PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

karoka65
22-01-2013, 18:00
kol Czerny ja bym dał korekte dmuchawy na +2 +3, czas pracy podajnika 3-4 (jak bedzie zimno to ew na 5) a czas postoju podajnika w podtrzymaniu dałbym na 60-70 min i zmiejszył moc dmuchawy do 45%
Co do trybu grzania piotrek dobrze radzi, małe dawki i dmuchnąć trochę więcej bo to co widać to koksowe spieki.
Odnośnie parametrów podtrzymania nie wiele to da bo kocioł nie zatrzymuje się na tak długo żeby były one ważne.
Zrobią się ważne na wiosnę a bardzo ważne latem u tych chłopaków którzy będą grzać tylko wodę.

raf1
22-01-2013, 19:03
Są też i dobre strony i musze pochwalić Instalco, odnośnie szybkiej reakcji dostarczenia deflektora który w moim przypadku był za krótki :rolleyes:

keteimj
22-01-2013, 19:25
Dobrze, że nie PIS- owiec :)

....................................

http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca?m=9610#9610



Ogólnie póki co kończe z tematem buczenie, mam nadzieję, że ktoś się zgłosi i wrócimy do tematu jak już coś znajdziemy.

No to cieszę się, że wreszcie przestanie buczeć u ciebie w kotłowni i przedewszystkim na forum.
Nie ma to jak przeczytać, że sąsiad ( właściciele kotłów innych firm) ma gorzej a napewno nie lepiej to i piec przestaje buczeć i przeszkadzać:rotfl:
Dobra kończe bo znowu zostanę o coś posądzony:no:

Piotrek42
22-01-2013, 19:27
kol Czerny popraw sobie dane :) bo w podtrzymaniu dałeś 3 a w podawaniu 5 !!! zrób odwotnie

jazzy77
22-01-2013, 19:33
Pociekło mi trochę z tego zaworu bezpieczeństwa 1,5 bara co jest na piecu. Co prawda nie wiem, czy go przez przypadek nie poruszyłem, ale tak na wszelki wypadek chciałem zapytać, czy powinienem się martwić tym?

0degree
22-01-2013, 20:04
Pociekło mi trochę z tego zaworu bezpieczeństwa 1,5 bara co jest na piecu. Co prawda nie wiem, czy go przez przypadek nie poruszyłem, ale tak na wszelki wypadek chciałem zapytać, czy powinienem się martwić tym?
A jakie było wtedy ciśnienie na kotle?
Przypadek czy nie, zawór bezpieczeństwa powinien być celowo otwierany kontrolnie z raz na 2 miesiące aby się nie "przykleił"

jazzy77
22-01-2013, 20:08
Nie wiem, jakie ciśnienie na kotle było. Skąd to wiedzieć.

Maher
22-01-2013, 20:22
Odnośnie buczenia to dajcie znać od czasu do czasu jak sprawy się skończyły lub na jakim są etapie, bo gdy będę na kupnie pieca (planuje około września), to nie chcę jak wybiorę RBR że sprawa buczenia nie została rozwiązana i buczenie będzie teraz w zestawie z RBR.

0degree
22-01-2013, 20:35
Nie wiem, jakie ciśnienie na kotle było. Skąd to wiedzieć.
Z manometru, jak masz układ otwarty, to pewnie manometru nie ma, a jeśli zamknięty to powinien być.

bobasxx
22-01-2013, 20:45
Akustyka wewnątrz budynków to ciężki temat. Ja posiadam kocioł tłokowy, firmy "X". Kocioł zainstalowany w piwnicy. W dzień praktycznie niesłyszalny, w nocy wyraźnie słychać napęd podajnika (buczenie) + chrupanie węgla. Zauważyłem że najbardziej słychać w pomieszczeniach sąsiadujących z kominem... Połączenie kocioł - komin uszczelnione sznurem. Może sylikon by coś poprawił. Wylewka jest oddylatowana od ściany (komina), taśmą piankową, ale po położeniu płytek i cokołu już się jakoś łączy. Kocioł stoi na płytkach, podłączony do komina, napęd pracuje - jakieś drgania się przenoszą i coś musi być słychać.

Kto ma rolety zewnętrzne na oknach ? Jak śpię na górze, a ktoś podnosi roletę na dole, to rumot jak diabli - akustyka...

chris__
22-01-2013, 20:50
[QUOTE=Beata&Slawek;5764312]@

Jest jeszcze chris u którego był minertu i jest zadowolony z efektów więc dla mnie ta polityka jest nie bardzo zorzumiana, jedni czekają na komunikat innym robią sprzedawcy we własnym interesie i chwała im za to a do innych przejeżdża ekoenergia i kasuje za usługę. Możesz zdradzić ile za to zapłaciłeś?[/QUOTE

Oj zostałem wywołany to się wypowiem.
Jeżeli komuś głośno to wszystko w porządku :) piec pracuje:)
Już pisałem to nie jest problem głośności jest to problem drżących zestawów. U mnie drżała cała chałupa a jest nie mała 4 kondygnacje po 180m2
W każdym kącie było słychać jak buczał. W kibelku uszy przytykało. Pomogło postawienie zestawu czyli pieca i stopy podajnika na gumie 2 cm. Koszt 50zł guma i 200 przeróbka instalacji.

Minertu u mnie nie był i pewnie nie będzie, ja po prostu kupiłem 2 piec bo rodzicom szlak trafił w święta.
2 piece pracują tak samo głośno tylko że mój drży a rodziców nie.

Dla siebie znalazłem rozwiązanie u mnie pomogła guma 2 cm.


Teraz napisze jak to człowiek chce ulżyć rodzicom.

Pytam się ojca czy jest zadowolony z pieca.
O na to że nie.
To pytam dlaczego??
Wiesz ile bym spalił tyle muszę wyrzucać do kosza a tak to bym sobie popalił
A tak w ogule to tan piec jest nudny nic się nie dzieje

karoka65
22-01-2013, 20:53
bobasxx tu jeszcze najbardziej teraz buczy temu co jeszcze nie kupił ale czytał i słyszał ale od kogoś

Maher
22-01-2013, 21:02
Jeżeli komuś głośno to wszystko w porządku :) piec pracuje:)
Już pisałem to nie jest problem głośności jest to problem drżących zestawów. U mnie drżała cała chałupa a jest nie mała 4 kondygnacje po 180m2
W każdym kącie było słychać jak buczał. W kibelku uszy przytykało. Pomogło postawienie zestawu czyli pieca i stopy podajnika na gumie 2 cm. Koszt 50zł guma i 200 przeróbka instalacji.
Minertu u mnie nie był i pewnie nie będzie, ja po prostu kupiłem 2 piec bo rodzicom szlak trafił w święta.
2 piece pracują tak samo głośno tylko że mój drży a rodziców nie.


Pisałem że mogę poszukać czujnik sejsmiczny i można zrobić pomiary. Dzisiaj odezwał się forumowicz z mojego województwa to jak się uda umówić na termin to podjadę, pooglądam i jak będzie u niego głośno pracował to można zrobić pomiary i porównać do innych pieców.

karoka65
22-01-2013, 21:05
chris tak jak mówiłem, sprawę zakończymy po niedzieli jak chciałeś :)
Tak jak rozmawialiśmy u ciebie nie ma jakiś nie jasnych rzeczy.

Maher
22-01-2013, 22:23
Dla mnie różnica między wczoraj a dziś jest taka, że wczasie rozmowy z instalco nikt mi nie mówił, że przesadzam po prostu wyjaśniono mi, że na to jest norma i mimo, że mój podajnik jest nieco głośniejszy to się w niej mieści jak do tego dojdzie jeszcze pare elementów to słychac to w domu. Więc jeśli podana zostanie dopuszczalna wartość i mój piec się w niej mieści to trzeba pogłowkować samemu.


Może pomierzyli i spełnia normy na głośność, ale ciekawe czy brali pod uwagę POLSKIE NORMY na drgania.

karoka65
22-01-2013, 22:51
Może pomierzyli i spełnia normy na głośność, ale ciekawe czy brali pod uwagę POLSKIE NORMY na drgania.
A ty myślisz że tam same buraki pracują a podstawowym narzędziem to jest tylko młotek i przecinak ?
Zapewniam Cię że jak Ekoenergia tak i Besel mają wszystkie potrzebne przyrządy, nie musisz szukać swoich ale jak się nudzisz to możesz sobie zrobić wycieczkę po kraju.
Sławek chyba gdzieś z wielkopolski, chris nad morzem, arur w małopolsce.

Maher
22-01-2013, 23:03
A ty myślisz że tam same buraki pracują a podstawowym narzędziem to jest tylko młotek i przecinak ?
Zapewniam Cię że jak Ekoenergia tak i Besel mają wszystkie potrzebne przyrządy, nie musisz szukać swoich ale jak się nudzisz to możesz sobie zrobić wycieczkę po kraju.
Sławek chyba gdzieś z wielkopolski, chris nad morzem, arur w małopolsce.

Pracuje w innej branży i dobrze wiem jak wygląda wprowadzanie nowego produktu na rynek, jak w późniejszym etapie zmienia się komponenty aby na sztuce przyoszczędzić kilka procent ceny i jak będzie afera to najbardziej upierdliwym klientom da się jakiś rabacik lub w ostateczności zamieni komponent na dobry ale i tak z punktu widzenia całości jest firma na dużym zysku, a większość klientów się nie odezwie i tak aby wytrzymało gwarancje.

karoka65
22-01-2013, 23:11
No to w ładnej firmie pracujesz, nie ma co.
Napisz może jeszcze jaka to firma że ktoś się nie naciął ze znajomych.
Dobrej Nocki życzę.

Maher
22-01-2013, 23:15
No to w ładnej firmie pracujesz, nie ma co.
Napisz może jeszcze jaka to firma że ktoś się nie naciął ze znajomych.
Dobrej Nocki życzę.

Napisałem że dobrze wiem jak wygląda wprowadzanie nowego produktu, to nie znaczy że firmie takiej pracuje, równie dobrze mogę się zajmować kontrolą czegoś takiego.

mylas
23-01-2013, 07:25
Dobrze, że nie PIS- owiec :)

@mylas, mam do Ciebie gorącą prośbe zrób proszę zdjęcie po rozdzieleniu silnika i przekładni jak wygldają elementy łączeniowe z obu stron i jaka jest średnica sworznia wychodząca z silnika. Ja nie mam możliwości, ale mam możliwość rzucic na to okiem i myślę, że da się to załatwić tanim kosztem we własnym zakresie, to tylko potwierdzenie:

Rozbierać tak dla sportu to na razie brak czasu i cierpliwości (jedna z czterech śrubeczek jest z upierdliwej strony, a nie posiadam płaskiej ósemki z grzechotką). Ale rozglądam się za silnikiem trójfazowym do testów i przy podmianie mogę zrobić zdjęcia, może zamiast odizolowywać źródło hałasu zmienić go na cichsze. Na razie posyłam linka do katalogu BESEL gdzie są rysunki u mnie typ silnika SEMKh63-4C2
http://www.cantonigroup.com/gfx/file/besel/Katalog/New_2012/1_faz.pdf
do tego jak masz typ przekładni to ściągnij rysunki i masz komplet.

Czerny
23-01-2013, 07:38
Czerny, jakiej marki masz motoreduktor bo na filmiku nie dopatrzyłem się?
Silnik: Besel, reduktor: Transtecno
Dokładne zdjęcia:
163970163971163972

Wszystkie korekty wprowadziłem, dzisiaj po południu podjadę na budowę i sprawdzę czy cokolwiek pomogły. Na razie to się zastanawiam, czemu mam ciągle tak zimny powrót, w granicach 28 st. Wieczorem podniosłem CO na piecu z 50 do 55 st ale chyba nic to nie pomogło. Grzejniki przykręcone na 1, podłogówka również, więc powrót powinien być chyba cieplejszy??

A tak poza tym, to wczoraj miałem małą detonację w piecu. Podajnik nie pracował, dmuchawa również na 0, więc otworzyłem drzwiczki by wyczyścić koronę z kartofli a tu patrzę, że dym z pieca cofa się i idzie przez wentylator. Nie zdążyłem zamknąć drzwiczek a tu jak nagle nie pierd...lnie, huk, błysk z wentylatora. Myślałem że może jakieś zwarcie się zrobiło na kondensatorze i to on pierdyknął, ale na chwilę zaryzykowałem i włączyłem wentylator a ten normalnie zadziałał i działa do tej pory. Miał ktoś już taką przygodę?

raf1
23-01-2013, 07:43
bobasxx tu jeszcze najbardziej teraz buczy temu co jeszcze nie kupił ale czytał i słyszał ale od kogoś
wez i już tak nie wybielaj tego problemu bo już nie chce się tego czytać. ją rozumiem ze może ci sprzedaż trochę spadnąc ale bez przesady

jazzy77
23-01-2013, 09:35
Z manometru, jak masz układ otwarty, to pewnie manometru nie ma, a jeśli zamknięty to powinien być.
Nic takiego nie mam, a mam układ zamknięty. Jak wklejałem fotki na forum to nikt nie zwrócił uwagi, że powinien być. W DTR jest takie coś?

0degree
23-01-2013, 12:35
Nic takiego nie mam, a mam układ zamknięty. Jak wklejałem fotki na forum to nikt nie zwrócił uwagi, że powinien być. W DTR jest takie coś?
Ok. spróbuje odnaleźć te fotki.

0degree
23-01-2013, 12:51
jazzy77 masz manometr zamontowany na grupie bezpieczeństwa pod bojlerem, z niego dowiesz się jakie jest w danej chwili ciśnienie w instalacji.
Co do ciśnienia jakie powinno panować w Twojej instalacji mogę się wypowiedzieć jeśli ją dokładniej opiszesz.
Tj. ile metrów wyżej jest zainstalowany najwyższy grzejnik w domu, aby ustalić ciśnienie statyczne instalacji.

Mam nadzieje że ten zawór pod pompą na grzejniki masz otwarty który prowadzi do zaworu dbv?

Dalej masz problem z cieknącego zaworu pod bojlerem? bo jest na to rada.

jazzy77
23-01-2013, 13:50
Nie. To był jednorazowy przypadek. Wydaje mi się, że to chyba związane było z tym, że się o niego otartłem, jak sięgałem po coś tam. Dziś rano było sucho. A na grupie bezpieczeństwa jest stale ok. 1-1,2 bara.

skap
23-01-2013, 15:17
Silnik: Besel, reduktor: Transtecno

A tak poza tym, to wczoraj miałem małą detonację w piecu. Podajnik nie pracował, dmuchawa również na 0, więc otworzyłem drzwiczki by wyczyścić koronę z kartofli a tu patrzę, że dym z pieca cofa się i idzie przez wentylator. Nie zdążyłem zamknąć drzwiczek a tu jak nagle nie pierd...lnie, huk, błysk z wentylatora. Myślałem że może jakieś zwarcie się zrobiło na kondensatorze i to on pierdyknął, ale na chwilę zaryzykowałem i włączyłem wentylator a ten normalnie zadziałał i działa do tej pory. Miał ktoś już taką przygodę?

