcje co do tego projektu, mamy nadzieje że beda pomocne w Waszej realizacji i szybko przystąpicie do działań :wink: .

szymoszkowa
04-11-2005, 09:16
Co tak cicho na tym forum?Przecież budowy już pozabezpieczane na zimę i teraz jest czas na dzielenie się doswiadczeniami :lol: ?Ja niestety zaczne dopiero na wiosnę-wszystko przez te papierologię.Ale to nie znaczy,że nic nie robię,sami wiecie jak to wygląda.Czy ktoś z was zdąży wprowadzić się w tym roku?

marcenka
04-11-2005, 10:24
Wbrew pozorom wcale nie jest tak cicho.
U nas zrobiona już elewacja, rozłożona podłogówka, zalana szlichta.
Do połowy listopada czekamy na ekipę od ociepleń, a potem zobaczymy

trochę słabo już z kaską.

pzdr

szymoszkowa
05-11-2005, 09:00
To macie już prawie końcówkę.Z tego co pamietam to lada moment maleństwo zawita?To cię troszkę wyłączy z budowy?A ja kłócę się z mężem-oprócz garażuchce zabrać mi jeden pokój na majsterkowanie-no i co tu z takim robić?

marcenka
05-11-2005, 10:22
Maleństwo ma terin na 15.11.05 ale nigdy nie znamy dnia ani godziny.

Co do budowy to zostaną sufity podwieszane, podogi i urządzanie.Trzeba też jeszcze poożyć kostkę, zrobić ogrodzenie od frontu a pootem ogródek no i będzie można się przeprowadzać. zkładamy że pootrzeba nam jeszcze jakieś 100 000 a z tym to już gorzej ale damy radę :wink:

pzdr

szymoszkowa
07-11-2005, 15:52
Ciągle zastanawiam się czy tak jak wprojekcie dać Ytong czy jednak jakiś belix+ ocieplenie-do tego drugiego rozwiązania namawiają mnie wykonawcy a do pierwszego hurtownia.????Pozdrowienia

marcenka
07-11-2005, 17:28
Przelicz sobie koszty a znajdziesz odpowiedź na to pytanie.Nie zapomnij też o wyborze ekipy która miała by to wykonać.
Naszym zdaniem i tak kiedyś byśmy docieplali (brak 100 % wiary w wykonawstwo i brak mostków termicznych).
Pytanie nr 2 a co z boniami , czy chcesz je wykonac i jeśli tak to jaką technologią.

Wybór jak zawsze należy do inwestora :wink:

pzdr

P.S . Dobrz że i tak ograniczyłaś wybór do jak to zwał tak zwał ale BK, co by było gdybyś jeszcze ruszyła inne materiały :D , wtedy to naprawde można zwariować. Podejmij męską decyzję .

szymoszkowa
07-11-2005, 20:21
Matko kochana,jakie znowu bonie?
Inne materiały z góry odrzuciłam ze względów finansowych.

marcenka
07-11-2005, 21:15
Bonie to są te kawałeczki na elewacji które tworzą tzw."słoneczko". Masz je na elewacji przy oknie jadalnianym oraz przy drzwiach wejściowych.
My wykonaliśmy je nastepującą metodą : na warstwę 10 cm ocieplenia doklejone zostały 2 cm styropianu z przerwami , które to właśnie tworzą linię promyczków słoneczka.

mam nadzieje że wytłumaczyłam o co chodzi.

pzdr

P.S. Bonietki to są z koleii elementy wokół ram okiennych .

mrfilip
07-11-2005, 21:20
My wylaliśmy fundamenty 05/08/2005. Teraz mamy stan zamknięty z elewacją. Jeżeli chcecie widzieć jak Kornelia wygląda w naturze to wyślę zdjęcia. Podajcie e-mail. Wprowadziliśmy pewne zmiany-brak wykuszów, zlikwidowany skos w salonia. Pozdrawiam

marcenka
07-11-2005, 21:35
A to chętnie obejrzymy:

[email protected]

Prześlemy też swoje

pzdr

szymoszkowa
08-11-2005, 21:27
Marcenko,ja nawet nie wiedziałam że mamy coś takiego.Kiedyś mi orzemknęło przez myśl że to trzeba będzie obłożyć płytkami ale nie zastanawiałam się nad tym.Dzięki za technologię :P

szymoszkowa
09-11-2005, 22:19
mrfilip,dzięki za fotki.Pierwszy raz widzę Kornelię "na gotowo".Już ją lubię.Bardzo ciekawie dobrałeś kolory.Czym masz malowaną opaskę i słupki?
Marcenko,jeśli masz nowe zdjęcia to chętnie obejrzałabym.Dzisiaj w hurtowni dowiedziałam się,że beliks =56zł/m2 a w promocji ceramiczny pustak Markowicze-40 zł/m2.No i ci się już zdecyduję to wychodzą takie kwiatki.
Pozdrowienia

14-11-2005, 20:19
mrfilip ja rowniez dziekuje za zdjecia . Masz piekny dom. Ciekawa jestem ile ma metrow teraz salon po zmianie. Czy myslisz , ze kosztorys Archipelagu nie jest zanizony? Jak bedziesz robil zdjecia ze srodka to tez bardzo prosze o przeslanie. Pozdrawiam.

szymoszkowa
29-11-2005, 22:48
Znowu cisza na forum :( .No to zadam pytanie?Ile pieniędzy trzeba wydać na Kornelię do stanu tzw. pod klucz,oczywiście bez jakichś strasznych bajerów?Czy może tak być,że wyjdzie koło 270 tys.?Jeszcze nie zaczęłam budowy ale jak zaczęłam sobie liczyć bazując na wypowiedziach forumowiczow z innych watków to tak by wychodziło.Ratunku,napiszcie,że się mylę :roll: :roll: :roll: .
Marcenko,jak sie ma maleństwo? :D

Świdergał Grzegorz
30-11-2005, 20:37
Witam wszystkich sympatyków domu Kornelia! Od nie dawna należe do waszego grona poniważ zdecydowałem się na zakup projektu :D .
W związku zczym prosił bym o jakieś cenne dorady,informacje, gdyż nie którzy z państwa pewnie znają już ten temat na pamięć. Jeśli to możliwe to prosił bym o jakieś fotki.
Wszystkie informacje prosił bym wysyłac na mail [email protected]
Z góry dziękuje!
Pozdrawiam!

