PDA

Zobacz pełną wersję : Rękojmia na dom (wady ukryte)



marek36
30-03-2004, 11:06
Kupiłem w październiku dom w biurze nieruchomości wszystko było ok do teraz. W marcu do piwnicy wtargneła woda prawdopodobnie z roztopów zimowych, przenika przez posadzke w piwnicy. Od sąsiadów dowiedziałem się teraz , że to normalne , że tu zawsze tak było . Mnie niestety w czasie kupna nikt nie poinformował , że takie będą niespodzianki.Ani pośrednik ani właściciel. Czuje się oszukany moim zdaniem jest to wada ukryta. Moim zdaniem powinni mnie poinformować przed kupnem.Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i za pomoc.

Joasia
30-03-2004, 22:24
Jest to wada popadająca pod rękojmię - o ile to podtapianie wynika ze złego wybudowania domu. Rękojmia: 3 lata od daty wydania Ci domu przez sprzedawcę. Na wszelki wypadek w ciągu miesiąca powiadom o wadzie sprzedawcę. Pośrednik z zasady nie jest odpowiedzialny (chyba że miałeś jakąś szczególną umowę), tylko sprzedający. Zabezpiecz dowód w sądzie - wnieś o opinię biegłego sądowego w trybie zabezpieczenia dowodu (kosztuje tyle, co sama opinia), i to póki pogody są roztopowe.
Jak jeszcze jakieś pytania, to smiało.
Joasia.

marek36
01-04-2004, 09:08
Dzięki serdeczne myślę ,że dom jest źle wybudowany bo podobno sytuacja się powtarza co rok a nawet przy większych ulewach ale tego dowiedziałem się od sąsiadów Jeszcze raz dziękuje