PDA

Zobacz pełną wersję : Dekory i listwy dekoracyjne z glazury



kanka
18-06-2011, 08:06
Witam wszystkich forumowiczów,
Kupiliśmy do łazienki płytki COLOUR Tubadzin. W naszym projekcie są listwy długości płytek 60cm o grubości 15mm. W handlu są listwy szklane po ok 30 zł, ale to dla nas za drogo. Przy zakupie sprzedawca powiedział, że każdy kafelkarz poradzi sobie ze zrobieniem takich listem z płytek ściennych. Jeden fachowiec próbował i okazało się, że krawędzie nie są równe. Wyszło przy okazji, że jakość samej powłoki płytki jest kiepska i strasznie się obłupują. Planowaliśmy, że zewnętrzne narożniki będą szlifowane, ale teraz obawiamy się, że będą kruche. Znalazłam w necie blog i informacje o tych płytkach http://www.moje-mieszkanie.freehost.pl/kafelkowanie-meble-ikea.php. Autor pisze o cięciu wodą. Poradźcie proszę czy to jedyny sposób i ile kosztuje takie cieńcie. Kafelkarz który u nas był nie słyszał o czymś takim. Zbliża się urlop i czas remontu, a my ciągle nie wiemy czy listwy zrobić czy kupić. Z góry dziekuję.

Anka K

Craft
25-06-2011, 13:26
Istnieje kilka możliwości:
1) mówisz,że są listwy szklane po 30 zł sztuka. Można inaczej-kupić plaster mozaiki, z której robisz kilka listew. Plaster mozaiki ma wymiar 30x30cm, jeśli chcesz pojedyńczy dekor o szerokości 2,3 lub 2,5 cm to z jednego plastra masz aż 11 pasków. Mozaika jest na siatce, paski tniesz nożyczkami.
2) efekt końcowy cięcia płytek o grubości 15 mm nawet piłą wodną może być niezadawalający. W moim mieście często takie usługi często oferuje sprzedawca, który zleca to lokalnym producentom. Widziałem efekty -były dużo gorsze niż gotowe dekory ( poszarpane brzegi, mikro-uszczerbki itp).

kanka
27-06-2011, 18:39
To dobry pomysł ! COLOUR ma mozaikę we wszystkich oferowanych kolorach. Z opinii fachowców wynika, że cięcie wodą takiej glazury faktycznie może nie dać idealnych krawędzi.
Kto wie może zrobimy mozaikę. Jutro poproszę męża o wizualizację.

dziękuję i pozdrawiam Anka K

corvin
16-07-2013, 15:13
:spam: