PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie grzejniki?



MMat
17-06-2011, 22:35
Witam,
w pokoju na poddaszu mam okno dachowe od zachodniej strony i drzwi balkonowe od strony południowej.
Gdzie najlepiej zainstalować grzejnik? Pod dachowym czy obok drzwi balkonowych?
W drugim pokoju od zachodu dachowe a od północy okno zwykłe.
Pokoje mają ok 12m2.
Zawsze mi się wydawało, że powinno być pod dachowym ale instalator, że to bez różnicy.
Najbardziej pasowałoby mi obok balkonowych a w drugim pokoju pod zwykłym oknem.
Tylko czy dachowe nie będą szronić?

Pozdr
MMat

kajmanxxl
18-06-2011, 21:36
było to parę dni temu poszukaj na forum, zleży też od tego jakie wnęki masz przy dachowym czy będzie tam obieg ciepłego powietrza

boguslaw
02-07-2011, 05:44
Witam,
w pokoju na poddaszu mam okno dachowe od zachodniej strony i drzwi balkonowe od strony południowej.
Gdzie najlepiej zainstalować grzejnik? Pod dachowym czy obok drzwi balkonowych?
W drugim pokoju od zachodu dachowe a od północy okno zwykłe.
Pokoje mają ok 12m2.
Zawsze mi się wydawało, że powinno być pod dachowym ale instalator, że to bez różnicy.
Najbardziej pasowałoby mi obok balkonowych a w drugim pokoju pod zwykłym oknem.
Tylko czy dachowe nie będą szronić?

Pozdr
MMat

Pomyśl nad taką opcją, którą od niedawna produkuję.

http://www.regulus.com.pl/regulus-system-inside

Pozdrawiam
Bogusław

orko
02-07-2011, 11:21
Umieść grzejnik pod oknem dachowym. To jest najsłabsze ogniwo w domu, więc bez grzejnika będzie wilgoć a nawet lód. Powietrze z grzejnika powinno opływać całe okno.
Nie daj się namówić na żadne wnęki. To okno ma być grzane a nie ściana kolankowa.

boguslaw
02-07-2011, 16:41
Umieść grzejnik pod oknem dachowym. To jest najsłabsze ogniwo w domu, więc bez grzejnika będzie wilgoć a nawet lód. Powietrze z grzejnika powinno opływać całe okno.
Nie daj się namówić na żadne wnęki. To okno ma być grzane a nie ściana kolankowa.

Jaki problem, żeby grzejnik INSIDE umieścić pod oknem dachowym?
Grzejnik w systemie INSIDE ma specjalną konstrukcję. Wanienka wnęki jest z tyłu ekranowana foliowanym stryro...
Grubość całkowita wnęki wraz z wymiennikiem i żaluzją czołową to jedynie 10 cm.
Osigi mocy ma rewelacyjne (badania ITGiS). Nie zajmuje miejsca. Żaluzję maluje się na dowolny kolor wg palety RAL.

Ps. INSIDE'y montowane są już np. także w ściankach działowych z funkcją grzania na dwie strony ściany...

Pozdrawiam
Bogusław