PDA

Zobacz pełną wersję : komin systemowy do kominka na jakiej wyskokości przyłącze



Roobson
25-06-2011, 03:54
Witam
zleciłem firmie budowlanej wybudowanie domu no i doszliśmy do kominów firma ze względu na prostotę zastrzegła sobie systemowe, zakupiłem kominy 200mm firmy CJ BLOOK, nie będę ukrywał że ze względu na cenę, ale wszystko było fajnie do czasu, wlot do kominka zrobili mi na wysokości 1,25m od posadzi!.
Może ma ktoś jakieś pomysł żeby wyjść z tego bo mnie szlak trafi:mad::sick::o

Kominki Piotr Batura
25-06-2011, 06:52
Jeśli budowa jest na tym etapie , najłatwiej jest rozebrać
komin do przyłącza i zrobić je wyżej (200-230 cm).
Przejście przez ścianę , zrobić porządnie , przynajmniej na
jeden pustak , a nie "wydziobać" jak dzięcioł.

Roobson
25-06-2011, 07:29
dziękuję za zainteresowanie czy da radę bez problemu rozebrać i wyczyścić ceramikę mój fachowiec chce zadekować ten otwór i wyciąć drugi wyżej i wkleić wyciąg ale do tego jak to zrobił za pierwszym razem wątpię żeby sobie poradził, wpadłem na pomysł aby rozebrać komin środkowy tak na 50+\-70cm od stropu i wstawić rurę porcelanową pod kontem 45 stopni tylko czy po tych 5 dniach czy da radę to jeszcze bez strat rozebrać?
Tak to wygląda z drugiej strony.

Kominki Piotr Batura
25-06-2011, 07:41
dziękuję za zainteresowanie czy da radę bez problemu rozebrać i wyczyścić ceramikę mój fachowiec chce zadekować ten otwór i wyciąć drugi wyżej i wkleić wyciąg ale do tego jak to zrobił za pierwszym razem wątpię żeby sobie poradził, wpadłem na pomysł aby rozebrać komin środkowy tak na 50+\-70cm od stropu i wstawić rurę porcelanową pod kontem 45 stopni tylko czy po tych 5 dniach czy da radę to jeszcze bez strat rozebrać?
Tak to wygląda z drugiej strony.

Myślę ,że jeszcze da radę , jeśli nie , niech rozcina fleksem, lub dokup
mocno zniszczone elementy na jego koszt. Jego pomysł to robota dla
doświadczonego fachowca , a nie "kleimurka". Rur nie wolno
obmurowywać (przyłącza). Pomiędzy rurą szamotową a pustakiem,
powinna być przerwa min 2 cm , w która można włożyć wełnę,
lub nie (zależy to od systemu). Sprawdż tez ,czy "kleimurek" nie
zostawił zaprawy w środku - pomiędzy rurami a pustakami. Takie
mostki to przyczyna pękania systemu.Przejrzyj też jakąś instrukcję
w necie , bo wyżej chłopcy też mogą coś "ciekawego" wymyślić :),
szczególnie na zakończeniu.

edde
25-06-2011, 08:27
dokładnie, rozbieraj póki czas i zrób porządnie tak jak powinno być, a jak ci się nawet te kilka pustaków czy rur zniszczy to bez żalu wymieniaj na nowe, nie łątaj kawałkami, majątku to nie kosztuje a naprawdę można potem srogo żałowac i się nieźle wykosztować, zresztą wylot na 1,25 do kominka to ewidentny błąd murarza (cno chyba, że się nie dogadaliście że to kominek a nie kocioł) albo brak jego wiedzy, doświadczenia czy umiejętnosci, a za to już sie płaci ;) ja miałem większy problem, bo zmianę wysokości trójnika w kotłowni w piwnicy na dole gotowego, rocznego komina o dł 10mb, dało się to wykonać choć miałem przy tym trochę zabawy

Roobson
26-06-2011, 10:40
dokładnie, rozbieraj póki czas i zrób porządnie tak jak powinno być, a jak ci się nawet te kilka pustaków czy rur zniszczy to bez żalu wymieniaj na nowe, nie łątaj kawałkami, majątku to nie kosztuje a naprawdę można potem srogo żałowac i się nieźle wykosztować, zresztą wylot na 1,25 do kominka to ewidentny błąd murarza (cno chyba, że się nie dogadaliście że to kominek a nie kocioł) albo brak jego wiedzy, doświadczenia czy umiejętnosci, a za to już sie płaci ;) ja miałem większy problem, bo zmianę wysokości trójnika w kotłowni w piwnicy na dole gotowego, rocznego komina o dł 10mb, dało się to wykonać choć miałem przy tym trochę zabawy
witam
i jak z tego wyszedles?
u mnie kompromis jest narazie taki ze przyjedzie firma zadekluje otwor wstawi nowy dolot, nie strace gwarancji
przepraszam za pismo pisze z telefonu
pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
26-06-2011, 11:19
witam
i jak z tego wyszedles?
u mnie kompromis jest narazie taki ze przyjedzie firma zadekluje otwor wstawi nowy dolot, nie strace gwarancji
przepraszam za pismo pisze z telefonu
pozdrawiam

to trochę kosztuje - kto za to zapłaci ?...

Roobson
26-06-2011, 12:40
to trochę kosztuje - kto za to zapłaci ?...

jeszcze nie dostalem wyceny, wstepnie od 250-500zl. ja nie mam zamiaru placic jak ktos chce budowac komin to raczej powinien miec jakies pojecie ja zaproponowalem rozbiorke albo powiekszyc otwory i podniesc ceramike do gory o 25cm. juz bym byl zadowolonu raczej rozwiazanie proste ale mi sie wydaje do zrobienia.

edde
26-06-2011, 21:52
u mnie jak pisałem była bardziej skomplikowana robota bo komin dawno gotowy, cały, rozkułem keramzyt w kotłowni na długości trójnika, podwiesiłem cały 8-9 metrowy wkład ceramiczny nad trójnikiem, wyciąłem stary trójnik, podniosłem 2-3cm wkład, wyjąłem, dopasowałem nowy trójnik, wstawiłem na oryginalny kit, spuściłem wkład i jest jak nówka nieśmigana ;) a wylot na właściwej już wysokości (zrobiłem wcześniej za nisko bo miał na pewniaka inny kocioł być a tu zonk)
tu masz to trochę zobrazowane: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162749-komin-systemowy-zmiana-wysoko%C5%9Bci-tr%C3%B3jnika-spalin