Nie nie miałem takiej przygody:o, ale przy dmuchawie także jak u Ciebie wychodził dym. Pomogło wyczyszczenie czopucha i rury łączącej piec z kominem.
Pozdrawiam:no:

karoka65
23-01-2013, 16:18
wez i już tak nie wybielaj tego problemu bo już nie chce się tego czytać. ją rozumiem ze może ci sprzedaż trochę spadnąc ale bez przesady
raf tu nie chodzi o jakieś wybielanie. Na pewno gdzieś pracujesz czy masz może jakąś firmę.
Masz jakąś wiedzę na temat tego co robisz ? Masz !
Co byś powiedział gościowi który nie mając zielonego pojęcia o tym co ty robisz , nigdy nawet tego na oczy nie widział, a ty masz z tym kontakt na co dzień ?
a pisałby takie bzdury.
Skaczę po wątkach i pisze głupoty powtarzając się z tym samym.
Mądry człowiek po przeczytaniu kilku takich wpisów będzie wiedział co ten ktoś ma na celu.
Sobie robi krzywdę bo nikt nie weźmie go na poważnie.
Co do sprzedaży mimo że po sezonie a i tak jest nie najgorzej :)
Myślałem że będzie gorzej i nie z tego względu że komuś się wydaje że takim pisaniem komuś zaszkodzi.
Na tym kończę ten temat.
Wiadomości swoim klientom przekazuję telefonicznie.
Skoro mam być tu komuś wrogiem, po co mi to.

raf1
23-01-2013, 18:22
raf tu nie chodzi o jakieś wybielanie. Na pewno gdzieś pracujesz czy masz może jakąś firmę.
Masz jakąś wiedzę na temat tego co robisz ? Masz !
Co byś powiedział gościowi który nie mając zielonego pojęcia o tym co ty robisz , nigdy nawet tego na oczy nie widział, a ty masz z tym kontakt na co dzień ?
a pisałby takie bzdury.
Skaczę po wątkach i pisze głupoty powtarzając się z tym samym.
Mądry człowiek po przeczytaniu kilku takich wpisów będzie wiedział co ten ktoś ma na celu.
Sobie robi krzywdę bo nikt nie weźmie go na poważnie.
Co do sprzedaży mimo że po sezonie a i tak jest nie najgorzej :)
Myślałem że będzie gorzej i nie z tego względu że komuś się wydaje że takim pisaniem komuś zaszkodzi.
Na tym kończę ten temat.
Wiadomości swoim klientom przekazuję telefonicznie.
Skoro mam być tu komuś wrogiem, po co mi to.
Ok, ale przypome ci twoją maksyme nie wiem czy w słowo w słowo "Co jest dobre dla Kowalskiego to nie znaczy że też dla Bobka Budowniczego". Myśle że po zimie złoże ci oficjalnie reklamację na to buczenie bo teraz zima i wiadomo. Jak chcesz to pokaże ci kocioł rodziców 25Kw i chodzi podajnik ciszej niż wentylator. Nie podam jaka firma bo nie będe im robił reklamy.

karoka65
23-01-2013, 18:30
Co prawda nijak się ma do tego cytatu ale ok.
Gwarancji udziela producent a ja ile jestem wstanie zawsze pomagam.

sakus
23-01-2013, 18:43
A ty myślisz że tam same buraki pracują a podstawowym narzędziem to jest tylko młotek i przecinak ?
Zapewniam Cię że jak Ekoenergia tak i Besel mają wszystkie potrzebne przyrządy, nie musisz szukać swoich ale jak się nudzisz to możesz sobie zrobić wycieczkę po kraju.
Sławek chyba gdzieś z wielkopolski, chris nad morzem, arur w małopolsce.
I jeszcze sakus jak chris w pomorskim.
Od dawna również nic nie pisałem w sprawie drgań. Jak już wcześniej pisałem moje pierwsze uwagi odnośnie drgań zgłosiłem w sierpniu 2012. I czekałem z cierpliwością do chwili obecnej. Ale z tego co widzę to zaczyna to wszystko iść w złym kierunku. Nie o to chodzi, aby użytkownicy próbowali sami eliminować drgania poprzez podkładanie po kocioł i stopę zasobnika jakichś gum i filców. Cała ta sytuacja zaczyna mnie wkur...ć - przepraszam irytować. Chyba czas zgłosić reklamację oficjalnie na papierze.

Piotrek42
23-01-2013, 18:46
Kto widział Czerny-ego?? miał zdac relację...

raf1
23-01-2013, 19:00
Co prawda nijak się ma do tego cytatu ale ok.
Gwarancji udziela producent a ja ile jestem wstanie zawsze pomagam.
Ale reklamacje zgłasza się do sprzedawcy zgodnie z ustawą o Prawach Konsumenta czyli tobie bo np. nie chce korzystać z praw gwarancyjnych producenta wiadamo że są mniej korzystne o czym przekonał się arturo czy jakoś tam

karoka65
23-01-2013, 19:03
Możesz, ja wiem co z tym zrobić.

Piotrek42
23-01-2013, 19:09
Panowie jest tam coś przy tym motoreduktorze skręcane kluczem 7 lub 8, bo jestem po rozmowie z ojcem i nie wiem co on do mnie mówi?

8 albo 10 niech podokreca..te srubki :D

Piotrek42
23-01-2013, 19:20
Beata&Slawek wymień srubki na dłuższe i daj podkładki sprężynowe...

bobasxx
23-01-2013, 19:24
Skoro się samo luzuje, to zastosuj podkładki sprężynowe plus wkręć na silikon lub jakiś klej. Może się luzować właśnie od tych nieszczęsnych drgań.

karoka65
23-01-2013, 19:32
Już napisałem Sławkowi :)

raf1
23-01-2013, 19:57
Co prawda nijak się ma do tego cytatu ale ok.
Gwarancji udziela producent a ja ile jestem wstanie zawsze pomagam.

o tak to leciało "Co jest dobre dla jednego nie musi być też dobre dla Bobka_Budowniczego".:wiggle:
Chodzi o te śruby ?164232

Piotrek42
23-01-2013, 20:03
Chodzi o te śruby ?164232

Oooo imbusy masz :) o te wszystkie małe śrubki:)

81marek
23-01-2013, 20:10
ps.
A kolega 81marek (zdaje się) kilka stron wcześniej pisał że ma problem, i nikt mu nie pomógł, a chyba po to to forum jest, ale jak piec buczy od kilku miesięcy to wszyscy od razu coś mają do powiedzenia.
Kolego 81marek wydaje mi się że albo masz koronę źle spasowaną (połączoną) albo węgiel do du.y.

Przede wszystkim emisbdzięki za zainteresowanie:p bo jako jedyny podpowiadasz:p, choć nie ukrywam, że liczyłem na większe wsparcie:wiggle:
Co do węgla to paliłem miałem, chwałowicami i bobrkiem i na wszystkim są spieki, i podwójny popielnik po 3 dniach do wyniesienia;) a co do korony to całkiem poważnie zastanawiam się czy nie wezwać serwisanta, nie to, że nie umiem, albo nie chcę wyrwać korony i wkleić na nowo, ale kupując piec to chyba wszystko powinno być spasowane i działać jak trzeba, jeśli chodzi o buczenie to u mnie jak już wcześniej w innych postach wspominałem też buczy zanim poda. Pozdrawiam:p

Czerny
23-01-2013, 21:07
Kto widział Czerny-ego?? miał zdac relację...

Niestety jest jeszcze gorzej, po jednym dniu palenia rozbijałem spieka wielkości dużej kapusty. Wygląda na to, że popiół nie spada do popielnika tylko grupuje się wokół korony i na niej narasta.

Dzisiaj walczyłem z czymś takim:
164247

Piotrek42
23-01-2013, 21:13
Niestety jest jeszcze gorzej, po jednym dniu palenia rozbijałem spieka wielkości dużej kapusty. Wygląda na to, że popiół nie spada do popielnika tylko grupuje się wokół korony i na niej narasta.

Dzisiaj walczyłem z czymś takim:
164247


Kurcze co to jest?? jakiś antracyt? albo wegiel mocno spiekajacy?? dawaj dmuchawę na -3 -4, przejdz z trybu ekoal na tryb reczny bo w ecoalu juz nie zejdziesz nizej z podawaniem...stuknij do mnie na priw podam ci gg

Piotrek42
23-01-2013, 21:25
To nie wygląda dobrze... węgiel musisz zostawić jak najdłużej na retorcie,spalać to z mała ilością powietrza,dasz za mały czas podawania eko- obniży ci się palenisko i może zablokować slimaka, dasz za dużo eko zrobi się taki glut że szok,

karoka65
23-01-2013, 21:39
Heh, dobry Bóg zrobił co mógł a teraz trzeba fachowca ale mamy tu tylu wygadanych może ustawią koledze sterownik w dwustanie ?
Czerny jak ci się znudzi to nadaj mi prawa jutro. Całkowicie tego nie zlikwiduję ale jakoś ten węgiel da się zutylizować.
Napisz czy cały czas tym palisz czy to z nowej dostawy i się zaczęło, podejrzewam że z nowej ?
Dobrej Nocki życzę.

mylas
24-01-2013, 07:10
beata&sławek, obiecane zdjęcia ale niskiej jakości bo moim zabrudzonym telefonem:
164321, 164322
i od razu pytanie do obeznanych w temacie, czy te widoczne drobne krople oleju to wyciek czy też pozostałość po np posmarowanym smarem wałku silnika?

Czerny
24-01-2013, 07:28
Heh, dobry Bóg zrobił co mógł a teraz trzeba fachowca ale mamy tu tylu wygadanych może ustawią koledze sterownik w dwustanie ?
Czerny jak ci się znudzi to nadaj mi prawa jutro. Całkowicie tego nie zlikwiduję ale jakoś ten węgiel da się zutylizować.
Napisz czy cały czas tym palisz czy to z nowej dostawy i się zaczęło, podejrzewam że z nowej ?
Dobrej Nocki życzę.

Nocka była bardzo owocna. Z Piotrem42 walczyliśmy zdalnie z moim RBR (choć tak prawdę mówiąc to on wszystko sam ustawiał :-) ja natomiast zaliczyłem nocną wizytę nas budowie) i jest znaczny postęp, bo kalafior już się ulotnił :-)) Jednakże teraz jest dużo niespalonego węgla w popielniku, więc jeszcze poproszę Piotra o pomoc jak się obudzi... :-))

emisb
24-01-2013, 08:47
Nocka była bardzo owocna. Z Piotrem42 walczyliśmy zdalnie z moim RBR (choć tak prawdę mówiąc to on wszystko sam ustawiał :-) ja natomiast zaliczyłem nocną wizytę nas budowie) i jest znaczny postęp, bo kalafior już się ulotnił :-)) Jednakże teraz jest dużo niespalonego węgla w popielniku, więc jeszcze poproszę Piotra o pomoc jak się obudzi... :-))

To chyba ten Twój węgiel coś nie bardzo. A wyjaśniłeś sprawę niskiej temp. powrotu? Może coś z czujnikiem np: nie przylega do rury, możesz spróbować go wykalibrować. Jaki masz ofset tego czujnika w ustawieniach?

Piotrek42
24-01-2013, 09:14
Nocka była bardzo owocna. Z Piotrem42 walczyliśmy zdalnie z moim RBR (choć tak prawdę mówiąc to on wszystko sam ustawiał :-) ja natomiast zaliczyłem nocną wizytę nas budowie) i jest znaczny postęp, bo kalafior już się ulotnił :-)) Jednakże teraz jest dużo niespalonego węgla w popielniku, więc jeszcze poproszę Piotra o pomoc jak się obudzi... :-))

No obudziłem się :) sytuacja opanowana, haha, niespalone eko to juz kwestia doprecyzowania ustawień, grunt że nie ma tych olbrzymich spieków:) no i niech ktoś powie że sterowniki internetowe to tylko podgląd i niepotrzebny wydatek, kolega udostępnił mi swoj kociołek ( coś jak pulpit zdalny w windowsie) zmieniłem kilka parametrów i stał się cud!!! niczym u znanego ojca dyrektora:)

karoka65
24-01-2013, 15:05
Nocka była bardzo owocna. Z Piotrem42 walczyliśmy zdalnie z moim RBR (choć tak prawdę mówiąc to on wszystko sam ustawiał :-) ja natomiast zaliczyłem nocną wizytę nas budowie) i jest znaczny postęp, bo kalafior już się ulotnił :-)) Jednakże teraz jest dużo niespalonego węgla w popielniku, więc jeszcze poproszę Piotra o pomoc jak się obudzi... :-))
Eeee, to fajnie że się udało hehe.

0degree
24-01-2013, 16:32
+
Tu może jakieś inne pomysły ja na razie mam taki :) (oczywiście o odpowiedniej średnicy)


Może tu znajdziesz coś dla siebie; http://www.ebmia.pl/sprzegla-sprzegla-c-196_189_1471_1478.html

zbigmaz01
24-01-2013, 17:10
...
P.S.
Widziałem plany brucera i tam takie sprzęgło jest załorzone pomiędzy przekładnią a ślimakiem ale to już chyba nie to bo drgania mogą pójśc po obudowie palnika i zasobniku.
Sprzęgło to jedno co może powstrzymać drgania. Teraz zamiast tych kółek przydała by się jakaś tuleja dystansowa pomiędzy silnikiem a przekładnią. Sprzęgło odsunie silnik od przekładni i tu wchodzi też dystans redukujący drgania. Wtedy wszystko jest w kupie i razem. Dystans z jakiegoś plastiku? twardej gumy? Wszystko połączone z tym dystansem na osobnych śrubach.
Pamiętajcie że "wróg czuwa" a potem opatentuje :p

zbigmaz01
24-01-2013, 17:25
Gume chce pozyskać z takich kółek właśnie, to jeden z pomysłów skąd, może ktoś ma inne? Wkleiłem kółka o czerokości 5 cm,żeby pokazać, że takie występują, koszt sprzęgła 50 zł możne po zużyciu kupować same wkładki plastikowe za grosze. No właśnie rozmyślam nad tym czy same sruby też przeniosą ale chyba nie, jak się to ściągnie to guma powinna zamortyzować.Śruba też może przenieść i to na pewno mniej niż połączenie bezpośrednie. Można przesunąć po obrocie np. o 45* i połączyć oddzielnie kołnierz z reduktorem i oddzielnie silnik, wszystko na oddzielnych śrubach. Zamiast 4 śrub masz 8

zbigmaz01
24-01-2013, 17:42
No można ale zaczyna się trochę komplikować i nie każdy podoła te śruby od jednej strony trzebaby wtedy jakoś zabezpieczyć przed obkręcaniem bo jak będziedsz nakręcał nakrętki od strony przekładni to może zacząć w gumie pracować.Ja bardziej myślałem o plastiku (np.ABS) wtedy można skręcić na sztywno, a guma zawsze się lekko podda. Jak bym miał wymiary to bym troszkę porysował :)
Rysuję w SolidWorks :)

zbigmaz01
24-01-2013, 17:51
Gdybym ja miał piec pod reką to już byłbym na urlopie chorobowym i biegał po castoramie bo tam takie kółka widziałem a tak pozostaje mi tworzenie prozy.