Paulinka
01-12-2005, 10:20
Czy ktoś juz wybudował Kornelię z Archipelagu?jeśli możecie to przyslijcie mi jakieś informacje,zdjecia na adres [email protected] góry dzekuję za odpowiedz

kroyena
01-12-2005, 10:35
A może by tak skorzystać z opcji wyszukiwania?
Wyskakuje kilkanaście wymienianek, w tym jedna atrakcyjna. A potem na privy do koleżeństwa, a nie na łatwizne. :roll: :wink:

szymoszkowa
01-12-2005, 17:48
Przejrzyj "projekty:, tam jest sporo o Kornelii z Archipelagu,są zdjęcia z różnych etapów budowy jak również już gotowych.Ja zaczynam budowę na wiosnę. :P

szymoszkowa
01-12-2005, 17:55
Ojej,ludzie,przed chwilą odpowiedziałam na taki post.Sytuacja wyglada tak-w "projektach" jest wątek Kornelia z Archipelagu-są wnioski,zdjęcia z różnych etapów budowy-nie ma sensu tworzyć nowego wątku bo tam jest sporo informacji a ludzie nie maja czasu,kończą budowy i nie piszą wiecej.Ja zaczynam budowę na wiosnę :P

mrudzik
22-01-2006, 22:19
cześć wszystkim,
Jestem na etapie załatwiania pozwolenia. No i chcę kupić już projekt żeby móc pochodzić po firmach i popytać kto w jakiej technologii, za ile itp. Będę wdzięczny jeśli ktoś mi podpowie - jek lepiej budować - samemu kupować materiały i szukać ekip do poszczególnych elementów czy może jednak zdać się na firmę, która sama kupuje materiały i robi powiedzmy od początku do zamkniętego stanu surowego? Ciekaw jestem jak Wy budujecie? Ja wolałbym chyba zdać się na firmę... Z czasem i tak krucho. Poza tym firmy mają zniżki na materiały, wiedzą ile ich kupować... Może komuś jakaś firma zbudowała kornelię? Jeśli tak to będę wdzięczny za info ile to kosztowało i czy firma jest godna polecenia. Ja chciałbym, pewnie tak jak wszyscy budujący, wprowadzić się jak najszybciej. Na początek chciałbym wykończyć na tyle, żeby móc zamieszkać czyli sypialnia, kuchnia i łazienka. Zastanawiam się też ile wziąć kredytu. Mógłby ktoś napisać ile kasy trzeba włożyć na zbudowanie poszczególnych etapów?
Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi :) Jakby ktoś mógł podesłać zdjęcia to poproszę - [email protected]

Pzdr

szymoszkowa
24-01-2006, 13:19
Mrudzik,nic Ci nie powiem bo nie wiem,chcę zacząć w kwietniu.Jak na moje rozeznanie,całkiem laickie-200 tys. to min. żeby jakoś zamieszkać.Ale ,jak mówie,na razie to tylko teoria.Z tych,co już wybudowali Kornelię i co ja wiem,to nikt nie brał firmy na całość no bo czas czasem ale bardziej liczy się kasa.A Kornelia w rzeczywistości jest bardzo OK!

lucjan0
29-01-2006, 12:25
Jestem z okolic Wrocławia i właśnie kupiłem projekt Kornelii- na wiosnę ruszam z budową. Chciałem nawiązać kontakt z osobami, które wybudowały ten dom i mogły by mi doradzić w wielu kwestiach. Interesuje mnie też, gdzie w rejonie dolnegośląska znajduje sie taki dom, bym mógł go obejrzeć w rzeczywistości.

szymoszkowa
01-02-2006, 21:48
Będę budować Kornelię na wiosnę,w Lublinie,widziałam w Warszawie wybudowaną,na wątku Kornelia z Archipelagu wypowiadaja sie ci,co już wybudowali,np. Marcenka,Kolisty.

kazber
18-03-2006, 00:28
Podpisuje sie pod tym co napisala moja przemila poprzedniczka.
Jest to jeden z nielicznych projektow co spelnial nasze kryteria i dlatego
bedziemy go realizowac. W okolicach Lublina stana wiec dwie Kornelie.

Pozdrawiam,

Kazik

Rafkowski
22-04-2006, 00:15
Szukam osoby budujące Kornelię z pracowni archipelag. Bardzo proszę o kontakt i informacje na temat budowy tego domu, tzn z jakich materiałow itd. :lol:

pedzelito
10-05-2006, 20:35
Firma w której pracuje (w swojej drugiej działalności) buduje cztery Kornelie pod Rzeszowem. Kończą za jakieś 2 miesiące.

Rafkowski
16-05-2006, 23:02
Witam równiez jestem ne etapie budowy Kornelii, mam pytanie do Pedzelito, gdzie stoja te cztery domy pod Rzeszowem , konkretnie w którym miejscu, będę wdzięczny za kontakt na adres: [email protected] Zwracam się również do innych na tym forum będących na etapie budowy Kornelii o ewentualne foto i kontakt
Pozdrawiam

Aruchna
19-06-2006, 21:56
Witam wszystkich,
Pora odświeżyć temat Korneli. Przeszedłem już 4 ostateczne!!! projekty i jednak padło na kornelię (po pewnych modyfikacjach). Czy ktos z Was wybudował ją juz na terenie śląska (koło Bielska może:)).? Chciałbym ją zobaczyć w REALu, mogą być także zdjątka. Czy ktos z was "wyprostował" salon i powiększył garaż na 2 auta?.Pozdrawiam wszystkich.

sylwia13
21-06-2006, 16:34
Witam wszystkich. Włśnie kupiłam projekt KORNELIA i prosziłabym wszystkich co wybudowali ten przeuroczy domek lub budują o informacje związane z kosztami, zmianami w projekcie, zdjęcia domu itp. Mamy zamiar ławy wylać w tym roku albo na wiosnę następnego i wtedy już pociągnąć stan surowy otwarty. Pozdrawia i czekam na informacje Sylwia

Aruchna
21-06-2006, 22:37
No cóż, ja jestem na etapie załatwiania formalności -media, zezwolenia itp. W projekcie dość dużo zmian.
1. Garaż na 2 stanowiska
2. Przejscie z garażu do kotłowni i z kotłowni do wiatrołapu a nie do holu.
3. Otwarta kuchnia
4."Wyprostowany" salon - zamiast tego małego wykuszu w salonie, sciana prosta i drzwi podwójne z wyjsciem na taras (prawie z kuchni). Po wyprostowaniu salonu drugie (te większe) wyjscie na taras na scianie "naprzeciwko " kominka (południe)
5. Przesunięcie ścianki działowej między sypialniomi sąsiadującymi ze sobą tak by powiększyc tą sąsiadującą z pomieszczeniem gospodarczym "garderoba" - wejscie do niej od strony sypialni
6. raczej podniose poddasze o 1 warstwę BK
7. Likwidacja wszystkich fikuśnych załamań dachu - bawole oczka.
8. Oczywiście brak zewnetrznego kominka po "wyprostowaniu" salonu.

