PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pokryć dach blacha falistą?



VASQUEZ
18-06-2011, 16:08
WITAM !!!
Postawiłem konstrukcję wiaty garażowej drewnianej 5mx5m , dach dwuspadowy, czy jest ktoś w stanie mi pomóc ,jak w samodzielny i w miarę łatwy sposób pokryć dach blachą ? Przedewszytkim od czego zacząć , na co zwracać uwagę , krok po kroku, będę bardzo zobowiązany za pomoc!
Dziękuję !

photos
19-06-2011, 07:45
Masz na myśli blachodachówkę?? Sprecyzuj, wówczas można będzie dokładniej napisać co i jak

VASQUEZ
19-06-2011, 16:49
Witam !
Tak, zgadza się mam na myśli blachodachówkę !
Bardzo proszę o wskazówki, od czego zacząć , jakie są kroki !

perm
19-06-2011, 17:12
Zacznij od tego gdzie ją kupisz. Mogę polecić Extra-dach. Omijaj Serwis -dach z Gdańskiej. Ja dostałem od nich blachy trzapezowe o mniejszej szerokości niz zamawiałem więc musiałem o 15 cm skrócić dach w domku ogrodnika ktory budowałem, szczęście że się udało. Blachy przyjechały porysowane i dwa tygodnie później mimo że to tylko 20 m2. Przy zjeżdzie z obwodnicy Stargardu na starą trasę do Morzyczyna jest przedstawiciielstwo blachy - pruszyński, możesz też tam pojechać. Mają tam wszystko praktycznie od ręki no i gratis dostaniesz jeszcze farbę do ewentualnych zarysowań. Co jeszcze. Musisz mieć uchwyt magnetyczny do wkrętów farmerskich. Pod kalenicę uszczelki z gąbki. Robota jest naprawdę łatwa. Myślę że poradzisz sobie bez trudu.

VASQUEZ
20-06-2011, 20:18
Dziękuję za podpowiedż kolego "PERM", ale wydaję mi się ,że sprawa ze mną jest dużo trudniejsza,jeszcze nigdy nie kładłem sam blachodachówki i jakby tu powiedzieć ,jestem trochę cienki w tym temacie,ale szybko sie uczę i nie mam lewych rąk. ! Chciałbym się dowiedzieć od czego się zabrać ,czy najpierw rynny, jak dokładnie wymierzyć ile blachy, co z opierzeniem boków, czy dawać folię na łaty?
Dziękuję !

pietrekzbronami
21-06-2011, 09:11
Zaglądnij tutaj:

http://blachotrapez.eu/images/stories/do_pobrania/dachowka_instrukcja_montazu.pdf

Instrukcja montażu blachodachówki.