PDA

Zobacz pełną wersję : Rękodzieło- taras z kostki brukowej.



lili07
21-06-2011, 09:13
Witam!

Informacje, fotki, spostrzeżenia i ostrzeżenia dla tych co szukają takiej właśnie alternatywy na swój taras.

Bo my właśnie popełniliśmy sobie taki oto tarasik. Jak to mówią wersja potaniości.
Szukaliśmy długo informacji jak to zrobić, ale z niektórymi problemami musieliśmy zmierzyć się sami.
A więc po kolei jak to szło.
Był plan taki oto;
- wybralismy humusa
- postawiliśmy z bloczków betonowych fundament tarasu
- bloczki potraktowalismy folią w płynie
- nawaliliśmy i to zdrowo tony piachu do środka
- ubiliśmy piach - rzecz oczywista
- dowaliliśmy podsypkę cementowo- piaskowa
- i wreszcie dobrneliśmy -kostka brukowa.

Dodatkowe dane.
Musieliśmy pokonać dużą różnicę między progiem od drzwi tarasowych a podłożem po wybraniu humusa. Było to dokładnie 1,20m i dlatego wybraliśmy tańszą wersję z piachem niż laniem betonu.
Metraż tarasu 7x7m.
Kostka granit płukany { kost bet}.
Wykorzystano siłę dwóch par rąk- totalnych nowicjuszy.

Co jeszcze przed nami.
- Jako,że jesteśmy jeszcze w fazie tworzenia, zostało nam 1/4 tarasu do wyłożenia,
- budowa schodów

No i foty z pola walki. C.D.N.

lili07
22-06-2011, 07:43
Trzeba jeszcze dodać parę słów o izolacji tarasu od domku.
Jako ,że jesteśmy maniakami unikania mostków termicznych, musieliśmy się oddzielić od domku.
Dlatego zastowaliśmy tradycyjnie ocieplenie na ścianę domku { styropian, siatka} i pomalowaliśmy i obłożyliśmy folią tak jak przy fundamentach.
No i wreszcie można było przystąpić do w/w etapów budowy tarasu.
C.D.N.

janekbo
23-06-2011, 07:37
Ja też mam taki taras dookoła domu szerokość 1m.... Z przodu nawet nazwałem go podjazdem bo jest duuużo szerszy.
Bardziej tradycyjnie pozostałem przy krawężnikach umieszczonych na nasypie ziemnym i wierze w korzenie krzewów.
Rękodzieło polega na ręcznym ubijaniu?
Gratuluję wyniku, aczkolwiek ja bym tu mówił o samodzielnym układaniu kostki a nie budowie tarasu.

lili07
23-06-2011, 19:20
Janekbo!

Witam i odpowiadam na Twoje zapytanie.
Temat "rękodzieło" według nas jest trafnie dopasowany, gdyż od podstaw podeszliśmy do tematu samodzielnie. A ułożenie kostki jest tylko jednym z etapów.
Jeśli zaś chodzi o krawężniki to takowe zostaną wykorzystane ale dopiero przy układaniu chodnika. Tutaj zaś palisady będą miały zastosowanie jedynie jako wykonczenie schodów. Zaś cały taras dookoła będzie obłożony klinkierem. Oczywiście obfocimy cały tan proces.

Utworzyliśmy ten temat , gdyż sami do tej pory nie natrafiliśmy na przykład tak wysokiego tarasu. Mamy nadzieję, że znajdą się tacy którym choć trochę naświetli i ułatwi realizację podobnej budowli.

Jankebo dzięki za gratulki tak czy siak.
Pozdawiamy!

monika_napieralska
24-06-2011, 10:38
Witam!
Gratulacje! Nam też sen z powiek spędzał taras o wymiarach 4mx5m, który wyniesiony będzie ok 60 cm nad poziom. Przerabialiśmy wiele wersji i w końcu zapadła decyzja. Nasyp ziemny zabezpieczony palisadami betonowymi i do tego kostka.

lili07
25-06-2011, 19:00
Witam Monika!

Witaj w gronie zakostkowanych.
Taki taras to też niezły kolos { ale to inwestycja która ma % w przyszłości}, a problem z wysokością choć podobnie to jednak innaczej rozwiązany.
Jeśli masz ochotę wspomóc innych forumowiczów to wstaw fotę Waszej budowli.

Pozdrawiamy.

monika_napieralska
04-07-2011, 09:50
Jak tylko ruszą prace przy tarasie to wrzucę kilka zdjęć. Zastanawiamy się w jaki sposób wykonać próg zewnętrzny. On się przecież będzie wspierał na styropianie z elewacji. Jest pomysł na kostkę o grubości 2 cm.

monika_napieralska
04-07-2011, 09:53
Zapomniałam zapytać jakie schody zrobisz? Czy to będą schody wokół całego tarasu czy też może z jednej strony?

lili07
04-07-2011, 17:32
Witaj Monika!

Jeśli chodzi o schody to będą szerokie na 4m i postanowiliśmy dać je na środku tarasu.
A budowę schodów przez profesjonalistów obfociła Ulciam w swoim dzienniku i tak też zamierzamy uczynić przy naszych.
Chwilowo prace przystopowały, chociaż już taras jest ułożony to foty zapodam jak już schody powstaną.
My progu jako takiego nie robimy, ale chętnie zobaczymy.

monika_napieralska
06-07-2011, 07:17
Hej! Na podkarpaciu leje i końca nie widać:( prace na zewnątrz kompletnie stanęły. Wszędzie błoto po kolana. U nas schody będą dookoła tarasu, ponoć tańsza wersja. Zerknęłam do dziennika Ulciam ale nic tam nie jest wspomniane o tym progu. Na fotkach też nie do końca widać jak to rozwiązali. Muszę poszukać jeszcze jak to zrobić.

mim
08-07-2011, 16:42
A jeśli mam już taras betonowy i schody, to czym można go obłożyć ? Na początku chciałem drewniany, ale już mi przeszło. Teraz podobają mi się płyty kamienne np, takie jak tu http://www.bruk-bet.pl/kamien . Mam różnicę wysokości 10cm od betonowego tarasu do drzwi, czy da się pokonać takimi płytami, czy raczej trzeba czegoś dosypać ?

