PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł Baxi a Viessmann



Yaras
29-03-2004, 23:09
Jestem tu po raz pierwszy i witam wszystkich.
Instalator poleca mi kotły Baxi którymi handluje i serwisuje (ma też w ofercie Viessmanna). Chodzi o kocioł dwufunkcyjny do 100 m mieszkania. Nigdy nie słyszałem o takiej marce, a i na grupach nie za wiele można przeczytac. Czy macie moze coś takiego i czy warto w to zainwestować.
Na moje pytanie czy nie lepszy byłby Vitopend 100 WHO instalator odpowiedział że jest to kocioł nie dopuszczony w niemczech ( w przeciwieństwie do wersji WHE !). Czy to prawda? Cena tego Baxi to 3000 a Viessmanna 3400. Co wybrać?
Pozdrawiam Yaras

Grzes z Krakowa
30-03-2004, 08:35
Przy tak niewielkiej roznicy ceny ja bym sie nie zastanawial. Viesmann to jest jednak marka sprawdzona i znana, czesci dostepne serwis tez. Natomiast o Baxi to w zyciu nie slyszalem (a interesowalem sie tematem z racji ze kupowalem kociol do swojego domu) Teraz instalator pewnie zarabia wiecej na sprzedazy tego Baxi wiec chce ci go sprzedac ale pozniej nie znajdziesz nikogo kto ci go bedzie chcial serwisowac.
Ja mialem podobna sytuacje. Pytalem kiedys jaki kociol polecilby mi facet w hurtowni do mojego domu. Odpowiedzial ze Beretta bo jest swietna i wogole natomiast za 2 miesiace jak go pytalem o to samo to juz to nie byla beretta tylko Saunier Deval. Wiec dalem sobie znim spokoj i kupilem Vaillanta. Ma go duzo osob, jest znany, nie ma problemow z serwisem.
Przy 400 zl nie ma sie co zastanawiac roznica nie wielka to praktycznie jest 1 rachunek za gaz w miesiacach zimowych