PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

bobasxx
19-10-2013, 14:40
Podejrzewam że to zasługa tych gum, ale ręki nie dam uciąć

A kondzior masz 10 mikro ? Może cyknij fotkę jak to masz podłączone w puszce.

zbigmaz01
19-10-2013, 14:57
A kondzior masz 10 mikro ? Może cyknij fotkę jak to masz podłączone w puszce.

Co do filmów i dzwięku to nie jest to miarodajne. Puście sobie na kompie lub fonie taki swój nagrany film i czy potwierdzi się to co nagrywa liście? Zawsze będzie zniekształcenie dźwięku i tutaj nie może to być wyrocznią że na ty filmie chodzi jak zegareczek.

zby-net
19-10-2013, 15:12
Co do filmów i dzwięku to nie jest to miarodajne. Puście sobie na kompie lub fonie taki swój nagrany film i czy potwierdzi się to co nagrywa liście? Zawsze będzie zniekształcenie dźwięku i tutaj nie może to być wyrocznią że na ty filmie chodzi jak zegareczek.

Dla mnie to nie przeszkadza,napisze jeszcze raz kotłownia jest pod kuchnią, jak jest cisza w domu to słyszę podajnik w kuchni, ale również słyszę w piwnucy ja wibruje telefon w kuchni.

Dlatego na koniec filmiku pozwoliłem sobie cos powiedzieć, fakt telefon był około 30 cm od twarzy a silnik około 50 cm.

BOBASXX, napisał A kondzior masz 10 mikro ? Może cyknij fotkę jak to masz podłączone w puszce.

Co dokładnie bo nie łapię.

bobasxx
19-10-2013, 15:59
BOBASXX, napisał A kondzior masz 10 mikro ? Może cyknij fotkę jak to masz podłączone w puszce.

Co dokładnie bo nie łapię.

No czy kondensator jest taki jak na tabliczce znamionowej czyli 10 mikro faradów.
Tylko żeby to zobaczyć, trzeba rozkręcić puszkę przyłączeniową na silniku, a jak już byś rozkręcił, to może zdjęcie zrobisz ? ;)

bobasxx
19-10-2013, 16:00
Co do filmów i dzwięku to nie jest to miarodajne. Puście sobie na kompie lub fonie taki swój nagrany film i czy potwierdzi się to co nagrywa liście? Zawsze będzie zniekształcenie dźwięku i tutaj nie może to być wyrocznią że na ty filmie chodzi jak zegareczek.

Może i tak jest, ale na filmie słychać jak ślimak się obraca i groszek chrupie, a silnika nie słychać ;)

zbigmaz01
19-10-2013, 16:30
Może i tak jest, ale na filmie słychać jak ślimak się obraca i groszek chrupie, a silnika nie słychać ;)Już parę miesięcy temu była taka rozmowa na ten temat i wnioski były że tel nie wyłapuje wszystkich dźwięków tak jak ucho a i mikrofony mają jakieś kierunki. Wnioski były jedne ( ja tak zrozumiałem) że nie jest to dokładnie tak jak na żywo.

bobasxx
19-10-2013, 16:37
Już parę miesięcy temu była taka rozmowa na ten temat i wnioski były że tel nie wyłapuje wszystkich dźwięków tak jak ucho a i mikrofony mają jakieś kierunki. Wnioski były jedne ( ja tak zrozumiałem) że nie jest to dokładnie tak jak na żywo.

Może ktoś się pokusi o nagranie głośniejszego egzemplarza, wtedy byłoby porównanie.

Novy!
19-10-2013, 17:39
Podajnik jest z prawej strony.

219471

Zastanawiam się czy da się przekręcić o 90 stopni może mniej by buczał

Da się :)
U mnie serwisant od tego rozpoczął zabawę w "wyciszenie" :)

75max
19-10-2013, 17:46
Da się :)
U mnie serwisant od tego rozpoczął zabawę w "wyciszenie" :)

czyli obrót o 90 stopi jest możliwy ale czy to coś daje??

Tob
19-10-2013, 18:07
Zainteresował mnie temat silników, a szczególnie kolegi zby-net ponieważ jego silnika wcale nie słychać.

Na pierwszym zdjęciu jego silnik, na drugim mój.
Widzicie różnicę w tabliczce znamionowej ???

Co oznaczają te parametry:

Typ xxx/8893

Praca S4 - 40 % 80(chyba) wt/h

n (taki podobny symbol) = 52 %

U mnie takie parametry nie występują.

Nie odpowiem co w typie oznacza ta liczba, wg mnie masz starszą wersję silnika, niższy nr fabryczny, to η oznacza sprawność silnika, 80wł/h ilość możliwych załączeń na godzinę, przy drugiej tabliczce pracownik Besel się po prostu wykazał.

Novy!
19-10-2013, 18:40
czyli obrót o 90 stopi jest możliwy ale czy to coś daje??

Zmniejszenie rezonowania 'puszki" silnika(całego silnika),która jest bardzo blisko podajnika-tak jak u Ciebie.Ktoś pisał ,że wkłada gumę pomiędzy puszkę silnika ,a podajnik.widać to ma sens.Na pewno,wtedy kiedy podajnik jest z mniejszą zawartością staffu ;)

Tomek,naprawdę przeszkadza Ci taka praca kotła?Czy już masz shizę jak większość tutaj?:P
Weź to kurna olej.Zima blisko.Zmniejszaj spalanie,zamiast podnosić adrenalinę :)
Olej te dyskusje,szkoda czasu.
Pisałem Ci,więcej dla rodziny,mniej dla forum.Jutro wyciągną inny temat.I tak do zaj...nia :)

wuwok
19-10-2013, 18:53
Zmniejszenie rezonowania 'puszki" silnika(całego silnika),która jest bardzo blisko podajnika-tak jak u Ciebie.Ktoś pisał ,że wkłada gumę pomiędzy puszkę silnika ,a podajnik.widać to ma sens.Na pewno,wtedy kiedy podajnik jest z mniejszą zawartością staffu ;)

Tomek,naprawdę przeszkadza Ci taka praca kotła?Czy już masz shizę jak większość tutaj?:P
Weź to kurna olej.Zima blisko.Zmniejszaj spalanie,zamiast podnosić adrenalinę :)
Olej te dyskusje,szkoda czasu.
Pisałem Ci,więcej dla rodziny,mniej dla forum.Jutro wyciągną inny temat.I tak do zaj...nia :)

:D

Novy!
19-10-2013, 19:07
:D

Macie wgląd w kocioł tego Pana.popatrzcie.Pali syfem,syfiaste wykresy.To się nazywa puszczać spalinę w komin ;)Wystarczy się przyglądnąć.Kocioł pracuje jak chce,operator -raczej kiepski.Szczęśliwy bo myśli ,że zaoszczędził-paląc mieszankami-pierdołami.Skorzystał z paru rad dot.trybu CWU+miesz,ale nie wie czy ma lepiej czy gorzej. Ja palę na 140m2,nieocieplone,stara stolarka,stropodach nieocieplony,3 wejścia-non stop,apteka nawet w nocy.Spalam mniej.On-marznie w nocy-marznie w dzień :)
Trzeba czasu,wiedzy,doświadczenia.A nie srania po gaciach.

wuwok
19-10-2013, 19:16
Macie wgląd w kocioł tego Pana.popatrzcie.Pali syfem,syfiaste wykresy.Wystarczy się przyglądnąć.Kocioł pracuje jak chce,operator -raczej kiepski.Szczęśliwy bo myśli ,że zaoszczędził-paląc mieszankami-pierdołami.Skorzystał z paru rad dot.trybu CWU+miesz,ale nie wie czy ma lepiej czy gorzej. Ja palę na 140m2,nieocieplone,stara stolarka,stropodach nieocieplony,3 wejścia-non stop,apteka nawet w nocy.Spalam mniej.On-marznie w nocy-marznie w dzień :)
Trzeba czasu,wiedzy,doświadczenia.A nie srania po gaciach.
Oto mój ster:faza test ;)
https://esterownik.pl/remote/2479
140?110?czy jeszcze więcej[rożny metraż pan podaje]..metry Pan ma zmienne :D a mój kociołek....ja tam jestem zadowolony :D
A wez pan zasyp tym syfem co mam swój kociołek pogadamy jak ci pójdzie :D Jeśli ...sztuka jest palić syf za 400zl a nie za 1k
A sterownik MISTRZA wyłączony :D.. już działa..czemu taka wysoka temp spalin??przy dużym dmuchaniu czy to nie jest strata?????

Novy!
19-10-2013, 19:19
140?110?czy jeszcze więcej[rożny metraż pan podaje]..metry Pan ma zmienne :D a mój kociołek....ja tam jestem zadowolony :D
A wez pan zasyp tym syfem co mam swój kociołek pogadamy jak ci pójdzie :D Jeśli ...sztuka jest palić syf za 400zl a nie za 1k
A sterownik MISTRZA wyłączony :D

Budynek ma 160m2,to że podaję zmienne grzania zależy od pory roku,i temp.na zewnątrz.teraz ogrzewam 140m2.Stale.
Syf za 400pln,kosztuje Pana więcej niz mój opał za 840pln,ale do tego trzeba umieć sobie to policzyć :)
Ster działa :)

edgar184
19-10-2013, 19:22
Wy nie zużywacie ciepłej wody z cwu??

wuwok
19-10-2013, 19:23
Budynek ma 160m2,to że podaję zmienne grzania zależy od pory roku,i temp.na zewnątrz.teraz ogrzewam 140m2.Stale.
Syf za 400pln,kosztuje Pana więcej niz mój opał za 840pln,ale do tego trzeba umieć sobie to policzyć :)
Ster działa :)
ta teraz działa :) Proszę zakupić syf i poprowadzić kocioł wzorcowo wtedy uchylę czoła :) . Ja pale tym co biedniejsza cześć społeczeństwa.Poazatym spaliny teraz wysokie..co będzie przy -10??-15???

powiedzmy pale dla zabawy..będę dopiero się wprowadzał :D

karoka65
19-10-2013, 19:24
Zmniejszaj spalanie,zamiast podnosić adrenalinę :)
Olej te dyskusje,szkoda czasu.
Pisałem Ci,więcej dla rodziny,mniej dla forum.Jutro wyciągną inny temat.I tak do zaj...nia :)
I tego zaczynam się trzymać :)
Szkoda czasu i zdrowia na krzykaczy którzy jeszcze nie kupili a wydaje im się że wszystko wiedzą :)
Zobaczymy jak będą robić się coraz mniejsi przy tym prymitywnym urządzeniu, hehe
Ci co mają wiedzą co mają i na co stać kocioł, nie wiedzą mają gdzie dopytać.

75max
19-10-2013, 19:26
ok odpuszczam nie jest tak źle zaczynam się przyzwyczajać i coraz mniej go słyszę żona też nie na rzeka że za głośno dzieci też w zasadzie po co szukać sobie sztucznych problemów

karoka65
19-10-2013, 19:27
Jak niema o czym pisać to zawsze się coś znajdzie :)

Novy!
19-10-2013, 19:29
ta teraz działa :) Proszę zakupić syf i poprowadzić kocioł wzorcowo wtedy uchylę czoła :) . Ja pale tym co biedniejsza cześć społeczeństwa.Poazatym spaliny teraz wysokie..co będzie przy -10??-15???

powiedzmy pale dla zabawy..będę dopiero się wprowadzał :D

Jak się skończy opał w podajniku ,wsypię dla Pana czecha,poprowadzę go jak trzeba ;)
Mam dosyć Pana szykan,ja nie wkładam w palnik szamotu,nie mówię że trzeba na starcie przerobić coś co jest dobre.Uczę się,rozmawiam z Tymi co maja wiedzę.Sranie postami na forum niczego nie uczy.Ale pal Pan swoje.
a propos ceny opału,paru userów pali lepszym opałem niż ja,i co?
Pozdrawiam.

Novy!
19-10-2013, 19:31
ok odpuszczam nie jest tak źle zaczynam się przyzwyczajać i coraz mniej go słyszę żona też nie na rzeka że za głośno dzieci też w zasadzie po co szukać sobie sztucznych problemów

Jak zima wystartuje,będziemy go prowadzić.Teraz nie ma co świrować.Bądź pewien.Masz wzorowy kocioł,i jeszcze lepszy ster.Jak masz dobra instalację-będzie ok.
Pozdrawiam.

Novy!
19-10-2013, 19:34
Wy nie zużywacie ciepłej wody z cwu??

Zużywam,odpowiednio dobrany układ CO,ustawienia mocy kotła-nawet nie zobaczysz rozbioru CWU,jedynie odpalanie termostatów.

wuwok
19-10-2013, 19:35
Jak się skończy opał w podajniku ,wsypię dla Pana czecha,poprowadzę go jak trzeba ;)
Mam dosyć Pana szykan,ja nie wkładam w palnik szamotu,nie mówię że trzeba na starcie przerobić coś co jest dobre.Uczę się,rozmawiam z Tymi co maja wiedzę.Sranie postami na forum niczego nie uczy.Ale pal Pan swoje.
a propos ceny opału,paru userów pali lepszym opałem niż ja,i co?
Pozdrawiam.
nie Czecha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miał o granulacji pyłu do wielkości orzecha[zdjęcia pan widział :D ] .Tym sztuka palić :) .Co do opału ...jeśli było by mnie stać ...miałbym olejowe :D .Odnośnie szykan...sial pan gdzieś zniszczenie a potem gdzieś indziej znów stara się być zbawicielem..
Co do szamotek to mam zakupione 6 szt i czekają na wolniejsza chwilkę do włożenia do pieca :) ...to nie będzie tzn kapliczka :)

Novy!
19-10-2013, 19:39
ta teraz działa :) Proszę zakupić syf i poprowadzić kocioł wzorcowo wtedy uchylę czoła :) . Ja pale tym co biedniejsza cześć społeczeństwa.Poazatym spaliny teraz wysokie..co będzie przy -10??-15???

powiedzmy pale dla zabawy..będę dopiero się wprowadzał :D

I jeszcze jedno na koniec Panie wuwok.Pan widzi z jaka mocą pracuje mój kocioł?A no z 1:9(podpowiem,zajebiście mała moc)He he.Jak miałem Ogniwo mogłem tylko pomarzyć.Wie Pan co to oznacza?Niech Pan tak ustawi swe Ogniwo,i się ogrzeje,najlepiej na podobnym opale :)
Może będę musiał skorygować moc na zimę,ale Pan nie uzyska takiego efektu u siebie.Gwarantuje.
Pozdrawiam

wuwok
19-10-2013, 19:41
I jeszcze jedno na koniec Panie wuwok.Pan widzi z jaka mocą pracuje mój kocioł?A no z 1:9,wie Pan co to oznacza?Niech Pan tak ustawi swe Ogniwo,i się ogrzeje,najlepiej na podobnym opale :)
Może będę musiał skorygować moc na zimę,ale Pan nie uzyska takiego efektu u siebie.Gwarantuje.
Pozdrawiam

a co z temp spalin?? jaka będzie przy -10??-15??
a odnośnie mocy itd..inne domy,i co ważne to inne paliwo!!!

Novy!
19-10-2013, 19:42
nie Czecha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miał o granulacji pyłu do wielkości orzecha[zdjęcia pan widział :D ] .Tym sztuka palić :) .Co do opału ...jeśli było by mnie stać ...miałbym olejowe :D .Odnośnie szykan...sial pan gdzieś zniszczenie a potem gdzieś indziej znów stara się być zbawicielem..
Co do szamotek to mam zakupione 6 szt i czekają na wolniejsza chwilkę do włożenia do pieca :) ...to nie będzie tzn kapliczka :)

Jak tak dalej pójdzie,taniej kupić wypalarnię cegieł szamotowych :)
Sorrki za sarkazm.Nie mam nic do Pana.dobranoc.

Novy!
19-10-2013, 19:43
a co z temp spalin?? jaka będzie przy -10??-15??
a odnośnie mocy itd..inne domy,i co ważne to inne paliwo!!!

Tu właśnie objawia się niewiedza.Ale to Pański kłopot,nie mój.
Żegnam.

raspolik
19-10-2013, 19:47
Witam wszystkich :)

Z góry sorki za głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem. Do domu na wsi przeprowadzam się w listopadzie, jednak już od 1 października palę RBR 11kw. Jeżdżę tam codziennie, bo boję się czy z kotłownią wsio gra czy aby nie poszła z dymem. Ogień w domu to dla mnie nowość, jestem człowiek z miasta.

Ale do rzeczy. Póki co mam 3 pytania:
1) Czy mogę sypać groszek do zasobnika w trybie auto? Otwieram - wsypuję - zamykam: póki co tak to wygląda. Dobrze robię czy mam coś zmieniać w sterowniku (od razu nadmienię, że póki co nie ogarniam tego urządzenia)?
2) Na dworze ciepło, grzejniki mocno zakręcone - czy to może być przyczyną, że groszek nie wypala mi się do końca? Co zmienić?
3) Najważniejsze pytanie. Dzisiaj zauważyłem, że z rury odprowadzającej spaliny do komina (konkretniej ze śruby) kapie jakiś płyn. Wygląda jak skroplona sadza. Rozumiem, że jest to duży powód do strachu, bo pewnie kapie tez do pieca. Dlaczego tak się dzieje?

wuwok
19-10-2013, 19:47
Tu właśnie objawia się niewiedza.Ale to Pański kłopot,nie mój.
Żegnam.
hmmmm Dokładnie :) . Mrozy nam wyjaśnią wszystko :D

Novy!
19-10-2013, 19:57
Idź już stąd cwaniaczku, my też już Cię żegnamy.

