PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić cokół?



stefbud
30-03-2004, 09:51
Ścianę fundamentową na zewnątrz mam ocieploną polistyrenem ekstrudowanym, na nim dysperbit. Jak wykończyć to co wystaje z gruntu?
Nie wiem jeszcze czy będą to płytki czy tynk.
Jak przykleić do tego dysperbitu płytki?
A jak się tego ma trzymać tynk?

ArtMedia
30-03-2004, 10:15
No to chyba z tym dysperbitem to trzeba srobić "skrobankę". Zrobiłem ten sam błąd, ale tylko w części podziemnej fundamentów i nie mam czym przykleić styropianu. Pozostaje tylko na dysperbit ;-) co jest także stosowane. Na szczęście ziemia dociśnie.

ArtMedia
30-03-2004, 10:16
Przy okazji temtu cokołu, może ktoś z Was wie jaka jest nominalna nośność takiego podłoża jak styropian albo polityren ekstrudowany z siatką na kleju?

stefbud
30-03-2004, 10:33
Toś mnie zmartwił, skrobać to świństwo :evil:
Może ktoś zna inny sposób, żeby coś do tego przyczepić,
bo inaczej będę miał czarny cokół :cry: :wink:

stefbud
30-03-2004, 13:53
A może czymś to zapaćkać? Proszę o radę.

tom soyer
30-03-2004, 14:53
ja przyklejalem styropian 10tke na dysperbitowany mur fundamentu i cokolu. dzis jest juz ten styropian oczywiscie zakolkowany ale i bez tego trzymal sie bez zarzutu. czy uda sie przykleic plytki klinkirowe? to pewnie zalezy od kleju ale na pewno jest mozliwe. moze warto zrobic probe na kawalku styropianu. co to tynku to sprawa moze byc bardziej skomplikowana. nawet jesli udaloby sie polozyc tynk to nie wiem czy nie bedzie sie odparzal albo zmienial koloru. moze ktos w izolbecie bylby w stanie na to pytanie odpowiedziec.
jesli nie bedziesz mogl polozyc tynku na posmarowana dysperbitem powierzchnie a bedze ci na tym zalezec to zamiast robic skrobanke moze latwiej byloby przykleic kolejna warstwe styropianu na klej np FS20 2cm i dopiero na to polozyc tynk.

stefbud
31-03-2004, 11:41
Tak jak mi poradziłeś wysłałem zapytanie do Izolbetu.
Dostałem taką odpowiedź:


"Dziękujemy za użycie naszego środka o nazwie Dysperbit do hydroizolacji pionowej fundamentu.

Użył go Pan w jak najbardziej odpowiedni sposób.

Niestety do Dysperbitu nie wolno kleić płytek ceramicznych innych okładzin kamiennych,itp.

Radzę zastosować na dysperbit tynk z siatką zbrojącą (metalową), która wzmocni przyczepność do podłoża.

Tego typu siatki można nabyć w hurtowniach materiałów budowlanych – są sprzedawane w rolkach.

Pozwoli to panu na wzmocnienie struktury ściany fundamentu i właśnie na takie podłoże można położyć płytki."


Co Wy na to, będzie sie trzymać ten tynk?
Jak przymocować tę siatkę?

tom soyer
31-03-2004, 12:05
Tak jak mi poradziłeś wysłałem zapytanie do Izolbetu.
Dostałem taką odpowiedź:


"Dziękujemy za użycie naszego środka o nazwie Dysperbit do hydroizolacji pionowej fundamentu.

Użył go Pan w jak najbardziej odpowiedni sposób.

Niestety do Dysperbitu nie wolno kleić płytek ceramicznych innych okładzin kamiennych,itp.

Radzę zastosować na dysperbit tynk z siatką zbrojącą (metalową), która wzmocni przyczepność do podłoża.

Tego typu siatki można nabyć w hurtowniach materiałów budowlanych – są sprzedawane w rolkach.

Pozwoli to panu na wzmocnienie struktury ściany fundamentu i właśnie na takie podłoże można położyć płytki."


Co Wy na to, będzie sie trzymać ten tynk?
Jak przymocować tę siatkę?


elegancko ci odpowiedzieli, nie? :D ;)
siatke mozesz przymocowac na kolki. teraz musisz zapytac producenta tynku czy jego tynkowi nic sie nie stanie jak go polozysz na dysperbit
:( :)