PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją kanalizacyjną



Tomek_J
30-03-2004, 07:02
Mam taki oto problem:

Wykonawca - @$%^!@$%!$ [nie będę się otwarcie wyrażał, co o nim myślę] podczas wykonywania (nb. wadliwie !) wylewek podłogowych zalał mi odprowadzenie wody w kuchni, tam, gdzie miał być zlew. No i wczoraj spędziłem romantyczny wieczór przy świecach (żarówkę szlag trafił :D ) szukając najpierw tego odpływu "na sztukankę", a potem waląc młotem i odbijając po kawałku betonowy czop tkwiący w rurze. Poszło prawie dobrze: odpływ znalazłem, oczyściłem i tylko jeden spory kawałek zakrzepłego cementu został w rurze. Niestety nie da się wyjąć, jest luźny, ale tkwi głęboko. Mam obawy, że jak popłynie gdzieś dalej, to może (zwłaszcza w połączeniu z jakimiś odpadkami żywnościowymi) zatkać instalację. Czy jest jakiś preparat chemiczny, za pomoca którego można by spróbować to rozpuścić nie rozpuszczając przy okazji rury pcv ?

Janu
30-03-2004, 07:22
Nie znam. Ale spróbuj na wędkę. Tzn. weź mocny a cienki sznurek (np. polipropylenowy), na końcu przywiąż mocny a niewielki haczyk, spuść końcówkę sznurka z haczykiem poniżej betonowego "korka" (może pomóc krótki a mocny strumień wody) i pociągaj za ten sznurek licząc na farta, że Ci się "korek" dobrze zahaczy i go wyciągniesz. Przed końcem sznurka można też doczepić dodatkowe sznurki z haczykami (mniejszymi) co zwiększy szanse powodzenia.
Życzę sukcesu.
Janu

Tomek_J
30-03-2004, 07:38
Nie znam. Ale spróbuj na wędkę.

Się nie da. Pionowy wlot ma kilkanaście cm, ale dalej rura, w której tkwi bryłka, jest pozioma (z lekkim spadkiem).

Grzes z Krakowa
30-03-2004, 08:02
A czy zaplaciles juz wykonawcy???
Jak nie to posadz go z wedka nad rura i niech lapie beton.
Tylko jak zlapie to niech ci go pokaze a nie ze go wepcha dalej i powie ze wszystko OK.

A jak zaplaciles no to juz twoj blad.

AdieuAnd
30-03-2004, 08:09
Proszę o więcej informacji: jakiej średnicy jest rura? jaka jest średnica odcinaka pionowego? gdzie dalej prowadz? ( do szamba czy do kanalizacji?

Tomek_J
30-03-2004, 08:55
A jak zaplaciles no to juz twoj blad.

Jest to niewątpliwie prawda. Ale to nie prowadzi do rozwiązania problemu.

P.S. A wykonawca już dawno został wyp...rzucony z budowyy.

Tomek_J
30-03-2004, 08:58
Proszę o więcej informacji: jakiej średnicy jest rura? jaka jest średnica odcinaka pionowego? gdzie dalej prowadz? ( do szamba czy do kanalizacji?

Rura fi 75 w wylewce na poziomie 0, idzie do szamba (ale to akurat bez znaczenia)

30-03-2004, 09:10
A może sprężone powietrz od drugiejj strony wypcha ten kawałek ?

AdieuAnd
30-03-2004, 09:11
75mm idzie do szamba? hm minimalna dla przykanalika ( a jest nim odcinek poziomy wyprowadzony poza obrys budynku) to 150mm.. musisz wycišgnšć mechanicznie....Powodzenia

godul1
30-03-2004, 09:30
Spóbuj go zassac odkurzaczem. Jeżeli sie nie zaklinuje to może się uda.

Tomek_J
30-03-2004, 10:25
75mm idzie do szamba? hm minimalna dla przykanalika ( a jest nim odcinek poziomy wyprowadzony poza obrys budynku) to 150mm..

Żartujesz sobie ze mnie, czy może nigdy instalacji kanalizacyjnej nie widziałeś ?


musisz wycišgnšć mechanicznie....Powodzenia

Noooo, to rzeczywiście "cenna" rada :(

Tomek_J
30-03-2004, 10:27
Spóbuj go zassac odkurzaczem. Jeżeli sie nie zaklinuje to może się uda.

Raczej chyba nie da rady. A przepchanei wodą pod ciśnieniem może się zakończyć permanentnym zakorkowaniem kanalizy w "odcinku kuchennym".

Tomek_J
30-03-2004, 10:27
Spóbuj go zassac odkurzaczem. Jeżeli sie nie zaklinuje to może się uda.

Raczej chyba nie da rady. A przepchanei wodą pod ciśnieniem może się zakończyć permanentnym zakorkowaniem kanalizy w "odcinku kuchennym". Dlatego pytam o chemię.

godul1
30-03-2004, 10:41
Tzn, że ten kawałekutknął w rurze o średnicy 75? A jekie ma rozmiary ten odłamek?

Tomek_J
30-03-2004, 10:46
Tzn, że ten kawałekutknął w rurze o średnicy 75? A jekie ma rozmiary ten odłamek?

Na tyle małe, że polecial dalej, na tyle duże, że przy nieodpowiednim ustawieniu się może utknąć.

pwm
30-03-2004, 10:47
Kwas siarkowy "rozkłada" beton.

Tomek_J
30-03-2004, 11:12
Kwas siarkowy "rozkłada" beton.

oraz rury pcv.

pwm
30-03-2004, 11:40
Pewności nie mam, ale akumlator w samochodzie ma "podobną" obudowę.

godul1
30-03-2004, 11:59
Jeśli w żaden sposób nie mozesz go wyjąc to spróbuj go przepchnac w miejsce gdzie nałatwiej bedzie odkuc rurę. Kwas nie rozpuści betonu tak szybko. poza tym w jaki sposób przekonasz sie czy odłamek jest rozpuszczony?

Tomek_J
30-03-2004, 12:13
Jeśli w żaden sposób nie mozesz go wyjąc to spróbuj go przepchnac w miejsce gdzie nałatwiej bedzie odkuc rurę.

Nie ma co go przepychać, ja już teraz mogę odkuć z metr wylewki; tyko chodziło mi o to, by tego nie robić. Ale widzę, że chyba nie mam wyjścia.