Ale kto ?Ty,Wy?
I tak uciekam ,oby zima była łagodna dla was,czy jak tam wolisz :)

Novy!
19-10-2013, 20:00
Pa

kalio
19-10-2013, 20:03
Novy czemu masz temp spalin od 55 do 135 co 47-48
u wuwoka jest 42-93 przy co 47-51

Novy!
19-10-2013, 20:07
Novy czemu masz temp spalin od 55 do 135 co 47-48
u wuwoka jest 42-93 przy co 47-51
Pojawiacie się tu jeden po drugim,jak grzybki po deszczu,admin chyba nie wie co to ip :) Ale dobrze,odpowiem.
Lubię mieć czysty komin i kocioł .Może popracuje do 2012r :)
Robię wszystko aby ją podnieść o 10-20deg :)Zapytaj zawijana jaka powinna być temp.spalin ;)On ma doktorat,ja jedynie inż. arch-bud.:)
A jak myślisz który z tych kotłów pracuje z większą sprawnością?

kalio
19-10-2013, 20:09
Witam wszystkich :)

Z góry sorki za głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem. Do domu na wsi przeprowadzam się w listopadzie, jednak już od 1 października palę RBR 11kw. Jeżdżę tam codziennie, bo boję się czy z kotłownią wsio gra czy aby nie poszła z dymem. Ogień w domu to dla mnie nowość, jestem człowiek z miasta.

Ale do rzeczy. Póki co mam 3 pytania:
1) Czy mogę sypać groszek do zasobnika w trybie auto? Otwieram - wsypuję - zamykam: póki co tak to wygląda. Dobrze robię czy mam coś zmieniać w sterowniku (od razu nadmienię, że póki co nie ogarniam tego urządzenia)?
2) Na dworze ciepło, grzejniki mocno zakręcone - czy to może być przyczyną, że groszek nie wypala mi się do końca? Co zmienić?
3) Najważniejsze pytanie. Dzisiaj zauważyłem, że z rury odprowadzającej spaliny do komina (konkretniej ze śruby) kapie jakiś płyn. Wygląda jak skroplona sadza. Rozumiem, że jest to duży powód do strachu, bo pewnie kapie tez do pieca. Dlaczego tak się dzieje?

Ad 1
Tak to włąśnie wyglada
ad 2
automat zawodzi trzeba się bawić w reczne ustawienia lub przejsć w spalanie grupowe
ad3
otrzymałeś kocioł kondensacyjny - ten plyn to kondensat, trzeba wyżej grzać kocioł

wuwok
19-10-2013, 20:11
Może nie kalibrował tak jak wuwok ? :)
kalibrowałem :) w temp wrzenia wody

wuwok
19-10-2013, 20:17
Jak to praktycznie rozwiązałeś ? Temp nie "skakała" podczas kalibracji ?

Ja "kalibrowałem" na sucho tzn. na odpiętym sterowniku od kotła w temp pokojowej wszystkie czujniki pokazywały temp z termometru ... będę musiał je prze-kalibrować.
nie odpinałem od pieca. Wodę w czajniku zagotowałem w kotłowni i termometr do wody +czujnik.Skalibrowałem bo wydawało mi się ze mam niska temp. spalin.Zaniżało o około 5 stopni

kalio
19-10-2013, 20:21
Pojawiacie się tu jeden po drugim,jak grzybki po deszczu,admin chyba nie wie co to ip :) Ale dobrze,odpowiem.
Lubię mieć czysty komin i kocioł .Może popracuje do 2012r :)
Robię wszystko aby ją podnieść o 10-20deg :)Zapytaj zawijana jaka powinna być temp.spalin ;)On ma doktorat,ja jedynie inż. arch-bud.:)
A jak myślisz który z tych kotłów pracuje z większą sprawnością?

Rozumiem że jest z ciebie doświadczony kamienicznik.

Przecież wcześniej miałeś OEP 25 i nawet dwa palniki wiec wszystko wiesz i na każdy temat.

skap
19-10-2013, 20:25
Witam wszystkich :)

Z góry sorki za głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem. Do domu na wsi przeprowadzam się w listopadzie, jednak już od 1 października palę RBR 11kw. Jeżdżę tam codziennie, bo boję się czy z kotłownią wsio gra czy aby nie poszła z dymem. Ogień w domu to dla mnie nowość, jestem człowiek z miasta.

Ale do rzeczy. Póki co mam 3 pytania:
1) Czy mogę sypać groszek do zasobnika w trybie auto? Otwieram - wsypuję - zamykam: póki co tak to wygląda. Dobrze robię czy mam coś zmieniać w sterowniku (od razu nadmienię, że póki co nie ogarniam tego urządzenia)?
2) Na dworze ciepło, grzejniki mocno zakręcone - czy to może być przyczyną, że groszek nie wypala mi się do końca? Co zmienić?
3) Najważniejsze pytanie. Dzisiaj zauważyłem, że z rury odprowadzającej spaliny do komina (konkretniej ze śruby) kapie jakiś płyn. Wygląda jak skroplona sadza. Rozumiem, że jest to duży powód do strachu, bo pewnie kapie tez do pieca. Dlaczego tak się dzieje?

Jaką masz temp. spalin? Może za niską?:confused::confused:
Może kocioł i czopuch zanieczyszczony sadzą.
Pozdrawiam:bye:

Novy!
19-10-2013, 20:37
nie odpinałem od pieca. Wodę w czajniku zagotowałem w kotłowni i termometr do wody +czujnik.Skalibrowałem bo wydawało mi się ze mam niska temp. spalin.Zaniżało o około 5 stopni

Czujniki kalibruje się w temp.ich najczęstszej pracy.Ani we wrzątku,ani w lodzie :P

Wojtek_mazury
19-10-2013, 20:42
U mnie jest OK jak temp spalin > 80*C i temp CO >=45*C
Czy dobrze odczytuję z wykresów, że temperatura c.o oscyluje w granicach 10 stopni?
Jaki masz sterownik?

karoka65
19-10-2013, 20:48
Myślę Adam, że co do czujnika spalin to nie ma co się rozdrabniać przy kalibracji ile może być chłodniej przy ściankach lub dnie naczynia 3-5 stopni?
Mylisz się i to bardzo.

Wojtek_mazury
19-10-2013, 20:50
Pouczające są te wykresy. Skopiowałem je sobie.Ecoal produkuje pewien nadmiar mocy w stosunku do zapotrzebowania ale może dzięki temu dobrze węgiel się spala. Pozdrawiam.

karoka65
19-10-2013, 20:50
Przecież wcześniej miałeś OEP 25 i nawet dwa palniki wiec wszystko wiesz i na każdy temat.
On wie, a Ty dopiero będziesz musiał tą wiedzę nabyć.

karoka65
19-10-2013, 20:55
?
!!!
Przecież wydaje ci się że wiesz.
Ja wiem jak jest naprawdę.
Mówisz że ja się tylko czepiam, to słucham ?
Jak to może być różnica ?

Piotrek42
19-10-2013, 20:57
Tak sobie czytam.... jeszcze kilka lat temu większość postów zaczynała się od..... ile sekund podawania? ile pauzy? jak zero na dworze jak minus 10 albo plus 10 etc, etc.. a teraz widzę rozmawiacie sobie o d.... Maryni :P, świat poszedł do przodu :lol2:

karoka65
19-10-2013, 21:06
Znacznie do przodu, ludzie którzy nie mają problemów próbują je sobie sami stwarzać byle się wykazać jak potrafią pokrzyczeć na forum,
Dla takich niema pomocy z mojej strony skoro wiedzą najlepiej.
A może to ja nie wiem nic, też tak może być, z resztą ktoś już tak orzekł na innym forum jak nie zgodziłem się z wiarą którą on wyznaje choć kiedyś razem klęczeliśmy na jednym klęczniku :)

karoka65
19-10-2013, 21:13
Mylić się rzecz ludzka, ale jak mam się do tego odnieść skoro nie wiem w jakiej kwesti zauważyłeś pomyłkę.
Ten który nie wie, czy nie jest pewny pyta. a nie oznajmia.
Przed Tobą też jeszcze wszystko, bo za Tobą jeszcze nic.
Dobrej nocki życzę.
Tak jak napisałem wcześniej, lepiej zająć się kształtnym tyłeczkiem mojej żonki jak wdawać się w jakieś zbędne dyskusje z tymi co wiedzą lepiej i wszystko.
Pozdrawiam.

karoka65
19-10-2013, 21:14
No już poprawiłem, nie wiedziałem, że z wikipedią posty czytasz.
Od Wiki to mamy tu innego uczonego, ja się bredniami nie mam czasu zajmować.
Dobranoc.

kalio
19-10-2013, 21:31
Znacznie do przodu, ludzie którzy nie mają problemów próbują je sobie sami stwarzać byle się wykazać jak potrafią pokrzyczeć na forum,
Dla takich niema pomocy z mojej strony skoro wiedzą najlepiej.
A może to ja nie wiem nic, też tak może być, z resztą ktoś już tak orzekł na innym forum jak nie zgodziłem się z wiarą którą on wyznaje choć kiedyś razem klęczeliśmy na jednym klęczniku :)

To może napisz coś o swoim doświadczeniu, może opisz jak długo ciepłownictwem się zajmujesz.
jakie masz uprawnienia - a przepraszam Ty wyznajesz zasadę że papierki nie są potrzebne

5iatka
19-10-2013, 21:45
ehhh, a kilka stron temu myślałem, że czegoś się dowiem w sprawie ewentualnego zniwelowania buczenia silnika.
Mi przeszkadza. Nie jest to gigantyczny problem, z kotła jestem mega zadowolony, ale wolałbym choćby nieznacznie, ale jednak zmniejszyć, zatem kilka postów opisujących jakieś rozwiązania użytkowników uznałbym za cenne.
Tak 'złośliwie' się składa, że w sypialni chyba słychać najbardziej, a przyzwyczajony do ciszy jestem.

karoka65
19-10-2013, 21:50
To może napisz coś o swoim doświadczeniu, może opisz jak długo ciepłownictwem się zajmujesz.
jakie masz uprawnienia - a przepraszam Ty wyznajesz zasadę że papierki nie są potrzebne
Na tyle wiele mam tego doświadczenia i na tyle długo się tym zajmiję że w każdej sytuacji potrafię pomóc swojemu klientowi nawet przez telefon jak -20 za oknem, czego Ty kolego nie otrzymasz od swojego sprzedawcy.
Ty w ogóle to jesteś w ciemnej dupie po tym czym się tu popisałeś, hehe
Co do papierków to są bardzo i to bardzo przydatne w jednym z pomieszczeń gdzie udaję się raz dziennie na piechotę :)
Spróbuj takim papierkiem dom nagrzać bo tam ktoś coś napisał :)
Są tacy co i koło Torunia z moich uprawnień korzystali, także chyba są wystarczające, oby Twój sprzedawca miał takie.

karoka65
19-10-2013, 21:53
.
Tak 'złośliwie' się składa, że w sypialni chyba słychać najbardziej, a przyzwyczajony do ciszy jestem.
Eee, kolego, w sypialni to musi być czasem trochę głośniej :)
Dobra, na razie bo imprezka się rozkręca :)

kalio
19-10-2013, 22:10
Ale są też tacy którym zaproponowałeś, że kocioł zabierzesz albo, że żałujesz, że danej osobie kocioł sprzedałeś, więc w podejściu do klienta jeszcze długa nauka przed Tobą.

kij w mrowisko ...

Marketing górą.

Novy!
19-10-2013, 22:26
Wiesz jak ktoś ma 47 lat i z tego jakieś 25 przepracował jako szofer w PKS-ie to wie wszystko o spalaniu, dmuchaniu i spuszczaniu.

Marketing górą.
Powiem Ci tylko tyle synek.Cham jesteś.I tyle.
Wiedziałem to od razu.szkoda tylko ,że miałeś tu tylu słuchaczy bez krzty inteligencji.

keteimj
19-10-2013, 23:06
Wiesz jak ktoś ma 47 lat i z tego jakieś 25 przepracował jako szofer w PKS-ie to wie wszystko o spalaniu, dmuchaniu i spuszczaniu.

Marketing górą.

No kolego ty chyba swoje doświadczenia zbierałeś u Ojca Dyrektora w kotłowni:lol2:,a sory tam niema kotlowni wiadomo geotermia:rotfl:

karoka65
19-10-2013, 23:22
Ale są też tacy którym zaproponowałeś, że kocioł zabierzesz albo, że żałujesz, że danej osobie kocioł sprzedałeś, więc w podejściu do klienta jeszcze długa nauka przed Tobą.
I ??
Kurde nikt nie wyraził takiej chęci :)
Skrzynka czysta, Ty jak chcesz zwrócić to zwróć się do swojego sprzedawcy albo najszybciej będzie do producenta,
Mimo tej całej nagonki filozofów którzy chcieli zakłócić dobrą atmosferę tego wątku nikt się nie zgłosił.

karoka65
19-10-2013, 23:25
Wiesz jak ktoś ma 47 lat i z tego jakieś 25 przepracował jako szofer w PKS-ie to wie wszystko o spalaniu, dmuchaniu i spuszczaniu.

Marketing górą.
A masz coś do kierowców PKSu ?
Zobaczymy jeszcze czy lepiej porozmawiać z kierowcą, górnikiem czy z sędzią w sądzie.
Ostatnio coś ci nie wyszło z tymi tynkami.

karoka65
19-10-2013, 23:32
No kolego ty chyba swoje doświadczenia zbierałeś u Ojca Dyrektora w kotłowni:lol2:,a sory tam niema kotlowni wiadomo geotermia:rotfl:
Kateimj, daj sobie na luz, szkoda zdrowia, pamiętasz co napisałeś kiedyś o trolach ?
Ma tu uczonych na forum to mu kocioł ustawią, a może sędzia też jakiś najarany piecami jak kierowca czy górnik to ustawi, hehe

karoka65
19-10-2013, 23:36
Nie podpieraj proszę takich zagrywek moimi cytatami.
Sławek, podpuszczacze nie mają czasu to kolegów szuka.
Ja przyjmę wszystko od tego co kotła używa ale nie od tego co sobie chce swoje nadszarpnięte ego czyimś kosztem podbudować.

tadek w
20-10-2013, 05:37
Wiesz jak ktoś ma 47 lat i z tego jakieś 25 przepracował jako szofer w PKS-ie to wie wszystko o spalaniu, dmuchaniu i spuszczaniu.

Marketing górą.

no to chłopie pojechałeś teraz po bandzie.......sądze że za bardzo nie ogarniasz tego co piszesz

bartus825
20-10-2013, 05:55
No nie, już nie mogę.Abyś choć troszkę miał w twej małej gółce co On posiadahttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0zlosc.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
Wiesz jak ktoś ma 47 lat i z tego jakieś 25 przepracował jako szofer w PKS-ie to wie wszystko o spalaniu, dmuchaniu i spuszczaniu.

Marketing górą.

Delphion1
20-10-2013, 06:01
Wiesz jak ktoś ma 47 lat i z tego jakieś 25 przepracował jako szofer w PKS-ie to wie wszystko o spalaniu, dmuchaniu i spuszczaniu.

Marketing górą.
Tym postem powinien się zająć moderator .

Sorki za głupie pytanko ale kombinuję i nie wiem.:
Jak zrobić aby mi podłogówka nie przebijała tyle temp i zebym miał tyle co ustawię zawsze?
Czy tylko da sie korygować to czasem pompy i 3 D?

neujan
20-10-2013, 06:13
Mówimy u nas najgorsze zderzenia z wołem. Pan "Kalio" byłoby lepiej, jeśli założyl by pan watek "mistrzowie świata i RBR ekouniwersal" i tu zostawić w spokoju tego watku. Niech będzie spokuj ponownie i rozmowa o praktycznych rzeczach wokół RBR. Osobiście wolę praktyke i może być kierowcą lub górnik albo inna profesia.:(

zbigmaz01
20-10-2013, 06:56
No nie, już nie mogę.Abyś choć troszkę miał w twej małej gółce co On posiadahttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0zlosc.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)Mnie tylko ciekawi po co na forum pisze? Tutaj jest więcej takich osób którzy mają nie tylko jedną pracę i nie z jednego koryta jedzą, doradzając sobie jak umieją. Skoro szuka porady powinien się zwrócić bezpośrednio do producenta kotła czy sterownika a nie siać tutaj swoich nawiedzonych teorii.
Jedno wiem że do pytań jest wielu i pomagać można ale niektórzy są odporni na taką pomoc i sądzą że już wszystkie mądrości nabyli. Tylko jak to jest że wykonują inny zawód a krytykują innych pomagających ? Oni też nie nabyli tej wiedzy w szkole czy pracy, więc po co to szydzenie?
Czyżby konkurencja traciła grunt pod nogami że posuwa się do takich czynów?

Ostatnio mało mnie jest na forum tylko z tej przyczyny że nie chcę się tłumaczyć przed takimi ludźmi czy jestem użytkownikiem czy sprzedawcą, nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje. Piszę tylko to co się dowiedziałem jako czytelnik forum lub użytkownik tego kotła. Dalej odpowiadam na pytania które zadają czytelnicy tego forum na PW czy telefony. Tylko nie miejcie do mnie pretensji jak już niektórym nieodpowiem. Znaczne stosować się do tego : jak Kuba ........ Kubie.
Pozdrawiam wszystkich zadowolonych i szczarze zainteresowanych kotłami RBR :)

zbigmaz01
20-10-2013, 07:07
Tym postem powinien się zająć moderator .