Też raczej skłaniałbym się ku platikowi.:p
Ja też o nim myślę :)

zbigmaz01
24-01-2013, 18:22
Też raczej skłaniałbym się ku platikowi.
Ja myślałem o czymś podobnym.
164539
Z tym że można zamiast wgłębień po bokach zrobić to jako kanał na około, będzie prościej do wytoczenia :)

keteimj
24-01-2013, 22:20
Ja myślałem o czymś podobnym.
164539
Z tym że można zamiast wgłębień po bokach zrobić to jako kanał na około, będzie prościej do wytoczenia :)

Wasze pomysly i wizje są bardzo ciekawe ale może załóżcie nowy temat na forum i tam go rozwijajcie bo tak będziecie pisać ze trzy stony o waszych pomysłach a póżniej nowy użytkownik kotła musi przez to przebrnąc żeby znaleźć interesujące go rzeczy dotyczące kotła.
pozdrawiam

zbigmaz01
25-01-2013, 04:09
Wasze pomysly i wizje są bardzo ciekawe ale może załóżcie nowy temat na forum i tam go rozwijajcie bo tak będziecie pisać ze trzy stony o waszych pomysłach a póżniej nowy użytkownik kotła musi przez to przebrnąc żeby znaleźć interesujące go rzeczy dotyczące kotła.
pozdrawiamAle ten nowy użytkownik ma do przeczytania 10 może 12 wypowiedzi i zrobi to w minutę ale jest zorientowany co się robi aby sobie pomagać. Z drugiej strony temat prawie jest wyczerpany a w wielu wątkach na forum na pewno by utonął śmiercią naturalną.

raf1
25-01-2013, 18:38
Mysle, ze pomysly juz wyczerpane nie budujemy challenger'a, kto bedzie chcial to posklada to z jakis gotowych elementow a jak ktos ma zaciecie jak zbigmaz i dostep do tokarki to moze tworzyc dowoli.
Podziwiam was, że problem zostaje na waszej głowe i próbujecie go sami rozwiązać, ja dzisiaj złożyłem w tej sprawie reklamację i zobaczymy efekty.

zbigmaz01
25-01-2013, 18:45
Podziwiam was, że problem zostaje na waszej głowe i próbujecie go sami rozwiązać, ja dzisiaj złożyłem w tej sprawie reklamację i zobaczymy efekty.Ja nie narzekam że mój działa głośno, staram się myśleć jak sobie polepszyć :)
Rozumiem że to jest silnik, rozumiem że on pracuje, rozumiem też jak buczą siniki bo mam z nimi do czynienia na co dzień, ale jak mogę mieć lepiej to dlaczego nie?
W nocy muszę się naprawdę wsłuchać aby go usłyszeć, tylko dlaczego mam nie mieć lepiej?
Dzielę się tym co umiem a to czego nie umiem staram się zrozumieć.
Może komuś się przydadzą takie wiadomości i tym samym się odwzajemni :confused:
:wiggle:

raf1
25-01-2013, 19:04
Ja nie narzekam że mój działa głośno, staram się myśleć jak sobie polepszyć :)
Rozumiem że to jest silnik, rozumiem że on pracuje, rozumiem też jak buczą siniki bo mam z nimi do czynienia na co dzień, ale jak mogę mieć lepiej to dlaczego nie?
W nocy muszę się naprawdę wsłuchać aby go usłyszeć, tylko dlaczego mam nie mieć lepiej?
Dzielę się tym co umiem a to czego nie umiem staram się zrozumieć.
Może komuś się przydadzą takie wiadomości i tym samym się odwzajemni :confused:
:wiggle:
Podjedz do mnie a pokaże ci kocioł rodziców i możesz się zdziwić jak cicho może chodzić podajnik . Chyba żartujesz z tym naprawianiem , nie po to człowiek haruje jak wół żeby potem cos grzebać zmieniać w nowo zakupionym za ciężkie pieniądze produkcie. Chyba że tobie to odpowiada wiec sorry:oops:

zbigmaz01
25-01-2013, 19:59
Podjedz do mnie a pokaże ci kocioł rodziców i możesz się zdziwić jak cicho może chodzić podajnik . Chyba żartujesz z tym naprawianiem , nie po to człowiek haruje jak wół żeby potem cos grzebać zmieniać w nowo zakupionym za ciężkie pieniądze produkcie. Chyba że tobie to odpowiada wiec sorry:oops:
Ja nie naprawiam :)
Grzebać lubię aby wiedzieć co z czym się je :)
I naprawdę mi to odpowiada skoro wcześniej napisałem :

W nocy muszę się naprawdę wsłuchać aby go usłyszeć, tylko dlaczego mam nie mieć lepiej?
Jeszcze to napisałem :

Dzielę się tym co umiem a to czego nie umiem staram się zrozumieć.
Może komuś się przydadzą takie wiadomości i tym samym się odwzajemni :confused:
:wiggle:

raf1
25-01-2013, 22:08
Ja nie naprawiam :)
Grzebać lubię aby wiedzieć co z czym się je :)
I naprawdę mi to odpowiada skoro wcześniej napisałem :

Jeszcze to napisałem :
Tak jak wcześniej napisałem podjedz do mnie to ci pokaże jak może pracować podajnik, żebś nie musiał nasłuchiwać:lol2:

zbigmaz01
25-01-2013, 22:43
Tak jak wcześniej napisałem podjedz do mnie to ci pokaże jak może pracować podajnik, żebś nie musiał nasłuchiwać:lol2:
Każdemu się trafi zrobić jakiegoś babola, i śmiem twierdzić że to nie jest zamierzone. Nawet najlepsze auta się czasami psują :p
Za zaproszenie dziękuję ale wątpię abym zdążył to usłyszeć zanim do ciebie dotrę :lol2:

keteimj
26-01-2013, 08:59
Tak jak wcześniej napisałem podjedz do mnie to ci pokaże jak może pracować podajnik, żebś nie musiał nasłuchiwać:lol2:

Zareklamowaleś więc o co ci chodzi zawsze możesz zrezygnować i wziąć taki jak mają rodzice, a jak chcesz posłuchać a w zasadzie nieusłyszeć pracy podajnika to przyjedź do mnie:P

Ile można wkoło o tym samym?

raf1
26-01-2013, 16:48
Zareklamowaleś więc o co ci chodzi zawsze możesz zrezygnować i wziąć taki jak mają rodzice, a jak chcesz posłuchać a w zasadzie nieusłyszeć pracy podajnika to przyjedź do mnie:P

Ile można wkoło o tym samym?
Następny obrońca zwierząt , coraz ich więcej:P. Po to jest to forum, załóż sobie serwer oraz forum prywatne i będziesz miał pełna władze decyzyjną ;)

raf1
26-01-2013, 17:07
Bo ileż można o "Bzyczeniu Gucia" pisać ...

@raf1 a ty Co okres masz czy na kanapie tydzień spałeś ? ;)

Napisz lepiej ile Ci wungla zjada i jaką masz powierzchnię (jak ocieploną) + CWU , aaa i ile podłogówki ?

Bez urazy - żarcik :)
pozdro
adam
Przyrzekam już nie będę :no:. Robie dobiero kompeksowo poddasze zostało mi klatka i pokój sypialny do zabudowy k-g. Podłogówki mam ok.60 m2 a dom nie jest jeszcze ocieplony pow.180 m2. Przy robocie trzeba było troche grzać, wągla troche szło:o

keteimj
26-01-2013, 20:10
Następny obrońca zwierząt , coraz ich więcej:P. Po to jest to forum, załóż sobie serwer oraz forum prywatne i będziesz miał pełna władze decyzyjną ;)

Kolego raf1 prosiłbym bez epitetów,a po co jest to forum to chyba nie po to żebyś udzielał mi takich rad, ale jak możesz coś ciekawego podpowiedzieć na temat RBR-a to chętnie przeczytam :wink:

minertu
26-01-2013, 21:00
Niech każdy pisze co mu ślina na język przyniesie.

raf1
26-01-2013, 21:46
Niech każdy pisze co mu ślina na język przyniesie.
popieram :bye: byle nie o d... marynie ale jak w temacie

Delphion1
27-01-2013, 17:58
Jak tam Wasze spalania w okresie ostatnim mocno zimowym?
U mnie zżera około 14-15 kg na 24h z tym ,że domek 1 sezon opalany i temp w środku 17 st.(domek 100m2 )
Jaka mocą jedziecie na grupowym?Ja zmieniłem dziś z 8/12 na 8/8 bo mi więcej wpierdzielał :P

minertu
27-01-2013, 18:15
Podsumowanie z okresu od 2013-01-24 do 2013-01-27 (4 dni)


Średnie zużycie paliwa
33.93
kg/d


Średnia moc kotła
5.03
kW


Całkowite zużycie paliwa
135.72
kg


Średni koszt
21.38
PLN/d


Całkowity koszt

85.50
PLN

Piotrek42
27-01-2013, 18:23
Podsumowanie z okresu od 2013-01-24 do 2013-01-27 (4 dni)
Średnie zużycie paliwa 18.84 kg/d
Średnia moc kotła 3.89 kW
Całkowite zużycie paliwa 75.37 kg
Średni koszt 14.09 PLN/d
Całkowity koszt 56.36 PLN
temp 22,5-23 st

minertu
27-01-2013, 18:24
Zapomniałem o temp wewnętrznej 26deg :)
i 320m2 do ogrzania.
Tak tak mała sauna :)

zbigmaz01
27-01-2013, 18:43
320m2 średnia temp.23*C
165329
Wyliczenia z automatu.

minertu
27-01-2013, 19:10
320m2 średnia temp.23*C
165329
Wyliczenia z automatu.
Na nowy sezon się porównamy :)
Z czystej ciekawości będzie uruchomiony u mnie 17kW :)

zbigmaz01
27-01-2013, 19:19
Na nowy sezon się porównamy :)
Z czystej ciekawości będzie uruchomiony u mnie 17kW :)Ja muszę polikwidować dziury w swojej chałupie, zaczęło u mnie wiać i wszystko głupieje. Porównywanie zawsze czegoś uczy, więc dlaczego nie :confused::p

keteimj
27-01-2013, 19:23
ok 110m2 temp 21,1-21,6*
+ garaż 30m2 temp 10 -15 *
Podsumowanie z okresu od 2013-01-24 do 2013-01-27 (4 dni)
Średnie zużycie paliwa 16.64 kg/d
Średnia moc kotła 2.26 kW
Całkowite zużycie paliwa 66.55 kg
Średni koszt 12.98 PLN/d
Całkowity koszt 51.93 PLN

sipus31
27-01-2013, 19:32
140m +garaz 20m
temp 22st
Podsumowanie z okresu od 2013-01-24 do 2013-01-27 (4 dni)
Średnie zużycie paliwa 20.48 kg/d
Średnia moc kotła 4019.45 kW
Całkowite zużycie paliwa 81.92 kg
Średni koszt 12.60 PLN/d
Całkowity koszt 50.38 PLN

minertu
27-01-2013, 19:34
140m +garaz 20m
temp 22st
Podsumowanie z okresu od 2013-01-24 do 2013-01-27 (4 dni)
Średnie zużycie paliwa 20.48 kg/d
Średnia moc kotła 4019.45 kW
Całkowite zużycie paliwa 81.92 kg
Średni koszt 12.60 PLN/d
Całkowity koszt 50.38 PLN

He he z tą mocą to chyba przesadziłeś co?

Delphion1
27-01-2013, 19:37
No chłopaki rewelacja u Was, obym w przyszłym sezonie przy grzaniu na 22-23 miał podobnie.Pożyjemy zobaczymy.

Piotrek42
27-01-2013, 19:41
NO to masz za ostatni cały miesiąc dom 150m2 +40m2 garazu ogrzewanego 12-14 st +cwu tem w domu 22,5-23 st

Podsumowanie z okresu od 2012-12-29 do 2013-01-27 (30 dni)
Średnie zużycie paliwa 16.34 kg/d
Średnia moc kotła 3.21 kW
Całkowite zużycie paliwa 490.07 kg
Średni koszt 16.61 PLN/d
Całkowity koszt 498.24 PLN

sipus31
27-01-2013, 19:53
hmm,nie wiem wlasnie skad ta skala ,ale kazdy wie o co chodzi hehe

karoka65
27-01-2013, 20:20
Jak tam Wasze spalania w okresie ostatnim mocno zimowym?
U mnie zżera około 14-15 kg na 24h z tym ,że domek 1 sezon opalany i temp w środku 17 st.(domek 100m2 )
Jaka mocą jedziecie na grupowym?Ja zmieniłem dziś z 8/12 na 8/8 bo mi więcej wpierdzielał :P
No to też żadnej tragedii nie ma jak na dobry początek :)

chris__
27-01-2013, 20:23
hmm,nie wiem wlasnie skad ta skala ,ale kazdy wie o co chodzi hehe

Zle wprowadzona liczba w zakupie węgla ilość węgla na 1min zamiast np. 3,1 zrób 0,31

zbigmaz01
27-01-2013, 20:24
hmm,nie wiem wlasnie skad ta skala ,ale kazdy wie o co chodzi heheJak zmienisz w zakupie z 25000MJ na 25MJ będzie pasować :P

minertu
27-01-2013, 20:52
Jak zmienisz w zakupie z 25000MJ na 25MJ będzie pasować :PBingo :)

szczudlo
27-01-2013, 21:48
Panowie ja z moim spalaniem to nie mam się co chwalić... U mnie idzie około 27kg/dobę przy temp wew. 18-19*C oczywiście dom w trakcie budowy ale ocieplony. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie podobnie jak u Was, mam zamiar zamontować zawór N-drogowy i jakoś poprawić spalanie w mojej chałupie. Ile może sobie zawołać hydraulik za założenie takiego zaworu?

Piotrek42
27-01-2013, 21:54
Panowie ja z moim spalaniem to nie mam się co chwalić... U mnie idzie około 27kg/dobę przy temp wew. 18-19*C oczywiście dom w trakcie budowy ale ocieplony. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie podobnie jak u Was, mam zamiar zamontować zawór N-drogowy i jakoś poprawić spalanie w mojej chałupie. Ile może sobie zawołać hydraulik za założenie takiego zaworu?

A znając życie pewnie krzyknie ze 2 stówy:P

chris__
27-01-2013, 21:54
Panowie ja z moim spalaniem to nie mam się co chwalić... U mnie idzie około 27kg/dobę przy temp wew. 18-19*C oczywiście dom w trakcie budowy ale ocieplony. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie podobnie jak u Was, mam zamiar zamontować zawór N-drogowy i jakoś poprawić spalanie w mojej chałupie. Ile może sobie zawołać hydraulik za założenie takiego zaworu?