I to tyle tych minimalnych , kosmetycznych zmian - teraz dom dla mnie idealny
Pozdrawiam wszystkich Karolinkowców

sylwia13
22-06-2006, 14:13
Witam, my też podobne zmiany robimy:
-wydłużamy garaż o metr
-prostujemy dach
-likidacja przypór przy rogach domu
-w sypialni zamiast drzwi balkonowych proste okno
-zmiana okrągłego okna na proste
-kominy proste z cegły klinkierowej
-schody wysuwane na poddasze w garażu
-likwidacja zewnętrznego kominka, ponoć brudzi
I to chyba jak na razie tyle.

sylwia13
22-06-2006, 14:15
No cóż, ja jestem na etapie załatwiania formalności -media, zezwolenia itp. W projekcie dość dużo zmian.
1. Garaż na 2 stanowiska
2. Przejscie z garażu do kotłowni i z kotłowni do wiatrołapu a nie do holu.
3. Otwarta kuchnia
4."Wyprostowany" salon - zamiast tego małego wykuszu w salonie, sciana prosta i drzwi podwójne z wyjsciem na taras (prawie z kuchni). Po wyprostowaniu salonu drugie (te większe) wyjscie na taras na scianie "naprzeciwko " kominka (południe)
5. Przesunięcie ścianki działowej między sypialniomi sąsiadującymi ze sobą tak by powiększyc tą sąsiadującą z pomieszczeniem gospodarczym "garderoba" - wejscie do niej od strony sypialni
6. raczej podniose poddasze o 1 warstwę BK
7. Likwidacja wszystkich fikuśnych załamań dachu - bawole oczka.
8. Oczywiście brak zewnetrznego kominka po "wyprostowaniu" salonu.

I to tyle tych minimalnych , kosmetycznych zmian - teraz dom dla mnie idealny
Pozdrawiam wszystkich Karolinkowców

Hej, a w tym roku zaczynacie się budować. Macie może zrobiony kosztorys. Pozdrawiam Sylwia

Aruchna
22-06-2006, 15:11
Sylwia13
KOsztorysu jeszcze nie mam bo na razie myślę nad technologią ścian (raczej 2W), dach (dachówka cement lub ceremika ), ogrzewanie gazowe z podłogówką (tylko nie wiem czy cały dół czy nie), wentylacja mechaniczna z rekuperatorem - jak ocenie koszty to zrobie kosztorys całego projektu. Na razie etap technologiczny a potem do dzieła.:) Na jesień wylewki. Wiosną .......niech się mury pną do góry niech kominy mają pion, zbudujemy po raz 3 nowy dom.....:)
Jeśli masz już jakąś wycenę co chętnie się z nią zapoznam
Pozdrawiam

sylwia13
22-06-2006, 15:32
A znalazłeś już zdjęcia w realu? My też narazie nie mamy kosztorysu szczegółowego, wstępnie powiedziano mi w firmie od 250000 do 300000zł.

gola99
22-06-2006, 23:01
czy jest ktoś z okolic Szczecina ktobuduje Kornelię? Jestem na etapie dach proszę o rady!!!!!!! [email protected]

gola99
22-06-2006, 23:07
jestem na etapie dachu , sporo zmian wprowadziłam . Do tego etapu mogę się podzielić wrazeniami

szymoszkowa
23-06-2006, 09:12
Tez jestem na etapie dachu,mało zmian

szymoszkowa
23-06-2006, 09:22
Bez przypór dom traci urok-widziałam w realu taki i taki.Ja robie przypory,nie likwiduję skosu w salonie,nie likwiduję wolego oka od frontu,wejście do kotłowni od wiatrołapu,likwiduję drzwi w sypialni,podniosłam scianę kol. o 1 belix,ściana 2 warstw.,dachówka cementowa,ściana fundamentowa odchudzona do 24 ale zakończona wieńcem,wc przeniesiony spod schodów do garderoby przy kuchni-więcej miejsca.trochę innych mian-kosmetycznych.Mam bardzo dużo zdjęć już ze swojej budowy ale na działce nie mam internetu a w domu rzadko bywam.Lecę :P .

gola99
24-06-2006, 19:55
jaką dachówkę dajesz , muszę podjąć decyzję do wtorku i mam duży dylemat. Wybieram z Creatona tylko nie mogę sie zdecydowac na kolor

szymoszkowa
26-06-2006, 09:46
Brązowa Braas celtycka

PT
29-07-2006, 21:50
Czy ktoś z państwa realizuje już projekt "Kornelia" z firmy Archipelag z Wrocławia?

Mariuszf30
01-08-2006, 15:18
witam
ja zaczynam budowę Kornelii w tym miesiącu ale w Lubinie
rónież uważam że przypory , wole oczy , wykusz, skos w salonie dodają temu domu sporo uroku
ja "wyprostowałem" komin i filar na tarasie
a propos wolego oka - myślałem że tylko karpiówka tu się nada ( ewentualnie gont) jak to się ma do dachówki cementowej ?
chętnie się dowiem bo cena dachu jest niezła
mam wycenę dachu z Ruppa czerwień miedziana angoba 25 tys
jeśli można taniej i ładnie i dobrze to chętnie się dowiem jak
pozdrawiam
Mariusz

gola99
01-08-2006, 22:45
właśnie mam kładziona dachówkę , są zrobione "łuki" i wyglada przepięknie jak dobrzy fachowcy to wszystko dadzą rade zrobić :D

szymoszkowa
02-08-2006, 15:24
Dach mam z cementowej celtyckiej,wole oko wyszło ladnie.

Łapa
13-08-2006, 12:01
Witam tak ja jestem w trakcie budowy Kornelii,nie bawem bedze stan surowy zamkniety! :lol:

sylwia13
14-08-2006, 14:27
Witam, PT gdzie budujesz? Bo my w tym roku chcemy zrobić stan zero. A z jakiego materiału budujesz?

Łapa
15-08-2006, 08:30
Witam buduje w Gorzowie WLKP z keramzytu mur 36,5 bez opieplenia ,zobaczymy jak to sie sprawdzi zimą :lol: Ja ma nadzeje ze wprowadze sie na gwiazdke,ale czy damy rade to sie zobaczy dopiero w grudniu! :wink:

elaliszka
18-08-2006, 11:50
Witam. PO przewertowaniu tysiącu katalogów z projektami , my tez zdecydowaliśmy sie na KORNELIĘ- oczywiście z drobnymi zmianami. Własnie zamawiamy projekt , chcielibysmy dokonać kilku przeróbek tzn. wyprostowac dach, zagospodarowac poddasze i wstawić tam oka. Jeni twierdzą że lukarny mogą byc inni zaś że tylko połaciowe. Prosimy o jakiekolwiek wskazówki i rady od doświadczonych. Podrawiam :)

DorotaC
20-08-2006, 00:43
Czesc

My wlasnie kladziemy dachowke (stan surowy).

Pozdrawiam
D+A

kazber
20-08-2006, 05:14
Witam,

My bedziemy budowac w okolicach Lublina. Budowa juz miala isc pelna para ale architekt polecony przez kuzyna zawalil sprawe i nadal oczekujemy na pozwolenie.

