PDA

Zobacz pełną wersję : płytki klinkierowe na kominie



vtec
30-03-2004, 19:13
Witam!
Czy ktoś z Was kładł płytki klinkierowe na kominie ? Oczywiście chodzi mi o tę część wystającą ponad dachem ;) Jak na razie mam komin otynkowany, ale chciałbym żeby wyglądał bardziej "atrakcyjnie".
Stąd moje pytanie: czy można na ten tynk przykleić płytki? Jeżeli tak to jaki klej stosować ?

magmi
30-03-2004, 20:07
My chcemy "oklinkierować" kominy systemowe Schiedla - doradzono nam obmurowanie połówkami cegieł, natomiast obłożenie płytkami klinkierowymi odradzają wszyscy wykonawcy. Podobno płytki nie trzymają się komina (chyba ze względu na skoki temperatury?).

anka5
30-03-2004, 20:15
Witam
Mielismy podobnie , kominy otynkowane , ale takie jakies byly nieladne murarz doradzil nam aby kominy do dachu zburzyc calkowiecie i wymurowac z cegly klinkierowej .Posluchalismy murarza, ktory nam je wymurowal z cegly klinkierowej , koszt w sumie nie byl taki duzy , chociaz to zalezy jakie sa wysokie kominy i ile wystają ponad dach. Decyzji nie zalujemy kominy wygladaja super .To moje doswiadczenie zrobisz jak uwazasz .Pozdrowiam Anka

jamles
30-03-2004, 20:18
ja mam komin z cegły klinkierowej,ale szwagier kolegi z pracy chciał
zaoszczędzić i wymurował kominy z cegły "100" i obłożył płytkami
klinkierowymi, w ub. roku zaczeły mu odpadać, naprawiał i następne
odpadały, w tym roku ma zamiar zburzyć kominy i wymurować z cegły
klinkierowej ( oczywiście część kominów ponad dachem)

kominiarz
30-03-2004, 20:40
Witam.
Obkładałem kiedyś u jednego Klienta kominy płytkami, od tamtego czasu mineły już 4 lata - żadna nie odpadła.
Bardzo mozolna praca.

jamles
30-03-2004, 20:44
Witam.
Obkładałem kiedyś u jednego Klienta kominy płytkami, od tamtego czasu mineły już 4 lata - żadna nie odpadła.
Bardzo mozolna praca.
a więc wszysto zależy od wykonawcy i użytych matriałów :roll:

kominiarz
30-03-2004, 22:38
Witam.
Obkładałem kiedyś u jednego Klienta kominy płytkami, od tamtego czasu mineły już 4 lata - żadna nie odpadła.
Bardzo mozolna praca.
a więc wszysto zależy od wykonawcy i użytych matriałów :roll:
Dokładnie,obkładałem te kominy tylko ok 0,5 m od góry, sama głowica
komina była wykonana z dachówek które były układane pod kątem 45 stopni a na górę szły gąsiory - takie jak na dach tylko troszkę mniejsze.
Z sześcioma kominami bawiłem się chyba z miesiąc /po godzinach oczywiście/ :lol:
Przed położeniem płytek, ściany komina warto dobrze oczyścić.
Dodatkowo ściany zostały zagruntowane takim specjalnym specyfikiem
(niepamiętam nazwy) po którym była gładka i szklista powierzchnia.
Klej ceresit.
Pozdro.