Po co ci ten zawór
Poszukaj lepiej dziur w chałupie będzie taniej

szczudlo
27-01-2013, 21:57
Po co ci ten zawór
Poszukaj lepiej dziur w chałupie będzie taniej

Hehe, no pewnie brak drzwi wewnętrznych między pomieszczeniami robi swoje, ale wydaje mi się, że taki zawór to dobra rzecz. Teraz nie mam możliwości podnieść temperatury powrotu, i piecyk szaleje jak dostaje masę zimnej wody. ...

karoka65
27-01-2013, 22:08
Powiem tak jak chris.
Czy będziesz miał ten zawór czy nie to ile chata straci tyle trzeba w nią wpakować.

sipus31
27-01-2013, 22:14
Jak zmienisz w zakupie z 25000MJ na 25MJ będzie pasować :P

dzieki:rolleyes:

chris__
27-01-2013, 22:14
Hehe, no pewnie brak drzwi wewnętrznych między pomieszczeniami robi swoje, ale wydaje mi się, że taki zawór to dobra rzecz. Teraz nie mam możliwości podnieść temperatury powrotu, i piecyk szaleje jak dostaje masę zimnej wody. ...
Ustaw CWU jako CWU + mieszajaca i po problemie.
Zawór nie potrzebny
Zaoszczędzisz z 4stówki

szczudlo
27-01-2013, 22:18
Ustaw CWU jako CWU + mieszajaca i po problemie.
Zawór nie potrzebny
Zaoszczędzisz z 4stówki

CWU jest na dzień dzisiejszy zupełnie odłączony, i tak pewnie pozostanie jeszcze przyszły sezon.

chris__
27-01-2013, 22:23
CWU jest na dzień dzisiejszy zupełnie odłączony, i tak pewnie pozostanie jeszcze przyszły sezon.

zawór zamontujesz teraz czy później.
W przyszłym sezonie będzie CWU to tak ustawisz
Nie komplikuj im prościej tym lepiej.

szczudlo
27-01-2013, 22:26
zawór zamontujesz teraz czy później.
W przyszłym sezonie będzie CWU to tak ustawisz
Nie komplikuj im prościej tym lepiej.

Nie zrozumiałeś mnie, zawór mam zamiar zamontować tak żeby był gotowy na przyszły sezon. CWU w przyszłym sezonie nie będzie jeszcze podłączone, nie potrzebna nam ciepła woda na budowie.

minertu
27-01-2013, 22:26
Jak wiecie w mojej instalacji jest zawór 4D.
Kiedyś przestawiłem przepływ całkowicie na instalację.Zużycie opału wzrosło po 2 dniach o ok 3kg/24h

chris__
27-01-2013, 22:35
Nie zrozumiałeś mnie, zawór mam zamiar zamontować tak żeby był gotowy na przyszły sezon. CWU w przyszłym sezonie nie będzie jeszcze podłączone, nie potrzebna nam ciepła woda na budowie.
Po sezonie zapomnisz o zaworze bo ważniejsze będzie to na czym będziesz leżał :)
Jak chcesz to montuj nikt ci nie broni.

karoka65
27-01-2013, 22:53
Jak wiecie w mojej instalacji jest zawór 4D.
Kiedyś przestawiłem przepływ całkowicie na instalację.Zużycie opału wzrosło po 2 dniach o ok 3kg/24h
No to musiałeś mieć cieplej w domu bo nie widzę innej możliwości.

Czerny
27-01-2013, 23:27
A ja się nie pochwalę jeszcze, bo to i tak nie jest możliwe by kocioł tak dużo palił :no:

karoka65
27-01-2013, 23:36
A ja się nie pochwalę jeszcze, bo to i tak nie jest możliwe by kocioł tak dużo palił :no:
Spali, spali. W zeszłym roku w takim okresie jak teraz potrafił mi zasobnik zeżreć w 3 doby czyli po 43 nawet 45kg/dobę, teraz po ociepleniu to samo wystarcza na 8 dni :)

Czerny
27-01-2013, 23:42
Jak podłączyliście czujniki temperatury, że pokazują temperaturę wewnątrz oraz temperaturę podłogówki??? W mojej skrzynce sterownika nie mam wyjścia na podłogówkę :o

Już znalazłem :p

sipus31
28-01-2013, 06:50
Jak wiecie w mojej instalacji jest zawór 4D.
Kiedyś przestawiłem przepływ całkowicie na instalację.Zużycie opału wzrosło po 2 dniach o ok 3kg/24h

ana jakiej pozycji masz ustawiony teraz?

minertu
28-01-2013, 07:19
No to musiałeś mieć cieplej w domu bo nie widzę innej możliwości.Tak cieplej było dlatego zawór pozwala nam na wyregulowanie wody wychodzącej na układ.Oczywiście sprawę załatwią termostaty ale z 4D mamy płynną pracę kotła i nie ma skoków temp.U mnie jeszcze wszędzie termostatów nie ma a pewna osoba nieźle by się nimi bawiła tak więc w tym przypadku 4D się sprawdza doskonale.Raz ustawiony odpowiednio b.dobrze działa z pogodówką .Głównie jak na zewnątrz jest ciepło a na kotle nie zejdziemy niżej niż 42deg.

minertu
28-01-2013, 07:20
ana jakiej pozycji masz ustawiony teraz?
W skali 0-6 jest lekko nad 4

minertu
28-01-2013, 07:22
Jak podłączyliście czujniki temperatury, że pokazują temperaturę wewnątrz oraz temperaturę podłogówki??? W mojej skrzynce sterownika nie mam wyjścia na podłogówkę :o

Już znalazłem :pHeh popatrz ile czasu zmarnowałeś,wydawało by się,że łatwiej zapytać niż poczytać.
Dla przyszłych czytających,czujnik podłogowy wpinamy w gniazdo T.ZAW

jazzy77
28-01-2013, 08:02
Ja się dopiszę do statystyk też.
U mnie średnio 25kg/dobę, pierwszy sezon grzania, podłogówka 80 m2, łącznie 160 m2 + garaż i pralnia 60m2 też grzane. A temp w domu można zobaczyć na sterowniku.

Piotrek42
28-01-2013, 08:04
Ja się dopiszę do statystyk też.
U mnie średnio 25kg/dobę, pierwszy sezon grzania, podłogówka 80 m2, łącznie 160 m2 + garaż i pralnia 60m2 też grzane. A temp w domu można zobaczyć na sterowniku.

Jak na pierwszy sezon to fajne masz spalanie :) ale 21,5 to to ziąb... :D

jazzy77
28-01-2013, 08:55
21,5 to jest na górze, gdzie nie przebywam w ciągu dnia i m.in. sypialnia też tam jest i brak drzwi. Więcej nie potrzeba tam i tak za ciepło jest. Na dole grzeje mi tylko podłogówka i jest te 23

keteimj
28-01-2013, 09:01
Jak na pierwszy sezon to fajne masz spalanie :) ale 21,5 to to ziąb... :D

Jaki ziąb? właśnie dla mnie to również najodpowiedniejsza temp. bo jak jest powyżej to już się męczę w tym luksusie, a w sypialni utrzymuję 20-20,5 i nie robię tego z oszczędności:rolleyes:

johny34
28-01-2013, 09:42
Ja palę pierwszy sezon RBR -em , ale dom nie jest nowy i ocieplony 2 lata temu. Powierzchni grzewczej około 200 m2 - 21-22 kg/24h - jestem zadowolony :).
Wcześniej olej ciągnął mnie za kieszeń, że tylko na olej pracowałem :) , a teraz 1/3 kosztów i może nie bez obsługowo, ale za te 2/3 kosztów w kieszeni chętnie do kotłowni pójdę dosypać groszku czy wyrzucić popiół :)

marek43
28-01-2013, 11:53
Johny powiedz mi jak to jest z tymi metrami ja mam rbr17 i wychodzi mi 320min zasypuje mialem kwalifikowanym i a tobie wychodzi ponad 400min?

minertu
28-01-2013, 12:53
Johny powiedz mi jak to jest z tymi metrami ja mam rbr17 i wychodzi mi 320min zasypuje mialem kwalifikowanym i a tobie wychodzi ponad 400min?Witam Pana Marka.
Różnica bierze się z granulacji opału.

marek43
28-01-2013, 13:00
witam cie minertu sądzilem że mialu to wiecej wchodzi wagowo w stsunku do groszka czy retopalu

minertu
28-01-2013, 13:04
witam cie minertu sądzilem że mialu to wiecej wchodzi wagowo w stsunku do groszka czy retopaluWięcej wagowo ale też więcej poda do spalenia.

jszbp
28-01-2013, 13:14
Patrzę na schemat (przekrój) RBR Ekouniwersal w DTR-ce i jest tam napisane, że kierownica obiegu spalin normalnie powinna być zamknięta, a w przypadku pracy z rusztem awaryjnym - otwarta. Dlaczego?? Chodzi o to, że zawartość rusztu awaryjnego może zasłonić przelot u dołu pieca do kanału pionowego..?
Palenie z otwartą przepustnicą chyba duże straty generuje..?

marek43
28-01-2013, 13:16
to poszerza mą wiedze a tak nawiasem pisząc to czytam was wszystkich bardzo uważnie ze mnie się smieją tu w domu że jestem uzależniony ale ja to lubie duzo się ucze kreci mnie to tymbardziej .że jestem kompletnym laikiem pozatym wiedza od praktyków jest znakomita a pozatym podgląd sterowników to jest bajka tu niemoże być picu picu.Potem opisze swą instalacje chodzi to nieżle ale to nieto co winno być patrzą na forum

minertu
28-01-2013, 13:39
Patrzę na schemat (przekrój) RBR Ekouniwersal w DTR-ce i jest tam napisane, że kierownica obiegu spalin normalnie powinna być zamknięta, a w przypadku pracy z rusztem awaryjnym - otwarta. Dlaczego?? Chodzi o to, że zawartość rusztu awaryjnego może zasłonić przelot u dołu pieca do kanału pionowego..?
Palenie z otwartą przepustnicą chyba duże straty generuje..?Przy paleniu na ruszcie awaryjnym mamy inne temp spalin no i oczywiście przysłonisz obieg spalin od dołu.

marek43
28-01-2013, 13:50
Minertu jak oceniasz w zakresie kalorycznośći i spiekalności ten worek węgla zeskładu z lędzin to był retopal

johny34
28-01-2013, 14:21
Marek ja mam zasobnik od 23KW - mieści około 150 kg (6 worków). Groszek mam Pieklorz.

marek43
28-01-2013, 14:41
Marek ja mam zasobnik od 23KW - mieści około 150 kg (6 worków). Groszek mam Pieklorz.

To wyjaśnia me wątpliwości po odp. Minertu on ma racje .że granulacja ale to zbyt duża różmica tera mi pasuje

karoka65
28-01-2013, 15:05
johny chciał duży to dostał duży a jeszcze wydawał mu się za mały hehe

johny34
28-01-2013, 15:09
Jak to mówią "duży może więcej" - w tym wypadku może więcej pomieścić :) Dobrze, że można sobie przed zakupem wszystko ustalić i co trzeba pozmieniać :)

minertu
28-01-2013, 15:46
Jak to mówią "duży może więcej" - w tym wypadku może więcej pomieścić :) Dobrze, że można sobie przed zakupem wszystko ustalić i co trzeba pozmieniać :)Już takiej możliwości nie ma.

karoka65
28-01-2013, 16:33
Oj tam, oj tam.

jazzy77
28-01-2013, 16:59
Nie chce już więcej męczyć minertu mailami, bo chyba ma mnie już dość :) , więc zapytam jeszcze tutaj na forum. Cały czas zbieram z popielnika połowę niedopałków, połowę popiołu. Teraz np. opróżniałem prawie cały popielnik po ok 30 godzinach od ostatniego razu. Minertu napisał, że powodem jest odstawianie kotła. Czy można coś z tym zrobić? Coś przerobić?

johny34
28-01-2013, 17:36
Oj tam, oj tam.

:) dokładnie :)

jszbp
28-01-2013, 17:51
Przy paleniu na ruszcie awaryjnym mamy inne temp spalin no i oczywiście przysłonisz obieg spalin od dołu.

Dzięki za odpowiedź, ale czy możesz to rozwinąć (inne temp. spalin)? Tzn. jakie i dlaczego przez to trzeba otwierać kierownicę spalin?

karoka65
28-01-2013, 18:34
Co do samej temp. spalin to i tak musisz wyjąć czujnik z czopucha paląc na ruszcie awaryjnym.
Przysłonięcie obiegu spalin do dołu tak i przede wszystkim zabezpieczenie kanału pionowego przed zalepieniem.
Ludzie czasem chcą wrzucić wszystko od mokrego drewna po stare gumowce a to jest kocioł na eko groszek czy miał a nie śmieciuch z możliwością palenia eko groszkiem :)
Wiem jak to wygląda w praktyce, wszyscy pytają ale nikomu nie chce się z tego korzystać jak spróbuje palić na palniku.
Żaden z tych wymienionych przez ciebie kotłów nie zapewni ci jakiejś zadowalającej stałopalności, palić oczywiście nie można ale jak zdołasz si ę przekonać jest to bardzo upierdliwe.
Nie wierz w to co piszą producenci że on coś tam ma czego nie ma temten bo do jednego jak i drugiego takie samo gówno wsadzisz na ten ruszt.
Może chłopaki ci co dopiszą jak to jest.

keteimj
28-01-2013, 19:20
teraz chyba już na ustawieniu typu podajnika- retortowy ręczny nie trzeba wyjmować czujnika, nie wiem nie probowałem jak to dziala może na wiosnę przetestuję jak lenistwo nie zwycięży:rolleyes:

Alina&Mariusz
28-01-2013, 19:48
Temperatura wewnątrz ok. 19 st., temp. zew. poniżej -10, spalanie... 60 kg/dobę :mad:

Piotrek42
28-01-2013, 19:57
Temperatura wewnątrz ok. 19 st., temp. zew. poniżej -10, spalanie... 60 kg/dobę :mad:


masz rbr.. wrzuć stera na forum lub priv..

zbigmaz01
28-01-2013, 20:17
Temperatura wewnątrz ok. 19 st., temp. zew. poniżej -10, spalanie... 60 kg/dobę :mad:

Chyba się nie mylę ale to pierwsza zima i jeszcze kupa wilgoci w ścianach?

Alina&Mariusz
28-01-2013, 20:46
Chyba się nie mylę ale to pierwsza zima i jeszcze kupa wilgoci w ścianach?

Zgadza się, to pierwsza zima. Jak na dworze było około -5 to węgla zjadał tylko po 30 kilka kg. Teraz przy -15 spala około 60 kg na dobę. W sumie jak na grzanie 260m2 podłogówki to nie jest jakoś upiornie dużo chyba. Wtedy jednak jak spalił 50kg to w domu było 23 stopnie a teraz 19. Podkręciłem dziś trochę temperaturę wody na podłogi i zobaczę jak jutro się zmieni.
Net będzie mam nadzieję w przyszłym tygodniu już na stałe bo teraz jak tam dojeżdżałem to często zrywał połączenie, a po zamontowaniu gniazdek załączę prawdziwy router.

zbigmaz01
28-01-2013, 21:34
...
Jak tam zbigzmaz działasz coś tam? Ja dzisiaj dzwoniłem za sprzęgłem mam dzwonić jescze raz w piątek bo akurat mam wolne, szukam takiego żeby otwór pasował do wałka silnika, okazuje się, że to nie takie proste bo standardowo są tylko rozwiercane a rowek na klin jest na życzenie, poza tym chcę znaleść takie aby nie było dłuższe niż 4-5 cm..
Jeszcze nie szukałem, dzisiaj miałem trochę roboty i jeszcze doszło mi dosypanie do kotła a i przy okazji zawsze czyszczę. Jako że nie lubię wyłączać kotła to czekałem na przejście w podtrzymanie, wyczyszczony zgrubnie :)
Zasypany podczas pracy, nie kopci, nie dymi i nie śmierdzi z zasobnika. Tak zawsze staram się robić bez wyłączania. Co do sprzęgła jak coś znajdziesz to daj znać. Ja najpierw muszę pomierzyć i coś namodzić jako dystans. To co wcześniej narysowałem to tak tylko wizualnie , teraz trzeba z wymiarami. Mam dostęp do maszyn i potrafię je obsługiwać, dla mnie to nie problem. Pierwsze to właśnie to sprzęgło a potem długość dystansu sama wyjdzie.
Wracając do twojego palenia to wcale nie tak dużo :)
U mnie przez ostatnie dni sakramencko wiało i co wyszło z kotła to też wyszło z chałupy. Dziurawa jak durszlak, ostatni zasyp to 44kg/24h
A co do twojego softu to nie masz jakiegoś kolegi co jest troszkę oblatany na kompie? To nie jest trudne a pod okiem nadzoru z forum można to zrobić w 10min z komentarzem na forum. Przydałby ci się ten ostatni, wszystko byś sobie ustawił jak chcesz. Przemyśl to.
Wystarczy że ściągniesz soft, podłączasz kabel i po minucie już masz a po drugiej wgraną stronę www. Soft można ściągnąć w innym miejscu nie koniecznie przy kotle.
Przemyśl :)

Czerny
28-01-2013, 23:09
Późno już, ale bardzo chciałbym P O D Z I Ę K O W A Ć Piotrowi42 za mnóstwo godzin poświęconych mojemu RBR-kowi. Wyprowadził mi go na "ludzi" i zaczyna się wszystko ładnie układać.
W pewnym momencie mój kociołek zażyczył sobie 100 kg/dobę ale jak go Piotrek wziął w obroty, to szybko mu spadła zachłanność:p

Teraz tylko być może małe przeróbki instalacji i będę wreszcie zadowolony z zakupu RBR-ka.