Pozdrawiam

Łapa
20-08-2006, 11:53
hmmm to jest własnie to architekci nie dośc ze biorą za to grubą KASE to jeszcze się ślimaczą,ja sprawypozwoleni i uzgodnień wziołem w swoje ręce i pozwolenie było w 2 tyg :D ,odziwo nie zajeło mi to dużo czasu i tym wjeksza satysfakcja z załationej sprawy! :P .Kornelka do połowy pokryta dachówką mysle ze w tym tygodniu skończa daszek,29 okna i trzeba wskakiwac do srodka czas nas goni :wink:

kazber
20-08-2006, 22:24
Gratuluje, ze tak szybko ci poszlo.
Ja niestety nie moge "wziac spraw w swoje rece" poniewaz mieszkamy i pracujemy w stanie Waszyngton. BudowA maja zajmowac sie tesciowie- emeryci, ktorzy nie maja o tym zielonego pojecia.
Jestem juz po rozmowie z emerytowanym budowlancem, ktory bedzie naszym pelnomocnikiem.

Pozdrawiam,
Kazik

PT
20-08-2006, 22:38
A jak tam u Państwa z kosztami wybudowania stanu surowego otwartego (z dachem) jeśli można spytać?

Łapa
21-08-2006, 10:12
Stan surow z tarasan wejsciem do domu,mur 36,5 cm keramzyt,dzałówki,dachówka ceramiczna 120 tys :oops:

sylwia13
21-08-2006, 13:24
My w miejsce przypór dajemy bonie. A zastanawiamy się jeszcze nad wolim okiem nad wejściem, bo zlikwidowaliśmy w projekcie. Skos zostawiamy i wykusz. Kominy proste z klinkieru,wydłużamy garaż o metr, w sypialni zamiast drzwi balkonowych proste duże okno, schody wysuwane na poddasze w garażu,likwidacja zewnętrznego kominka. Na poddaszu nie robimy pokoi tylko strych, schody będą proste ale schowane za drzwiami przesówanymi. Pozdrawiam Sylwia

_________________

elaliszka
21-08-2006, 22:17
A co to są te "bonie"???
My zamówiliśmy projekt z wolimi oczami, ale nie wiem czy nie zlikwidujemy ich w trkcie budowy?? Chciałbym gdzieś zobaczyć ten domek na żywo, ale jakoś nikt nie daje znać czy jest w oklicach Jarosławia :( Jak u was budowa się posuwa?!

sylwia13
22-08-2006, 10:12
Bonie są to opaski kładzione na rogach domu, w pojekcie są przy drzwiach i na wykuszu od jadalni, robi się je ze styropianu lub kupuje gotowe. Każdy w projekcie ma wole oczy, ale my zrezygnowaliśmy z nich w trakcie wprowadzania zmian u architekta. A teraz zastanawiamy się czy jednak nie zrobić chociaż nad wejściem, ponieważ widziałam zdjęcia domów z wolim okiem i bez, no i bez tego dom nie przypomina tego z projektu :-? . Zobaczymy jaka różnica w cenie będzie. My w tym roku chcemy postawić stan zero. Narazie czekamy na pozwolenie do zrobienia sieci wodno-kanalizacyjnej.

PT
22-08-2006, 13:07
Da się wytrzymać...

DorotaC
13-10-2006, 09:55
A ja już będę kładła tynki wewnętrzne :lol:, ocieplała budynek i kładła pompę ciepła.
Na zimę zostawię wykończeniówkę i w przyszłym roku - wprowadzam się :D

Wg mnie wole oczka , przypory, wykusz i okno z łukiem w jadalni są niezbędne, by domek miał jakiś styl, ale gust nie podlega dyskusji :)
Zrezygnowałam ze skosu w salonie, a w miejsce jego wstawiłam 2 ogromne okna balkonowe sprawiające wrażenie, że salon jest powiększony o tzw. ogród zimowy, czy też domek jest otwarty - słup przy tym zostawiam bez zmian i do niego "doczepione" są okna (dzięki tej zmianie zyskałam większy salon i zminimalizowałam prawdopodobieństwo katastrofy swoich dzieci podczas wybiegania z domu - teraz nie zatrzymają się już z ogromnym płaczem na słupie, który był dokładnie na środku wyjścia na taras :) ). Minusem tej zmiany jest brak stabilnego, większego zadaszenia nad tarasem, ale chcę to załatać pergolą nad tarasem, o której i tak marzyłam.
Kolejna zmiana w wyglądzie zewnętrzym to wyprostowanie ściany od strony sypialni - dzięki temu mam większą sypialnię i łazienkę. Minus nieatrakcyjna elewacja boczna, ale w moim przypadku to nieistotne, bo tej ściany i tak nie będzie widać.
Ponadto wydłużyłam garaż o 1m, a w dwóch sypialniach od strony elewacji tylnej wstawiłam okna balkonowe (ku mojemu zaskoczeniu ta ściana okazała naprawdę atrakcyjną) i budynek podniosłam o 1, czy 1,5 pustaka.
Wewnątrz zmian nie wymieniam, bo było sporo, jednak największy problem miałam ze schodami...

JarekB
30-10-2006, 12:28
Witam wszystkich co będa budować i budują projekt Kornelia z Archipelagu.Proszę o wszystkie uwagi na temat tego projektu i jak mozna prosić o zdjęcia z budowy lub gotowego domu. Dzięki z góry

celina8
05-11-2006, 11:16
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3091300&ProjID=326

Witam,
Jesteśmy zainteresowani tym projektem,
myślimy o podniesieniu trochę dachu lub zwiększeniu kąta nachylenia by zyskać więcej przestrzeni na poddaszu.
i czy to nie "zeszpeci" całego projektu, w oryginale widziałem go w Grójcu pod Warszawą i jest bardzo łądny, w środku nie byłem ale zamierzam wybrać się do właścicieli ... może mnie wpuszczą,
jak będę to opiszę moje wrażenia...
napiszcie co ewentualnie byście poprawili zmienili itp..

celina8
10-11-2006, 21:37
zero zainteresowania , czyżby był aż taki kiepski!?

mario_pa
10-11-2006, 22:00
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3091300&ProjID=326

Witam,
i czy to nie "zeszpeci" całego projektu, w oryginale widziałem go w Grójcu pod Warszawą i jest bardzo łądny, w środku nie byłem ale zamierzam wybrać się do właścicieli ... może mnie wpuszczą,
napiszcie co ewentualnie byście poprawili zmienili itp..

W którym miejscu, mieszkam a nie widzialem.
Ja pytałem się ich kiedyś o podobne zmiany w Kornelii - nie pamiętam dokladnie ale chodziło o kąt nachylenia i podwójny garaż chyba. Dostałem taką odpowiedź z Archipelagu:
-------------------------------------------------------------
Zmiany, o które Pan pyta, są oczywiście możliwe do wykonania, choć ingerują w konstrukcję budynku. Może Pan zakupić u nas gotowy projekt domu jednorodzinnego i zlecić adaptację dowolnie wybranemu przez siebie architektowi;

potrzebna jest w tym celu zgoda pracowni, która jest bezpłatna. Może Pan również zlecić te zmiany nam – wtedy skontaktuje się z Panem osoba kompetentna z firmy “Multi” (część grupy Archipelag, zajmująca się m.in. wprowadzaniem zmian adaptacyjnych do naszych projektów). Jeżeli wyraża Pan zgodę na taki kontakt - proszę o potwierdzenie drogą e- mailową lub telefonicznie ( 071) 798-38-52 oraz przesłanie numeru kontaktowego wraz z województwem, w którym będzie realizowana budowa.
-------------------------

Moja prywatna opinia:
Można zwiększyć kąt dachu na 30-32 stopni. Żeby zachować wysokość pomiędzy górną krawędzią okna a krawędzią okapu dachowego i jednocześnie zachować szerokość okapu (80 cm) trzeba trochę podnieść ściankę kolankową - na oko z 10 cm. Powód - dach będzie ostrzej schodził na okna.
Na upartego można to dokladnie wyliczyć (geometria tak przeze mnie nielubiana).
Żeby zachować to o czym piszę to trzeba podnieść ściankę kolankową o wysokość = [tg(32)-tg(28)]x 80cm.
Ponieważ krawędz okapu jest i tak nisko, można dodać kolejne 10-15 cm w ściance.
To byłoby na tyle.