Sorki za głupie pytanko ale kombinuję i nie wiem.:
Jak zrobić aby mi podłogówka nie przebijała tyle temp i zebym miał tyle co ustawię zawsze?
Czy tylko da sie korygować to czasem pompy i 3 D?
Masz ustawione czasy pracy pomy praca/postój na 20/20 i tu zmień. Nawet jak za długo będzie stała to i tak zadziała sterownik aby to zagrzać. Czasy zmieniaj tak aby za wiele nie było spadku na powrocie. Będzie częściej to będzie mniejszy spadek a czasy dobieraj powoli, duża bezwładność potrzebuje czasu.

Delphion1
20-10-2013, 07:32
Masz ustawione czasy pracy pomy praca/postój na 20/20 i tu zmień. Nawet jak za długo będzie stała to i tak zadziała sterownik aby to zagrzać. Czasy zmieniaj tak aby za wiele nie było spadku na powrocie. Będzie częściej to będzie mniejszy spadek a czasy dobieraj powoli, duża bezwładność potrzebuje czasu.

dzieki,postaram sie.
Zacznę od dołu i bedę obserwował wykres stopniowo zwiekszając czas pracy.
Dobrze kombinuję?

zbigmaz01
20-10-2013, 07:47
dzieki,postaram sie.
Zacznę od dołu i bedę obserwował wykres stopniowo zwiekszając czas pracy.
Dobrze kombinuję?

Jak zbyt nisko zaczniesz to zimny powrót zaleje kocioł, może stopniowo zmniejszać i obserwować. jak spada temp. i jaki ma wpływ na powrót. Jakub ś ne zaczął to powoli dojdziesz do celu :)

Delphion1
20-10-2013, 07:51
Zaczne od ustawień 2/15 i bedę obserwował powrót i jesli dobrze Cie zrozumiałem gdy te reczne nastawienia bedą niewystarczające to sterownik sam dobierze czasy w przypadku spadku temp. ponad ustawioną histeryzę podłogi?
Czujnik wewn.mam u góry w sypialniach i tam też poza podłoga mam kaloryfery,musze go przenieść bo fałszuje troszkę wskazania ale on mi akurat nie przeszkadza do kaloryfery tylko awaryjnie mają dogrzewać i wiem jak to ustawić,natomiast ustawienie podłogówki to wyzwanie :P

zbigmaz01
20-10-2013, 08:04
Zaczne od ustawień 2/15 i bedę obserwował powrót i jesli dobrze Cie zrozumiałem gdy te reczne nastawienia bedą niewystarczające to sterownik sam dobierze czasy w przypadku spadku temp. ponad ustawioną histeryzę podłogi?
Czujnik wewn.mam u góry w sypialniach i tam też poza podłoga mam kaloryfery,musze go przenieść bo fałszuje troszkę wskazania ale on mi akurat nie przeszkadza do kaloryfery tylko awaryjnie mają dogrzewać i wiem jak to ustawić,natomiast ustawienie podłogówki to wyzwanie :PPodłogówka chodzi tak że pompa daje do uzyskania zadanej temp. a po jej osiągnięciu przechodzi na cykliczną w tych czasach co je ustawiasz. jeżeli te czasy pracy pompy będą zbyt częste i długie to raz że przgrzeje pomieszczenie a dwa że spalisz więcej opału. To już doświadczalnie i obserwować:)

Delphion1
20-10-2013, 08:35
Podłogówka chodzi tak że pompa daje do uzyskania zadanej temp. a po jej osiągnięciu przechodzi na cykliczną w tych czasach co je ustawiasz. jeżeli te czasy pracy pompy będą zbyt częste i długie to raz że przgrzeje pomieszczenie a dwa że spalisz więcej opału. To już doświadczalnie i obserwować:)
Nareszcie ktoś mi to wytłumaczył i jesli dobrze zrozumiałem to :
Te czasy które się ustawia to czasy pracy cyklicznej pompy ,czyli po uzyskaniu wymaganej temp.sterownik przechodzi na pracę cykliczną pompy i wtedy korzysta z tych ustawień ręcznie wklepanych a jeśli nie osiagnie temp to sam zarządza praca pompy?

zbigmaz01
20-10-2013, 08:45
Nareszcie ktoś mi to wytłumaczył i jesli dobrze zrozumiałem to :
Te czasy które się ustawia to czasy pracy cyklicznej pompy ,czyli po uzyskaniu wymaganej temp.sterownik przechodzi na pracę cykliczną pompy i wtedy korzysta z tych ustawień ręcznie wklepanych a jeśli nie osiagnie temp to sam zarządza praca pompy?
"Sam zarządza pracą pompy" to znaczy pompa pracuje cały czas do osiągnięcia zadanej temp. a potem przechodzi na cykle aby podgrzewać by temp. wody w podłodze zbytnio nie spadła i zbyt zimna nie zalewała kotła powodując szaleństwa na paleniu w automacie

zbigmaz01
20-10-2013, 08:52
No i coś zmieniłeś i już widać że temp. przestała wzrastać:)
poczekaj teraz na efekty tych zmian, daj mu długi czas aby zobaczyć dalsze zmiany.


PS
Nie zauważyłem a on przeszedł w "lato" i dlatego stoi :)

Delphion1
20-10-2013, 09:01
zmieniłem mu żeby zobaczyc efekty zmian i zobaczymy czy bedzie lepiej.
Dałem mu 2 min.bo mam autoadapta i 1 min to było by za mało chyba?
Będę kombinował i mam nadzieję,że czasem lukniesz i cos dopowiesz ;)
dzięki Zbyszek,wreszcie skumałem o co biega.

zbigmaz01
20-10-2013, 09:16
Z fona mało co widać ale zobaczymy wieczorem bo zanim znowu przejdzie w "zimę" to i podłoga wystygnie i zacznie ją grzać a wtedy przejdzie na cykle. Okaże się późnym wieczorem lub rano, wszystko zależy od utraty ciepła przez dom i temp. na zewnątrz :)

best-boyz
20-10-2013, 09:33
Noooo, nie było mnie trochę i kolejna awantura. Wbijcie sobie Panowie do głowy, że na RBR-a nie wolno nic powiedzieć. Podajnik buczy bo " MA BUCZEĆ". Jeśli ktoś tego nie akceptuje to niech odda kocioł i tyle (słowa Karoka65). To forum jest tylko do zachwalania i piania zachwytów nad kociołkiem ze stajni RBR. Tu nie wolno pisać o problemach i sposobach ich eliminacji. Kocioł jest zajeb... i tak maja wszyscy mówić. Jeśli powiesz coś na nie, to jesteś wrogiem publicznym nr. 1 i Cię specjaliści od palenia zajada, a wprawę już maja i to większa jak w paleniu.

zbigmaz01
20-10-2013, 09:44
Noooo, nie było mnie trochę i kolejna awantura. Wbijcie sobie Panowie do głowy, że na RBR-a nie wolno nic powiedzieć. Podajnik buczy bo " MA BUCZEĆ". Jeśli ktoś tego nie akceptuje to niech odda kocioł i tyle (słowa Karoka65). To forum jest tylko do zachwalania i piania zachwytów nad kociołkiem ze stajni RBR. Tu nie wolno pisać o problemach i sposobach ich eliminacji. Kocioł jest zajeb... i tak maja wszyscy mówić. Jeśli powiesz coś na nie, to jesteś wrogiem publicznym nr. 1 i Cię specjaliści od palenia zajada, a wprawę już maja i to większa jak w paleniu.Święte słowa :)
Tylko wytłumaczyć co tu robisz i po co tu piszesz bo ja tego pojąć nie mogę.

karoka65
20-10-2013, 09:45
Noooo, nie było mnie trochę i kolejna awantura.
Noooo widzę że przyszedłeś znowu podgrzać tą atmosferę.
Faktycznie długo Cię nie było, taki aktywny forumowicz, kilka dnie temu zarejestrowany, aż 3 konstruktywne posty udało Ci się napisać i to tylko w tym wątku i żeby skrytykować coś czego pewnie na oczy nie widziałeś ?
Czy może jesteś użytkownikiem ?
To napisz w czym masz problem, może uda się go jakoś rozwiązać, coś Ci buczy ?
Można się tylko domyślać co chcesz tu robić.

best-boyz
20-10-2013, 10:45
Ktoś wcześniej napisał o kółku wzajemnej adoracji. I już dwóch Panów się odezwało.
Jaki mam problem? BUCZY mi badziewny podajnik, silnik czy co tam jeszcze w idealnym kociołku. Może jakieś sensowne porady? Czy oddać w czorty?
Nie. Kolejne bicie piany powtarzanie w kółko: kociołek jest idealny.
Ile trzeba mieć postów?, aby można napisać o problemie z kociołkiem?? Ponad 2000 - wystarczy ?

edgar184
20-10-2013, 10:48
Zużywam,odpowiednio dobrany układ CO,ustawienia mocy kotła-nawet nie zobaczysz rozbioru CWU,jedynie odpalanie termostatów.

Bardzo chętnie bym spróbował u siebie to ustawić.

karoka65
20-10-2013, 10:55
Jaki mam problem? BUCZY mi badziewny podajnik, silnik czy co tam jeszcze w idealnym kociołku. Może jakieś sensowne porady? Czy oddać w czorty?
Nie. Kolejne bicie piany powtarzanie w kółko: kociołek jest idealny.
Ile trzeba mieć postów?, aby można napisać o problemie z kociołkiem?? Ponad 2000 - wystarczy ?
Porady dostałeś a jeśli ci się nie chce, nie potrafisz to reklamuj u sprzedawcy czy producenta.

zbigmaz01
20-10-2013, 11:00
Ktoś wcześniej napisał o kółku wzajemnej adoracji. I już dwóch Panów się odezwało.
Jaki mam problem? BUCZY mi badziewny podajnik, silnik czy co tam jeszcze w idealnym kociołku. Może jakieś sensowne porady? Czy oddać w czorty?
Nie. Kolejne bicie piany powtarzanie w kółko: kociołek jest idealny.
Ile trzeba mieć postów?, aby można napisać o problemie z kociołkiem?? Ponad 2000 - wystarczy ?
Podaj adres to podjadę i coś poradzimy a jak nie poradzimy to będziesz reklamował. Odpowiada ci taka propozycja?

henry-x
20-10-2013, 11:13
Podajnik filmik 2

http://youtu.be/9mR1vO9oQmA

podobnie jak u mnie w 23 kW

lestek27
20-10-2013, 14:19
"Sam zarządza pracą pompy" to znaczy pompa pracuje cały czas do osiągnięcia zadanej temp. a potem przechodzi na cykle aby podgrzewać by temp. wody w podłodze zbytnio nie spadła i zbyt zimna nie zalewała kotła powodując szaleństwa na paleniu w automacie

Pompa CO zdaje się pracuje w taki sam sposób przy ustawieniu "cykliczna"?
Jeśli się mylę to poprawcie

skap
20-10-2013, 14:19
Bardzo chętnie bym spróbował u siebie to ustawić.

Musiałbyś pompę CWU włączyć na stałe (np. cwu+mieszanie) lub przerobić instalację na jedną pompę. U Novego nie widać na wykresach spadku temp. cwu bo prawdopodobnie ma tak niski pobór wody ciepłej w danym momencie i woda nie zdąży się schłodzić.
To jest moje zdanie i nie znam dokładnie jego instalacji.
Ps.
Masz za niskie temp. spalin w trybie lato.
Pozdrawiam

zbigmaz01
20-10-2013, 14:24
Pompa CO zdaje się pracuje w taki sam sposób przy ustawieniu "cykliczna"?
Jeśli się mylę to poprawcie
Tu niestety jest inaczej, tylko cyklicznie bez utrzymania temp.

edgar184
20-10-2013, 14:31
Musiałbyś pompę CWU włączyć na stałe (np. cwu+mieszanie) lub przerobić instalację na jedną pompę. U Novego nie widać na wykresach spadku temp. cwu bo prawdopodobnie ma tak niski pobór wody ciepłej w danym momencie i woda nie zdąży się schłodzić.
To jest moje zdanie i nie znam dokładnie jego instalacji.
Ps.
Masz za niskie temp. spalin w trybie lato.
Pozdrawiam


Pompę od cwu mam na stałe wpiętą do prądu. I to jest obieg wody od kotła do zbiornika.
W trybie lato nie wiem jak mam ustawić wyższą temperaturę spalin?? Wyżej trzymać temperaturę CO?? Szyber mam cały czas otwarty.

lestek27
20-10-2013, 14:32
No to się pomyliłem. Myślałem że przechodzi w tryb cykliczny po osiągnięciu zadanej wewnętrznej.
Czyli rozumiem że ciągle pracuje w takich cyklach jak ustawię i trzeba samemu tak to zrobić żeby kociołek na tyle grzał żeby osiągnąć temp. wewn.?

zbigmaz01
20-10-2013, 14:46
No to się pomyliłem. Myślałem że przechodzi w tryb cykliczny po osiągnięciu zadanej wewnętrznej.
Czyli rozumiem że ciągle pracuje w takich cyklach jak ustawię i trzeba samemu tak to zrobić żeby kociołek na tyle grzał żeby osiągnąć temp. wewn.?
Tak właśnie jest. Tu ustawiasz cykle pracy i przerw tak aby nie przegrzewało w połączeniu z temp. na kotle.
Było już pisane o dodanie takiej opcji jak ma podłogówka i może coś w następnych softach się zmieni.

lestek27
20-10-2013, 14:57
Tak opcja jak z podłogówką była by chyba lepsza. Tak mi się wydaje.
Próbowałem już z cykliczną pompą CO i troszkę przegrzewało temp. wewn. ale za to powrót był cieplejszy:)

Arturo72
20-10-2013, 14:57
Tak właśnie jest. Tu ustawiasz cykle pracy i przerw tak aby nie przegrzewało w połączeniu z temp. na kotle.

Dzwine...
Ale nasuwa mi się pytanie,jak się zachowuje kocioł jak do zapewnienia 22st.C w domu przy -20st.C wystarczy 7h grzania z temperaturą zasilania 35st.C ?
Co robi kocioł w pozostałe 17h ?

skap
20-10-2013, 15:04
Pompę od cwu mam na stałe wpiętą do prądu. I to jest obieg wody od kotła do zbiornika.
W trybie lato nie wiem jak mam ustawić wyższą temperaturę spalin?? Wyżej trzymać temperaturę CO?? Szyber mam cały czas otwarty.

Możesz ustawić wyższą min. temp. CO w parametrach zaawansowanych i skrócić czas podtrzymania. Niektórzy w lato palą w trybie zima przy zakręconych grzejnikach.

Praca pompy cwu na stałe też wpływa na obniżenie temp. spalin.

Pozdrawiam

zbigmaz01
20-10-2013, 15:59
Dzwine...
Ale nasuwa mi się pytanie,jak się zachowuje kocioł jak do zapewnienia 22st.C w domu przy -20st.C wystarczy 7h grzania z temperaturą zasilania 35st.C ?
Co robi kocioł w pozostałe 17h ?
W takie j sytuacji sterownik daje impuls na pompę PC i ona przejmuje dowodzenie :)

lestek27
20-10-2013, 16:08
Hehe:)

minertu
20-10-2013, 16:29
Jak macie wpięty i aktywny czujnik pokojowy to ustawienie pracy pompy CO na cykliczna wygląda następująco.
Pracuje w trybie ciągłym do momentu uzyskania temp wewnętrznej a później pracuje cyklicznie wg czasów jakie sobie nastawimy.

zbigmaz01
20-10-2013, 16:36
Jak macie wpięty i aktywny czujnik pokojowy to ustawienie pracy pompy CO na cykliczna wygląda następująco.
Pracuje w trybie ciągłym do momentu uzyskania temp wewnętrznej a później pracuje cyklicznie wg czasów jakie sobie nastawimy.

Tak jest na podłogowym a na CO pracuje bez ograniczenia temp. Bynajmniej na moim sofcie chyba że coś się zmieniło a ja o ty nie wiem.

lestek27
20-10-2013, 16:50
To jak to w końcu jest? Mam podpięte wszystkie czujniki oprócz podłogowego bo nie mam podłogówki.
Mam soft ten chyba co kolega Zbigmaz.

zbigmaz01
20-10-2013, 17:11
To jak to w końcu jest? Mam podpięte czujniki oprócz podłogowego bo nie mam podłogówki.
Mam soft ten chyba co kolega Zbigmaz.
Możesz przełożyć czujnik w miejsce podłogowego, w sterowniki ustawić jako podłogówka i przełożyć wtyczkę pompy w miejsce podłogówki(mieszkająca) i będziesz miał to co chcesz :)
A co do pytania to ja też czekam bo faktycznie mogę nie wiedzieć a coś już jest :)

minertu
20-10-2013, 17:14
Tak jak napisałem wyżej,chyba,że czegoś nie wiem :)

mark3k
20-10-2013, 17:15
Z czujnikiem pokojowym pompa CO pracuje dokładnie tak, jak to opisał minertu.

lestek27
20-10-2013, 17:19
Ok. Jak się bardziej ochłodzi to spróbuję takiej pracy pompy CO i się przekonam jak jest.

zbigmaz01
20-10-2013, 17:25
Ok. Jak się bardziej ochłodzi to spróbuję takiej pracy pompy CO i się przekonam jak jest.

To i mnie nie pozostaje nic innego jak tak ustawić. Ale to dopiero chyba jutro jak będę w domu o ile coś się nie zmieni.
Albo może jeszcze dzisiaj jak wykonam tel do domu?


PS


Przełączyłem. Wydaje mi się że już kiedyś tak ustwiłem i nie miałem ograniczenia temp.

optymista111
20-10-2013, 17:37
Hej,
co myślicie o takim ups/przetwornicy? do tego akumulator żelowy
chyba wystarczy mocy
http://allegro.pl/zasilacz-awaryjny-ups-przetwornica-intex-700-sinus-i3611048485.html

zbigmaz01
20-10-2013, 17:43
Do jakiej temp. mam czekać?

lestek27
20-10-2013, 17:51
To i mnie nie pozostaje nic innego jak tak ustawić. Ale to dopiero chyba jutro jak będę w domu o ile coś się nie zmieni.
Albo może jeszcze dzisiaj jak wykonam tel do domu?