Piotrek, dziękuję jeszcze raz i... proszę o jeszcze :rolleyes::p:rolleyes:

Piotrek42
28-01-2013, 23:21
Proszę bardzo :) niech Ci służy i mało spala ;)

minertu
29-01-2013, 00:33
Oj tam, oj tam.Ja wiem,że nie ma nie wiem jednak co Ty wiesz.

minertu
29-01-2013, 00:46
Nie chce już więcej męczyć minertu mailami, bo chyba ma mnie już dość :) , więc zapytam jeszcze tutaj na forum. Cały czas zbieram z popielnika połowę niedopałków, połowę popiołu. Teraz np. opróżniałem prawie cały popielnik po ok 30 godzinach od ostatniego razu. Minertu napisał, że powodem jest odstawianie kotła. Czy można coś z tym zrobić? Coś przerobić?Ja tego nie powiedziałem,ze mam cię dość tylko Ty sam.I widzę,że usilnie czekasz na potwierdzenie tego co ci powiedziałem :)

jazzy77
29-01-2013, 07:15
Ja tego nie powiedziałem,ze mam cię dość tylko Ty sam.I widzę,że usilnie czekasz na potwierdzenie tego co ci powiedziałem :)
Nie no, jest mi po prostu już głupio Ciebie męczyć. Dzięki Tobie to wszystko chodzi. Ale denerwują mnie te niedopałki i chciałem się dowiedzieć jeszcze, czy jakieś pomysły. Może jakaś przeróbka instalacji jest potrzebna?

patyk05
29-01-2013, 12:10
Bez podglądu trudno ocenić czemu temp. podajnika rośnie bo nie wiadomo w którym momencie ona rośnie czy po odstawieniu się pieca czy w takcie pacy i zmniejszanie nadmuchu tu nie pomaga tylko działa odwrotnie, a może oprócz paliwa coś się zmieniło w twoim kociołku może jakaś nieszczelność w podajniku lub koszu i po wylaczeniu dmuchawy ciagnie ci delikatnie w drugą stronę( kanały i czopuch dobrze wyczyszczone?), a jak system wypychania paliwa zaobserwowałeś czy działa, przecież powinien też zadziałać, moim zdaniem kombinowanie z cegłami to prowizorka i niespecjalnie tu pomoże jeżeli było ok na innym węglu to zmiana paliwa nie specjalnie tu skutkuje co innego przy paleniu peletem można by bylo to zakładać , ja obstawiam obrócenie ciągu ale jak udostępnisz podgląd to pewnie będzie łatwiej coś wywnioskować i specjaliści się wypowiedzą. Jakim paliwem teraz palisz?, więcej ma poweru od Wieczorka

Witam
W koncu udało mi się wszystko skonfigurować i możecie zajżeć na mój kociołek https://esterownik.pl/remote/2384. Wczoraj powróciłem do zasypania tym nieszczesnym goszekiem i znowu wieczorem przykra niespodzianka piec wygaszony. Prosze spojrzcie na to i podzielcie sie waszymi opiniami. Ekogroszek z kopalni wieczorek. Przypominam że przy węglu gorszej jakości nie ma tego problemu wszystko dziala jak nalezy mozna spojrzec w historii. A poniewaz zakupilem wieksza ilosc tego lepszego wegla to chcialbym go spalic :). Z góry dziekuje.

chris__
29-01-2013, 13:03
Witam
W koncu udało mi się wszystko skonfigurować i możecie zajżeć na mój kociołek https://esterownik.pl/remote/2384. Wczoraj powróciłem do zasypania tym nieszczesnym goszekiem i znowu wieczorem przykra niespodzianka piec wygaszony. Prosze spojrzcie na to i podzielcie sie waszymi opiniami. Ekogroszek z kopalni wieczorek. Przypominam że przy węglu gorszej jakości nie ma tego problemu wszystko dziala jak nalezy mozna spojrzec w historii. A poniewaz zakupilem wieksza ilosc tego lepszego wegla to chcialbym go spalic :). Z góry dziekuje.

Kup gorszy i mieszaj 1-1
Worek gorszego worek lepszego

pawko_
29-01-2013, 13:15
Jeszcze nie palę w swoim maluchu, ale powiedzcie mi panowie jak często czyścicie kociołek ? Albo może inaczej, co ile trzeba go czyśćić ?
Znajomy mówi, że swój czyści przed sezonem zimowym i po sezonie (cały rok chodzi kociołek). Czytam wypowiedzi zbigmaza i pisze, że czyści co zasyp, więc jak to jest ?
Powiedzcie mi, czy tym czyszczakiem (metalowy pręcik dołączony do kotła) szorujemy w tej wyczystce po ścianach ? Czy tam gdzie jest palnik, też tym cudem jeździmy po ścianach ? Rozumiem, że również musimy wykonać parę ruchów tym ustrojstwem z tyłu ? I kocioł powinien być wyczyszczony ? Czy można to robić w chiwli gdy kocioł pracuje pełną mocą, czy dopiero w podtrzymaniu ? Czy potrzebuję jeszcze jakiś przyrządów do czyszczenia oprócz dołączonego do kotła czyszczaka ?

Przepraszam, że tak bełkocze ale zrozumcie laika :) Czytam cały czas ten wątek i ogólnie forum. Staram się wyłapywać przydatne informacje, ale co z tego jak jeszcze nie palę i nie mam jak tego przetestować.

henry-x
29-01-2013, 13:54
Nie trzeba 1:1 wystarczy 1 gorszego na 2 lepszego

henry-x
29-01-2013, 14:08
Witam
W koncu udało mi się wszystko skonfigurować i możecie zajżeć na mój kociołek https://esterownik.pl/remote/2384. Wczoraj powróciłem do zasypania tym nieszczesnym goszekiem i znowu wieczorem przykra niespodzianka piec wygaszony. Prosze spojrzcie na to i podzielcie sie waszymi opiniami. Ekogroszek z kopalni wieczorek. Przypominam że przy węglu gorszej jakości nie ma tego problemu wszystko dziala jak nalezy mozna spojrzec w historii. A poniewaz zakupilem wieksza ilosc tego lepszego wegla to chcialbym go spalic :). Z góry dziekuje.

Miałem podobny problem latem kiedy kocioł miał postój to po 25 minutach opał zgasł ,był wysoko kaloryczny zacząłem go mieszać z najtańszym czeskim brunatnym i było ok

karoka65
29-01-2013, 14:22
Patyk05 twój problem miał początek wczoraj po godzinie 16-ej, po tej godzinie zaczęła ci rosnąć temp. podajnika czego skutkiem było przekroczenie tej temperatury po godzinie 1-ej w nocy dzisiaj i doszło do wygaszenia kotła.

karoka65
29-01-2013, 14:26
Witaj henry dawno cię nie było, jak twój RBRek nie zaraził się "ptasią grypą" ?
Bo ostatnio epidemia panowała przy tych które zostały kupione przez kolegów z forum :)
Dziwi mnie że tylko te chorują.

minertu
29-01-2013, 14:33
Nie no, jest mi po prostu już głupio Ciebie męczyć. Dzięki Tobie to wszystko chodzi. Ale denerwują mnie te niedopałki i chciałem się dowiedzieć jeszcze, czy jakieś pomysły. Może jakaś przeróbka instalacji jest potrzebna?Instalacji zmieniać nie musisz no chyba,że wpadnę do ciebie i uznam,że coś jest nie tak.Tutaj jednak za instalatora jestem pewien więc nie ma potrzeby.Kawy możemy się napić na targach w Sosnowcu :)

henry-x
29-01-2013, 14:37
Widzę panowie że w ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się buczącym RBR-om ,czytając forum myślałem ,że to jakaś masowa histeria .Ale przecież zawsze może się trafić jakiś wadliwy towar nawet samochodom ze stajni mercedesa trafiają się felery .W październiku 2010 kupiłem piec firmy X dodam , że sypialnię mam na pierwszym piętrze , a piec osadzony na gumach z taśmociągu. Wieczorem kiedy kładłem się do łóżka, wyraźnie słyszałem dźwięk pracującego podajnika i to podobno byłą normą dla mnie ten dźwięk był zwiastowaniem spokojnej nocy, a nocek w piwnicy miałem kilkanaście ,albo nawet kilkadziesiąt .Zawsze mogłem liczyć na Wieśka (karoka65),którego nie raz nawet w nocy telefonem budziłem cierpliwie i skutecznie pomagał mi skorygować to g. . . . o . Na początku roku 2012 nadeszła chwila prawdy ostra zima pokazała prawdziwą sprawność kotła o mocy 18,5 KW, który miał ogrzać powierzchnię do 200m2 nie dał rady nawet 165m2. Ładny srebrny czopuch ze stali nierdzewnej zrobił się fioletowy ,a otulina instalacji wodnej wokół czopucha stopiła się temperatura w domu ciągle szła w dół. W chwili frustracji do piwnicy chciałem wstawić zwykłego śmieciucha .Dziś cieszę się że posłuchałem karoka65 i kupiłem od niego w marcu 2012 RBR , kupił także mój kolega obydwaj jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasze piece chodzą cicho i bezproblemowo.
Teraz dopiero mam komfort kotłowni gazowej opalanej węglem. Z uwagi na moje doświadczenie i tak uważam że z głośną pracą RBR grubo przesadzacie .

karoka65
29-01-2013, 15:01
No ale trochę opanowaliśmy super sterownik Techa, dobrze że fona do Play miałeś za free, hehe.
A jak tam u pana Mariusza bo on chyba tutaj nigdy nie zaglądał ?

keteimj
29-01-2013, 15:12
Witam
W koncu udało mi się wszystko skonfigurować i możecie zajżeć na mój kociołek https://esterownik.pl/remote/2384. Wczoraj powróciłem do zasypania tym nieszczesnym goszekiem i znowu wieczorem przykra niespodzianka piec wygaszony. Prosze spojrzcie na to i podzielcie sie waszymi opiniami. Ekogroszek z kopalni wieczorek. Przypominam że przy węglu gorszej jakości nie ma tego problemu wszystko dziala jak nalezy mozna spojrzec w historii. A poniewaz zakupilem wieksza ilosc tego lepszego wegla to chcialbym go spalic :). Z góry dziekuje.

Nie wiem czym ty i jak palisz ale chyba nie wieczorkiem, ja mam na ten sezon zakupiony i nie było problemu, na początku trochę niedopalonego spadalo do popielnika ale pokombinowałem dmuchawą i dawkowaniem i póżniej było super paliłem samym Wieczorkiem ze 3 tygodnie i bez problemu teraz mieszam z biomasą i jest też ok. Jeżeli niechce ci się kombinować ustawieniami to mieszaj tak jak ci koledzy radzą, ale teraz masz podgląd na to co się dzieje w kotle i tak jak ci Karoka napisal twoj problem zaczął sie dużo wcześniej i był czas na reakcję teraz już też trzeba reagowć czy przypadkiem nie palisz za nisko na ślimaku

henry-x
29-01-2013, 15:20
Witaj henry dawno cię nie było, jak twój RBRek nie zaraził się "ptasią grypą" ?
Bo ostatnio epidemia panowała przy tych które zostały kupione przez kolegów z forum :)
Dziwi mnie że tylko te chorują.
Cześć Wiesiu to nie epidemia to histeria

keteimj
29-01-2013, 15:26
Błagam!!!! Nie zaczynajcie na nowo lepiej pomóżcie koledze Patyk05, albo jakiś kawał niech ktoś wrzuci

henry-x
29-01-2013, 15:29
No ale trochę opanowaliśmy super sterownik Techa, dobrze że fona do Play miałeś za free, hehe.
A jak tam u pana Mariusza bo on chyba tutaj nigdy nie zaglądał ?
Mariusz nie ma potrzeby ,ani zainteresowania jak RBRa odpalił w zeszłym roku po zakupie tak bez problemu chodzi do dziś.

karoka65
29-01-2013, 15:45
Ja wierzę tym ludziom, że coś im nadal hałasuje
A czy ja piszę że nie ? Odezwałem się chyba do wszystkich.
Tylko trochę to dziwne.

karoka65
29-01-2013, 15:46
No to piszemy o dupie marynie :)

karoka65
29-01-2013, 15:48
Błagam!!!! Nie zaczynajcie na nowo lepiej pomóżcie koledze Patyk05, albo jakiś kawał niech ktoś wrzuci
Odpisałem na szybko koledze, trzeba jeszcze luknąć po wykresach.

zbigmaz01
29-01-2013, 15:50
Jeszcze nie palę w swoim maluchu, ale powiedzcie mi panowie jak często czyścicie kociołek ? Albo może inaczej, co ile trzeba go czyśćić ?
Znajomy mówi, że swój czyści przed sezonem zimowym i po sezonie (cały rok chodzi kociołek). Czytam wypowiedzi zbigmaza i pisze, że czyści co zasyp, więc jak to jest ?
Powiedzcie mi, czy tym czyszczakiem (metalowy pręcik dołączony do kotła) szorujemy w tej wyczystce po ścianach ? Czy tam gdzie jest palnik, też tym cudem jeździmy po ścianach ? Rozumiem, że również musimy wykonać parę ruchów tym ustrojstwem z tyłu ? I kocioł powinien być wyczyszczony ? Czy można to robić w chiwli gdy kocioł pracuje pełną mocą, czy dopiero w podtrzymaniu ? Czy potrzebuję jeszcze jakiś przyrządów do czyszczenia oprócz dołączonego do kotła czyszczaka ?

