PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyczarować... trzy pokoje z dwóch



mademoiselleK
16-06-2011, 11:58
Witam państwa, zakładam ten temat z prośbą o pomoc w aranżacji mieszkania. Otóż mieszkanie jest nowe, w stanie deweloperskim. Jestesmy z M. młodymi ludźmi i mamy bardzo cięzki dylemat:
czy pozostawić taki układ mieszkania jaki jest (ewentualnie wprowadzilibyśmy małe zmiany np. w połączeniu kuchni i salonu) i cieszylibyśmy się dosć sporawą przestrzenią tego lokum czy lepiej przebudować je tak by w przyszłości, w razie powiększenia rodziny mieć co prawda mniejszą przestrzeń ale posiadać komfort jaki dają w takiej sytuacji 3 pokoje?
Myślę, że przy powierzchni ok. 61,5m2 można wygospodarować 3 pokój, myśleliśmy nad urządzeniem go na miejscu kuchni.
Dodam jeszcze że mieszkanie posiada oprócz balkonu taras (ok 35m2) z którego wychodzi się z obecnej sypialni, więc może lepiej byłoby urządzić tu salon. Istotnym problemem w przebudowie mieszkania są niestety piony - jeden jest kuchenny, drugi łazienkowy i to one ograniczają moją wyobraźnię...

joliska
16-06-2011, 13:49
Nie widać wymiarów na tym mikroskopijnym rzucie :(

frelka
16-06-2011, 14:03
Bez wymiarów ciężko, ogólny zamysł jednak widać:
link (http://img820.imageshack.us/img820/6871/mieszkanie1a.jpg)

mademoiselleK
16-06-2011, 14:04
pardon... zamieszcam link do czytelniejszego planu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/79c906d269455b19.html

frelka - mialam podobny pomysl na mieszkanie, ale problemem są piony: do pionu przy wejsciu nie mozna podłączyć łazienki:( to tylko pion kuchenny:( gdyby można by było tak zrobić to miałabym problem z głowy

Elfir
17-06-2011, 18:13
może tak:
zmniejszyć łazienkę do samego wc (lub wc z pralką) i do pionu łazienkowego podłączyć aneks kuchenny, a przy pionie kuchennym zrobić łazienkę i połączyć do niego tylko wannę (albo lepiej prysznic - mniejszy spływ wody) i umywalkę.

http://img542.imageshack.us/img542/456/79c906d269455b19.jpg
lub
http://img40.imageshack.us/img40/286/79c906d2694e.jpg

mademoiselleK
18-06-2011, 09:29
bardzo zależałoby mi jednak żeby salon znajdował się w miejscu dawnej sypialni, poniewaz jest tam wyjscie na taras. w przyszłości planujemy ustawic na tarsie stol z krzesłami i gdyby wpadli np znajomi to musieliby porzechodzic przez sypialnie:/

Elfir
18-06-2011, 12:54
no to zamień miejscami wc z kuchnią.

mademoiselleK
28-06-2011, 12:43
dziekuje, , jak sobie po mysle o tej przebudowie to az mi dreszcz przechodzi, wiec musimy sobie to przemyslec;)
pozdrawiam

mademoiselleK
28-06-2011, 12:53
dodam jeszcze , że w razie gdybysmy sie nie zdecydowali na przebudowe (a raczej mój M. bo jest przeciwniekiem wszelkich wiekszych przerobek) plan jest taki aby urzadzic komfortowo (w miare finansow) to 2-pokojowe mieszkanie, chcialabym miec wowczas sypialnie z małym kącikiem kąpielowym (jakas wanna np z hydromasazem) natomiast nie mam pomyslku jak urzadzic czesci dziennej (wąski i długi salon) i czy kuchnie całkowicie otworzyc na salon.

mademoiselleK
30-06-2011, 10:13
przemyslelismy sobie ten plan i doszlismy do wniosku ze zostawimy taką wersje ( jak zajdzie potzrba zmienimy na wieksze a moze nawet uda mi się lubego namowic na segment/domek).
proszę o pomoc w arnzacji mieszkania zwlaszcza czesci kuchenno-dziennej, nie mam pojecia jak urzadzic kuchnie czy wyburzyc sciane pomiedzy kuchnią a salonem? przeglądam często inne aranzacje i jestem zachwycona pomyslami. pozdrawiam.

Elfir
30-06-2011, 13:19
a może zamknij przejście między kuchnią i salonem i zrób rzeczywiście salon w pokoju z tarasem. Masz duża kuchnię, więc wejdzie ci tam stół i w salonie będziesz mogła mieć tylko kanapę. Wówczas sypialnię masz przy kuchni.

mademoiselleK
01-07-2011, 12:51
oto co sama stworzyłam, jest to projekt najmniej 'inwazyjny' względem obecnego, zaletą jest dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na pralkę, odkurzacz, mop, srodki czystosci itp i miejsce na rozwieszenie mokrego prania. proszę o wyrozumienie tymbardziej ze robilam w przedpotopowym programie, będę wdzięczna za uwagi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/294fdbf00137674f.html
tu załączam moj pomysł

ludwik_13
05-07-2011, 20:17
Fajnie, tylko w żadnym z tych rozwiązań nie przewidziano wentylacji grawitacyjnej w kuchni (a być musi, chyba, że w całym mieszkaniu masz mechaniczną wyciągową lub nawiewno-wywiewną - sądząc z obecności pionów wentylacyjnych - chyba nie). W związku tym najrozsądniej jest nie ruszać układu funkcjonalnego ew. przenieść salon do sypialni (masz wtedy niekrępujące wyjście na taras) a przy szczytowej ścianie obecnego salonu zrobić schowek- garderobę. Pomieszczenie to będzie miało lepsze proporcje, bo teraz kichowate jest niestety. A jak rodzina się powiększy (czego życzę, gdy zapragniecie ), to będziecie główkować dalej. Do roku - dwóch maluch nie wymaga własnego pokoju (naprawdę !!!) a potem .... może ten domek. Też życzę serdecznie , żeby się spełniło.

mademoiselleK
06-07-2011, 10:18
dziękuję bardzo za odpowiedz, co do tej wentylacji -byc moze w tym tygodniu jeszcze- ma przyjsc osoba (fachowiec) ktora wypowie sie na ten temat