PS


Przełączyłem. Wydaje mi się że już kiedyś tak ustwiłem i nie miałem ograniczenia temp.

Miałem takie ustawienia 27 i 28 września. też całkiem nieźle wyglądały wykresy.

mark3k
20-10-2013, 17:53
Nic nie zmieniłeś. Tryb pracy pompy na : cykliczny , a masz załączona
Dotyczy Zbigmaz01
Oczywiście w ustawieniach zaawansowanych.

zbigmaz01
20-10-2013, 17:58
No to teraz na cykliczny.

gmaj22
20-10-2013, 18:03
Kociolek zgasl mi po raz drugi, ale tym razem to ewidentnie moja wina...Popiol po sama korone, nie czyszczony od prawie dwoch tygodni. Poniewaz probowalem ustawiac go wczesniej na odleglosc, sugerujac sie wylacznie histogramami oraz temperatura spalin, to teraz kiedy zajrzalem do srodka, mialem okazje przekonac sie, ze racje mieli koledzy, ktorzy pisali mi, ze ladne histogramy to nie cel sam w sobie ale srodek do jego osiagniecia. Znacznie wazniejsza jest obserwacja palnika i popiolu. I tu przyznaje racje... Poniewaz mialem stanowczo za niski nadmuch, pelno bylo niedopalow, kociol byl generalnie "zas......y". Podnioslem nadmuch, z poczatku z 38% do 40%, pozniej do 42%, ale okazalo sie, ze temp. spalin wahala sie w granicach 95 C do 220C. Do tego na palniku zrobil sie krater, wiec zmniejszylem do 40%. Teraz jest 39% i kiedy juz zaczalem miec na histogramie "drapacze chmur" na samym jego srodku, slupki zniknely...Czy komus tez sie cos takiego przydarzylo?
PS. Wrocily "wiezowce" ....zapomnialewm po prostu, ze w podtrzymaniu histogram nie dziala. Wystarczylo przelaczyc cwu na tryb "zima", zeby znow sie pojawily...

mark3k
20-10-2013, 18:03
No i działa. :D

zbigmaz01
20-10-2013, 18:20
No i działa. :D

Jeżeli piszesz o moim to teraz będzie działać. Teraz trzeba poczekać aż spadnie temp. poniżej zadanej i pompa powinna ruszyć w pracę ciągłą do osiągnięcia zadanej. Poczekam jeszcze trochę bo mam gości i potem podniosę zadaną i zobaczymy czy się uda.
A naradzie tel do ładowarki bo już mam 6% mocy :P

bobasxx
20-10-2013, 18:23
Jak macie wpięty i aktywny czujnik pokojowy to ustawienie pracy pompy CO na cykliczna wygląda następująco.
Pracuje w trybie ciągłym do momentu uzyskania temp wewnętrznej a później pracuje cyklicznie wg czasów jakie sobie nastawimy.

Tak mam i tak właśnie to działa ;)

lestek27
20-10-2013, 18:29
No to chyba wszystko jasne:)

mark3k
20-10-2013, 18:34
Jeżeli piszesz o moim to teraz będzie działać. Teraz trzeba poczekać aż spadnie temp. poniżej zadanej i pompa powinna ruszyć w pracę ciągłą do osiągnięcia zadanej. Poczekam jeszcze trochę bo mam gości i potem podniosę zadaną i zobaczymy czy się uda.
A naradzie tel do ładowarki bo już mam 6% mocy :P

Tak, do Ciebie. Nie musisz sprawdzać, bo dokładnie tak ta opcja w ustawieniach zaawansowanych działa.
U mnie zawór 4D obniża mi temperaturę na grzejnikach, ale tą funkcję pracy pompy CO testowałem u siebie. Przy pracy ciągłej pompy CO u mnie układ pracuje bardziej stabilnie i nie zalewam kotła zimnym powrotem po postoju.

pawko_
20-10-2013, 20:54
Panowie to z innej beczki. Mam na całości podłogówke i do tego pompkę. Pytanie laika, jak ustawić żeby widniało na schemacie, że grzeje podłoga, a nie kaloryfer ? Czy muszę również podłączać czujnik od ogrzewania podłogowego i czy on był w zestawie ? Bo nic nie widziałem w pudełku ?

Arturo72
20-10-2013, 21:14
W takie j sytuacji sterownik daje impuls na pompę PC i ona przejmuje dowodzenie :)
Jaja sobie robisz a ja poważnie pytam,chyba,że nie zrozumiałeś pytania ;)

zbigmaz01
20-10-2013, 21:47
Jak macie wpięty i aktywny czujnik pokojowy to ustawienie pracy pompy CO na cykliczna wygląda następująco.
Pracuje w trybie ciągłym do momentu uzyskania temp wewnętrznej a później pracuje cyklicznie wg czasów jakie sobie nastawimy.
Miałeś rację. Tylko dlaczego ja do tej pory nie doczytałem że to jest dodane? Jakaś pomroczność padła mi na oczy lub browarów było za wiele jak czytałem.
A ja tak się starałem te czasy dobierać a tu teraz tak fajnie :)

zbigmaz01
20-10-2013, 21:53
Panowie to z innej beczki. Mam na całości podłogówke i do tego pompkę. Pytanie laika, jak ustawić żeby widniało na schemacie, że grzeje podłoga, kaloryfer ? Czy muszę również podłączać czujnik od ogrzewania podłogowego i czy on był w zestawie ? Bo nic nie widziałem w pudełku ?Aby uaktywnić podłogę musisz podłączyć czujnik. Nie wiem czy miałes w zestawie ale zawsze możesz przepiąć ten który masz.

zbigmaz01
20-10-2013, 21:59
Jaja sobie robisz a ja poważnie pytam,chyba,że nie zrozumiałeś pytania ;)Właśnie robię sobie jaja bo zadajesz durnowate pytania. Zadaj sobie takie pytanie i jak znajdziesz odpowiedź to zatrzymaj ją dla siebie.

pawko_
20-10-2013, 22:57
Który czujnik mam przepiąć i gdzie ? Czy to ma sens ? Czy nie potrzebnie sobie i Wam zawracam głowę ?

zbigmaz01
20-10-2013, 23:09
Który czujnik mam przepiąć i gdzie ? Czy to ma sens ? Czy nie potrzebnie sobie i Wam zawracam głowę ?

Aby widzieć temp. na podłodze musi być podpięty czujnik. Jeżeli masz to podepnij.

pawko_
21-10-2013, 05:37
A czy taki czujnik dołączony jest do kotła ? Czy osobno kupiłeś ? Gdzie w sterowniku jest miejsce na ten czujnik ? Jedyne wolne pole zostało mi pod nazwą termostat.

zbigmaz01
21-10-2013, 06:47
A czy taki czujnik dołączony jest do kotła ? Czy osobno kupiłeś ? Gdzie w sterowniku jest miejsce na ten czujnik ? Jedyne wolne pole zostało mi pod nazwą termostat.

Miejsce na czujnik powinieneś mieć. Kiedyś zamieszczałem z DTR'ki zdjęcie podłączeń, post chyba 1673

Czujnik ja dokupiłem.

pawko_
21-10-2013, 08:07
Jeszcze jeśli możesz to powiedz mi dlaczego czujnik temp. zewnętrznej pokazuje mi teraz 32 oC ? Umiejscowiony jest na ścianie 50 cm pod podbitką od strony północnej.
Kalibrowalem go wczoraj, a dzisiaj takie kwiatki pokazuje....

zbigmaz01
21-10-2013, 08:13
Jeszcze jeśli możesz to powiedz mi dlaczego czujnik temp. zewnętrznej pokazuje mi teraz 32 oC ? Umiejscowiony jest na ścianie 50 cm pod podbitką od strony północnej.
A nie masz pomylonych podłączeń na temp. wewnętrznej i zewnętrznej?

arur
21-10-2013, 08:17
Witam Wszystkich.


Daaaawno mnie tutaj nie bylo i ponad 300 stron do przeczytania... Przeczytalem tylko ostatnie 25 stron tego tematu i
widze ze problem z glosnym podajnikiem dalej na tapecie... szkoda ze nic w tym temacie sie nie udalo zrobic. Ja po
wymianie przekladni na inna mam duzo ciszej ale niestety musialem doplacic za wymiane. Buczenie slychac jak sie tak
calkiem wslucha czalowiek ale duzo gosniej od buczenia slychac chrupanie wegla. Ja po wymianie przekladni na inna
jestem usatysfakcjonowany:-) Kocilek juz rok ponad przepracowal rbr 23kw i po roku palenia moge powiedziec ze moglem
kupic 17kw a nie 23kw ale mam przynajmniej wiekszy zasobnik:D Z kotla jestem bardzo zadowolony! I kupilbym go jeszcze
raz ale juz tylko z ta przekladnia co mam teraz. Odkad jest mozliwosc spalnia grupowego to mam takie ustawione i
przez lato tez tak mialem. Spalanie mniejsze i mniejsze spieki. Opal ekogroszek retopal. Spieki sa ale tak sie je
troszeczke stuknie to sie rozlatuja wiec nie zmianialem opalu. Przez caly rok palenia poszlo 4300kg retopalu (okolo
220m^2 do ogrzania) i czasami jak kocial grzal i mi sie przypomnialo to rzucilem na korone jakies drewno z sadu. Tez
mialem problemy jaki kocial kupic. Bylem tez ogladac takiego rbr-a u innego uzytkownia z tego forum i pozniej sam
taki zakupilem.

Pozdrownia dla Wszystkich.

zbigmaz01
21-10-2013, 08:56
Witam Wszystkich.


Daaaawno mnie tutaj nie bylo i ponad 300 stron do przeczytania... Przeczytalem tylko ostatnie 25 stron tego tematu i
widze ze problem z glosnym podajnikiem dalej na tapecie... szkoda ze nic w tym temacie sie nie udalo zrobic. Ja po
wymianie przekladni na inna mam duzo ciszej ale niestety musialem doplacic za wymiane. Buczenie slychac jak sie tak
calkiem wslucha czalowiek ale duzo gosniej od buczenia slychac chrupanie wegla. Ja po wymianie przekladni na inna
jestem usatysfakcjonowany:-) Kocilek juz rok ponad przepracowal rbr 23kw i po roku palenia moge powiedziec ze moglem
kupic 17kw a nie 23kw ale mam przynajmniej wiekszy zasobnik:D Z kotla jestem bardzo zadowolony! I kupilbym go jeszcze
raz ale juz tylko z ta przekladnia co mam teraz. Odkad jest mozliwosc spalnia grupowego to mam takie ustawione i
przez lato tez tak mialem. Spalanie mniejsze i mniejsze spieki. Opal ekogroszek retopal. Spieki sa ale tak sie je
troszeczke stuknie to sie rozlatuja wiec nie zmianialem opalu. Przez caly rok palenia poszlo 4300kg retopalu (okolo
220m^2 do ogrzania) i czasami jak kocial grzal i mi sie przypomnialo to rzucilem na korone jakies drewno z sadu. Tez
mialem problemy jaki kocial kupic. Bylem tez ogladac takiego rbr-a u innego uzytkownia z tego forum i pozniej sam
taki zakupilem.

Pozdrownia dla Wszystkich.
No to z mocą kotła trochę przedobrzyłeś ale w spalaniu nie jest źle, ja spaliłem z cały okrągły rok (lato CWU) 6 T

5iatka
21-10-2013, 09:18
Arur
Jaki masz nadmuch przy spalaniu grupowym 8kw? Ewentualnie przy większych mocach jeśli masz ustawione.

5iatka
21-10-2013, 09:20
Ps. ps ciekawe ile pójdzie groszku teraz przez sezon porównanie do palenia w śmieciuszku

arur
21-10-2013, 10:14
Arur
Jaki masz nadmuch przy spalaniu grupowym 8kw? Ewentualnie przy większych mocach jeśli masz ustawione.


jest link do mojego kotla wiec kliknij i sie dowiesz co jak mam ustawione.

arur
21-10-2013, 10:21
No to z mocą kotła trochę przedobrzyłeś ale w spalaniu nie jest źle, ja spaliłem z cały okrągły rok (lato CWU) 6 T
Duzo mi pomagales przy ustawianiu kotla:D i dzieki Ci za to. A co do mocy tez karoka tez sie wachal miedzy 17 a 23 ale teraz to juz sam wiem bo zime sie przepalilo ale nie zaluje. W lecie spalanie okolo 3,1kg na dobe wiec dla mnie super. Ja w smieciuchu cos tyle to spalalem wegla i nie palilo sie przeciez caly czas a teraz spalanie to samo a w domu cieplutko a jaka wygoda dla mnie super. Rodzicie maja tlokowca ma wykonczeniu (7 sezonow i juz sa dosc glebokie wzery na paleniu) spalaja 8 ton mialu (mial 23) a powierzchnia cos 170m^2 tylko ze dom nie ocieplony ale okna powymieniane, czopuch bardzo cieply itp. takze jest ogromna roznica miedzy kotlem rodzicow a moim rbr. Pewnie jak im wysiadze to tez pewnie kupia rbr.

karoka65
21-10-2013, 11:12
A czy taki czujnik dołączony jest do kotła ? Czy osobno kupiłeś ? Gdzie w sterowniku jest miejsce na ten czujnik ? Jedyne wolne pole zostało mi pod nazwą termostat.

Zacisk t.zaw w sterowniku

karoka65
21-10-2013, 11:14
Panie pawle w pana przypadku jezt to rzecz zbędna.
Ma pan inaczej rozwiązane sterowanie podłogówką .:)

pawko_
21-10-2013, 12:11
Dziękuję panie Wieśku za odpowiedź czyli nie będę zawracał sobie tym głowy. Jak widać jeszcze nie palę, za tydzień ruszę. Narazie chciałem zobaczyć jak wygląda podgląd na mój kocioł. Zbigmaz t. zew. z t. wew. na pewno nie pomyliłem. Czy czujnik może być zepsuty ?
Panie Wieśku t. zaw. w sterowniku to jest miejsce na czujnik od podłogówki dobrze rozumiem ? Pytam już czysto teoretycznie bo nie będę się w to bawił bo jak widać Pan lepiej wie jaką instalację mam niż ja sam :)

bobasxx
21-10-2013, 12:19
Zbigmaz t. zew. z t. wew. na pewno nie pomyliłem. Czy czujnik może być zepsuty ?


Faktycznie coś ten czujnik fiksuje. A dobrze dokręciłeś śrubki w puszce czujnika ? Może woda się do niej dostała ?

zbigmaz01
21-10-2013, 12:39
Zbigmaz t. zew. z t. wew. na pewno nie pomyliłem.

Coś jest nie tak z tym czujników zew. sporo masz na nim skoki temp. do 40*C, na innych też ciekawie to wygląda :)

pawko_
21-10-2013, 12:43
Na innych tzn. których ? Pojadę dzisiaj i sprawdzę czy dobrze jest skręcony.
Zbigmaz z tego co widzę to reszta pokazuje stabilną temp. wahania do 0.4 stopnia czujnik temp. spalin i czujnik wewnętrzny do 0.3 stopnia. Reszta równa linia.

zbigmaz01
21-10-2013, 12:52
Na innych tzn. których ? Pojadę dzisiaj i sprawdzę czy dobrze jest skręcony.

Ciekawe dla mnie jest np. temp. spalin. Dlaczego taka niska w stosunku do innych? Cała reszta się trzyma koło siebie a tu jest najniżej. Dlaczego? Tak zimno w kotłowni?

pawko_
21-10-2013, 13:16
Do zetki nie wlożę bo kabel od tego czujnika był wyprowadzany przed tynkami. Poza tym jest on założony od strony północnej.
Ciężko mi powiedzieć dlaczego jest o tyle niższa temp. spalin od reszty może dlatego, że hula wiatr w kominie :) nie wiem.

zbigmaz01
21-10-2013, 13:25
Do zetki nie wlożę bo kabel od tego czujnika był wyprowadzany przed tynkami. Poza tym jest on wyprowadzony od strony północnej.
Ciężko mi powiedzieć dlaczego jest o tyle niższa temp. spalin od reszty może dlatego, że hula wiatr w kominie :) nie wiem.

A przeprowadzałeś kalibrację?

pawko_
21-10-2013, 13:39
Tylko kalibrację czujnika zewnętrznego. Wziąłem termometr umiejscowilem obok puszki i wpisalem taka temperature jak na termometrze.

zbigmaz01
21-10-2013, 13:59
Tylko kalibrację czujnika zewnętrznego. Wziąłem termometr umiejscowilem obok puszki i wpisalem taka temperature jak na termometrze.

To te z kotła możesz zagotować :)

Arturo72
21-10-2013, 15:47
W lecie spalanie okolo 3,1kg na dobe wiec dla mnie super
Jeśli nie grzejesz basenu to zużycie duże.3,1kg*30dni=93kg a to ok.80zł miesięcznie czyli ok.145kWh.
W mieszkaniu zuzywajac dużo cwu za gaz łącznie z kuchenka płaciłem 105zł miesięcznie.

arur
21-10-2013, 15:58
Jeśli nie grzejesz basenu to zużycie duże.3,1kg*30dni=93kg a to ok.80zł miesięcznie czyli ok.145kWh.
W mieszkaniu zuzywajac dużo cwu za gaz łącznie z kuchenka płaciłem 105zł miesięcznie.

