PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy wyborze kupna spawarki.



pawello199522
24-06-2011, 21:56
Witam.
Mam zamiar kupić spawarkę, szukałem dość sporo. Chcę się od Was dowiedzieć co powiecie mi na temat tych dwóch marek:
VERSTROY na przykład model SMIS 210 A
oraz marka
POWERMAT.

Wszelkie opinie użytkowników mile widziane.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

sahu
03-07-2011, 18:43
Ja posiadam migomat http://allegro.pl/virgo-spawarka-mig-mag-migomat-polautomat-170a-i1685580558.html i jestem zadowolony.
Spawarkę transformatorową POWERMATA raz uzyłem i tak stoi dobra do elektrod max fi 3

Kuna
09-07-2011, 12:47
Witam.
Mam zamiar kupić spawarkę, szukałem dość sporo. Chcę się od Was dowiedzieć co powiecie mi na temat tych dwóch marek:
VERSTROY na przykład model SMIS 210 A
oraz marka
POWERMAT.

Wszelkie opinie użytkowników mile widziane.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Napisz do jakich zastosowań ma to być spawarka . I ile zamierzasz przeznaczyć na ten sprzęt . Wtedy coś doradzimy .
Migomat jest ciężki i służy raczej do wykorzystania warsztatowego . Niewątpliwą jego zaletą jest jakość spoin osiągana z jego udziałem. Oraz łatwość posługiwania się nim . Poza tym są różne migomaty .
Do amatorskich domowych zastosowań polecam jednak spawarkę inwertorową . Jest to spawarka elektrodowa (metoda spawania MMA) . Jest to lekki sprzęt i przede wszystkim na 230 V . Można go podłączyć pod każde gniazdko na 230V . Nie ma najmniejszych problemów z jego przenoszeniem . Spawarkę inwertorową bez problemów zaniesiesz po schodach na 10 piętro wieżowca . Z migomatem nie będzie to już takie proste .

pawello199522
09-07-2011, 19:54
Napisz do jakich zastosowań ma to być spawarka . I ile zamierzasz przeznaczyć na ten sprzęt . Wtedy coś doradzimy .

Więc głównie chodzi o spawanie warsztatowe. Zastosowanie np. spawanie elementów maszyn rolniczych(wieć raczej elementy o sporej grubości, nie grozi tu stopienie).
Jestem skory przeznaczyć na nią do 2000 zł. Wolałbym żeby był to migomat.
Pozdrawiam.
ps. Zależało by mi aby spawarka miała wejście siłowe na 400V.
Co powiecie o tym: http://allegro.pl/virgo-spawarka-migomat-varstroj-230a-butla-co2-i1693333856.html

Kuna
09-07-2011, 23:33
Jeżeli chodzi o migomat to zdecydowanie wybrał bym z możliwością spawania grubszym drutem np. 1,2 mm a tym samym większym prądem . Zwróć uwagę że spawarka z twojego linku spawa tylko cienkimi drutami . Bez przerw możesz praktycznie używać tylko prądu 58 A a to przyznasz niewiele . 60 % czasu możesz spawać prądem 75 A i to jest właściwie kres możliwości tego urządzenia . Chwilowo 10% czasu możesz zaszaleć na najwyższym prądzie , chociaż w to wątpię .
Spawanie stali o większej grubości właściwie odpada przy tym sprzęcie .
Abyś się czegoś więcej dowiedział o migo matach zadaj swoje pytania na portalu Elektroda tam są specjaliści w tym temacie . Poniżej link :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=91&sid=6818fa858b67c9cdc6ed40a98afa9894

P.S.
Spawarka z twojego linku nie ma podgrzewacza gazu. Przy dłuższej pracy szczególnie w niskich temperaturach będą zamarzać reduktory . A tym samym zostanie utrudniony dopływ CO2 i w efekcie spawanie stanie się niemal niemożliwe.