To raczej daleka przyszłość, bo na razie nie mamy funduszy na taki zbytek jak taras :)

mim
08-07-2011, 16:44
Czy jest sens kłaść kostkę brukową na taras betonowy ?

lili07
10-07-2011, 07:27
Witaj Mim!

Poziom tarasu powinien być niższy od poziomu podłogi w domu o 5cm. A ta różnica jest po to żeby woda nie miała możliwości wchodzenia do domu. Zmnież i napisz jak masz to pomyślimy co dalej.

lili07
10-07-2011, 07:31
Witam!

Układanie tarasu zakończone. Wszystko poszło wmiarę sprawnie tylko trzeba powiedzieć jest to praca bardzo czasochłonna. Nastęny etap - schody- wkrótce.

nazwa12
10-07-2011, 09:23
LILI nawet nie czytalam tego wątku,to tutaj pokażę nasz taras:bye:

nazwa12
13-07-2011, 15:47
http://i53.tinypic.com/4zuddj.jpg
http://i56.tinypic.com/352f0ns.jpg

pioter_rog
21-07-2011, 20:04
Witam!

Informacje, fotki, spostrzeżenia i ostrzeżenia dla tych co szukają takiej właśnie alternatywy na swój taras.

Bo my właśnie popełniliśmy sobie taki oto tarasik. Jak to mówią wersja potaniości.
Szukaliśmy długo informacji jak to zrobić, ale z niektórymi problemami musieliśmy zmierzyć się sami.
A więc po kolei jak to szło.
Był plan taki oto;
- wybralismy humusa
- postawiliśmy z bloczków betonowych fundament tarasu
- bloczki potraktowalismy folią w płynie
- nawaliliśmy i to zdrowo tony piachu do środka
- ubiliśmy piach - rzecz oczywista
- dowaliliśmy podsypkę cementowo- piaskowa
- i wreszcie dobrneliśmy -kostka brukowa.

Dodatkowe dane.
Musieliśmy pokonać dużą różnicę między progiem od drzwi tarasowych a podłożem po wybraniu humusa. Było to dokładnie 1,20m i dlatego wybraliśmy tańszą wersję z piachem niż laniem betonu.
Metraż tarasu 7x7m.
Kostka granit płukany { kost bet}.
Wykorzystano siłę dwóch par rąk- totalnych nowicjuszy.

Co jeszcze przed nami.
- Jako,że jesteśmy jeszcze w fazie tworzenia, zostało nam 1/4 tarasu do wyłożenia,
- budowa schodów

No i foty z pola walki. C.D.N.

Witaj Lili07.
Interesuje mnie bardzo na czym stawiałaś bloczki betonowe. Czy był wylany w ziemi fundament betonowy?

mim
26-07-2011, 08:58
Przepraszam, za opóźnienie w odpowiedzi. Poziom tarasu betonowego mam o 16 cm poniżej poziomu podłogi. Poza tym w drzwiach plastikowych na taras jest próg wys. 6 cm. Praktycznie mam 13 cm wysokości do wykorzystania, bo na tym poziomie wystaje ocieplenie elewacji. Na początku chciałem mieć taras drewniany. Teraz jednak skłaniam się ku płytom kamiennym lub betonowym. Pytanie brzmi, czy trzeba robić wylewkę na taraz betonowy, czy można nasypać piasku, aby położyć płyty

lili07
26-07-2011, 19:50
witam,

plytki musisz dac na wylana plyte, ktora powinna miec spadek od domu.


a co do bloczkow to pierwsza warstwa bloczkow zostala ulozona na plask a nastepne poziomo
to jest jak z nartami czlowiek zawsze zapadnie sie w sniegu jesli stoi w butach a jesli zalozy narty lub deche to jaka jest szansa ze zachowa sie tak samo jak w butach???

pzd

monika_napieralska
23-08-2011, 17:02
Witam po dłuższej niebytności, pilnowałam wykonania tarasu. Mam problem z załączaniem fotek(może ktoś mnie jakoś oświci w tej kwestii?) dlatego wrzucam link do mojego tarasu:)

https://picasaweb.google.com/117816658057754883681/Taras#

lili07
30-08-2011, 08:40
Witaj Monika!

Bardzo okazały i naprawdę ładny tarasik spłodziliście. przed frontem też git.

Nam podjazd, chodnik i schody przed domem robią fachowcy ale dzięki temu dokładnie podejżeliśmy o co chodzi ze schodami, więc przy tarasowych pójdzie jak z płatka. Jak będą gotowe zarzucimy foty.

Pozdrawiam

lili07
22-09-2011, 10:07
Witam!

Taras skończony{ jeśli chodzi o kostkę}, więc czas na foty.
W przyszłości obłożomy go płytką klinkierową, ale na teraz też nie jest żle.

brachol
01-10-2011, 06:09
A budowę schodów przez profesjonalistów obfociła Ulciam w swoim dzienniku i tak też zamierzamy uczynić przy naszych.
.
Możesz podać linka do tego dziennika
A może ktoś ma inne zdjęcia tarasów i schodów z kostki?