Jagna
10-11-2006, 22:05
Witam początkującego :D
Na brak zainteresowania ten projekt to raczej nie może narzekać. Zobacz choćby tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=42508&highlight=kornelia
i tu coś było:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=29172&highlight=kornelia

Jest tego więcej. W wyszukiwarce wpisz "kornelia" i zobaczysz w ilu wątkach była o niej mowa. Miłej lektury :)

celina8
11-11-2006, 12:36
do mario_pa
ja mieszkałem, ale wyemigrowałem ...
skręcasz na restaurację Laterazza (nie wiem czy dobrze napisałem) tuż przed nią skręcasz w prawo i zaraz na rozwidleniu na lewo, jedziesz jakieś 200 m i po prawej stronie masz Kornelię..
Bardzo mi się podoba tylko jest za bardzo rozłożysty, chciałbym go zmniejszyć na parterze a dodać powierzchni na poddaszu..
chyba będę musiał zrobić projekt indywidualny na podstawie Kornelii..

mario_pa
11-11-2006, 16:40
do mario_pa
ja mieszkałem, ale wyemigrowałem ...
skręcasz na restaurację Laterazza (nie wiem czy dobrze napisałem) tuż przed nią skręcasz w prawo i zaraz na rozwidleniu na lewo, jedziesz jakieś 200 m i po prawej stronie masz Kornelię..

Pojechałem, zobaczyłem. Ma ciemną dachówkę, zastanawiam się nad taką zamiast w kolorze naturalnym.
Moja żonka właśnie w tej chwili doszła do wniosku, że jednak zostaje przy czerwonej ceglastej, co najwyżej laminowanej czy angebowanej.

Taki sam dom jest wybudowany w Mogielnicy

speek
12-11-2006, 20:18
Ja też interesuje się tym projektem ale też dużo zmian i nie wiem czy możliwe.W lustrzanym odbiciu chce tylko salon i pokoje.Kuchnia i garaz maja pozostać.
Dzwoniłam do pracowni ale wzięli namiary .Czekam na kontat architeta.

celina11
15-11-2006, 19:41
:P Celina, a ja to bym na Twoim miejscu tylko zrobiła użyteczne poddasze, projekt super, a Ty szukasz dziury w całym

celina11
15-11-2006, 20:02
Zobacz projekt Rumcajs z www.hbstudio.pl - podobny i z podaszem!

celina8
21-11-2006, 21:19
Bardzo mi się podoba oliwka z hb studio, kuchnia od strony tarasu...
malutki domek, tylko fasadę przednią upodobnić do
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=321&IdKolekcji=

mmadejski
27-12-2006, 00:28
Witam
Co sądzicie o moich zmianach? Może jakieś sugestie, porady?

http://images4.fotosik.pl/264/c91e1e2645c38961.jpg

mmadejski
27-12-2006, 00:31
http://images1.fotosik.pl/317/c478ac9a4b82dee6.jpg

mmadejski
16-01-2007, 10:53
A to moje piwnice
http://images13.fotosik.pl/16/8fb6d49a5db9ed1a.jpg

Marcin i Gosia Górnik
17-01-2007, 00:25
To teraz duży dom. Masz może elewacje (rys.)? Ile osób będzie mieszkało?

Marcin i Gosia Górnik
17-01-2007, 00:42
Cześć. I my mamy zamiar mieszkać w Kornelii. Mamy pozwolenie na budowę. Teraz biegam za kredytem. Bardzo interesują mnie koszty. Kto może mi przesłać jakieś informacje z realnie wydanych środków? A może ktoś skończył i jeszcze chce pamiętać za ile (bo pewnie nie każy chce ;-) ?
Proszę o informacje.

mmadejski
17-01-2007, 09:18
Narazie będzie nas 2osoby a później zobaczymy.
Co do elewacji to mam tylko tyle, bo sam sobie rysuje

http://images14.fotosik.pl/37/c2e04b6555709a24med.jpg

Musiałem zmienic okno w kuchni bo razem z salonem jest obniżona o 45cm i wychodziło bardzo nieładnie.
W sumie to tylko w oryginalnym rozmiarze zostało w jadalni.
Jak resztę narysuję to wkleję zdjęcia.

Marcin i Gosia Górnik
17-01-2007, 09:22
Najbrdziej interesuje mnie, czy zmieścisz się ze schodami w tym miejscu. Nie będzie zbyt nisko na górze? Poza tym wygląda normalnie z tej strony. O ile niżej jest salon?

mmadejski
17-01-2007, 09:37
Jak widac nie ma najmniejszego problemu, niebieskie linie po prawej stronie schodów nad ścianą to wysokośc 1,9m wiec na schodach bedzie około 2,3m.
http://images14.fotosik.pl/37/3523da4286094aaamed.jpg
Co do salonu to jest o 45cm niżej. Obniżyłem pomieszczenia do wysokości 2,54 (salon 2,99) i strop zmieniam na standardowy lany z betony. Zyskałem tym samym 25cm na ściankę kolankową bez podnoszenia dachu do góry. Przez to dużo więcej miejsca będzie na górze.

mmadejski
17-01-2007, 09:45
Dodam jeszcze że altankę na tarasem wzorowałem z projektu seweryna archipelagu
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=432
Miał to byc mój domek ale stwierdziliśmy z narzeczoną że jednak jest za duży a kornelia jest dośc podobna tylko mniejsza.

Marcin i Gosia Górnik
17-01-2007, 10:45
Podoba mi się. Myślę jednak, że ta altanka będzie mała i kosztowna. Ja chyba wstawię tam markizę. Zastanawia mnie też 2 inne sprawy. 1 - koszty ogrzewania. Salon jest wysoki, piętro z tego co widzę użytkowe. To duży domek się zrobił i.. 3 - czy nie za duży nawet dla trojga? Dla nas zaletą jest mała kubatura.

mmadejski
17-01-2007, 13:05
Co do kubatury to nie jest tak do końca ponieważ salon jest wyższy o 45cm ale reszta jest niższa o 10cm niż miało byc. Z moich obliczeń wynika że kubatura wzrośnie o 5% to nie jest dużo.
Narazie poddasze zostaje nieużytkowe, a piwnica nie będzie ogrzewana, na dodatek bardzo dobrze planujemy ocieplic dom i zastosowac rekuperator.
Wynika z tego że ogrzewanie domu nawet z poddaszem powinno byc tak samo kosztowne jak orginalnego projektu.

mmadejski
17-01-2007, 13:10
Co do altanki to raczej nie masz racji że będzie mała bo obrysie dachu bedzie miala 5,7m x 5,7m, cena jej zrobienia bedzie duża ale jak bedzie ładnie wyglądała.....

Marcin i Gosia Górnik
17-01-2007, 14:03
... jak z resztą cała Kornelia. Powodzenia!

A wiem co jeszcze. Wentylacja - gdzie chcesz zrobić punkty? Bo pompki ciepła nie planujesz, prawda?

gola99
22-01-2007, 18:00
ja jestem na etapie zamkniętym i saldo mam zamknięte na kwocie 200 tys ale uwierzcie warto!!!!!!!!
http://foto.onet.pl/bgmgn,wgsqf9s3fsg3,u.html

Marcin i Gosia Górnik
25-01-2007, 00:28
Wiesz, byliśmy kiedyś u takiej koleżanki w pięknym domu. Miała duży, zadaszony taras z widokiem na prywatny lasek. Super! Ale rano okazało się, że mimo piękniej pogody, w salonie od strony tarasu panowała wręcz mroczna atmosfera. Może to mało istotne, ale może nie.

Serki
29-01-2007, 15:04
Witam,
Szukam Kornelii w okolicach Poznania, ew. Wielkopolska.

Serki
29-01-2007, 15:09
ja jestem na etapie zamkniętym i saldo mam zamknięte na kwocie 200 tys ale uwierzcie warto!!!!!!!!
http://foto.onet.pl/bgmgn,wgsqf9s3fsg3,u.html

A kiedy zaczynałeś budowę?

Sylwia z Poznania
04-02-2007, 22:22
Witaj Kornelia znajduje się Swarzędzu, słyszałam także o Kornelii w Komornikach. A Ty gdzie będziesz budować? :)

gola99
06-02-2007, 16:24
ja jestem na etapie zamkniętym i saldo mam zamknięte na kwocie 200 tys ale uwierzcie warto!!!!!!!!
http://foto.onet.pl/bgmgn,wgsqf9s3fsg3,u.html

A kiedy zaczynałeś budowę?

czas budowy był expresowy- dwóch fachowców i 1 pomocnik postawili mi dom w stanie surowym w ciągu czterech m-cy we wzorcowym wykonaniu

Serki
16-02-2007, 08:28
Witam serdecznie!
Ja będę budować w Przeźmierowie. Jesteśmy na etapie przerabiania projektu. Wszystko jest super tylko nie pasuje nam, że wejście do kuchni jest tylko przez salon. Czy ktoś to przerabiał?

Sylwia, czy Ty też będziesz budować Kornelię, a może znasz kogoś tutaj, kto ma lub robi ten domek? Ewentualnie poproszę o przybliżone lokalizacje w Swarzędzu i w Komornikach. :)

Gola 99, a Ty pewnie nie jesteś z okolic Poznania? A jaka techniką wykończyłeś dach? Folia, czy papa? Dachówka, czy blacha? :)

Będę wdzięczna za wszelkie info!
Pozdrawiam ciepło, co by wynagrodzić warunki pogodowe.

Sylwia z Poznania
18-02-2007, 20:03
Witajcie, udało Wam się znaleźć Kornelię w Swarzędzu?
Pozdrawiam

gola99
25-02-2007, 19:40
Gola 99, a Ty pewnie nie jesteś z okolic Poznania? A jaka techniką wykończyłeś dach? Folia, czy papa? Dachówka, czy blacha? :)

no niestety ja jestem 60 km za szczecinem w stronę gdańska . "Moja" Kornelia ma folie i przepiękną dachówkę Creatona ale to trzeba zobaczyć jaki jest efekt w tej chwili walczę z elektryką i jestem przerazona - moja Pani projektantka zrobiła mi takie oswietlenie jak na stadionie ale w sumie koncowej może być piękinie

Marcin i Gosia Górnik
26-02-2007, 12:49
"Moja" Kornelia ma folie i przepiękną dachówkę Creatona ale to trzeba zobaczyć jaki jest efekt -
Możesz pokazać ten daszek? Baardzo nas interesuje, szczrgólnie ta fala ;-)

Marcin

gola99
28-02-2007, 21:08
http://foto.onet.pl/bgmgn,wgsqf9s3fsg3,u.html

oto killka fotek jest tam ujęta "fala" bardzo dobrze wyglada tylko trzeba dokladnie ją zrobić

Ania 28
26-04-2007, 18:41
Czy ktoś może pobudował Kornelie w wielkopolsce, bo chciał bym ją zobaczyc w realu.

Ania 28
29-04-2007, 10:34
Jestem przed wyborem Kornelii i chciałabym ja zobaczyc w realu, czy ktos może pobudował ja w wielkopolsce.

Paula&Grzegorz
30-04-2007, 17:11
Witam!
poszukaj trochę po forum to napewno coś znajdziesz bo z tego co wiem to jest ich koło Poznania dosyć sporo!!
pozdrawiam

RSzymczak
02-05-2007, 10:26
Na forum jest dziennik:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=85341&highlight=kornelia

Może ktoś posiada zdjęcia wykończonej od zewnątrz Kornelii ??. Na forum, w wątku
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43523&highlight=marcenki znalazłem parę linków, ale żaden z nich nie działa. Ma może ktoś namiary na aktualne linki ??

mmadejski
06-05-2007, 18:54
Nareszcie część moich planów z komputera przełożyła się na rzeczywistość.
We wtorek zalewam strop a 21 maja przychodzą fachowcy do dachu.

http://images21.fotosik.pl/257/a782ae05abbed740med.jpg
http://images20.fotosik.pl/312/ad433495964d29eamed.jpg
http://images21.fotosik.pl/257/30802ddeade99921med.jpg
http://images20.fotosik.pl/312/029b6737eaf4c33fmed.jpg
http://images21.fotosik.pl/257/1eca8404f5bb8fc4med.jpg

ewa_k29
06-05-2007, 19:35
:lol:

mmadejski
30-06-2007, 12:47
http://images26.fotosik.pl/12/eb32162ae96c1bd8med.jpg
http://images27.fotosik.pl/12/c20a8232ddc38089med.jpg
http://images29.fotosik.pl/12/59597a9e89a23667med.jpg
http://images24.fotosik.pl/12/015eb3654e9556a0med.jpg
http://images25.fotosik.pl/12/878128cec077ad91med.jpg
http://images25.fotosik.pl/12/9b18b2626871806bmed.jpg
http://images25.fotosik.pl/12/e4bc0fcb96f5f579med.jpg[/img]

mmadejski
30-06-2007, 12:51
Schody po przesunięciu w inne miejsce niż w projekcie wyszły bardzo ciekawie


http://images30.fotosik.pl/12/65b9771df8fe0e56med.jpg


Na poddaszu zastosowałem ramę nośną zamiast słupów oraz większe przekroje krokwi. Ta zmiana pozwoli mi na stworzenie 2 dużych pokoi i łazienki

http://images27.fotosik.pl/12/43bd46c0cde9f6edmed.jpg

mmadejski
03-07-2007, 20:04
Moja altana z której jestem najbardziej zadowolony.
http://images29.fotosik.pl/12/3321ddd247c712d3med.jpg