U nas jest 5 osob w domu i mielismy kocial na gaz i rachunki byly nieciekawe...

krzysztof7
21-10-2013, 16:13
Witam ponownie.
Nie mam zamiaru podgrzewać atmosfery, bo za oknem 18oC, ale napiszę kilka słów o zacnej i dbającej o klienta firmie Instalko.
Napisałem do producenta ponad tydzień temu e-mail z prośbą o wyjaśnienie problemu braku certyfikatu na kotły 11, 17 i 35kW , który w/g zapewnień producenta na głównej stronie internetowej widnieje oraz w DTR każdego z kotłów RBR. Poprosiłem także o udzielenie informacji czy taki certyfikat wogóle się kiedykolwiek pojawi i czy prawdą jest, że w/w kotły czekają na badania w Łodzi czy gdziekolwiek.
Odpowiedź producenta "zacnej" firmy instalko (celowo z małej litery) - brak jakiejkolwiek informacji.

Teraz już wszyscy wiecie w jak głębokim poważaniu ma Was użytkowników i mnie oczywiście firemka instalko. :P
Resztę sobie dopowiedzcie.

zbigmaz01
21-10-2013, 16:49
Jeśli nie grzejesz basenu to zużycie duże.3,1kg*30dni=93kg a to ok.80zł miesięcznie czyli ok.145kWh.
W mieszkaniu zuzywajac dużo cwu za gaz łącznie z kuchenka płaciłem 105zł miesięcznie.

W przeciwieństwie do ciebie oni się lubią myć i robią to w ciepłej wodzie :)

Arturo72
21-10-2013, 16:59
W przeciwieństwie do ciebie oni się lubią myć i robią to w ciepłej wodzie :)Ja kapie się nie w cieplej a w gorącej wodzie i nie pod prysznicem tylko w wannie ;)
U mnie w łazience nie ma kabiny prysznicowej :)

zbigmaz01
21-10-2013, 17:09
Ja kapie się nie w cieplej a w gorącej wodzie i nie pod prysznicem tylko w wannie ;)
U mnie w łazience nie ma kabiny prysznicowej :)
Teraz wiemy dlaczego nie trafiają do ciebie żadne sugestie abyś nie wchodził na ten wątek.

krzysztof7
21-10-2013, 17:22
Krzysztofie wydaje mi się, że pisząc do producenta Twego kotła, zadałeś mu zapewne w swym e-mailu niewłaściwe pytanie.

A jakie byłoby właściwe w/g Ciebie? Pytanie zadałem proste, ale i tak brak odpowiedzi.
OK. Już wiem:
Pytanie powinno brzmieć:
Dlaczego firma instalko celowo oszukuje klientów?

neujan
21-10-2013, 19:47
Dobry wieczór. Nieznalazłem w DTR, jak wysoko powrut do kotła 11kw. Czy ktoś może mi powiedzieć?

gmaj22
21-10-2013, 20:13
Dobry wieczór. Nieznalazłem w DTR, jak wysoko powrut do kotła 11kw. Czy ktoś może mi powiedzieć?
480 mm w osi - od poziomu postawienia kotla.

bobasxx
21-10-2013, 21:18
Dobry wieczór. Nieznalazłem w DTR, jak wysoko powrut do kotła 11kw. Czy ktoś może mi powiedzieć?

Chyba, że o temperaturę powrotu chodzi ? To dla RBR zimny powrót nie straszny, ale trochę wyżej trzymać na pewno nie zaszkodzi.

Novy!
21-10-2013, 22:09
Witam ponownie.
Nie mam zamiaru podgrzewać atmosfery, bo za oknem 18oC, ale napiszę kilka słów o zacnej i dbającej o klienta firmie Instalko.
Napisałem do producenta ponad tydzień temu e-mail z prośbą o wyjaśnienie problemu braku certyfikatu na kotły 11, 17 i 35kW , który w/g zapewnień producenta na głównej stronie internetowej widnieje oraz w DTR każdego z kotłów RBR. Poprosiłem także o udzielenie informacji czy taki certyfikat wogóle się kiedykolwiek pojawi i czy prawdą jest, że w/w kotły czekają na badania w Łodzi czy gdziekolwiek.
Odpowiedź producenta "zacnej" firmy instalko (celowo z małej litery) - brak jakiejkolwiek informacji.

Teraz już wszyscy wiecie w jak głębokim poważaniu ma Was użytkowników i mnie oczywiście firemka instalko. :P
Resztę sobie dopowiedzcie.

:P

Delphion1
21-10-2013, 23:07
A jakie byłoby właściwe w/g Ciebie? Pytanie zadałem proste, ale i tak brak odpowiedzi.
OK. Już wiem:
Pytanie powinno brzmieć:
Dlaczego firma instalko celowo oszukuje klientów?


stultorum plena sunt omnia...

neujan
22-10-2013, 03:54
Dziękuję gmaj22 i bobasxx za odpowiedź. Chciałem wiedzieć, co napisał gmaj22. :):)

zbigmaz01
22-10-2013, 06:30
:P

To chyba było zbędne.

Krzysztof czy od wszystkich instytucji i firm otrzymujesz odpowiedź w takim terminie? Czy wszystkich tak samo traktujesz jak po tygodniu nie otrzymasz odpowiedzi?
Nie żebym miał coś przeciw ale chyba trochę za szybko wydałeś opinie.

krzysztof7
22-10-2013, 07:03
:P

Jak zwykle, Twoja inteligentna odpowiedź. Zresztą, u ciebie to norma.:yes:

krzysztof7
22-10-2013, 07:09
Krzysztof czy od wszystkich instytucji i firm otrzymujesz odpowiedź w takim terminie? Czy wszystkich tak samo traktujesz jak po tygodniu nie otrzymasz odpowiedzi?
Nie żebym miał coś przeciw ale chyba trochę za szybko wydałeś opinie.

Jeszcze tli się jakaś nadzieja na odpowiedź od firmy, ale alarm: "wygaszanie kotła" już wyświetlony.:(
Do wielu firm piszę i to często, jeśli ktoś nie odpowiada w kilka dni (najczęściej jest to jeden max 2 dni - dobre firmy taki mają standard i tego przestrzegają - ale jak napisałem DOBRE i POWAŻNIE traktujące klienta) to w 99,9% nie odpowiedzą nigdy. To nie moje wymysły, ale doświadczenie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.
Pozdrawiam.

krzysztof7
22-10-2013, 07:57
stultorum plena sunt omnia...

Nauczyłeś się jednego sloganu i udajesz mądrego. Może choć raz napiszesz coś sensownego i konstruktywnego ?? Potrafisz? :);)

Novy!
22-10-2013, 08:01
To nie moje wymysły, ale doświadczenie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.
Pozdrawiam.

To się napisałeś przez te lata....Chyba do Papieża tylko nie pisałeś,co?Ludziska,skąd u Was tyle wolnego czasu?W kraju bieda,kryzys...Do pracy rodacy!!!:)

krzysztof7
22-10-2013, 08:18
To się napisałeś przez te lata....Chyba do Papieża tylko nie pisałeś,co?Ludziska,skąd u Was tyle wolnego czasu?W kraju bieda,kryzys...Do pracy rodacy!!!:)

Chłopcze idź do piaskownicy a to forum zostaw użytkownikom mającym coś do powiedzenia i zaoferowania.
Przykro czytać te twoje wypociny.

Novy!
22-10-2013, 08:23
Chłopcze idź do piaskownicy a to forum zostaw użytkownikom mającym coś do powiedzenia i zaoferowania.
Przykro czytać te twoje wypociny.
A Ty co masz do powiedzenia i zaoferowania?Podpowiedzi jak zareklamować towar,albo jak napisać maila do producenta?Jest od tego forum konsumenckie.Tam,z takim doświadczeniem zaproponują Ci zapewne stanowisko admina.Na bank.

Delphion1
22-10-2013, 08:29
Nauczyłeś się jednego sloganu i udajesz mądrego. Może choć raz napiszesz coś sensownego i konstruktywnego ?? Potrafisz? :);)
Po prostu jak widzisz ,resztę posta wykasowałem aby Ci przykrości nie robić.
Est proprium stultitiae aliorum vitia cernere, oblivisci suorum.(Cechą głupoty jest dostrzegać błędy innych, zapominać o swoich)

To mój pierwszy piec w życiu z którego jestem zadowolony a forum traktuję jako skarbnicę wiedzy.Może jak nabiorę doświadczenia, przyjdzie czas na mądrości?Na razie opieram się na radach i sugestiach użytkowników oraz zadaję głupie pytania. Mi tutaj zawsze ktoś odpowie i nie narzekam .

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.:)
PS.Pozdrowienia dla Małżonki.

sebsa
22-10-2013, 08:32
Koledzy w tym przypadku przyznaję rację koledze Krzysztofowi. Bez znaczenia są tu argumenty, którymi się posługuje. Producent powinien udzielić odpowiedzi. To jest miara w jak sposób firma podchodzi do swej działalności.
Krzysztof - na pocieszenie napiszę jednak, że to niejedyna taka. Kiedyś byłem zainteresowany zakupem pieca Klimosza. Zadałem kilka pytań. Odpowiedzi się nie doczekałem. Podobnie jest z producentem mojego pieca - Ponarem. Szkoda, że nie każdy producent działa wg standardów ES Kutno;).

Delphion1
22-10-2013, 08:35
zbigmaz01 miałeś rację,dzięki.
W końcu ogarnąłem temat.
sebsa ja nie kwestionuje tego iż nie dostał odpowiedzi może niech zadzwoni a nie tylko maile rozsyła i wtedy dostanie natychmiastową odpowiedź a nie wykrzykuje na forum gdzie producent nie zaglada?

Powiedzcie mi ,że żadnemu się nie zdarzyło nigdy szybciej załatwić sprawę i zasięgnąć inf tel.niż mailem? Czasem trzeba "face to face" sprawę załatwić a nie ukrywać się za plecami.

Żeby było jasne do nikogo nie piję;)

krzysztof7
22-10-2013, 08:36
A Ty co masz do powiedzenia i zaoferowania?Podpowiedzi jak zareklamować towar,albo jak napisać maila do producenta?Jest od tego forum konsumenckie.Tam,z takim doświadczeniem zaproponują Ci zapewne stanowisko admina.Na bank.

Kreujesz się na takiego yntelygenta i "specjalistę" od palenia w kotle (taki masz zawód?), a kociołkiem OEP nie potrafiłeś sobie poradzić. Rozwaliłes forum o OEP swoimi wypocinami i złośliwościami, a tera robisz dokładnie to samo tutaj. Tysiące użytkowników kotła OEP pali w tych kotłach i chwali, a ty jeden taki słabiutki w te klocki, że sobie nie poradziłeś. Już sam ten fakt świadczy o tobie jak "najlepiej".
Zresztą szkoda słów, ty i tak jesteś "mądrzejszy", masz "większe" doświadczenie itp.. itd... .
Pisze na temat RBR, ale ty tego i tak nie zrozumiesz, szkoda dla ciebie marnować mojego cennego czasu....

kalio
22-10-2013, 08:36
A jakie byłoby właściwe w/g Ciebie? Pytanie zadałem proste, ale i tak brak odpowiedzi.
OK. Już wiem:
Pytanie powinno brzmieć:
Dlaczego firma instalko celowo oszukuje klientów?

Kolego szkoda czasu pomimo ze kocioł fajny to obsłudze dużo brakuje.

Trudne lub niewygodne pytanie są zbywane - nie czepiaj się, po co Ci certyfikat, jak się nie podoba to oddaj

Ja czekam na odpowiedz juz trzeci tydzien

krzysztof7
22-10-2013, 08:39
Koledzy w tym przypadku przyznaję rację koledze Krzysztofowi. Bez znaczenia są tu argumenty, którymi się posługuje. Producent powinien udzielić odpowiedzi. To jest miara w jak sposób firma podchodzi do swej działalności.
Krzysztof - na pocieszenie napiszę jednak, że to niejedyna taka. Kiedyś byłem zainteresowany zakupem pieca Klimosza. Zadałem kilka pytań. Odpowiedzi się nie doczekałem. Podobnie jest z producentem mojego pieca - Ponarem. Szkoda, że nie każdy producent działa wg standardów ES Kutno;).

Pisze do wielu firm ( nie o kotły chodzi) z racji wykonywanej pracy. Firma, która nie odpowie na zadane pytanie czy prośbę w rozwiązaniu problemu w krótkim czasie nie jest warta zainteresowania. Tak jest prawda.:yes:

krzysztof7
22-10-2013, 08:41
Kolego szkoda czasu pomimo ze kocioł fajny to obsłudze dużo brakuje.

Trudne lub niewygodne pytanie są zbywane - nie czepiaj się, po co Ci certyfikat, jak się nie podoba to oddaj

Ja czekam na odpowiedz juz trzeci tydzien

Czyli wszystko jasne w temacie obsługi klienta w firemce instalko.
Wystosuje jeszcze odpowiednie pismo. Może to zmobilizuje włodarzy firmy do odpowiedzi.

sebsa
22-10-2013, 08:46
Kolego szkoda czasu pomimo ze kocioł fajny to obsłudze dużo brakuje.

Obsłudze czego? Obsłudze kotła, obsłudze klienta. Pisz konkretniej - bo Twoje wpisy z reguły nic nie wnoszą;)

minertu
22-10-2013, 08:46
Po prostu jak widzisz ,resztę posta wykasowałem aby Ci przykrości nie robić.
Est proprium stultitiae aliorum vitia cernere, oblivisci suorum.(Cechą głupoty jest dostrzegać błędy innych, zapominać o swoich)

To mój pierwszy piec w życiu z którego jestem zadowolony a forum traktuję jako skarbnicę wiedzy.Może jak nabiorę doświadczenia, przyjdzie czas na mądrości?Na razie opieram się na radach i sugestiach użytkowników oraz zadaję głupie pytania. Mi tutaj zawsze ktoś odpowie i nie narzekam .

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.:)
PS.Pozdrowienia dla Małżonki.
Nie narzekasz bo to tylko piec.
Nie jedyny na rynku buczący,nie mający certyfikatu a grzeje ile wlezie i nikomu to nie przeszkadza.

krzysztof7
22-10-2013, 08:46
Po prostu jak widzisz ,resztę posta wykasowałem aby Ci przykrości nie robić.
Est proprium stultitiae aliorum vitia cernere, oblivisci suorum.(Cechą głupoty jest dostrzegać błędy innych, zapominać o swoich)

To mój pierwszy piec w życiu z którego jestem zadowolony a forum traktuję jako skarbnicę wiedzy.Może jak nabiorę doświadczenia, przyjdzie czas na mądrości?Na razie opieram się na radach i sugestiach użytkowników oraz zadaję głupie pytania. Mi tutaj zawsze ktoś odpowie i nie narzekam .

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.:)
PS.Pozdrowienia dla Małżonki.

Jest mi niezmiernie przykro, że nie posiadłeś mądrości i umiejętności czytania postów ze zrozumieniem i nawet nie próbujesz sensownie na nie odpowiedzieć.
natomiast potrafisz obrażać innych, których nawet nie znasz. To żałosne .....
Bez PS: Pozdrowienia dla Małżonki

Pozdrawiam i życzę:) odrobiny dystansu.

minertu
22-10-2013, 08:53
Kolego szkoda czasu pomimo ze kocioł fajny to obsłudze dużo brakuje.

Trudne lub niewygodne pytanie są zbywane - nie czepiaj się, po co Ci certyfikat, jak się nie podoba to oddaj

Ja czekam na odpowiedz juz trzeci tydzien
Pozwolę sobie do Ciebie napisać "kolego".
Jakie to trudne lub nie wygodne pytania są zbywane?
Wszystkim wiadomo ,że certyfikat posiada tylko (na dzień dzisiejszy) kocioł RBR EKOUNIWERSAL 23kW.
Piszesz kocioł fajny ale.... co on ma jeszcze robić? Prac,gotować,piwo chłodzić?
Spełnia po prostu swoje zadanie-grzeje obiekty w jakich jest zainstalowany.
Buczenie? Człowieku Ty jeszcze buczenia nie słyszałeś w innych kotłach.Tyle,że nikt o nich nie pisze bo nawet swoich wątków nie mają.

sebsa
22-10-2013, 08:54
Nie narzekasz bo to tylko piec.
Nie jedyny na rynku buczący,nie mający certyfikatu a grzeje ile wlezie i nikomu to nie przeszkadza.

Grzegorz - wiesz z czego wynikają te kwasy? Za dużo było słodu w temacie RBR-a w ostatnim roku. Sam piecyk jest spoko. Ale to tylko piec. Niektórzy pisali jednak o nim -jakby to był prom kosmiczny;). Trafiło to to na podatny grunt. Potem kupił ktoś kto spodziewał się niewiadome czego. I teraz jest jak jest.:)

Delphion1
22-10-2013, 09:01
Przyznaję,opuściłem się w czytaniu Twoich postów .Jak napiszesz coś co mnie zainteresuje chętnie przeczytam ze zrozumieniem.
Proponuję wrócić do tego do czego wątek jest stworzony.
Zapraszam w odwiedziny chętnie cię poznam.
Jak widać nie czytałeś uważnie postów kol.Novy!
Możesz wrócić do tematu kociołka?