Przepraszam, że tak bełkocze ale zrozumcie laika :) Czytam cały czas ten wątek i ogólnie forum. Staram się wyłapywać przydatne informacje, ale co z tego jak jeszcze nie palę i nie mam jak tego przetestować.Tak czyszczę bo tak mi się chce i taki przyjąłem sobie standard :) Czysty kocioł lepiej oddaje ciepło i mniej w komin ucieka. Tym jak go nazywasz "metalowy pręcik" jeżdżę po ścianach i wymienniku u góry, czyli "sufity i podłogi" . Ściany na dole w komorze spalania też. Jednym słowem tam gdzie wejdzie ma być oskrobane. Szczotką też gdzie wejdzie, a na pewno ten wymiennik u góry. Komorę spalania sobie daruję i pozostaje tylko oskrobana:)
Jak będziesz to robił podczas pracy kotła to spaliny będziesz wąchał :) Ja tylko robię to podczas podtrzymania.
Ostatnio zajęło mi to 5min :)
Samo zasypanie opału to już nie czekam na podtrzymanie i sypię podczas normalnej pracy kotła. Nic mi się nie kopci, spaliny się nie wydostają tylko trochę kurzu przy wsypywaniu. Ale i z tym sobie radzę w ten sposób że sypię worek i to od samego spodu aby nie spadał z wysoka i delikatnie zamykam zasobnik, po minucie kak w środku kurz osiądzie sypię drugi worek i tak do pełna. Mało kurzu mało brudu i mało roboty.
Jeszcze jedno, nic dodatkowo nie dokupowałem, wystarcza ten asortyment który był w wyposażeniu kotła.
Zapomniałem o czopuchu i rurze do komina. To czyszczę co miesiąc a sam czujnik też podczas zasypu. Jego tylko wyciągnę i wkładam bo dziura jest pasowana i sama zrobi czyszczenie :)

zbigmaz01
29-01-2013, 15:54
No to piszemy o dupie marynie :)Dupę to ty będziesz niedługo miał spuchniętą jak uchwalą ustawę o związkach partnerskich http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)
http://emotikona.pl/emotikony/pic/0tongue.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0tongue.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0tongue.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0tongue.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0tongue.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)
http://emotikona.pl/emotikony/pic/0crazysex.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0crazysex.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0crazysex.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)

henry-x
29-01-2013, 16:02
Tak czyszczę bo tak mi się chce i taki przyjąłem sobie standard :) Czysty kocioł lepiej oddaje ciepło i mniej w komin ucieka. Tym jak go nazywasz "metalowy pręcik" jeżdżę po ścianach i wymienniku u góry, czyli "sufity i podłogi" . Ściany na dole w komorze spalania też. Jednym słowem tam gdzie wejdzie ma być oskrobane. Szczotką też gdzie wejdzie, a na pewno ten wymiennik u góry. Komorę spalania sobie daruję i pozostaje tylko oskrobana:)
Jak będziesz to robił podczas pracy kotła to spaliny będziesz wąchał :) Ja tylko robię to podczas podtrzymania.
Ostatnio zajęło mi to 5min :)
Samo zasypanie opału to już nie czekam na podtrzymanie i sypię podczas normalnej pracy kotła. Nic mi się nie kopci, spaliny się nie wydostają tylko trochę kurzu przy wsypywaniu. Ale i z tym sobie radzę w ten sposób że sypię worek i to od samego spodu aby nie spadał z wysoka i delikatnie zamykam zasobnik, po minucie kak w środku kurz osiądzie sypię drugi worek i tak do pełna. Mało kurzu mało brudu i mało roboty.
Jeszcze jedno, nic dodatkowo nie dokupowałem, wystarcza ten asortyment który był w wyposażeniu kotła.
Zapomniałem o czopuchu i rurze do komina. To czyszczę co miesiąc a sam czujnik też podczas zasypu. Jego tylko wyciągnę i wkładam bo dziura jest pasowana i sama zrobi czyszczenie :)

Ja palę od marca 2012 i dopiero w grudniu zrobiłem kontrolę czopucha otwierając rewizję ,było czysto czujnik też czysty

zbigmaz01
29-01-2013, 16:04
Odpisałem na szybko koledze, trzeba jeszcze luknąć po wykresach.
Przydałoby się zdjęcie palnika i tego co ma w popielniku, ciężko tak oceniać jak nie widzisz co tam jest.

karoka65
29-01-2013, 16:08
Cofnąłem się kilka dni wstecz i kociołek pięknie ciągnął po kresce. Może kolega napisze nam co kramował wczoraj w ustawieniach że ta temperatura tak poszybowała w górę ?

zbigmaz01
29-01-2013, 16:09
Cofnąłem się kilka dni wstecz i kociołek pięknie ciągnął po kresce. Może kolega napisze nam co kramował wczoraj w ustawieniach że ta temperatura tak poszybowała w górę ?No i ostatni soft by się przydał to nie ukryje jak miesza :P

zbigmaz01
29-01-2013, 16:11
Ja palę od marca 2012 i dopiero w grudniu zrobiłem kontrolę czopucha otwierając rewizję ,było czysto czujnik też czystyZnaczy masz dobry opał i dobre parametry.
Z tymi parametrami to też jest różnie bo można za dużo dmuchać i też będzie tego mało w czopuchu ale obszernie może być w popielniku.:P
Jedziesz na automacie to on sobie sam reguluje, a próbowałeś w grupowym? Nie będziesz miał takich skoków temp.

jazzy77
29-01-2013, 16:31
Instalacji zmieniać nie musisz no chyba,że wpadnę do ciebie i uznam,że coś jest nie tak.Tutaj jednak za instalatora jestem pewien więc nie ma potrzeby.Kawy możemy się napić na targach w Sosnowcu :)

Do Gniezna to trochę będziesz miał, ale zapraszam przy okazji.
W takim układzie co zrobić, by jednak było tych niedopałków jak najmniej.

zbigmaz01
29-01-2013, 16:36
Do Gniezna to trochę będziesz miał, ale zapraszam przy okazji.
W takim układzie co zrobić, by jednak było tych niedopałków jak najmniej.
Zrób zdjęcie i pokaż to co masz w popielniku i na palniku, będzie łatwiej doradzać.

karoka65
29-01-2013, 16:47
Jazzy to ty kiedyś dzwoniłeś jak grześka nie było ?
O aktualizację oprogramowania chodziło.

sipus31
29-01-2013, 16:47
Błagam!!!! Nie zaczynajcie na nowo lepiej pomóżcie koledze Patyk05, albo jakiś kawał niech ktoś wrzuci

To ja kawal :wiggle:

Dzwoni telefon w niebie.
Swiety Piotr odebral i mowi:
-Bogu to do Ciebie, ateisci
na to Bog
Powiedz im ze mnie nie ma.

:p:bye:;)

zbigmaz01
29-01-2013, 17:02
To ja kawal :wiggle:

Dzwoni telefon w niebie.
Swiety Piotr odebral i mowi:
-Bogu to do Ciebie, ateisci
na to Bog
Powiedz im ze mnie nie ma.

:p:bye:;)A jak tam u ciebie? Nie zalało cię?

patyk05
29-01-2013, 17:05
Cofnąłem się kilka dni wstecz i kociołek pięknie ciągnął po kresce. Może kolega napisze nam co kramował wczoraj w ustawieniach że ta temperatura tak poszybowała w górę ?

Nic w ustawieniach nie zmienialem tylko zasypalem podajnik tym felernym ekogroszkiem.

karoka65
29-01-2013, 17:11
Luknij sam na wykresy wczorajszego dnia i poprzednich.
Jak zbyszek pisał podrzuć jakieś fotki albo opisz jak to wygląda na palniku i w popielniku.
Widzisz wczoraj po 16-ej zaczęło ząbkować i temp. podajnika zaczęło podbijać jakby sterownik zaczynał w dwustan wpadać.

sipus31
29-01-2013, 17:40
a niby dlaczego?


A jak tam u ciebie? Nie zalało cię?

zbigmaz01
29-01-2013, 17:52
a niby dlaczego?Mówili w TV że tam powodzie były, śniegu kupę ale nie wiem czy w twoim rejonie:)

sipus31
29-01-2013, 17:58
Mówili w TV że tam powodzie były, śniegu kupę ale nie wiem czy w twoim rejonie:)

hmm,kurcze nie wiem w pracy jestem hehe

henry-x
29-01-2013, 18:03
Znaczy masz dobry opał i dobre parametry.
Z tymi parametrami to też jest różnie bo można za dużo dmuchać i też będzie tego mało w czopuchu ale obszernie może być w popielniku.:P
Jedziesz na automacie to on sobie sam reguluje, a próbowałeś w grupowym? Nie będziesz miał takich skoków temp.

W popielniku ok.1,5 szuflady popiołu na ok.150 kg opału opał prosto z kopalni Marcel w Radlinie kaloryczność powyżej 30MJ

henry-x
29-01-2013, 18:05
Znaczy masz dobry opał i dobre parametry.
Z tymi parametrami to też jest różnie bo można za dużo dmuchać i też będzie tego mało w czopuchu ale obszernie może być w popielniku.:P
Jedziesz na automacie to on sobie sam reguluje, a próbowałeś w grupowym? Nie będziesz miał takich skoków temp.

Dziś załadunek przesteruje na grupowe

zbigmaz01
29-01-2013, 18:10
Dziś załadunek przesteruje na grupoweDobierz odpowiednie wiatry coby za dużo w komin nie szło :)

patyk05
29-01-2013, 18:21
Luknij sam na wykresy wczorajszego dnia i poprzednich.
Jak zbyszek pisał podrzuć jakieś fotki albo opisz jak to wygląda na palniku i w popielniku.
Widzisz wczoraj po 16-ej zaczęło ząbkować i temp. podajnika zaczęło podbijać jakby sterownik zaczynał w dwustan wpadać.

Dzisiaj rano popielnik opróżniłem także nic tam nie ma. Na palniku pali sie znakomicie zadnego spiekania az milo165838
Widze iż powoli znowu temperatura podajnika rośnie. Co zrobic aby znowu nie obudzic sie rano i zaczac dzien od rozpalania pieca :(

jazzy77
29-01-2013, 18:26
Jazzy to ty kiedyś dzwoniłeś jak grześka nie było ?
O aktualizację oprogramowania chodziło.

Tak. Spanikowałem, bo trochę długo już to trwało i nie wiedziałem co począć. Dzięki za wtedy.


Zrób zdjęcie i pokaż to co masz w popielniku i na palniku, będzie łatwiej doradzać.

Zdjęcia dodałem nowe. Bardziej trzeba patrzeć w wiadro, bo zdążyłem już wysypać. Groszek ma 29 MJ. Zdjęcia z palnika są zarówno z podtrzymania (akurat koniec był), jak i z dmuchania.
https://picasaweb.google.com/remikkgniezno/20130103?authkey=Gv1sRgCIuAutTb3NeStwE

henry-x
29-01-2013, 18:31
Dobierz odpowiednie wiatry coby za dużo w komin nie szło :)

Będę próbował dobrze zestroić

zbigmaz01
29-01-2013, 18:34
Dzisiaj rano popielnik opróżniłem także nic tam nie ma. Na palniku pali sie znakomicie zadnego spiekania az milo165838
Widze iż powoli znowu temperatura podajnika rośnie. Co zrobic aby znowu nie obudzic sie rano i zaczac dzien od rozpalania pieca :(Strasznie nisko ci się pali, za mały kopiec i temp. wchodzi na palni a dalej na podajnik. Musisz mieć kopiec nad palnikiem a nie w środku bo ślimak się rozgrzeje i pokrzywi.

karoka65
29-01-2013, 18:38
Do kolegi Patyk05

Ten węgiel nie musi byś zły a wręcz przeciwnie, widać że dość nisko się pali i to wystarcza do utrzymania temperatury przez to ciągnie po palniku.
Teraz widać co się dzieje, te żeby jak pisałem są przyczyną, pisałem już o tym nie raz.
Spadło zapotrzebowanie na ciepło bo widać co za oknem, instalacja nie odbiera kociołek nie może zejść niżej i wchodzi w podtrzymanie co trochę, wredy z tego żaru na palniku rozgrzewa się caly palnik coraz bardziej i co kolejny cykl się to potęguje, w nocy znowu wywali alarm bo tendencja jak widać cały czas wzrostowa.
Przestaw w ustawieniach zaawansowanych typ kotła na 15kW, eko plus 16kW to pod Burnera-s bardziej wskazane.
Bliżej wiosny parametry podtrzymania trzeba będzie przestawić ale na razie nie są one ważne.

karoka65
29-01-2013, 18:54
Tak. Spanikowałem, bo trochę długo już to trwało i nie wiedziałem co począć. Dzięki za wtedy.




Nie ma za co :)
Następnym razem mów od razu kto jesteś bo takich podszywaczy za niby klientów mamy z grześkiem ostatnio na worki :)

patyk05
29-01-2013, 19:29
Do kolegi Patyk05

Ten węgiel nie musi byś zły a wręcz przeciwnie, widać że dość nisko się pali i to wystarcza do utrzymania temperatury przez to ciągnie po palniku.
Teraz widać co się dzieje, te żeby jak pisałem są przyczyną, pisałem już o tym nie raz.
Spadło zapotrzebowanie na ciepło bo widać co za oknem, instalacja nie odbiera kociołek nie może zejść niżej i wchodzi w podtrzymanie co trochę, wredy z tego żaru na palniku rozgrzewa się caly palnik coraz bardziej i co kolejny cykl się to potęguje, w nocy znowu wywali alarm bo tendencja jak widać cały czas wzrostowa.
Przestaw w ustawieniach zaawansowanych typ kotła na 15kW, eko plus 16kW to pod Burnera-s bardziej wskazane.
Bliżej wiosny parametry podtrzymania trzeba będzie przestawić ale na razie nie są one ważne.

Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

Czerny
29-01-2013, 19:36
A ja z innej beczki. Macie jakiś patent by cały węgiel schodził z zasobnika do podajnika? Bo w mojej 17-tce zawsze na załamaniu blach zostaje jakieś 3/4 worka 25 kilowego, a w podajniku puściutko.

karoka65
29-01-2013, 19:43
Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(
Przestaw na razie na 15kW jak się nie uspokoi to można spróbować przejść na grupowe.
Najbardziej skuteczne będzie oszukanie czujnika, na pewno nie będziesz rozpalał :)
Możesz go delikatnie czymś odizolować tam gdzie jest teraz, też go w konia trochę zrobisz.

raf1
29-01-2013, 20:01
Cześć Wiesiu to nie epidemia to histeria
przyjedz do mnie to posłuchasz tej histerii za prawie 8kk. A własnie Wiesiek co z moją reklamacją ?

keteimj
29-01-2013, 20:02
Ja bym zrobil tak na początek na ręczne i podjechał kopczyk do góry,a później Praca podajnika w grzaniu na 8 i obserwacja dmuchawę też trochę podciągnąłbym w górę ten opał potrzebuje trochę więcej poweru ale fakt że sam w sobie też ma power to później nie ma co kręcić wszystkim naraz.
Ale pewnie jeszcze moje spostrzeżenia fachmeni poprawią, a i zrob aktualizację:no:

karoka65
29-01-2013, 20:08
A własnie Wiesiek co z moją reklamacją ?
Odpisywałem z fona, nie doszło ?
Przyjęta a dlaczegoż by nie.

raf1
29-01-2013, 20:10
Odpisywałem z fona, nie doszło ?
nie

zbigmaz01
29-01-2013, 20:15
nie

Jak chodził do szkoły to o takich nie uczyli, a jako samouk dalej się uczy a jeszcze bardziej zdziwiony jak coś wyjdzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)

raf1
29-01-2013, 20:21
Jak chodził do szkoły to o takich nie uczyli, a jako samouk dalej się uczy a jeszcze bardziej zdziwiony jak coś wyjdzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)
Możesz bardziej przybliżyć temat bo nie bardzo rozumiem?

karoka65
29-01-2013, 20:21
nie
Odpisałem zaraz po wpłynięciu. Chwile potem przekazałem do producenta bo to on udziela gwarancji na swój wyrób.
Dzwoniłem wczoraj w tej sprawie, dzisiaj miała zapaść decyzja co dalej, dam znać.

raf1
29-01-2013, 20:32
Odpisałem zaraz po wpłynięciu. Chwile potem przekazałem do producenta bo to on udziela gwarancji na swój wyrób.
Dzwoniłem wczoraj w tej sprawie, dzisiaj miała zapaść decyzja co dalej, dam znać.
Ok, dzięki za zainteresowanie

karoka65
29-01-2013, 20:35
Ok, dzięki za zainteresowanie
A nie ma za co to mój obowiązek.

henry-x
29-01-2013, 22:46
Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

Wejdź na kalibrację czujników i podkręć czujnik podajnika o -10 lub- 15 ja mam -15 mi pomogło nie będziesz musiał niczym izolować ani przenosić czujnika:rolleyes:

karoka65
29-01-2013, 22:53
Henry tu są przeciwnicy takich pomysłów, także nie proponowałem.
Czasem to co proste jest najbardziej skuteczne :)

henry-x
29-01-2013, 22:56
Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

Z wykresu co widać to niewielki przerost o parę stopni kalibracja pomoże tylko w Twoim sofcie nie pamiętam o ile można skorygować czujnik

patyk05
29-01-2013, 22:59
Henry tu są przeciwnicy takich pomysłów, także nie proponowałem.
Czasem to co proste jest najbardziej skuteczne :)

Narazie podnislem kopczyk na trybie recznym moze do rana dociagnie. Mam ptanie ktos na forum pisal ze mu slimaka pogielo od zbyt wysokiej temperatury. Czy to możliwe? Jezeli przekalibruje czujnik lub przeniose i bedzie caly czas utrzymywac sie wysoka temp to czy nic sie nie uszkodzi?

henry-x
29-01-2013, 23:00
Henry tu są przeciwnicy takich pomysłów, także nie proponowałem.
Czasem to co proste jest najbardziej skuteczne :)

Wiesiu ,ale jest mniej roboty z korektą czujnika niż z jego przenoszeniem czy izolowaniem

henry-x
29-01-2013, 23:18
Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

O ile się nie mylę to w nowym sofcie 0.3.1.4 po przekroczeniu temp.wystąpi tylko alarm,ale sterownik dalej będzie w trybie auto bynajmniej tak było 0.3.1.0:rolleyes:

henry-x
29-01-2013, 23:23
Zasyp zrobiony ,przesterowany na grupowe.Idę spać DOBRANOC:bye:

keteimj
30-01-2013, 08:27
Narazie podnislem kopczyk na trybie recznym moze do rana dociagnie. Mam ptanie ktos na forum pisal ze mu slimaka pogielo od zbyt wysokiej temperatury. Czy to możliwe? Jezeli przekalibruje czujnik lub przeniose i bedzie caly czas utrzymywac sie wysoka temp to czy nic sie nie uszkodzi?

Dostęp do pieca i komputera reglamentowany? czy co,działaj samo się nie zrobi, przyjmij wariant albo kolegów albo mój lub pomieszaj trzy porady naraz nie ma co tak balansować na linie i gasić pożarów tylko reagować wcześniej. Zrób aktualizację sterownika będzie widać poczynione zmiany, bo nie wiadomo dlaczego wczoraj po 22-giej i 24- tej temperatura zaczęła gwałtowniej przyrastać wcześniej tak jak i teraz jest bardzo wysoka ale idzie to raczej liniowo. Te 20* wewnątrz to zamierzone czy tyle daje rade

A jeszcze jedno z tym ślimakiem to ci nikt nie zagwarantuje, że tak nie będzie ale to też nie znaczy że musi tak być . A wrazie by cięto dopadło i czujnik byłby przesunięty to robisz to na własne ryzyko

minertu
30-01-2013, 09:28
Tak. Spanikowałem, bo trochę długo już to trwało i nie wiedziałem co począć. Dzięki za wtedy.



Zdjęcia dodałem nowe. Bardziej trzeba patrzeć w wiadro, bo zdążyłem już wysypać. Groszek ma 29 MJ. Zdjęcia z palnika są zarówno z podtrzymania (akurat koniec był), jak i z dmuchania.
https://picasaweb.google.com/remikkgniezno/20130103?authkey=Gv1sRgCIuAutTb3NeStwE (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fpicasaweb.google. com%2Fremikkgniezno%2F20130103%3Fauthkey%3DGv1sRgC IuAutTb3NeStwE)Ta dysza raczej nadaje się do uszczelnienia.Widać po płomieniu.No chyba,ze masz węgiel nie wiadomo jaki.

patyk05
30-01-2013, 09:33
Dostęp do pieca i komputera reglamentowany? czy co,działaj samo się nie zrobi, przyjmij wariant albo kolegów albo mój lub pomieszaj trzy porady naraz nie ma co tak balansować na linie i gasić pożarów tylko reagować wcześniej. Zrób aktualizację sterownika będzie widać poczynione zmiany, bo nie wiadomo dlaczego wczoraj po 22-giej i 24- tej temperatura zaczęła gwałtowniej przyrastać wcześniej tak jak i teraz jest bardzo wysoka ale idzie to raczej liniowo. Te 20* wewnątrz to zamierzone czy tyle daje rade

A jeszcze jedno z tym ślimakiem to ci nikt nie zagwarantuje, że tak nie będzie ale to też nie znaczy że musi tak być . A wrazie by cięto dopadło i czujnik byłby przesunięty to robisz to na własne ryzyko

Właśnie dokonałem aktualizacji po tym jak ponownie wyskoczył alarm. Wczoraj o 22 zmieniłem za radą kolegi typ kotła z 16kw na 15kw i tak sie podzialo. 20stopni jest w pomieszczeniach na dole przeznaczonych pod dzialalnosc wiec to jest zamierzone, u góry w pomieszczeniach mieszkalnych mam 22-23 stopnie. Powierzchni jest 360m2 ale kociolek 23kw daje spokojnie rade.
zaraz zwieksze podawanie i dmuchawe zobaczymy. Wolalbym nie uszkodzic kotla i stracic gwarancje wiec narazie nie bede przesuwał czujnika ani go kalibrował.

minertu
30-01-2013, 10:07
Właśnie dokonałem aktualizacji po tym jak ponownie wyskoczył alarm. Wczoraj o 22 zmieniłem za radą kolegi typ kotła z 16kw na 15kw i tak sie podzialo. 20stopni jest w pomieszczeniach na dole przeznaczonych pod dzialalnosc wiec to jest zamierzone, u góry w pomieszczeniach mieszkalnych mam 22-23 stopnie. Powierzchni jest 360m2 ale kociolek 23kw daje spokojnie rade.
zaraz zwieksze podawanie i dmuchawe zobaczymy. Wolalbym nie uszkodzic kotla i stracic gwarancje wiec narazie nie bede przesuwał czujnika ani go kalibrował.Czujnik możesz bez obaw przesunąć.Nie stracisz z tego powodu gwarancji.Brucery i Burnery-S mają te czujniki umieszczone dokładnie pomiędzy dmuchawą a koszem zasypowym.RBR-y które były wyposażone w Brucery tak miały umieszczone czujniki lub nawet w samej flanszy był wiercony otwór (nie będę tłumaczył w którym miejscu bo za dużo pisania :) )
Pamiętajcie,że podczas pracy kotła spaliny kierowane są ku dołowi do wymiennika pionowego tak więc palnik siłą rzeczy jest omywany gorącymi spalinami.
Jak do tego dojdzie nam częste odstawianie pieca to mamy odbiór ciepła z żaru gdzie ta temp promieniuje i palnik się nagrzewa.
Palnik jest chłodzony powietrzem z dmuchawy więc najlepsza dla niego jest praca ciągła (taka też jest idea pracy sterownika eCoal.pl) Jeżeli nasz układ nie ma w instalacji wbudowanego zaworu 4D czy też innego mieszacza gdzie instalacja ma mały odbiór ciepła , szybko się nagrzewa (przewymiarowany kocioł) jesteśmy skazani na głowice termostatyczne co powoduje ,że przy zamknięciu kilku na raz doprowadzi nam kocioł do częstego przechodzenia w stan podtrzymania (ciepło palnika zaczyna się kumulować). Nieliczni potrafią wysterować kocioł tak aby pracował dwu stanowo a palnik się nie przegrzewał.
Wpływ na wzrost temp podajnika w podtrzymaniu ma również cyrkulacja powietrza w kotłowni oraz ciąg kominowy gdzie podczas postoju paliwo powoli się wypala i kieruje się w stronę zasobnika.
Pomijam już takich użytkowników co ustawiają temp podajnika na 50deg bo i tacy byli co się bezmyślnie bawili sterowaniem nie wiedząc co przestawiają.

chris__
30-01-2013, 13:30
Właśnie dokonałem aktualizacji po tym jak ponownie wyskoczył alarm. Wczoraj o 22 zmieniłem za radą kolegi typ kotła z 16kw na 15kw i tak sie podzialo. 20stopni jest w pomieszczeniach na dole przeznaczonych pod dzialalnosc wiec to jest zamierzone, u góry w pomieszczeniach mieszkalnych mam 22-23 stopnie. Powierzchni jest 360m2 ale kociolek 23kw daje spokojnie rade.
zaraz zwieksze podawanie i dmuchawe zobaczymy. Wolalbym nie uszkodzic kotla i stracic gwarancje wiec narazie nie bede przesuwał czujnika ani go kalibrował.
Ja myśle że powiało u kolegi i wysoki komin do tego i zaczęło się palić w podajniku. Przesuwanie nic nie da bo i tak bedzie wysoka temp. podajnika.
Niech kolega ugasi ten pożar w podajniku ostudzi go. Po ostudzeniu zaklei dmuchawę zostawiając 2 cm prześwitu.

zbigmaz01
30-01-2013, 15:02
Ja myśle że powiało u kolegi i wysoki komin do tego i zaczęło się palić w podajniku. Przesuwanie nic nie da bo i tak bedzie wysoka temp. podajnika.
Niech kolega ugasi ten pożar w podajniku ostudzi go. Po ostudzeniu zaklei dmuchawę zostawiając 2 cm prześwitu.Lepsze od zaklejania będzie regulator ciągu, nawet jak zamontuje na drzwiczkach wyczystki.

keteimj
30-01-2013, 17:08
Lepsze od zaklejania będzie regulator ciągu, nawet jak zamontuje na drzwiczkach wyczystki.

Regulator ciągu napewno by się przydał, ale kolego patyk05 czy dalej tak nisko sie pali bo jeżeli tak to podnieś wcześniej zanim pójdzie temperatura ten kopiec porządnie parę razy zjedź tą temperaturę podajnika do tych 40* i zwiększ dawkę paliwa daj porządnie z 10s jak sam nie dostroi to będziesz najwyżej zmniejszał jeżeli zmiana typu kotła z 16 na 15 poszła in minus to zapodaj mu 25 zobaczysz jak zareaguje

patyk05
30-01-2013, 17:46
Ja myśle że powiało u kolegi i wysoki komin do tego i zaczęło się palić w podajniku. Przesuwanie nic nie da bo i tak bedzie wysoka temp. podajnika.
Niech kolega ugasi ten pożar w podajniku ostudzi go. Po ostudzeniu zaklei dmuchawę zostawiając 2 cm prześwitu.

tak zrobilem dodatkowo uchyliłem drzwiczki od wyczyszczki oraz podnioslem temp CO do 50stopni. zobaczymy

patyk05
30-01-2013, 17:48
Regulator ciągu napewno by się przydał, ale kolego patyk05 czy dalej tak nisko sie pali bo jeżeli tak to podnieś wcześniej zanim pójdzie temperatura ten kopiec porządnie parę razy zjedź tą temperaturę podajnika do tych 40* i zwiększ dawkę paliwa daj porządnie z 10s jak sam nie dostroi to będziesz najwyżej zmniejszał jeżeli zmiana typu kotła z 16 na 15 poszła in minus to zapodaj mu 25 zobaczysz jak zareaguje

Jak zaklejenie wentylatora nie podziala to zrobie tak jak piszesz narazie zobaczymy co te zmiany przyniosą.

henry-x
30-01-2013, 18:26
Jak zaklejenie wentylatora nie podziala to zrobie tak jak piszesz narazie zobaczymy co te zmiany przyniosą.

paty05 korekta czujnika problem Ci rozwiąże ,przekroczenia masz niewielkie faktyczna temperatura zapłonu węgla jest dużo wyższa pow.270*C

jazzy77
30-01-2013, 19:04
Ta dysza raczej nadaje się do uszczelnienia.Widać po płomieniu.No chyba,ze masz węgiel nie wiadomo jaki.
Ech. Koronę uszczelniałem przed sezonem. Wydaje mi się, że dobrze, bo bardzo się starałem przy tym.

Jeżeli nasz układ nie ma w instalacji wbudowanego zaworu 4D czy też innego mieszacza gdzie instalacja ma mały odbiór ciepła , szybko się nagrzewa (przewymiarowany kocioł) jesteśmy skazani na głowice termostatyczne co powoduje ,że przy zamknięciu kilku na raz doprowadzi nam kocioł do częstego przechodzenia w stan podtrzymania (ciepło palnika zaczyna się kumulować).
A czy zawór 4D coś by pomógł u mnie?
Oprócz węgla,zastosowałem się do wszelkich zaleceń, korona uszczelniona, szukam, pytam, bo denerwuje taki stan rzeczy.

karoka65
30-01-2013, 19:35
jazzy luknąłem teraz na fotki i ciulowo to wygląda że tak brzydko powiem :)
Paliłeś w automacie ? jak tak to jak to wyglądało ?
Podejrzewam że to szlakowanie występuje wtedy jak kocioł się odstawia.
Po tym co widać na fotkach to od strony drzwiczek jakby mniej tej szlaki a z tyłu więcej, może na tej podstawie grześ pisze o nieszczelności.
Węgiel też może być piekliwy.
Możesz z jeden dzień spróbować w ręcznym, jak chcesz to ci pomogę trochę, zobaczysz jak będzie.
Grześ w robocie, zaczął fedrować żebyście mieli czym jarać w swoich piekielnych maszynach :)

karoka65
30-01-2013, 19:36
Zawór ci tu w niczym nie pomoże.

karoka65
30-01-2013, 20:06
W ciągu niecałe pół godziny dostałem 9 maili o nowych wiadomościach na muratorze, do skrzynki forumowej nic nie dotarło, czy ktoś też tak ma ?

jazzy77
30-01-2013, 20:35
Możesz z jeden dzień spróbować w ręcznym, jak chcesz to ci pomogę trochę, zobaczysz jak będzie.
:)

Z czym się wiąże ręczny?

