PDA

Zobacz pełną wersję : podłączenie wody



czyzb
29-03-2004, 21:16
Witam,

Jestem właśnie na etapie wybierania wykonawcy, który podłączy wodę do naszej działki. Należy zrobić przecisk pod jezdnią i jakieś 50 mb wykopu.

Czy ktoś z was ma lub wie gdzie można znaleźć dobry wzór umowy na wykonanie takiego przyłącza???

Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące wykonywania takich prac na waszych działkach to chętnie posłucham.

Pikuś
29-03-2004, 21:38
W moich stronach takie przyłącze wykonuje się z rur PE fi 40 lub 63, jeżeli po drodze będą jeszcze jakieś odbiory, lub rura będzie przedłużana. Gł. ułożenia ok 1,5 m, przejście pod drogą w rurze ochronnej PVC PE stal jeżeli jest to droga "ważna", pod drogami lokalnymi bez. Wszystkie te informacje powinny być w projekcie, W różnych częściach kraju panują inne przyzwyczajenia i preferencje. Robota jest prosta lecz niech ją zrobi fachowiec a nie gościu w bereciku z antenką co się na wszystkim zna. Widziałem w życiu różne "koniny" zrobione przez takich osobników. Z doświadczenia wiem, że bardzo często ludzie z lenistwa lub niewiedzy nie zachowują normatywnej głębokości /10 cm poniżej granicy przemarzania/ i w czasie sorgich zim topią śnieg w garnkach albo pomstują na wszystkich i latają ze skargami do wójta burmistrza prezydenta - /niepotrzebne skreślic/, a rur plastikowych rozmrozić się nie da. I dopiero około Dnia Kobiet /kobiety zawsze emanują ciepłem :wink: / woda poleci. Pozdrawiam Pikuś

am00
29-03-2004, 21:44
A co oprócz ceny i terminu miałaby mieć taka umowa? :o

Jestem na tym samym etapie i umawiam się z facetem na gębę. :oops:

Trzeba trochę ludziom wierzyć.

mad
30-03-2004, 12:11
ja sie umowilam z poleconym facetem "na gebe", dostal mapy, pokazalam teren, wyjasnilam gdzie ma byc przylacze itd. wszystko bylo jasne.

i co sie okazalo? przylacze jest ponad 50 cm za blisko ogrodzenia, studzienka wkopana za plytko. facet nie chcial ze mna gadac o reklamacji. odebral przylacze, bo jest uprawniony do odbioru na tym terenie. zaluje, ze nie zawarlam z nim umowy na pismie, ktora by okreslala gdzie dokladnie ma byc ta woda. nie zaplace drugi raz 2000 za przesuniecie tego o 50pare centymetrow.

czyzb
30-03-2004, 19:26
a wiecie może dokładnie na jakiej głębokości ma być wykop? Słyszałam,że 1.6 m, a facet, z którym rozmawiałam powiedział,że 1.4 wystarczy... tylko,że to był jeden z tych w bereciku z antenką:)))