Sorki ostatni post nie w temacie :/

Sebsa ma rację,wszyscy zachwalali teraz każdy oczekuje cudów.
Ja zacznę narzekać jak kocioł nawali w zimie :P
Obecnie 2 sezon ogarniam ustawienia sterownika i ciągle coś nowego się dowiaduję.
Kocioł ma grzać i to robi.Piwo sobie sam przyniosę nie musi mi nosić.:)

krzysztof7
22-10-2013, 09:08
Grzegorz - wiesz z czego wynikają te kwasy? Za dużo było słodu w temacie RBR-a w ostatnim roku. Sam piecyk jest spoko. Ale to tylko piec. Niektórzy pisali jednak o nim -jakby to był prom kosmiczny;). Trafiło to to na podatny grunt. Potem kupił ktoś kto spodziewał się niewiadome czego. I teraz jest jak jest.:)

Trochę mijasz się z prawdą. Większość tu piszących (użytkowników kotła) pozytywnie ocenia właściwości kociołka pod względem spalania węgla. Jest dość oszczędny i robi to co powinien robić - czyli daje ciepło.:)
Piszemy o niedociągnięciach kotła czyli buczący podajnik i wszystkie inne niedociągnięcia, a nie ma ich zbyt wiele.
Ja i nie tylko ja pisze o certyfikacie i nie pytam forumowiczów co z tym "papierkiem" tu na forum, ani przedstawicieli firmy instalko. Pytam producenta bezpośrednio i napisałem o efektach zadanego pytania producentowi. Odpowiedzi brak. Czy niewygodne pytania trzeba przemilczeć? Nie sądzę jak wielu z nas użytkowników kotła RBR. Niezgodny wpis o certyfikacie nadal widnieje na stronie instalko i wprowadza (CELOWO) w błąd kolejnych potencjalnych klientów.
Zadajmy sobie wszyscy pytanie: CZYT TO JEST UCZCIWE ze strony instalko ??????.

zbigmaz01
22-10-2013, 09:14
... Grzesiu jestem zdania że nie ma co odpisywać na takie posty bo przecież zostało na ostatnich stronach wszystko napisane, co i w jakiej mocy posiada lub nie. Pytania do producenta tego nie zmienią. Jedno jest pewne że to co było sprzedane jest b.dobre w mocy i wykonaniu. Spełnia pokładane oczekiwania.

minertu
22-10-2013, 09:16
Grzegorz - wiesz z czego wynikają te kwasy? Za dużo było słodu w temacie RBR-a w ostatnim roku. Sam piecyk jest spoko. Ale to tylko piec. Niektórzy pisali jednak o nim -jakby to był prom kosmiczny;). Trafiło to to na podatny grunt. Potem kupił ktoś kto spodziewał się niewiadome czego. I teraz jest jak jest.:)
No tutaj masz rację.
Jednak jak mi się coś podoba i spełnia moje oczekiwania to nie robię sztucznych problemów
Jak ktoś nie chce to ma prawo zrezygnować i tyle.
Po co kupować coś czego nie chcę?
Ja tak nie robię !!!

Delphion1
22-10-2013, 09:23
krzysztof7 myslę,że zgodnie z prawem jest to podstawa do zwrotu kotła o ile Ci na takim papierku zależało?
Przyznam się mnie akurat to nie interesowało i pienił się o to nie będę, ale jak Cie to wkurza to żądaj zwrotu.

Z kotła w sumie jesteś zadowolony czy nie ?
Buczący podajnik był przerabiany kilkukrotnie i mnie też początkowo wkurzał ale to można reklamować.Jak zacznie mi przeszkadzać to nie omieszkam.

sebsa
22-10-2013, 09:32
Trochę mijasz się z prawdą. Większość tu piszących (użytkowników kotła) pozytywnie ocenia właściwości kociołka pod względem spalania węgla. Jest dość oszczędny i robi to co powinien robić - czyli daje ciepło.:)
Piszemy o niedociągnięciach kotła czyli buczący podajnik i wszystkie inne niedociągnięcia, a nie ma ich zbyt wiele.
Ja i nie tylko ja pisze o certyfikacie i nie pytam forumowiczów co z tym "papierkiem" tu na forum, ani przedstawicieli firmy instalko. Pytam producenta bezpośrednio i napisałem o efektach zadanego pytania producentowi. Odpowiedzi brak. Czy niewygodne pytania trzeba przemilczeć? Nie sądzę jak wielu z nas użytkowników kotła RBR. Niezgodny wpis o certyfikacie nadal widnieje na stronie instalko i wprowadza (CELOWO) w błąd kolejnych potencjalnych klientów.
Zadajmy sobie wszyscy pytanie: CZYT TO JEST UCZCIWE ze strony instalko ??????.

Nie chce mi się wałkować tego Waszego "placka";). Wrodzona złośliwość karze mi jednak spytać. Masz(macie) jakieś porównanie w aspekcie obsługi innego(innych) kotłów z podajnikiem. W temacie głośności pracy podajnika czy też "wszystkich innych niedociągnięć".
Tylko nie pisz proszę w stylu - sąsiad ma i jest zadowolony;). Widzę takich zadowolonych sąsiadów obok siebie. Jeden z Derfo - gdzie nie wiem jak to robi ale ciągle ma czarny dym z komina. Inny też dymi tylko, że szarym dymem. Trzeciemu zasobnik poleciał po 3 sezonach - ale też zadowolony. Kolejny spala 6 ton na niecałych 200m2. On jest najbardziej zadowolony i trochę zdziwiony kiedy mu mówię, że trochę dużo tego zużycia; przy jego metrażu).
W temacie certyfikatu nie wypowiadam się. Doświadczenie podpowiada bowiem, że osoby którym najbardziej zależy na tego typu papierach i tak później poprzez sposób palenia, stosowany opał nie mają szans na zrealizowanie parametrów deklarowanych przez producenta.

kobra64
22-10-2013, 09:44
Sebsa, wszystkie nieszczęścia Twoich sąsiadów wynikają z nieumiejętności obsługi kotła z podajnikiem, żadne z nich nie jest winą kotła. To chyba oczywiste dla kogoś, kto ma jakiekolwiek doświadczenie z takimi kotłami.

sebsa
22-10-2013, 09:46
W temacie pracy podajnika. Pamiętam kilka lat wstecz kiedy stałem razem z teściami przed wyborem sposobu ogrzewania. Oni optowali za kotłem z podajnikiem - bo rodzina sąsiedzi itd - i wszyscy mega zadowoleni. Ja za gazem - mając na względzie wyższe rachunki. I cóż z różnych względów stanęło na ich stanowisku. Pamiętam jednak minę teściowej - kiedy usłyszała pracę pieca i to jej pytanie. To tak będzie chodzić zawsze;)?. A Ja - no tak. To dlaczego mi nie powiedziałeś. No przecież to Wy chcieliście tego typu piec podpierając, się opinią zadowolonych kuzynów i przyszłych sąsiadów. Niech mama idzie teraz z pretensjami do nich.

minertu
22-10-2013, 09:47
Nie chce mi się wałkować tego Waszego "placka";). Wrodzona złośliwość karze mi jednak spytać. Masz(macie) jakieś porównanie w aspekcie obsługi innego(innych) kotłów z podajnikiem. W temacie głośności pracy podajnika czy też "wszystkich innych niedociągnięć".
Tylko nie pisz proszę w stylu - sąsiad ma i jest zadowolony;). Widzę takich zadowolonych sąsiadów obok siebie. Jeden z Derfo - gdzie nie wiem jak to robi ale ciągle ma czarny dym z komina. Inny też dymi tylko, że szarym dymem. Trzeciemu zasobnik poleciał po 3 sezonach - ale też zadowolony. Kolejny spala 6 ton na niecałych 200m2. On jest najbardziej zadowolony i trochę zdziwiony kiedy mu mówię, że trochę dużo tego zużycia; przy jego metrażu).
W temacie certyfikatu nie wypowiadam się. Doświadczenie podpowiada bowiem, że osoby którym najbardziej zależy na tego typu papierach i tak później poprzez sposób palenia, stosowany opał nie mają szans na zrealizowanie parametrów deklarowanych przez producenta.

Dodam więcej,palą w nich nawet plastikami ,papierami itp bo nie chce im się segregować śmieci.

Sprzedałem RBR-ów dużo (niech wam będzie 150szt) tylko 7 klientów chciało certyfikat bo wymieniali starego śmieciucha na nowy i aby dostać dofinansowanei musieli go mieć,nie wszyscy bo certyfikat ma tylko kocioł 23kW.

sebsa
22-10-2013, 09:47
Sebsa, wszystkie nieszczęścia Twoich sąsiadów wynikają z nieumiejętności obsługi kotła z podajnikiem, żadne z nich nie jest winą kotła. To chyba oczywiste dla kogoś, kto ma jakiekolwiek doświadczenie z takimi kotłami.

Ja to wiem. Tylko szkoda, że oni nie są tego świadomi.

A Minertu mnie wyprzedził. Nie było moją intencją wykazywanie słabości kotłów innych producentów. Wiem co masz u siebie.

minertu
22-10-2013, 09:49
Sebsa, wszystkie nieszczęścia Twoich sąsiadów wynikają z nieumiejętności obsługi kotła z podajnikiem, żadne z nich nie jest winą kotła. To chyba oczywiste dla kogoś, kto ma jakiekolwiek doświadczenie z takimi kotłami.
100% racji ale nie o to koledze chodziło,chodziło o przytoczenie problemów z innymi kotłami. Jeżeli się mylę to mnie Seba popraw.

krzysztof7
22-10-2013, 10:06
Nie chce mi się wałkować tego Waszego "placka";). Wrodzona złośliwość karze mi jednak spytać. Masz(macie) jakieś porównanie w aspekcie obsługi innego(innych) kotłów z podajnikiem. W temacie głośności pracy podajnika czy też "wszystkich innych niedociągnięć".
Tylko nie pisz proszę w stylu - sąsiad ma i jest zadowolony;). Widzę takich zadowolonych sąsiadów obok siebie. Jeden z Derfo - gdzie nie wiem jak to robi ale ciągle ma czarny dym z komina. Inny też dymi tylko, że szarym dymem. Trzeciemu zasobnik poleciał po 3 sezonach - ale też zadowolony. Kolejny spala 6 ton na niecałych 200m2. On jest najbardziej zadowolony i trochę zdziwiony kiedy mu mówię, że trochę dużo tego zużycia; przy jego metrażu).
W temacie certyfikatu nie wypowiadam się. Doświadczenie podpowiada bowiem, że osoby którym najbardziej zależy na tego typu papierach i tak później poprzez sposób palenia, stosowany opał nie mają szans na zrealizowanie parametrów deklarowanych przez producenta.

Niepotrzebnie napisałem o podajniku.... (założyłem oring w/g opisu kolegi mark3k i jest prawie dobrze :))
Główny problem i temat zasadniczy postu dotyczył pytania:
"Zadajmy sobie wszyscy pytanie: CZYT TO JEST UCZCIWE ze strony instalko ??????. "
Czy uczciwym jest pisanie w DTR parametrów kotła np: Sprawność >88% ????
Na jakiej podstawie i na podstawie jakich badań producent ustalił takie parametry ????
Do tych pytań się ustosunkujcie Panowie.
Nic nie napiszecie, bo te dane są wzięte z sufitu i pobożnych życzeń producenta. Niestety :(
Samochodu z silnikiem diesla nie powinno się sprzedawać z klasa czystości spalin EURO4, 5 a niedługo 6, bo ludzie mogą lać opałówkę do zbiornika???. Ja palę tylko i i wyłącznie węglem, nawet całe drewno z kotłowni oddałem koledze do śmieciucha. :D To nie jest powód do braku deklarowanego w DTR certyfikatu.
Pozdrawiam.

sebsa
22-10-2013, 10:18
Krzysztof - tak jak pisałem. Nie wplątuj mnie w temat certyfikatu. Dziwię się tylko, że na etapie zakupu nie byłeś na tyle dociekliwy by spytać o ten papier sprzedawcę. Jeśli Ci na nim tak zależy a uważasz, że zostałeś celowo wprowadzony w błąd przez Producenta lub przez sprzedającego - masz odpowiednie możliwości prawne. Kilku już to sugerowało. Koniec tematu.

zbigmaz01
22-10-2013, 10:59
Tak jak wcześniej Minertu napisał, sprzedawał bez certyfikatu i z z nim, kto zapytał dostawał odpowiedź jakie mają a jakie nie, kto chciał to kupował.

Krzysztof a tak zapytam, kupowałeś kocioł to pytałeś o certyfikat? Pytałeś o badania? Czy to co teraz piszesz na temat tych papierów jest tylko reakcją po zakupie? Dlaczego tych pytań nie zadawałeś przed? Bo przeczytałeś że mają? I okazuje się teraz że nie mają i ten kocioł spala inaczej niż miałby spalać? Brałeś pod uwagę zwykłe przejęzyczenie przy układaniu DTR`ki? Czy wszystkie błędy są popełniane celowo aby oszukać nabywcę?
To tak jak z samochodem (już to pisałem), kupujesz i w papierach pisze że spala 6L/100km a on mi spala 8L czy to jest problem który trzeba tak rozpisywać już od kilu(nastu) stron?
Czy przez to coś się zmieni że jeszcze będziemy o tym pisali przez następne kilka(naście) stron?
Jedno wiem na pewno, jeżeli tylko pojawi się jakaś wiadomość od producenta to Karoka czy Minertu na pewno nas powiadomią.
Poczekajmy trochę i dajmy im czasu.

krzysztof7
22-10-2013, 11:17
Tak jak wcześniej Minertu napisał, sprzedawał bez certyfikatu i z z nim, kto zapytał dostawał odpowiedź jakie mają a jakie nie, kto chciał to kupował.

Krzysztof a tak zapytam, kupowałeś kocioł to pytałeś o certyfikat? Pytałeś o badania? Czy to co teraz piszesz na temat tych papierów jest tylko reakcją po zakupie? Dlaczego tych pytań nie zadawałeś przed? Bo przeczytałeś że mają? I okazuje się teraz że nie mają i ten kocioł spala inaczej niż miałby spalać? Brałeś pod uwagę zwykłe przejęzyczenie przy układaniu DTR`ki?

Jedno wiem na pewno, jeżeli tylko pojawi się jakaś wiadomość od producenta to Karoka czy Minertu na pewno nas powiadomią.


Gdy kupowałem kocioł to czytałem wszystko o RBR na stronie producenta i na stronach Minertu i Karoka65. I tam wyraźnie pisze, że kotły MAJĄ certyfikat. W DTR także wyraźnie jest napisane kotły MAJĄ. Z obu tych żródeł informacji wynika: KOTŁY MAJĄ CERTYFIKAT. Mam jeszcze dzwonic do prawnika i Detektywa Rutkowskiego, aby przeprowadził śledztwo? Nie ośmieszajcie się.
zbigmaz01 - DTR to nie książeczka pobożnych życzeń i zażaleń, to dokument najważniejszy dołączony do maszyny, urządzenia, kotła, ciągu maszyn etc. To co jest zawarte w DTR jest święte i niepodważalne.
"Brałeś pod uwagę zwykłe przejęzyczenie przy układaniu DTR`ki?" tymi słowami kpisz czy ........ . Takich bredni to już dawno nie czytałem. Wiesz w ogóle co to jest DTR?, bo po tych słowach śmiem wątpić.;)

"Jedno wiem na pewno, jeżeli tylko pojawi się jakaś wiadomość od producenta to Karoka czy Minertu na pewno nas powiadomią. "
tymi słowami podsumowałeś całość. Nic dodać, nic ująć. Jeśli, może, kiedyś, kiedykolwiek ......... , a gdzie deklaracja producenta. Producent w DTR powinien zawrzeć wszystkie te słowa. zbigmaz01 - bez urazy, ale te zdania mnie załamały, mamy 21 wiek a nie zaścianek, Rosja etc... gdzie prawo, dokument i prawda to całkowicie odrębne sprawy.
Pozdrawiam.

zbigmaz01
22-10-2013, 11:36
...
Moje auto też powinno palić 6L/100km Tak tam w książce pisze a pali 8L/100km, Chyba pozwę ich do sądu. Mam rację?


PS

Szkoda czasu, nie musisz odpisywać.

zbigmaz01
22-10-2013, 11:54
...
jaką wartość wyjściową ustawić dla pracy cyklicznej pompy i dlaczego.Jaką byś nie ustawił to musisz obserwować czy temp. ci się nie podnosi lub za szybko nie spada i musisz zwracać uwagę na temp. powrotu. Co do powrotu to tylko i wyłącznie po to aby nie wprowadzała szaleństw na kotle.

marek43
22-10-2013, 12:23
Nie chce mi się wałkować tego Waszego "placka";). Wrodzona złośliwość karze mi jednak spytać. Masz(macie) jakieś porównanie w aspekcie obsługi innego(innych) kotłów z podajnikiem. W temacie głośności pracy podajnika czy też "wszystkich innych niedociągnięć".
Tylko nie pisz proszę w stylu - sąsiad ma i jest zadowolony;). Widzę takich zadowolonych sąsiadów obok siebie. Jeden z Derfo - gdzie nie wiem jak to robi ale ciągle ma czarny dym z komina. Inny też dymi tylko, że szarym dymem. Trzeciemu zasobnik poleciał po 3 sezonach - ale też zadowolony. Kolejny spala 6 ton na niecałych 200m2. On jest najbardziej zadowolony i trochę zdziwiony kiedy mu mówię, że trochę dużo tego zużycia; przy jego metrażu).
W temacie certyfikatu nie wypowiadam się. Doświadczenie podpowiada bowiem, że osoby którym najbardziej zależy na tego typu papierach i tak później poprzez sposób palenia, stosowany opał nie mają szans na zrealizowanie parametrów deklarowanych przez producenta.
Celna odpowiedż dodam ,ze dom to nie laboratorium

Novy!
22-10-2013, 12:30
....Tysiące użytkowników kotła OEP pali w tych kotłach i chwali, a ty jeden taki słabiutki w te klocki, że sobie nie poradziłeś. Już sam ten fakt świadczy o tobie jak "najlepiej".
Tysiące użytkowników spala opał w nieodpowiedni sposób,kolega sebsa dobrze to wyjaśnił.Nie jest to powodem,aby pisać o nich,"słabiutki w te klocki"-dodatkowo spalają za dużo,"zadymiają"życie innym -i jest ok.Jest inny aspekt tej sprawy.Ja wytoczyłem działa na poprzednim wątku-tak jak Ty tutaj.Różnica jest taka,że tam próbowało ustawić ten kocioł kilku forumowiczów,którzy 'słabi w te klocki nie są".Niestety i im się nie udało.Powiem Ci w sekrecie,nikomu się nie udało :)
Tysiące ludzi nie wie co to forum-wiesz o tym?Kupuje ,pali-i gra.
Tobie przeszkadza brak certyfikatu,miałeś go mieć a nie masz,i ok.Tylko ile,można o tym pisać.Wszyscy to już wiemy.