Widok z salonu
http://images27.fotosik.pl/12/d373df49420dfa2amed.jpg
http://images25.fotosik.pl/12/7ad0c71e0ba825e9.jpg
http://images27.fotosik.pl/12/1660d7e1583f9887med.jpg

sylwia13
04-07-2007, 10:21
Niźle to sobie wymysliłeś. Fajny pomysł z tą wiatą koło garażu, co do altanki przy salonie to też fajnie, ale nie jest teraz za ciemno w nim? Bardzo podobają mi się łuki na dachu, bardzo ładnie zrobione. Idziesz jak burza :wink:

mmadejski
04-07-2007, 10:47
Nie jest za ciemno ponieważ altana jest od północno-zachodniej strony więc po południu i tak całe słońce bije przez okno od jadalni, które jest jeszcze większe niż w projekcie.

sylwia13
04-07-2007, 11:28
No to fajnie. Na głowe w czasie grila nie będzie nic padało. A mam jeszcze jedno pytanko. Jaką masz dachówkę. Ile poszło ci dachówek?

andrewp
04-07-2007, 11:36
Fajny pomysł z tą wiatą koło garażu...

Przyłączam się do cyt. wypowiedzi. Jakiej firmy rynny zostały zamontowane?

mmadejski
04-07-2007, 13:02
Rynny - vm zink - tytanowocynkowe, całe oblachowanie też

mmadejski
04-07-2007, 13:06
Dachówka Nelskamp F15 5200szt. Miał być syrius z ruppa 4600szt ale był problem z gąsiorami i w tej samej cenie dostałem te niemieckie. Są nawet ładniejsze i mają dłuższą gwarancje niż rupp (30lat).

mmadejski
05-07-2007, 11:38
http://images24.fotosik.pl/12/da3f33ad26324d78med.jpg

mmadejski
09-07-2007, 21:15
Witam chciałbym się pochwalić zdjęciami mojego domku i okolicy z helikoptera.

http://images25.fotosik.pl/22/1759769fc2a0d390med.jpg
http://images29.fotosik.pl/22/ccf502af0cfa3885med.jpg
http://images28.fotosik.pl/22/fbdf2a5418f9b8aemed.jpg


zbliżenia

http://images27.fotosik.pl/22/e0999fc69ebd96femed.jpg
http://images26.fotosik.pl/22/e938b37e5abdd164med.jpg
http://images30.fotosik.pl/22/803fee2f6f6118b1med.jpg

aga2302
04-08-2007, 23:12
Witam serdecznie:)
Piękne te widoki z lotu ptaka.Nam z mężem najbardziej spodobal się pomysl z wiatą.Chcialam spytać ile cegly klinkierowej poszlo Ci na kominy?Rewelacyjne masz te pomysly.Dziekuje za odpowiedz z gory.Pozdrawiam

mmadejski
05-08-2007, 12:42
Dziękuję za miłe słowa.
Na kominy nie wiem ile dokładnie poszło cegły ale około 600-700 szt.

aga2302
05-08-2007, 14:54
Dzięki za blyskawiczną odpowiedz.Teraz latwiej mi bedzie obliczyc koszty. Mój kierownik zbywal mnie że to ciężko obliczyć bo nie ma więźby i takie tam,a ja buduje sama,mąż mnie wspiera na odleglość:)Na marginesie - ma klasę ta nasza Kornelia. POzdrawiam wszystkich Kornelowiczów :D

maciunio2
16-08-2007, 22:59
ooo, jeszcze jeden watek z Korneliami :) fajowo! my wlasnie zaczelismy w tym tygodniu. jutra beda gotowe lawy.

mayland
17-08-2007, 14:37
Ale piękne otoczenie! Bardzo ładna okolica.
Dom również mi się podoba. :lol:
Ja również należę do zapaleńców "ciemnych dachów" :lol: Teraz mam problem z doborem kolorystyki reszty stolarki :-?

aga2302
22-08-2007, 21:49
Ale piękne otoczenie! Bardzo ładna okolica.
Dom również mi się podoba. :lol:
Ja również należę do zapaleńców "ciemnych dachów" :lol: Teraz mam problem z doborem kolorystyki reszty stolarki :-?
Może orzech albo ciemny dąb:)Ja tak planuje do brązowego dachu :wink:

A do kornelowiczów pytanie za 100 punktów :D Jaki macie plan na poddasze?Ma ktoś może rozrysowany plan??Proszę o pomoc :roll:

maciunio2
23-08-2007, 14:04
ja sie tam nie dotykam do kolorow i wygladu - to jest domena mojej zony, ale z tego co pamietam to chyba bedziemy mieli zolto-kremowy tynk i zielona dachowke. zastrzelcie mnie ale wiecej nie powiem ;)

aga2302
23-08-2007, 14:46
A nasz syn konczy dzis 3 latka ....ale ten czas szybko plynie :)

maciunio2
24-08-2007, 10:44
brawo! :D
gratulacje ;)

aga2302
24-08-2007, 14:22
brawo! :D
gratulacje ;)
dzięki :wink:
a gdzie ta twoja budowa jeśli można spytać??w takim tempie to mnie niedlugo przegonisz :D

maciunio2
24-08-2007, 22:05
budowa jest w Budkach Piaseckich k/Sochaczewa
dzisiaj wylalismy juz chudziaka. do konca przyszlego tygodnia maja stac juz sciany, potem w tydzien strop i wiezba dachowa. do 2 polowy wrzesnia powinien byc gotowy stan surowy zamkniety. :D
a na wigilie juz w nowym domku...

aga2302
25-08-2007, 08:47
to my planujemy się wprowadzić najwczesniej za 3lata,nie mamy takiej gotowki a nie chcemy brac kredytu, no chyba że nasze m3 sprzedamy :D

maciunio2
25-08-2007, 21:57
kredyt to nie problem, a juz sie mieszka ;)
my nie mamy za bardzo wyboru, bo mieszkamy w wynajmowanej 1/2 domq - szkoda kasy oddawac obcym.
a tak, bedziemy tez placic, troszeczke wiecej, ale tez i dom wlasny :D
inny wymiar ;)

aga2302
26-08-2007, 07:13
pewno ze tak masz racje :) my w razie czego możemy sprzedać mieszkanie :wink: a może kiedyś dojrzejemy i do kredytu :D

mmadejski
02-09-2007, 09:56
A oto ostateczny układ pokoi na parterze.
http://images13.fotosik.pl/64/3ffa2cc47fee9e8a.jpg

maciunio2
02-09-2007, 12:28
ciekawie :D

aga2302
02-09-2007, 15:26
A oto ostateczny układ pokoi na parterze.
http://images13.fotosik.pl/64/3ffa2cc47fee9e8a.jpg
super super:) :wink: a może by tak jeszcze rzut pomyslow na poddasze :D Jeśli masz to ja bardzo chetnie podpatrze :) POzdrawiam

mmadejski
02-09-2007, 15:56
Ależ proszę bardzo

http://images13.fotosik.pl/65/9806c68590084166med.jpg

Paula&Grzegorz
25-09-2007, 07:19
Czekamy na te zdjęcia okien i czekamy i doczekać się nie możemy....

