PDA

Zobacz pełną wersję : Wymagana instalacja do założenia licznika?



Puffy
24-06-2011, 16:08
Czy aby założyć licznik w taryfie G11 /PGE/ jest wymagana instalacja wewnątrz domu letniskowego? Czy może być np. rbtka, z której pociągnę przedłużacz do domku? Ktoś wie? Są jakieś przepisy, które to regulują?

robertsz
26-06-2011, 11:50
Może być RB-tka. Elektryk podpisuje się, że jest to zgodne z przepisami i bezpieczne.
W ostateczności RB-tke zamontujesz w domku, a do niej dociągniesz kabel ziemny od licznika.

Ostatnio się pokłóciłem z jednym mądralą z ENIONU, dla mnie 1 żarówka i 1 gniazdko to instalacja, dla niego nie. Ale od ilu sztuk zaczyna się instalacja nie wiedział. W końcu dał se siana i założył ten cholerny licznik.
20km dalej zaczyna się Vattenfall i tu nigdy nie trafiłem na takiego mędrca.
Co kraj to obyczaj.

Puffy
26-06-2011, 21:28
Wg mnie też tak powinno być. Miałem taką sytuację, że przyjechał elektryk i stwierdził, że do RBtki nie podłączy licznika mimo, że spełnia wysokie normy potwierdzone przez elektryka z uprawnieniami ! Nie potrafił podać żadnych przepisów które to regulują :wtf: a ja chciałem z niej podłączyć domek. Elektryk z PGE powiedział, że może to zrobić jeśli będzie kabel pociągnięty do domu ???? O co chodzi przecież taki kabel mogę sobie pociągnąć od tej rbtki? Jeśli spełnione są wszystkie standardy to powinien chyba podłączyć. Nie ma takich przepisów, które to nakazują (chyba, że na nie nie natrafiłem).