Zresztą szkoda słów, ty i tak jesteś "mądrzejszy", masz "większe" doświadczenie itp.. itd... .
Pisze na temat RBR, ale ty tego i tak nie zrozumiesz, szkoda dla ciebie marnować mojego cennego czasu....
To,że mam "cięty język"-nie przeszkadza mi w miarę umiejętności pomagać innym.Cóż,jeśli "większe doświadczenie" nazywać to ,że byłem już w posiadaniu 1 kotła na ekogroszek,i mam jakieś porównanie,to tak.Tylko ja staram się słuchać tych co mają duże doświadczenie.Mam wątpliwości,proszę,pytam itd...Zawsze chylę czoła przed "lepszymi w te klocki".Nie ukrywam,że temat mnie ciekawi.Ale chyba to nie zbrodnia.
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś,po prostu na takim wątku wolałbym pogadać o paleniu w kotle RBR,a nie o buczeniu i certyfikatach.Tyle.Jeśli poczułeś się urażony,przykro mi.
Pozdrawiam.

kalio
22-10-2013, 13:24
zbigmaz01 - czy kocił masz podłączony z buforem na grawitacji czy wspomagany pompką,
Twój bufor to kupna jednostka ?? - Jeśli tak pewnie masz dwie weżownice górna do CO i dolna do solarów, a zanaczy to że grzejesz połowę bufora ta górną, lub nie masz wcale wężownic ale wtedy potrzebowałbyś bojlera, ew możesz grzać cały zład bufora a wodę użytkową ogrzewać przepływowo
Jak coś pomyliłem to napisz

Ps poczekajmy z certyfikatem do listopada może się coś wyjaśni

zbigmaz01
22-10-2013, 13:45
zbigmaz01 - czy kocił masz podłączony z buforem na grawitacji czy wspomagany pompką,
Twój bufor to kupna jednostka ?? - Jeśli tak pewnie masz dwie weżownice górna do CO i dolna do solarów, a zanaczy to że grzejesz połowę bufora ta górną, lub nie masz wcale wężownic ale wtedy potrzebowałbyś bojlera, ew możesz grzać cały zład bufora a wodę użytkową ogrzewać przepływowo
Jak coś pomyliłem to napisz

Ps poczekajmy z certyfikatem do listopada może się coś wyjaśniWszystko już podawałem.
Na schemacie instalacji wygląda to tak : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6006696&viewfull=1#post6006696
A sam bufor tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5619934&viewfull=1#post5619934
Jest kupny, a do CO to woda z niego jest w całym CO czyli żadnych wymienników czy wężownic. Pompa działa tak jak na stronie mojego sterownika, jest jako mieszająca (CWU).
To nie jest koniec moich przeróbek, mam jeszcze parę przeróbek do zrobienia.

krzysztof7
22-10-2013, 14:11
Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .
Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)
Koniec bajki. ;)
Pozdrawiam.

sebsa
22-10-2013, 14:25
Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .
Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)
Koniec bajki. ;)
Pozdrawiam.

A tak nieśmiało zapytam. Te OEP-y to z certyfikatami na palnik uwzględniający szamotkę w środku czy bez.

krzysztof7
22-10-2013, 14:31
A tak nieśmiało zapytam. Te OEP-y to z certyfikatami na palnik uwzględniający szamotkę w środku czy bez.

Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą, ale certyfikat na daną moc kotła jest, chyba, że taki sam (w planach, może , kiedyś ...) jak w RBR-ach Instalko. Kto to wie??? :)

zbigmaz01
22-10-2013, 14:31
A tak nieśmiało zapytam. Te OEP-y to z certyfikatami na palnik uwzględniający szamotkę w środku czy bez.Ja też nieśmiało zapytam jakiej mocy jest palnik w tym najmniejszym kotle?

timon120777
22-10-2013, 14:42
Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .
Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)
Koniec bajki. ;)
Pozdrawiam.

jesteś jak stary winyl:bash:
weź napisz coś innego w końcu
już wszyscy wiedzą że masz parcie na kwitek
nie chcesz kotła bez certyfikatu to go oddaj
ale na boga
skończ już

ustaw sobie w stopce że jesteś na nie i wystarczy

wypłakałeś się już w rękaw wszystkim po 10 razy jak nie więcej
oznajmiłeś już to co było Twoim celem czyli poinformowanie o twojej opinii na temat tego konkretnego producenta i produktu
pozwól innym pisać o rzeczach dla nich ważnych
nie da się tego czytać a trzeba brnąć aby nie zabłądzić w wątku


TROLL

zawijan
22-10-2013, 15:32
Szkoda, że nie rozumiecie, o co w tym wszystkim chodzi.

A może rozumiecie...?
I stąd te głupoty, które wypisują "impregnowani"?

zby-net
22-10-2013, 15:45
Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .
Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)
Koniec bajki. ;)
Pozdrawiam.

Panie Krzysztofie7, Jak będą pukali do drzwi, to prawdopodobnie okaże się że ludzie w większości miają w kotłowniach (nie RBR czy inny piec na EKO-Groszek), tylko "śmieciucha" w ktorym palą butelkami PET, przepalonym olejem, gumowiakami, butelkami, oponami, trocinami, deskami z gwoździami, resztkami palet, i czym kolwiek sie da. Nawet jak ich piece "mają, bądz będą miały certyfikaty" Czy bedzie to zgodne? Mi się zdaje że NIE.

Więc proszę skończmy to pisanie o certyfikatach.

Kto miał przeczytać, przeczytał, kto nie pewnie doczyta.

zby-net
22-10-2013, 15:57
Szkoda, że nie rozumiecie, o co w tym wszystkim chodzi.

A może rozumiecie...?
I stąd te głupoty, które wypisują "impregnowani"?

Kupiłem kocioł, działa krótko, wiec nie powinienem się odzywać. Jestem z niego na chwile obecną zadowolony.
Praca cichsza niż "olejowego", więcej biegania, bo do tamtego biegało sie tylko sprawdzić stan oleju w zbiornikach.

Kolega ma OEP 10, też jest zadowolony (ma tyle czasu co ja RBR), ale jeszcze nim kręci bo dzisiaj zasypuje 25kg dziennie, nawet wstawił jakiś klocek z szamotu do podajnika, bo wyczytał że bedzie mniej palił. MOŻNA? A no można.

MIałem kupić taki sam, niestety dla mnie nie pasował ani wylot spalin (160mm), ani to że do przerobienia instalacja (zamknieta).

Wybór napewno będzie wiadomy chociaż po 1 sezonie. Ale już pierwsze dni mowią same za siebie. A palimy tym samym węglem.

Obok jest OEP 25 (przewymiarowany) spalanie podobne 25 kg dziennie.

Zajechali do mnie i co? A jak zrobiłes to i to i to? że podajnik czyli ponad 100kg starcza na chwilę obecną na 7 dni?


Więc bardzo proszę o wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi.

zawijan
22-10-2013, 16:39
Więc bardzo proszę o wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi.

Wyjaśniłem to dokładnie we wpisie #10662 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6170632&viewfull=1#post6170632)
Szczególnie istotna jest jego druga część.
To bardzo proste.

Novy!
22-10-2013, 16:45
Wybór napewno będzie wiadomy chociaż po 1 sezonie. Ale już pierwsze dni mowią same za siebie. A palimy tym samym węglem.

Obok jest OEP 25 (przewymiarowany) spalanie podobne 25 kg dziennie.

Zajechali do mnie i co? A jak zrobiłes to i to i to? że podajnik czyli ponad 100kg starcza na chwilę obecną na 7 dni?


Więc bardzo proszę o wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi.

Ja wiem bo miałem OEP 25kW.Ale pisałem o tym,nikt nie wierzył.Koniec tematu.
Bo Timon powie ,że troluje :)

bobasxx
22-10-2013, 16:56
Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .
Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)
Koniec bajki. ;)
Pozdrawiam.

No i w końcu to wydusiłeś ;)

Przecież niejednokrotnie Ci już pisano, oddaj RBR-a (dostałeś taką propozycję), kup sobie "od godnego zaufania" producenta i ciesz się certyfikatem ;)

wuwok
22-10-2013, 17:21
Kupiłem kocioł, działa krótko, wiec nie powinienem się odzywać. Jestem z niego na chwile obecną zadowolony.
Praca cichsza niż "olejowego", więcej biegania, bo do tamtego biegało sie tylko sprawdzić stan oleju w zbiornikach.

Kolega ma OEP 10, też jest zadowolony (ma tyle czasu co ja RBR), ale jeszcze nim kręci bo dzisiaj zasypuje 25kg dziennie, nawet wstawił jakiś klocek z szamotu do podajnika, bo wyczytał że bedzie mniej palił. MOŻNA? A no można.

MIałem kupić taki sam, niestety dla mnie nie pasował ani wylot spalin (160mm), ani to że do przerobienia instalacja (zamknieta).

Wybór napewno będzie wiadomy chociaż po 1 sezonie. Ale już pierwsze dni mowią same za siebie. A palimy tym samym węglem.

Obok jest OEP 25 (przewymiarowany) spalanie podobne 25 kg dziennie.

Zajechali do mnie i co? A jak zrobiłes to i to i to? że podajnik czyli ponad 100kg starcza na chwilę obecną na 7 dni?


Więc bardzo proszę o wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi.
Witam . Patrząc na spalanie to jestem pod wrażeniem :) według tego co pokazuje na twojej stronie spalania piecyka to 100kg węgla wystarczy ci na 15 dni palenia przy tej temp. co jest teraz..Szacunek,chylę czoła
nowy to dom? I co ważne jaki to węgiel ??

Piotrek42
22-10-2013, 17:28
Szkoda, że nie rozumiecie, o co w tym wszystkim chodzi.

A może rozumiecie...?
I stąd te głupoty, które wypisują "impregnowani"?

Rozumiemy...rozumiemy bardzo dobrze.... jest to próba przymuszenia WSZYSTKICH wytwórców kotłów do badań w jedynie słusznym labolatorium ( zobaczcie wytwórcy kotłów !!! jak nie zrobicie przeglądów TU i TU to zobaczcie co sie będzie działo !!!) nowy instytut pochłonął masę kasy a pan Bałka odważył się wysłać kocioł do badań do Łodzi..... czy ktoś ma czytających FM za idiotów???

Ps wątęk na bank czytają inni producenci kotłów

zby-net
22-10-2013, 18:19
Witam . Patrząc na spalanie to jestem pod wrażeniem :) według tego co pokazuje na twojej stronie spalania piecyka to 100kg węgla wystarczy ci na 15 dni palenia przy tej temp. co jest teraz..Szacunek,chylę czoła
nowy to dom? I co ważne jaki to węgiel ??

Na to prosze narazie nie patrzeć, bo jeszcze nie skalibrowane, ustawiłem narazie na gebę. Dobrze by było jak by tak wychodziło.

wuwok
22-10-2013, 18:28
Na to prosze narazie nie patrzeć, bo jeszcze nie skalibrowane, ustawiłem narazie na gebę. Dobrze by było jak by tak wychodziło.
to ile teraz ci węgla idzie???i jaki to węgiel?w jakiej cenie?..możesz podesłać linki do sterowników kolegów co maja ogniwa..[pewnie nie maja podpiętych do neta ale jeśli... ]Ciekaw jestem ich ustawień pieca .Czasami dobrze popatrzeć na cudze ustawienia i coś podpatrzeć. Temu śledzę ten temat tak samo jak koledzy od Zielonego .Można ciekawe porady wyczytać :) [bez ironii to pisze !! ]

zawijan
22-10-2013, 18:37
Rozumiemy...

Ośmieszasz się.
Ty też przeczytaj jeszcze raz ten wpis #10662 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6170632&viewfull=1#post6170632)

zby-net
22-10-2013, 18:38
to ile teraz ci węgla idzie???i jaki to węgiel?w jakiej cenie?..możesz podesłać linki do sterowników kolegów co maja ogniwa..[pewnie nie maja podpiętych do neta ale jeśli... ]Ciekaw jestem ich ustawień pieca .Czasami dobrze popatrzeć na cudze ustawienia i coś podpatrzeć. Temu śledzę ten temat tak samo jak koledzy od Zielonego .Można ciekawe porady wyczytać :) [bez ironii to pisze !! ]

10 nie jest podpiety jeszcze 24 poniżej.
https://esterownik.pl/sterownik/2326

Jak kolega znajdzie coś ciekawego do ustawienia to poproszę, bo znajoma męczy, a nie ma sie do kogo innego zwrócić.

gmaj22
22-10-2013, 18:49
Post usuniety, bo wprowadzal w blad....

Novy!
22-10-2013, 19:13
10 nie jest podpiety jeszcze 24 poniżej.
https://esterownik.pl/sterownik/2326

Jak kolega znajdzie coś ciekawego do ustawienia to poproszę, bo znajoma męczy, a nie ma sie do kogo innego zwrócić.

Niech najpierw zaktualizują soft tego sterownika JerzyBystron - dom,potem coś podpowiem.Popatrz jaki tam jest powrót,i co się z nim dzieje :)Masakra,tutaj trzeba być tez obiektywnym,wina operatora-niepodważalnie.
A i pewnie w instalacji jest kupę niepotrzebnego staffu. Prowadziłem taki kocioł 2 lata.Coś wymyślimy ;)
Pozdrawiam

gmaj22
22-10-2013, 19:26
Ja tam jeszcze zauwazylem strasznie plaska krzywa grzania i zbyt krotki postoj podajnika w podtrzymaniu...tylko 22 minuty.Dlatego nie ma praktycznie spadkow temperatury spalin.

zbigmaz01
22-10-2013, 19:33
Przy takiej mocy wszystko możliwe.

75max
22-10-2013, 19:36
to ile teraz ci węgla idzie???i jaki to węgiel?w jakiej cenie?..możesz podesłać linki do sterowników kolegów co maja ogniwa..[pewnie nie maja podpiętych do neta ale jeśli... ]Ciekaw jestem ich ustawień pieca .Czasami dobrze popatrzeć na cudze ustawienia i coś podpatrzeć. Temu śledzę ten temat tak samo jak koledzy od Zielonego .Można ciekawe porady wyczytać :) [bez ironii to pisze !! ]

ja zasypałem tydzień temu 90 kg i jeszcze jest w podajniku chyba do następnego poniedziałku wystarczy wszystko chodzi na razie w grawitacji wynik chyba całkiem nie zły

Novy!
22-10-2013, 19:46
ja zasypałem tydzień temu 90 kg i jeszcze jest w podajniku chyba do następnego poniedziałku wystarczy wszystko chodzi na razie w grawitacji wynik chyba całkiem nie zły

Mówiłem,spokojnie.Jak zawór 4D :)?

75max
22-10-2013, 19:56
jest ustawiony na 7 w skali 1-10

Novy!
22-10-2013, 20:02
jest ustawiony na 7 w skali 1-10

Otwórz go teraz na maxa,tak dla testu na 24h.I popatrz co się będzie działo,patrz na czas do zasypu,obserwuj wykresy.
Pozdrawiam.

krzysztof7
22-10-2013, 20:33
jesteś jak stary winyl:bash:
weź napisz coś innego w końcu
już wszyscy wiedzą że masz parcie na kwitek
nie chcesz kotła bez certyfikatu to go oddaj
ale na boga
skończ już

ustaw sobie w stopce że jesteś na nie i wystarczy

wypłakałeś się już w rękaw wszystkim po 10 razy jak nie więcej
oznajmiłeś już to co było Twoim celem czyli poinformowanie o twojej opinii na temat tego konkretnego producenta i produktu
pozwól innym pisać o rzeczach dla nich ważnych
nie da się tego czytać a trzeba brnąć aby nie zabłądzić w wątku


TROLL

Ty faktycznie miałeś pod górkę do szkoły i nic z moich postów nie zrozumiałes. Ale ja Ci rozumu do łba nie naleję. Takie mocy niestety nie mam i skończ pieprzyć skoro nic nie rozumiesz.:no:

kalio
22-10-2013, 20:40
Wszystko już podawałem.
Na schemacie instalacji wygląda to tak : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6006696&viewfull=1#post6006696
A sam bufor tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5619934&viewfull=1#post5619934
Jest kupny, a do CO to woda z niego jest w całym CO czyli żadnych wymienników czy wężownic. Pompa działa tak jak na stronie mojego sterownika, jest jako mieszająca (CWU).
To nie jest koniec moich przeróbek, mam jeszcze parę przeróbek do zrobienia.

Masz bufor w zamkniętej ??
Jakie duże naczynie przeponowe ??

krzysztof7
22-10-2013, 20:40
No i w końcu to wydusiłeś ;)

Przecież niejednokrotnie Ci już pisano, oddaj RBR-a (dostałeś taką propozycję), kup sobie "od godnego zaufania" producenta i ciesz się certyfikatem ;)

To co ja zrobię to moja decyzja, a Ty swoje rady prześlij żonie. I nie pajacuj.
W odpowiednim dla mnie czasie podejmę kroki, aby oszukiwanie klientów dobiegło końca przez firemkę instalko. Nie potrzebuję twoich ani innych ci podobnych userów rad.
Za moment ktoś napisze, że sam sobie jestem winien kupując kocioł u oszustów. Tak, oszustów, bo jak inaczej nazwać firmę, która wali cię w rogi sprzedając kotły nie spełniające żadnych norm emisyjnych. Czy to do Was dociera???
AMEN

kalio
22-10-2013, 20:46
Ośmieszasz się.
Ty też przeczytaj jeszcze raz ten wpis #10662 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6170632&viewfull=1#post6170632)

Zawijan Sam się ośmieszasz bo na proste pytanie nie odpowiadasz i tyle !!