W automacie paliłem zanim się minertu zabrał za mój kocioł. Nie miałem neta wtedy jeszcze i akurat tak się złożyło, że jak net dostałem to i aktualizacja softu poszła i minertu wziął w obroty kocioł. Spieków mniej teraz mam niż na początku, ale nadal są.

fedrować - nie znałem tego słowa - pracować w kopalni. Minertu był chłop jak tur i fedrował za dziesięciu chłopa -> http://pl.wiktionary.org/wiki/fedrowa%C4%87

zbigmaz01
30-01-2013, 20:49
...
Piszesz że masz niedopały. Dlaczego nie podniesiesz powietrza do góry? Może wtedy dopali? Przeglądnąłem chyba z tydzień do tyłu i ani razu nie regulowałeś powietrzem. Raz to zrobiłeś na mocy 12kW i od razu wróciłeś do poprzedniego stanu i to w takim czasie że nawet wentylator się chyba nie rozpędził. Popróbuj z wentylatorem, daj mu ze dwa do góry i zostaw do rana, będzie poprawa to dobrze będzie gorzej (wątpię) bo mogą bć spieki to dasz 1 w dół. Lub powoli po jednym pkt. Ale warto to popróbować.

jazzy77
30-01-2013, 20:55
Dobra, spróbuję. Rano zajrzę w popielnik.

karoka65
30-01-2013, 21:09
Z czym się wiąże ręczny?

W automacie paliłem zanim się minertu zabrał za mój kocioł. Nie miałem neta wtedy jeszcze i akurat tak się złożyło, że jak net dostałem to i aktualizacja softu poszła i minertu wziął w obroty kocioł. Spieków mniej teraz mam niż na początku, ale nadal są.

fedrować - nie znałem tego słowa - pracować w kopalni. Minertu był chłop jak tur i fedrował za dziesięciu chłopa -> http://pl.wiktionary.org/wiki/fedrowa%C4%87
Spróbuj jak zbyszek pisze.
Jak nie będzie poprawy to można spróbować na ręcznym czyli w przestawiasz na retortowy-ręczny i musisz wtedy tak jak w każdym sterowniku dwustanowym ustawić czas podawania, czas przerwy między podawanie oraz siłę nadmuchu.

keteimj
31-01-2013, 08:11
Do patyk05

Widzę, że nocka bez alarmu ale temperatura wysoka trzeba obniżyć i zobaczyć czy dalej będzie na jednym poziomie.
Co jest z twoim archiwum parametrów- rozchodzi mi sie o ten czerwony napis może jeszcze raz zrób aktualizację

chris__
31-01-2013, 10:01
paty05 korekta czujnika problem Ci rozwiąże ,przekroczenia masz niewielkie faktyczna temperatura zapłonu węgla jest dużo wyższa pow.270*C
Na zewnątrz 100 a w środku ze 300stopni i w dodatku studzone powietrzem
Pali się jak nic w podajniku

chris__
31-01-2013, 10:04
I wywaliło hehehhe

karoka65
31-01-2013, 10:07
Na zewnątrz 100 a w środku ze 300stopni i w dodatku studzone powietrzem
Pali się jak nic w podajniku
Nie.

keteimj
31-01-2013, 10:48
I wykrakałem, skąd ten skok temperatury czyżby przesłona się odkleiła?
Trzeba zjechać tą temperaturę niżej i reagować szybciej . Skoro przez pół doby jechał w granicach90- 100 to rozumiem że jak się zjedzie do 40 -50 to na tym poziomie też będzie ciągnąć, no i nie wiemy co w momencie skoku dzieje się na palniku czy tak gwałtownie się wypala?

keteimj
31-01-2013, 10:52
Nie.

W podajniku się nie pali ale slimak ma cieplutko:rolleyes:

keteimj
31-01-2013, 11:07
do patyk05
Montuj regulator ciągu to nie majątek a jak będziesz korzystał to sam zdecydujesz

http://www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-100x95x105-tr-117.html

tylko wymiary dobre weź:)

patyk05
31-01-2013, 11:09
I wykrakałem, skąd ten skok temperatury czyżby przesłona się odkleiła?
Trzeba zjechać tą temperaturę niżej i reagować szybciej . Skoro przez pół doby jechał w granicach90- 100 to rozumiem że jak się zjedzie do 40 -50 to na tym poziomie też będzie ciągnąć, no i nie wiemy co w momencie skoku dzieje się na palniku czy tak gwałtownie się wypala?

Dokładnie przesłona się odkleiła. Wygaszę kociołek poczekam jak ostygnie podajnik. I zobaczymy przy zasłoniętej przesłonie czy będzie utrzymywać się na niskiej temp czy pójdzie do góry. Dałem typ kotła na 25KW. Ale zauważyłem przez noc że przy takich ustawieniach i zaklejonej przesłonie zaczęły robić się spieki :(

keteimj
31-01-2013, 11:23
Dokładnie przesłona się odkleiła. Wygaszę kociołek poczekam jak ostygnie podajnik. I zobaczymy przy zasłoniętej przesłonie czy będzie utrzymywać się na niskiej temp czy pójdzie do góry. Dałem typ kotła na 25KW. Ale zauważyłem przez noc że przy takich ustawieniach i zaklejonej przesłonie zaczęły robić się spieki :(

Jakiego rodzaju spieki, niedopalone? Jeżeli nieduże to narazie tym się zabardzo nie przejmuj pożniej to ogarniesz jak uporasz się z temp podajnika, i zamawiaj ten regulator ciągu niema co się męczyć z tym zaklejaniem

keteimj
31-01-2013, 11:47
Dokładnie przesłona się odkleiła. Wygaszę kociołek poczekam jak ostygnie podajnik. .....

A powiedz jeszcze jedną rzecz bo jestem ciekawy jak to działa praktycznie chodzi mi o system wyrzutu paliwa czy u ciebie po takiej akcji jak ostatnio zastajesz piec wygaszony i żar wypchnięty czy wogóle to nie działa lub w jakim momencie zaczyna to działać.

Bo tak sobie wymysliłem gdyby ten system działal dwustopniowo najpierw na temperature ostrzegawczą np 85* podepchną z minutę a dopiero jak to nie pomoże to przy temperaturze granicznej 110 dał tak żeby wypchnąc żar do popielnika to pewnie w paru przypadkach by to pomogło, trzeba zapytać panow z ES czy jest to do zrobienia. :rolleyes:

Co sądzicie o mojej propozycji?

patyk05
31-01-2013, 11:53
A powiedz jeszcze jedną rzecz bo jestem ciekawy jak to działa praktycznie chodzi mi o system wyrzutu paliwa czy u ciebie po takiej akcji jak ostatnio zastajesz piec wygaszony i żar wypchnięty czy wogóle to nie działa lub w jakim momencie zaczyna to działać.
Bo tak sobie wymysliłem gdyby ten system działal dwustopniowo najpierw na temperature ostrzegawczą np 85* podepchną z minutę a dopiero jak to nie pomoże to przy temperaturze granicznej 110 dał tak żeby wypchnąc żar do popielnika to pewnie w paru przypadkach by to pomogło, trzeba zapytać panow z ES czy jest to do zrobienia. :rolleyes:

W najnowszej wersji oprogramowania sterownika działa to tak że przy 110stopniach bo tak mam ustawione wyskakuje alarm wysoka temp podajnika ale piec dalej normalnie pracuje w trybie automatycznym dopiero po jakimś czasie w moim przypadku jak podajnik osiągnął temp 115 wyskoczył kolejny alarm zapłon paliwa w podajniku i wtedy włączył się podajnik który zaczął wypychać groszek.

patyk05
31-01-2013, 12:19
Jakiego rodzaju spieki, niedopalone? Jeżeli nieduże to narazie tym się zabardzo nie przejmuj pożniej to ogarniesz jak uporasz się z temp podajnika, i zamawiaj ten regulator ciągu niema co się męczyć z tym zaklejaniem

Tylko jest problem z tym regulatorem bo patrzylem to u mnie mozna odsunąć dmuchawę max 6cm a tu widzę że jest 10cm :( może uda się znaleźć mniejszą

keteimj
31-01-2013, 12:50
Tylko jest problem z tym regulatorem bo patrzylem to u mnie mozna odsunąć dmuchawę max 6cm a tu widzę że jest 10cm :( może uda się znaleźć mniejszą

Jest jeszcze taka
http://www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-70x45x70-tr-6a.html tylko czy otwory będą pasować?
Ale trzeba zapytać może zrobią krotszą, ajak nie to pomierzyć dać na jakiś warsztat i zrobią
Ja mam podobne ustroistwo wykonane przez Instalco, chociaż w tej chwili gumka recepturka i klapka cały czas w górze:rolleyes:

chris__
31-01-2013, 13:59
Jest jeszcze taka
http://www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-70x45x70-tr-6a.html tylko czy otwory będą pasować?
Ale trzeba zapytać może zrobią krotszą, ajak nie to pomierzyć dać na jakiś warsztat i zrobią
Ja mam podobne ustroistwo wykonane przez Instalco, chociaż w tej chwili gumka recepturka i klapka cały czas w górze:rolleyes:
Ten regulator pasuje do dmuchawy wpa 0 7 ja mam taki zamontowany do 17

patyk05
31-01-2013, 15:11
Ten regulator pasuje do dmuchawy wpa 0 7 ja mam taki zamontowany do 17

No to do mnie tez bedzie pasował bo w mojej 23 tez jest wpa07. Tylko mam nadzieje ze sie wcisnie i wentylator sie zmiesci. Ale jak sie popiesci to i sie zmiesci :)

karoka65
31-01-2013, 15:23
To ile ty grzejesz tą 23-ką ?

keteimj
31-01-2013, 17:37
To ile ty grzejesz tą 23-ką ?

wcześniej kolega patyk05 pisał że 360m2

henry-x
31-01-2013, 18:03
Na zewnątrz 100 a w środku ze 300stopni i w dodatku studzone powietrzem
Pali się jak nic w podajniku

Co ty za bzdury wypisujesz . :lol2:
Za chwile napiszesz że 110 na podajniku to 350 w zasobniku :lol2::bash:

keteimj
31-01-2013, 18:18
Co ty za bzdury wypisujesz . :lol2:
Za chwile napiszesz że 110 na podajniku to 350 w zasobniku :lol2::bash:

Nie w zasobniku tylko na palniku nie ma co się wyzłośliwiać tylko jak wiesz to napisz ile, a może ktoś ma zdjetą charakterystyke przyrostu temeratury na czujniku w stosunku do temperatury wewnwtrznej na palniku lub ślimaku tak sobie myślę że nie idzie to liniowo i tylko możemy się domyslać określonego dość szerokiego przedziału temperatur i poluzować gumkę w majtkach coby sie tak nie spinać:rolleyes:

patyk05
31-01-2013, 19:09
No i znowu zaczął schodzić żar do dołu a temp podajnika do góry więc zawczasu zmieniłem podawanie na 10 i korekte dmuchawy na -2 zobaczymy

zbigmaz01
31-01-2013, 19:26
No i znowu zaczął schodzić żar do dołu a temp podajnika do góry więc zawczasu zmieniłem podawanie na 10 i korekte dmuchawy na -2 zobaczymy
Mam pytanie dotyczące palnika. Masz nacięte kanały i otwory, czy kanały lub otwory? Jeżeli masz nacięte kanały to można spróbować zakleić silikonem kanał tak na 1cm od dołu, może to podniesie spalanie do góry.

keteimj
31-01-2013, 19:39
Mam pytanie dotyczące palnika. Masz nacięte kanały i otwory, czy kanały lub otwory? Jeżeli masz nacięte kanały to można spróbować zakleić silikonem kanał tak na 1cm od dołu, może to podniesie spalanie do góry.

No to może być słuszna koncepcja, ja na początek też bym go przypilnował i ręcznie pomógl podnieść kopczyk.

patyk05
31-01-2013, 19:39
Mam pytanie dotyczące palnika. Masz nacięte kanały i otwory, czy kanały lub otwory? Jeżeli masz nacięte kanały to można spróbować zakleić silikonem kanał tak na 1cm od dołu, może to podniesie spalanie do góry.

Mam nacięte kanały. Co do regulatora ciągu to dzwoniłem do hurtowni gdzie powiedzieli mi ze to przy kotlach z podajnikiem sie nie stosuje i powiedzieli mi zeby zapalic zapalke i przylozyc do wylaczonej dmuchawy i sprawdzic czy jest ciag no i musze powiedziec ze przykladalem i nie zauwazylem zeby plomien wciagalo do wentylatora. Więc nie wiem czy jest sens kupować ten regulator choc majatku nie kosztuje.

zbigmaz01
31-01-2013, 19:47
Mam nacięte kanały. Co do regulatora ciągu to dzwoniłem do hurtowni gdzie powiedzieli mi ze to przy kotlach z podajnikiem sie nie stosuje i powiedzieli mi zeby zapalic zapalke i przylozyc do wylaczonej dmuchawy i sprawdzic czy jest ciag no i musze powiedziec ze przykladalem i nie zauwazylem zeby plomien wciagalo do wentylatora. Więc nie wiem czy jest sens kupować ten regulator choc majatku nie kosztuje.Jak masz kanały to spróbuj tak jak pisałem.

keteimj
31-01-2013, 20:04
Mam nacięte kanały. Co do regulatora ciągu to dzwoniłem do hurtowni gdzie powiedzieli mi ze to przy kotlach z podajnikiem sie nie stosuje i powiedzieli mi zeby zapalic zapalke i przylozyc do wylaczonej dmuchawy i sprawdzic czy jest ciag no i musze powiedziec ze przykladalem i nie zauwazylem zeby plomien wciagalo do wentylatora. Więc nie wiem czy jest sens kupować ten regulator choc majatku nie kosztuje.

No "mądrzy ludzie" pracują w tej hurtowni. Ja powiem tak na początku jak paliłem samym pelletem też bywało różnie z temperaturą podajnika i czasami paliło się bardzo nisko po tym jak zamontowali mi to ustroistwo przestało wyżerac paliwo z palnika na postoju teraz używam tego sporadycznie jak zacznie porządnie gwizdać.

keteimj
31-01-2013, 20:11
Jak masz kanały to spróbuj tak jak pisałem.

Zrób tak jak mówi zbigmaz01 ten to ma czuja :rolleyes: i pomyśl żeby te szczeliny docelowo zaspawać i wywiercić otwory tak jak teraz ma większość użytkowników

patyk05
31-01-2013, 21:26
Jak masz kanały to spróbuj tak jak pisałem.

Ale musze wyciagnac całą koronę ? czy uda mi się to zrobić w środku. Zelepić to silikonem 1200 ?
A temp podajnika cały czas w górę pomimo zalepionej dmuchawy i podnoszenia kopczyka na trybie recznym :(

karoka65
31-01-2013, 21:30
Zrób tak jak mówi zbigmaz01 ten to ma czuja :rolleyes: i pomyśl żeby te szczeliny docelowo zaspawać i wywiercić otwory tak jak teraz ma większość użytkowników
A wiesz ile, jakich i gdzie nawiercić ?
To nie jest tak hop na krowę i ciele jest :)

zbigmaz01
31-01-2013, 21:35
A wiesz ile, jakich i gdzie nawiercić ?
To nie jest tak hop na krowę i ciele jest :)Dobrze prawisz, ważna średnica, odległości między otworami, ilość otworów. Nie takie proste, dużo testów upłynęło aby firma takie coś wypuściła,