mmadejski
25-09-2007, 20:23
Wygoniłem ekipę od okien ponieważ przywieźli niekompletne rolety i chcieli kiepsko zamontować, ale po lekturze na forum nie dałem sobie fuszerki wcisnąć. Mają poprawić i myślę, że w przyszłym tygodniu będą montować ponownie.

aga2302
25-09-2007, 20:46
No proszę na wszystko trzeba uważać i najlepiej caly czas siedziec na budowei nie sądzicie??I jak tu budowac i pracowac??:)

maciunio2
28-09-2007, 11:34
No proszę na wszystko trzeba uważać i najlepiej caly czas siedziec na budowei nie sądzicie??I jak tu budowac i pracowac??:)

zgadzam sie absolutnie, panskie oko konia tuczy i jakos pracownicy szybciej pracuja jak sie im patrzy na rece. i mniej przerw w pracy ;)

Paula&Grzegorz
03-10-2007, 11:16
Witaj!
Mam pytanie i porśbę zarazem!chodzi o stemple,jeśłi ich jeszcze nie sprzedałeś to mógłbyś nam je zostawić?przyjedziemy kiedyś po nie ale na razie krucho z czasem,(budowa rozpoczęta)może w weekend się uda.Z góry dziękujemy za odpowiedz!!!A co tam u Was na budowie słychać?okna już wstawione?Pozdrawiamy

mmadejski
03-10-2007, 16:41
Stemple leżą i czekają.
okna są już założone oprócz 2 (kuchnia i jadalnia) - może w przyszłym tygodniu.
Ale za to wczoraj zamontowali mi bramę garażową

Paula&Grzegorz
08-10-2007, 12:30
Witaj!
oto adres [email protected] góry dziękujemy

mmadejski
28-10-2007, 08:44
Tak będzie wyglądała nasza kuchnia
http://images32.fotosik.pl/23/63ac0483b01652ddmed.jpg

mmadejski
29-10-2007, 16:58
http://images33.fotosik.pl/26/53e0822d3d5ef67emed.jpg

aga2302
05-11-2007, 20:17
Te twoje wizje i projekty wyglądają calkiem fajnie, ja jestem jednak troche praktyczna. Nigdy skory ekologicznej, szczegolnie przy dzieciach :D Czekam na dalsze pomysly pozdrawiam

mmadejski
08-11-2007, 13:41
Zamknąłem wkońcu domek....
http://images24.fotosik.pl/109/e8696ae671383a16med.jpg
http://images24.fotosik.pl/109/335620f4386ae814.jpg
http://images34.fotosik.pl/37/26b6fe2b948b6322med.jpg
http://images23.fotosik.pl/109/080a51158da2721fmed.jpg
http://images30.fotosik.pl/109/78cb8ffca8132571med.jpg
http://images31.fotosik.pl/37/c2660668661dcc26med.jpg
http://images27.fotosik.pl/109/8c5ab7cdecbd18d8med.jpg[/img]

kotbar
08-11-2007, 18:48
Witam

Pochwale się :) od 2 tygodni trwaja już prace budowlane ! :)

Po wszystkich formalnościach w końcu coś idzie do góry :)

Nasza Kornelia nabiera kształtów.

Dziś lane były ławy. Jak patrzę na te nasze fundamenty to coś mała mi się wydaje.. ale to zapewne wrażenie.

Kilka dni temu byliśmy "zwiedzać" Kornelię w Pawlikowicach (pod Pabianicami).
Będzie z niej biuro więc troche inaczej jest urządzana w środku. Baliśmy się, że salon wyjdzie mały... ale jest OK jak na pierwszy dom :)

Gratulujemy postępu prac ! :)

Twój pomysł na pozbycie się słupków na poddaszu wciaż mnie drąży od środka i zamęczm nim potencjalnych wykonawców :)

mmadejski
14-11-2007, 18:52
Kotbar polecam pozbycia się słupów to naprawdę dobry pomysł.

Riki1202
05-12-2007, 22:53
Witam. My z budową kornelii ruszamy na wiosne. czy byla by możliwość skontaktować się z tobą i porozmawiać na temat likwidacji słupów na poddaszu.
Pozdrawiam

mmadejski
01-01-2008, 13:48
Witam wszystkich w 2008 roku !

kotbar
23-04-2008, 19:23
Coś cisza.. ;)

A u nas tak .. http://kotbar.fotosik.pl/albumy/399761.html

Pozdrawiamy

pablitoWLKP
15-06-2011, 13:33
Witam!
Od dłuższego czasu śledzę to forum nosząc się z zamiarem zrealizowania domu Kornelia z Archipelagu. Proszę o opinię tego projektu forumowiczów lub osób budujących wg tego projektu.
Jest kilka wątków odnośnie tego projektu, można doczytać wiele ciekawych rzeczy, jednak nigdzie nie jest to zebrane w "kompedium" (przynajmniej ja nigdzie nie znalazłem).

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornelia-ii-g2/?Kind=1&Name=kornelia&SearchForm=1

Zamierzamy z żoną budować w zachodniej części Poznania. Wszystkie wątki prawie doczytałem co się tu znajdują, co by uprzedzić że nie szukałem, jednak większość z nich jest z lat 2005-2010...może ktoś w tym roku rozpoczął budowę

pozdrawiam wszystkich

Aoczka
09-05-2012, 12:03
Witam!
Temat odkopuję, bo może się znajdzie więcej "nowych Kornelowiczów" - u tych pobudowanych jakoś cisza ;)

Ja zacząłem budowę 27 czerwca 2011 i w tej chwili kończę tynki wewnętrzne, zaś na przyszły tydzień zaplanowałem wylewki. Trochę pozmieniałem projekt klasyczny 2G, ale chyba dalej przypomina to Kornelię...

Kto z Was jeszcze buduje/zbudował dom według tego projektu?

bbeettkkaa20
16-11-2013, 11:26
my trochę pomieszzaliśmy w projekcie. Kto chce proszę o adres e-mail to wyślemy fotki

(Właśnie nam kończą dach)

pzdr

witam podaje meila i prosze o fotki [email protected] przymierzamy sie do kupna projektu i interesuja mnie różne zmiany chciała bym zobaczyć wasze. Pozdrawiam