Kto dokonuje weryfikacji czy dane kotły przeszły obowiązkowe badania - gdzie jest napisane że kotły mają mieć badania, mówi o tym norma czy dyrektywa, a może inny tajny dokument.

zbigmaz01
22-10-2013, 20:47
Masz bufor w zamkniętej ??
Jakie duże naczynie przeponowe ??
Duże ale nie za wielkie, jutro sprawdzę :) Po tygodniu jestem już w domu :)

zbigmaz01
22-10-2013, 20:53
Zawijan Sam się ośmieszasz bo na proste pytanie nie odpowiadasz i tyle !!

Kto dokonuje weryfikacji czy dane kotły przeszły obowiązkowe badania - gdzie jest napisane że kotły mają mieć badania, mówi o tym norma czy dyrektywa, a może inny tajny dokument.A ja się przyłączę do pytania.
Piszesz :


Każdy typoszereg kotłów na paliwa stałe, przed wprowadzeniem go do obrotu na rynkach Unii Europejskiej, MUSIAŁ (i nadal MUSI) uzyskać potwierdzenie spełnienia wyznaczonych granicznych parametrów energetycznych i emisyjnych, udokumentowane stosownymi badaniami laboratoriów akredytowanych/notyfikowanych.

To się tyczy sprzedaży poza granice RP czyli do unii i czy dotyczy sprzedaży u nas w kraju?

bobasxx
22-10-2013, 20:58
To co ja zrobię to moja decyzja, a Ty swoje rady prześlij żonie. I nie pajacuj.
W odpowiednim dla mnie czasie podejmę kroki, aby oszukiwanie klientów dobiegło końca przez firemkę instalko. Nie potrzebuję twoich ani innych ci podobnych userów rad.
Za moment ktoś napisze, że sam sobie jestem winien kupując kocioł u oszustów. Tak, oszustów, bo jak inaczej nazwać firmę, która wali cię w rogi sprzedając kotły nie spełniające żadnych norm emisyjnych. Czy to do Was dociera???
AMEN

Twojej ? Nie mam namiarów...

Nie pajacuję, tylko podpowiadam. I panuj nad sobą troszkę, bo nerwy Ci puszczają kolego.

Skoro czujesz się oszukany, to przestań płakać tu na forum tylko jak to napisałeś "podejmij kroki".

timon120777
23-10-2013, 03:30
Ty faktycznie miałeś pod górkę do szkoły i nic z moich postów nie zrozumiałes. Ale ja Ci rozumu do łba nie naleję. Takie mocy niestety nie mam i skończ pieprzyć skoro nic nie rozumiesz.:no:

panuj nad językiem człowieku
nie obrażam cię tylko grzecznie proszę skończ powtarzać w kółko to samo
jeśli nie potrafisz kulturalnie nie pisz wcale


masz ogromne doświadczenie wiec nawet nie będe z Tobą dalej dyskutował
TROLL

krzysztof7
23-10-2013, 04:56
Przepraszam wszystkich których uraziłem, obraziłem. Może to zły dzień.:)
Niemniej jestem taki, że kradnącego nazwę - złodziejem, oszukującego perfidnie nazwę - oszustem, itd.
Będę zawsze piętnował zagrywki sprzedawców, dostawców i producentów.
Bo złe nawyki i fałsz trzeba piętnować, a nie godzić się na wszystko, przemilczeć i udawać, że nic się nie stał (bo jak w tym przypadku: Przecież się pali, to nie jest źle?
Pozdrawiam, niestety trzeba jechać do pracy. ;)

scarface26
23-10-2013, 06:47
pytanie trochę z innej beczki, mam garaż oddalony od domu jakieś 6-7 metrów, jakbym tam wywalił piec to na jakiego rzędu straty na przesyle muszę się szykować? 10-15%?

I czy lepiej np puścić do garażu jeden grzejnik i ewentualnie sobie nim dogrzewać czy przenieść piec i wtedy on będzie robił za grzejnik? Ma ktoś coś w podobie? Komin w garażu 4m

Novy!
23-10-2013, 06:56
pytanie trochę z innej beczki, mam garaż oddalony od domu jakieś 6-7 metrów, jakbym tam wywalił piec to na jakiego rzędu straty na przesyle muszę się szykować? 10-15%?

I czy lepiej np puścić do garażu jeden grzejnik i ewentualnie sobie nim dogrzewać czy przenieść piec i wtedy on będzie robił za grzejnik? Ma ktoś coś w podobie? Komin w garażu 4m

Gdybyś użytkował wcześniej kocioł na eko,nie miałbyś dylematu.Odległość jest żadna,nawet się nie zastanawiaj.Jakakolwiek kotłownia w domu to archaizm i same problemy.Kurz,pył,mniejszy czy większy hałas.Nie ma co się nawet zastanawiać.Dobrze zaizolować rurki i spoko.
Kocioł to nie grzejnik,instalacja powinna być w otulinach.Chcesz mieć ciepło w garażu,trzeba dobrze dobrać grzejnik do metrażu :)
Ale się zrymował fajnie :)
Pozdrawiam

sebsa
23-10-2013, 07:06
pytanie trochę z innej beczki, mam garaż oddalony od domu jakieś 6-7 metrów, jakbym tam wywalił piec to na jakiego rzędu straty na przesyle muszę się szykować? 10-15%?

I czy lepiej np puścić do garażu jeden grzejnik i ewentualnie sobie nim dogrzewać czy przenieść piec i wtedy on będzie robił za grzejnik? Ma ktoś coś w podobie? Komin w garażu 4m

Sąsiad, który mieszka 2 domy dalej ma w garażu oddalonym o kilka dobrych metrów wstawiony Defro. Jest hydraulikiem, 3 lata temu przed wprowadzeniem mówił mi, że zainwestuje z pompę ciepła powietrze + kominek. Chyba policzył wszystko bo wybrał piec z podajnikiem. Brak czasu powoduje, że nie mam kiedy podejść do niego i przyjrzeć się jego rozwiązaniu. Przydałaby się tam czyjaś wizyta ponieważ często widzę czarny dym wylatujący z jego komina. To jednak nie wina umiejscowienia kotła w garażu a bardzie nieumiejętność użytkownika w zakresie prowadzenia tego typu pieca.

75max
23-10-2013, 07:09
Novy możesz zerknąć na mój piec odkręciłem zawór spalanie spadło zasyp się przesunął o 4 godziny nie wiem czy nie obniżyć temperaturę powrotu bo się często załącza mieszająca w zasadzie mi to nie przeszkadza ale czy tak może być

scarface26
23-10-2013, 07:12
no w porównaniu do śmieciucha to teraz nie wiem że mam piec w domu, nie śmierdzi, nie kopci, nie kurzy itp ale jeżeli straty nie byłyby duże to rozważę przeniesienie RBRa do garażu latem

w kotłowni przy śmieciuchu było chłodnawo a teraz mam regularnie 29-30 stopni a wszystko jest zaizolowane, to mi dało do myślenia, że może by tą energią z samego pieca garaż ogrzać
muszę zbadać dokładniej temat, czy dotychczasowe pompki to pociągną i jakie byłyby całkowite koszty tego zabiegu

krzysztof7
23-10-2013, 07:14
W garażu potrzebna temperatura to max 15oC. Rurki przy kotle mam zaizolowane dość solidnie a i tak w kotłowni ok. 23oC ( dodatkowo otwarte drzwi z kotłowni do garażu, a w garażu grzejnik zakręcony).
Kocioł jest dość słabo wyizolowany, a szczególnie drzwiczki, może nie są gorące, ale jako dobry grzejnik są super (aż za bardzo grzeją).
Grzejnik możesz profilaktycznie podpiąć w garażu, lecz prawdopodobnie nie będziesz go użytkował.
Są w sprzedaży specjalne rury preizolowane do montażu w gruncie i dość elastyczne. Mam takie rury zamontowane w firmie i odległość budynku od kotłowni ok. 200mb. Jedna dodatkowa pompa Leszno załatwia problem dobrego obiegu wody w CO. Rurki przyłączeniowe w gruncie (chyba) PVC także są dodatkowo izolowane. Straty pewnie są, ale zbyt małe aby sobie tym zawracać głowę. Symbolu rur preizolowanych (podobne do węży ssących strażackich) niestety nie pamiętam, ale średnica ok 130mm.

Novy!
23-10-2013, 07:16
Novy możesz zerknąć na mój piec odkręciłem zawór spalanie spadło zasyp się przesunął o 4 godziny nie wiem czy nie obniżyć temperaturę powrotu bo się często załącza mieszająca w zasadzie mi to nie przeszkadza ale czy tak może być

Kiedy wreszcie mi uwierzysz,że 4D to zbędny śmieć w instalacji ;)
Zaraz zerknę.

Arturo72
23-10-2013, 07:26
Jakakolwiek kotłownia w domu to archaizm i same problemy.Kurz,pył,mniejszy czy większy hałas.Nie ma co się nawet zastanawiać.
Pozdrawiam
Jakikolwiek węgiel w nowym domu,na zewnątrz czy wewnątrz to archaizm i większy koszt budowy domu :)

Novy!
23-10-2013, 07:27
... bo się często załącza mieszająca w zasadzie mi to nie przeszkadza ale czy tak może być
Tomek,podtrzymanie znacznie przebija zadaną CO.Pompa w trybie CWU+miesz odbiera temp z kotła i grzeje Ci wodę.Pytanie,czy masz ciepłej wody za dużo?Jeśli tak musisz skorygować podtrzymanie,wydłużyć czas postoju,ilość podań,czas pracy-tak aby nie przebijał tak zadanej-ale utrzymać ilość paliwa na palniku.Jak to zrobisz,wtedy podnieś temp włączenia CWU mieszającej.Najpierw 41deg,potem 42deg,tak aby minimalnie odbierała jedynie produkowany nadmiar ciepła w podtrzymaniu.I tyle.:)

Novy!
23-10-2013, 07:32
Jakikolwiek węgiel w nowym domu,na zewnątrz czy wewnątrz to archaizm i większy koszt budowy domu :)

Wiesz co,budowałem domy (elementy) w dwóch różnych klimatach ,zakładano tam różne źródła ciepła.W Polsce na pompy ciepła do ogrzewania domu,nie zdecydowałbym się -oczywiście póki co.Oglądałem taki dom,w zimie dogrzewanko kominkiem.Odpada.Kominek tak,ale jako miły i przyjemny element dekoracyjny -odpalany raz na jakiś czas.Ale nie jako" kotłownia w salonie".
BTW,nie za bardzo rozumiem Twoje nachalne,i męczące udowadnianie co jest lepsze,czy gorsze.uważasz,że zrobiłeś dobrze i oszczędnie to się ciesz.Jak sprzedajesz ten stuff...załóż płatny profil.
Pozdrawiam.

Novy!
23-10-2013, 07:45
Tomek tylko wszystko spokojnie,korekty zmian po kilku godzinach....I nie kręć tym 4D,zostaw otwarty na full.Masz jeden problem z głowy :)

Arturo72
23-10-2013, 07:53
Wiesz co,budowałem domy (elementy) w dwóch różnych klimatach ,zakładano tam różne źródła ciepła.W Polsce na pompy ciepła do ogrzewania domu,nie zdecydowałbym się -oczywiście póki co.Oglądałem taki dom,w zimie dogrzewanko kominkiem.Odpada.Kominek tak,ale jako miły i przyjemny element dekoracyjny -odpalany raz na jakiś czas.Ale nie jako" kotłownia w salonie".
BTW,nie za bardzo rozumiem Twoje nachalne,i męczące udowadnianie co jest lepsze,czy gorsze.uważasz,że zrobiłeś dobrze i oszczędnie to się ciesz.Jak sprzedajesz ten stuff...załóż płatny profil.
Pozdrawiam.
A kto pisze o pompie ciepła ? To także nie ona decyduje o rachunkach za ogrzewanie,ona tylko dodatkowo obniza rachunki.
To dom jest najważniejszym elementem,który ma największy wpływ na to ile zapłacimy za ogrzewanie.
Stare domy mają problem ale przy nowobudowanych tylko zła wola lub nieznajomość tematu może być przyczyną syfu w domu :)
Domów nie sprzedaje,dwa palenia w kominku przez 2 miechy,339kWh na c.o+cwu przez 2 miechy,grzane tylko w I taryfie czyli ok.170zł.

75max
23-10-2013, 07:57
Tomek,podtrzymanie znacznie przebija zadaną CO.Pompa w trybie CWU+miesz odbiera temp z kotła i grzeje Ci wodę.Pytanie,czy masz ciepłej wody za dużo?Jeśli tak musisz skorygować podtrzymanie,wydłużyć czas postoju,ilość podań,czas pracy-tak aby nie przebijał tak zadanej-ale utrzymać ilość paliwa na palniku.Jak to zrobisz,wtedy podnieś temp włączenia CWU mieszającej.Najpierw 41deg,potem 42deg,tak aby minimalnie odbierała jedynie produkowany nadmiar ciepła w podtrzymaniu.I tyle.:)

temperatura wody może zostać tak jak jest to mi nie przeszkadza w tej chwili piec nie załącza się na potrzymaniu tylko normalna praca czas postoju podajnika mam ustawiony 110min

Novy!
23-10-2013, 08:11
temperatura wody może zostać tak jak jest to mi nie przeszkadza w tej chwili piec nie załącza się na potrzymaniu tylko normalna praca czas postoju podajnika mam ustawiony 110min
Ok,teraz widzę,tryb lato mnie zmylił.Tomek,a spróbuj włączyc na kilka godzin CWU+miesz na stałe,podnieś po prostu temp włączenia.Jetem ciekaw pracy układu,czy przy stałym ciepłym powrocie się bardziej ustabilizuje.Póki grzejniki nie zaczną grzać(powrót będzie wtedy cieplejszy),można to sprawdzić :)

scarface26
23-10-2013, 08:11
A kto pisze o pompie ciepła ? To także nie ona decyduje o rachunkach za ogrzewanie,ona tylko dodatkowo obniza rachunki.
To dom jest najważniejszym elementem,który ma największy wpływ na to ile zapłacimy za ogrzewanie.
Stare domy mają problem ale przy nowobudowanych tylko zła wola lub nieznajomość tematu może być przyczyną syfu w domu :)
Domów nie sprzedaje,dwa palenia w kominku przez 2 miechy,339kWh na c.o+cwu przez 2 miechy,grzane tylko w I taryfie czyli ok.170zł.

sory ale co ty bredzisz, jakie pompy ciepła, to jest temat o kotle na paliwo stałe i jeżeli ktoś tu zagląda to albo takowy ma albo ma zamiar kupić tylko nie wie jaki model

Novy!
23-10-2013, 08:27
Tomek,mówiłem o podniesieniu temp.włączenia CWU+miesz na maxa,tak aby pracowała non stop.A Ty podniosłeś temp.CWU :)
Chyba ,że coś innego kombinujesz,to się nie wcinam :)

75max
23-10-2013, 08:32
Ok,teraz widzę,tryb lato mnie zmylił.Tomek,a spróbuj włączyc na kilka godzin CWU+miesz na stałe,podnieś po prostu temp włączenia.Jetem ciekaw pracy układu,czy przy stałym ciepłym powrocie się bardziej ustabilizuje.Póki grzejniki nie zaczną grzać(powrót będzie wtedy cieplejszy),można to sprawdzić :)

ok zmieniłem w kalibracji czujnik temperatury CWU bo jak podniosę tem. CWU to i CO idzie do góry

Novy!
23-10-2013, 08:46
ok zmieniłem w kalibracji czujnik temperatury CWU bo jak podniosę tem. CWU to i CO idzie do góry

Tomek,chyba się nie rozumiemy.Chciałem abyś spróbował stałego dogrzewania powrotu,poprzez podniesienie temp.włączenia pompy w trybie CWU+miesz.Chodzi o to by pracowała non stop i dogrzewała powrót.Tylko tyle.

zbigmaz01
23-10-2013, 08:52
masz bufor w zamkniętej ??
Jakie duże naczynie przeponowe ??50l

75max
23-10-2013, 08:55
Tomek,chyba się nie rozumiemy.Chciałem abyś spróbował stałego dogrzewania powrotu,poprzez podniesienie temp.włączenia pompy w trybie CWU+miesz.Chodzi o to by pracowała non stop i dogrzewała powrót.Tylko tyle.

może trochę przekombinowałem ale efekt osiągnięty teraz będzie pracować cały czas

Novy!
23-10-2013, 08:56
Tomek,ok.O to chodziło.Kocioł i tak produkuje teraz zbyt dużo mocy.Niech zbiornik CWU ją odbiera poprzez ciągła pracę pompy CWU. Dogrzejemy powrót i zobaczymy.

Novy!
23-10-2013, 09:01
może trochę przekombinowałem ale efekt osiągnięty teraz będzie pracować cały czas

Wystarczyło w zaawansowanych podnieść temp.włączenia CWU+miesz,podnieść -na maxa czyli na 60deg :) W takich obserwacjach układu potrzebne, są w miarę dokładne temp.podawane przez czujniki.Ja bym się nie bawił kalibracją.Niech pokazują co jest.Ale to Twoja sprawa. :)